Herrar Division 3 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-25 19:30 0914130002 Gnosjö IBK - Lessebo GoIF 5 - 2 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Töllstorpshallen
2009-09-25 20:00 0914130001 Sandbäckshults IBK - SS Öjaby Sport 4 - 9 Magnus Andersson, Håkan Söderman Krungårdshallen
2009-09-25 20:00 0914130006 Örlogsstadens IBK - Vimmerby IBK 4 - 8 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2009-09-25 20:10 0914130003 Husqvarna IK - Lagan IBK 7 - 6 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Huskvarna Sporthall A
2009-09-26 14:00 0914130005 Lyckeby GoIS - Hovslätts IK 5 - 13 Per Elofsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2009-11-22 14:00 0914130004 Moheda IBK - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 11 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Alvesta Sporthall
2009-10-02 19:45 0914130007 Lagan IBK - Sandbäckshults IBK 11 - 6 Anders Nyberg, Bengt Helgesson Sunnerbohallen
2009-10-02 20:00 0914130008 Craftstadens IBK O-hamn - Gnosjö IBK 14 - 5 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-10-02 20:00 0914130009 Hovslätts IK - Husqvarna IK 7 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-10-02 20:00 0914130010 Vimmerby IBK - Moheda IBK 4 - 4 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Vimmerby Idrottshall
2009-10-02 20:00 0914130012 Lessebo GoIF - Örlogsstadens IBK 9 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Lessebo Sporthall
2009-10-04 17:30 0914130011 SS Öjaby Sport - Lyckeby GoIS 4 - 5 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Teleborgshallen
2009-10-09 19:30 0914130014 Gnosjö IBK - SS Öjaby Sport 4 - 3 Magnus Andersson, Håkan Söderman Töllstorpshallen
2009-10-09 20:00 0914130013 Sandbäckshults IBK - Lessebo GoIF 2 - 18 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Krungårdshallen
2009-10-09 20:10 0914130015 Husqvarna IK - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 3 Jack Falkenström, Johan Magnusson Huskvarna Sporthall A
2009-10-09 20:30 0914130017 Lyckeby GoIS - Vimmerby IBK 6 - 9 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Vedeby Sporthall
2009-10-10 17:00 0914130018 Örlogsstadens IBK - Hovslätts IK 7 - 6 e.förl. Anders Nyberg, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2009-10-11 14:00 0914130016 Moheda IBK - Lagan IBK 3 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Alvesta Sporthall
2009-10-16 19:45 0914130023 Lagan IBK - Lyckeby GoIS 4 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Sunnerbohallen
2009-10-16 20:00 0914130020 Vimmerby IBK - Gnosjö IBK 10 - 5 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Vimmerby Idrottshall
2009-10-16 20:00 0914130022 Lessebo GoIF - Moheda IBK 4 - 7 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Lessebo Sporthall
2009-10-16 20:00 0914130024 Craftstadens IBK O-hamn - Örlogsstadens IBK 15 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-10-17 17:30 0914130021 SS Öjaby Sport - Husqvarna IK 6 - 6 Jack Falkenström, Johan Magnusson Hovshaga Sporthall
2009-10-18 17:00 0914130019 Hovslätts IK - Sandbäckshults IBK 13 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-10-23 19:30 0914130026 Gnosjö IBK - Hovslätts IK 4 - 6 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Töllstorpshallen
2009-10-23 20:10 0914130027 Husqvarna IK - Lessebo GoIF 11 - 2 Robert Dragan, Anders Pettersson Växjö Huskvarna Sporthall A
2009-10-23 20:30 0914130029 Lyckeby GoIS - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 8 Jack Falkenström, Johan Magnusson Vedeby Sporthall
2009-10-24 14:00 0914130025 Sandbäckshults IBK - Vimmerby IBK 4 - 12 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Krungårdshallen
2009-10-25 13:00 0914130030 Örlogsstadens IBK - Lagan IBK 8 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2009-10-25 14:00 0914130028 Moheda IBK - SS Öjaby Sport 3 - 3 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Alvesta Sporthall
2009-10-30 19:30 0914130033 Craftstadens IBK O-hamn - Sandbäckshults IBK 8 - 1 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-10-30 19:45 0914130031 Lagan IBK - Gnosjö IBK 9 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sunnerbohallen
2009-10-30 20:00 0914130032 Vimmerby IBK - Husqvarna IK 12 - 8 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Vimmerby Idrottshall
2009-10-30 20:00 0914130035 Lyckeby GoIS - Lessebo GoIF 10 - 7 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2009-10-30 20:00 0914130036 SS Öjaby Sport - Örlogsstadens IBK 8 - 1 Anders Pettersson Växjö, Robert Dragan Teleborgshallen
2009-11-01 17:00 0914130034 Hovslätts IK - Moheda IBK 5 - 0 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-11-06 19:00 0914130041 Lessebo GoIF - Hovslätts IK 10 - 5 Marcus Petersson, Anders Lindqvist Lessebo Sporthall
2009-11-06 19:30 0914130042 Craftstadens IBK O-hamn - Vimmerby IBK 5 - 8 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-11-06 20:00 0914130038 Gnosjö IBK - Lyckeby GoIS 8 - 4 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Töllstorpshallen
2009-11-06 20:00 0914130039 Örlogsstadens IBK - Moheda IBK 7 - 5 Anders Nyberg, Patrik Trofast Vedeby Sporthall
