Herrar Division 3 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-03 11:45 0916130001 Oppeby SK - Telge SIBK 3 - 9 Sigge Maurer, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2009-10-03 12:00 0916130005 Onyx IBS - Björkviks IBK 9 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ramdalens Sportcenter
2009-10-03 13:00 0916130004 Järna SK - Strängnäs IBK 9 - 11 Björn Landin, Jouni Kekkonen Enehallen
2009-10-03 15:30 0916130003 Nyfors IK - Turinge IBF Miners 5 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2009-10-03 16:00 0916130002 Trosa Edanö IBK - Södertälje IBK 6 - 14 Jouni Kekkonen, Björn Landin Hedebyhallen
2009-10-10 11:00 0916130007 Björkviks IBK - Järna SK 8 - 3 Daniel Johansson, Roger Borgs Björkvikshallen
2009-10-10 11:15 0916130009 Turinge IBF Miners - Trosa Edanö IBK 6 - 1 Björn Landin, Stefan Öberg Björkestahallen
2009-10-10 12:00 0916130008 Strängnäs IBK - Nyfors IK 2 - 6 Sigge Maurer, Admir Brkic Thomas Arena
2009-10-10 15:00 0916130006 Telge SIBK - Onyx IBS 7 - 6 Björn Landin, Stefan Öberg Västergård Arena
2009-10-11 14:15 0916130010 Södertälje IBK - Oppeby SK 8 - 11 Roger Borgs, Stefan Öberg Wasa Sporthall
2009-10-17 11:45 0916130012 Oppeby SK - Turinge IBF Miners 6 - 12 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Nyköpings Sporthall
2009-10-17 12:00 0916130015 Onyx IBS - Järna SK 9 - 4 Daniel Johansson, Roger Borgs Ramdalens Sportcenter
2009-10-17 15:00 0916130014 Nyfors IK - Björkviks IBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2009-10-17 17:45 0916130013 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 8 - 0 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2009-10-18 14:45 0916130011 Telge SIBK - Södertälje IBK 8 - 6 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Västergård Arena
2009-10-24 11:00 0916130020 Björkviks IBK - Strängnäs IBK 11 - 10 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Björkvikshallen
2009-10-24 13:00 0916130018 Järna SK - Södertälje IBK 4 - 13 Admir Brkic, Sigge Maurer Enehallen
2009-10-24 13:45 0916130017 Nyfors IK - Oppeby SK 4 - 0 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Eskilstuna Sporthall
2009-10-24 15:00 0916130019 Onyx IBS - Turinge IBF Miners 6 - 9 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Ramdalens Sportcenter
2009-10-24 16:00 0916130016 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 8 - 6 Björn Landin, Roger Borgs Hedebyhallen
2009-10-31 10:45 0916130024 Södertälje IBK - Nyfors IK 7 - 7 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2009-10-31 13:00 0916130023 Turinge IBF Miners - Järna SK 12 - 0 Daniel Johansson, Roger Borgs Björkestahallen
2009-10-31 13:00 0916130025 Telge SIBK - Björkviks IBK 11 - 6 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2009-10-31 13:30 0916130022 Strängnäs IBK - Onyx IBS 5 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Thomas Arena
2009-10-31 16:00 0916130021 Oppeby SK - Trosa Edanö IBK 9 - 5 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2009-11-07 11:00 0916130029 Björkviks IBK - Södertälje IBK 13 - 10 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Björkvikshallen
2009-11-07 12:15 0916130030 Strängnäs IBK - Turinge IBF Miners 4 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Thomas Arena
2009-11-07 13:00 0916130027 Järna SK - Trosa Edanö IBK 7 - 7 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Enehallen
2009-11-07 15:00 0916130026 Nyfors IK - Telge SIBK 7 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Vilsta Sporthall
2009-11-07 15:00 0916130028 Onyx IBS - Oppeby SK 15 - 7 Roger Borgs, Daniel Johansson Ramdalens Sportcenter
2009-11-14 10:45 0916130034 Södertälje IBK - Onyx IBS 19 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Wasa Sporthall
2009-11-14 11:15 0916130033 Turinge IBF Miners - Björkviks IBK 13 - 3 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Björkestahallen
2009-11-14 11:45 0916130031 Oppeby SK - Järna SK 11 - 2 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2009-11-14 15:00 0916130035 Telge SIBK - Strängnäs IBK 12 - 6 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena
2009-11-14 15:30 0916130032 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK 4 - 4 Roger Borgs, Daniel Johansson Hedebyhallen
2009-11-21 11:00 0916130038 Björkviks IBK - Trosa Edanö IBK 9 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkvikshallen
2009-11-21 11:15 0916130040 Turinge IBF Miners - Södertälje IBK 10 - 6 Mathias Lindvall, Björn Landin Björkestahallen
2009-11-21 11:45 0916130039 Strängnäs IBK - Oppeby SK 6 - 5 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Thomas Arena
2009-11-21 14:30 0916130036 Järna SK - Telge SIBK 5 - 7 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Enehallen
2009-11-21 15:00 0916130037 Onyx IBS - Nyfors IK 10 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ramdalens Sportcenter
2009-12-05 15:00 0916130043 Nyfors IK - Järna SK 13 - 2 Roger Borgs, Daniel Johansson Vilsta Sporthall
2009-12-05 15:00 0916130045 Telge SIBK - Turinge IBF Miners 9 - 7 Mathias Lindvall, Björn Landin Västergård Arena
2009-12-05 16:00 0916130041 Oppeby SK - Björkviks IBK 9 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Nyköpings Sporthall
2009-12-06 16:45 0916130042 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 7 - 4 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2009-12-06 17:15 0916130044 Södertälje IBK - Strängnäs IBK 9 - 14 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Wasa Sporthall
2009-12-19 11:00 0916130046 Björkviks IBK - Onyx IBS 12 - 6 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Björkvikshallen
2009-12-19 11:15 0916130048 Turinge IBF Miners - Nyfors IK 9 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2009-12-19 12:00 0916130047 Strängnäs IBK - Järna SK 9 - 8 Daniel Johansson, Roger Borgs Thomas Arena
2009-12-20 12:00 0916130050 Telge SIBK - Oppeby SK 10 - 6 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2009-12-20 12:45 0916130049 Södertälje IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 10 Mathias Lindvall, Björn Landin Wasa Sporthall
2010-01-08 19:00 0916130055 Onyx IBS - Telge SIBK 7 - 10 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ramdalens Sportcenter
2010-01-09 13:00 0916130054 Järna SK - Björkviks IBK 11 - 15 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Enehallen
2010-01-09 15:00 0916130051 Oppeby SK - Södertälje IBK 5 - 9 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Nyköpings Sporthall
2010-01-09 15:00 0916130052 Trosa Edanö IBK - Turinge IBF Miners 4 - 11 Roger Borgs, Daniel Johansson Hedebyhallen
2010-01-09 15:00 0916130053 Nyfors IK - Strängnäs IBK 5 - 9 Björn Landin, Mathias Lindvall Vilsta Sporthall
2010-01-23 11:00 0916130057 Björkviks IBK - Nyfors IK 6 - 6 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Björkvikshallen
2010-01-23 11:15 0916130059 Turinge IBF Miners - Oppeby SK 21 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2010-01-23 13:00 0916130056 Järna SK - Onyx IBS 10 - 6 Björn Landin, Mathias Lindvall Enehallen
2010-01-23 13:00 0916130058 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 10 - 8 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Thomas Arena
2010-01-24 14:00 0916130060 Södertälje IBK - Telge SIBK 8 - 11 Daniel Johansson, Roger Borgs Wasa Sporthall
2010-01-30 11:00 0916130062 Strängnäs IBK - Björkviks IBK 7 - 11 Admir Brkic, Sigge Maurer Thomas Arena
2010-01-30 11:15 0916130063 Turinge IBF Miners - Onyx IBS 7 - 6 Mathias Lindvall, Björn Landin Björkestahallen