2009-11-06 20:00 0914130040 SS Öjaby Sport - Lagan IBK 3 - 8 Jack Falkenström, Johan Magnusson Teleborgshallen
2009-11-06 20:30 0914130037 Sandbäckshults IBK - Husqvarna IK 1 - 13 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Krungårdshallen
2009-11-13 19:45 0914130043 Moheda IBK - Gnosjö IBK 7 - 4 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Alvesta Sporthall
2009-11-13 20:00 0914130046 Hovslätts IK - SS Öjaby Sport 5 - 4 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-11-13 20:00 0914130047 Lessebo GoIF - Craftstadens IBK O-hamn 5 - 7 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Allhallen, Hovmantorp
2009-11-13 20:10 0914130045 Husqvarna IK - Örlogsstadens IBK 10 - 7 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2009-11-13 20:15 0914130044 Lyckeby GoIS - Sandbäckshults IBK 18 - 1 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2009-11-15 17:00 0914130048 Lagan IBK - Vimmerby IBK 6 - 3 Anders Nyberg, Patrik Trofast Sunnerbohallen
2009-11-20 19:45 0914130053 Lagan IBK - Hovslätts IK 4 - 3 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Sunnerbohallen
2009-11-20 20:00 0914130051 Gnosjö IBK - Örlogsstadens IBK 8 - 4 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Töllstorpshallen
2009-11-20 20:00 0914130052 SS Öjaby Sport - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 6 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Teleborgshallen
2009-11-20 20:10 0914130049 Husqvarna IK - Lyckeby GoIS 13 - 3 Anders Nyberg, Patrik Trofast Huskvarna Sporthall A
2009-11-20 20:30 0914130050 Sandbäckshults IBK - Moheda IBK 6 - 10 Jack Falkenström, Johan Magnusson Krungårdshallen
2009-11-20 20:30 0914130054 Vimmerby IBK - Lessebo GoIF 10 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Idrottshall
2009-11-27 18:30 0914130057 Örlogsstadens IBK - Lyckeby GoIS 4 - 8 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Karlskrona Idrottshall
2009-11-27 19:45 0914130056 Moheda IBK - Husqvarna IK 6 - 2 Jack Falkenström, Johan Magnusson Alvesta Sporthall
2009-11-27 20:00 0914130055 Gnosjö IBK - Sandbäckshults IBK 6 - 4 Anders Nyberg, Patrik Trofast Töllstorpshallen
2009-11-27 20:00 0914130058 Lessebo GoIF - SS Öjaby Sport 8 - 6 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Lessebo Sporthall
2009-11-27 20:00 0914130059 Craftstadens IBK O-hamn - Lagan IBK 4 - 3 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-11-29 17:00 0914130060 Hovslätts IK - Vimmerby IBK 7 - 6 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-04 19:45 0914130065 Lagan IBK - Lessebo GoIF 4 - 6 Håkan Söderman, Emil Jungåker Sunnerbohallen
2009-12-04 20:00 0914130061 Sandbäckshults IBK - Örlogsstadens IBK 6 - 9 Ulf Åberg, Per Elofsson Krungårdshallen
2009-12-04 20:00 0914130063 Lyckeby GoIS - Moheda IBK 6 - 5 e.förl. Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2009-12-04 20:10 0914130062 Husqvarna IK - Gnosjö IBK 8 - 7 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Huskvarna Sporthall A
2009-12-06 11:30 0914130064 SS Öjaby Sport - Vimmerby IBK 5 - 9 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Hovshaga Sporthall
2009-12-06 17:00 0914130066 Hovslätts IK - Craftstadens IBK O-hamn 5 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-11 19:45 0914130069 Lagan IBK - Husqvarna IK 6 - 5 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Sunnerbohallen
2009-12-11 20:00 0914130068 Lessebo GoIF - Gnosjö IBK 9 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Lessebo Sporthall
2009-12-11 20:00 0914130071 Hovslätts IK - Lyckeby GoIS 9 - 5 Anders Nyberg, Patrik Trofast Jönköpings Idrottshus D-hall
2009-12-11 20:00 0914130072 Vimmerby IBK - Örlogsstadens IBK 12 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Vimmerby Idrottshall
2009-12-12 16:00 0914130067 SS Öjaby Sport - Sandbäckshults IBK 8 - 3 Jack Falkenström, Johan Magnusson Teleborgshallen
2009-12-13 17:00 0914130070 Craftstadens IBK O-hamn - Moheda IBK 7 - 4 Jack Falkenström, Johan Magnusson Oskarshamns Sporthall A-hall
2009-12-18 20:00 0914130074 Gnosjö IBK - Craftstadens IBK O-hamn 6 - 3 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Töllstorpshallen
2009-12-18 20:00 0914130078 Örlogsstadens IBK - Lessebo GoIF 3 - 5 Anders Nyberg, Patrik Trofast Vedeby Sporthall
2009-12-18 20:10 0914130075 Husqvarna IK - Hovslätts IK 4 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2009-12-18 20:30 0914130073 Sandbäckshults IBK - Lagan IBK 1 - 14 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Krungårdshallen
2009-12-19 15:30 0914130077 Lyckeby GoIS - SS Öjaby Sport 5 - 8 Jack Falkenström, Johan Magnusson Vedeby Sporthall
2009-12-20 14:00 0914130076 Moheda IBK - Vimmerby IBK 5 - 9 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Alvesta Sporthall
2010-01-08 19:45 0914130082 Lagan IBK - Moheda IBK 5 - 9 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Sunnerbohallen
2010-01-08 20:00 0914130079 Lessebo GoIF - Sandbäckshults IBK 11 - 1 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Lessebo Sporthall
2010-01-08 20:00 0914130080 SS Öjaby Sport - Gnosjö IBK 12 - 5 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Teleborgshallen
2010-01-08 20:00 0914130081 Craftstadens IBK O-hamn - Husqvarna IK 4 - 