2010-01-30 17:30 0916130061 Oppeby SK - Nyfors IK 3 - 14 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Nyköpings Sporthall
2010-01-31 14:00 0916130064 Södertälje IBK - Järna SK 18 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2010-01-31 14:45 0916130065 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 11 - 11 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Västergård Arena
2010-02-06 11:00 0916130070 Björkviks IBK - Telge SIBK 7 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkvikshallen
2010-02-06 13:00 0916130068 Järna SK - Turinge IBF Miners 5 - 13 Daniel Johansson, Roger Borgs Enehallen
2010-02-06 15:00 0916130067 Nyfors IK - Södertälje IBK 4 - 6 Christoffer Svec, Henrik Ibjer Vilsta Sporthall
2010-02-06 15:00 0916130069 Onyx IBS - Strängnäs IBK 9 - 8 Ivan Wahlström, Jouni Kekkonen Ramdalens Sportcenter
2010-02-06 16:15 0916130066 Trosa Edanö IBK - Oppeby SK 13 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2010-02-13 11:15 0916130073 Turinge IBF Miners - Strängnäs IBK 8 - 2 Björn Landin, Mathias Lindvall Björkestahallen
2010-02-13 12:00 0916130071 Oppeby SK - Onyx IBS 8 - 12 Aarre Hietanen, Roger Borgs Nyköpings Sporthall
2010-02-13 13:45 0916130072 Trosa Edanö IBK - Järna SK 6 - 6 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2010-02-13 14:15 0916130075 Telge SIBK - Nyfors IK 5 - 5 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Västergård Arena
2010-02-14 11:45 0916130074 Södertälje IBK - Björkviks IBK 4 - 8 Mathias Lindvall, Björn Landin Wasa Sporthall
2010-02-27 09:30 0916130080 Strängnäs IBK - Telge SIBK 11 - 8 Mathias Lindvall, Björn Landin Thomas Arena
2010-02-27 11:00 0916130079 Björkviks IBK - Turinge IBF Miners 3 - 14 Roger Borgs, Daniel Johansson Björkvikshallen
2010-02-27 13:00 0916130077 Järna SK - Oppeby SK 14 - 6 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Enehallen
2010-02-27 15:00 0916130078 Onyx IBS - Södertälje IBK 6 - 7 Roger Borgs, Daniel Johansson Ramdalens Sportcenter
2010-02-28 12:30 0916130076 Nyfors IK - Trosa Edanö IBK 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vilsta Sporthall
2010-03-06 15:00 0916130083 Nyfors IK - Onyx IBS 9 - 5 Mathias Lindvall, Björn Landin Vilsta Sporthall
2010-03-06 16:15 0916130082 Trosa Edanö IBK - Björkviks IBK 9 - 8 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Hedebyhallen
2010-03-06 17:30 0916130081 Oppeby SK - Strängnäs IBK 10 - 7 Sigge Maurer, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2010-03-07 13:30 0916130084 Södertälje IBK - Turinge IBF Miners 4 - 3 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Wasa Sporthall
2010-03-07 16:30 0916130085 Telge SIBK - Järna SK 10 - 3 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Västergård Arena
2010-03-13 15:00 0916130086 Järna SK - Nyfors IK 6 - 7 Björn Landin, Mathias Lindvall Enehallen
2010-03-13 15:00 0916130087 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 6 - 5 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Ramdalens Sportcenter
2010-03-13 15:00 0916130088 Björkviks IBK - Oppeby SK 12 - 7 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Björkvikshallen
2010-03-13 15:00 0916130089 Strängnäs IBK - Södertälje IBK 7 - 11 Andreas Roos, Mats Jernmo Thomas Arena
2010-03-13 15:00 0916130090 Turinge IBF Miners - Telge SIBK 7 - 6 Fredrik Strandlund, Roger Kristensen Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Turinge IBF Miners 18 15 0 3 176-81 95 45
2. Telge SIBK 18 12 2 4 153-119 34 38
3. Björkviks IBK 18 10 2 6 152-149 3 32
4. Södertälje IBK 18 9 1 8 165-139 26 28
5. Nyfors IK 18 8 4 6 117-94 23 28
6. Trosa Edanö IBK 18 7 4 7 126-126 0 25
7. Onyx IBS 18 7 1 10 138-151 -13 22
8. Strängnäs IBK 18 7 0 11 128-155 -27 21
9. Oppeby SK 18 5 0 13 117-179 -62 15
10. Järna SK 18 2 2 14 102-181 -79 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis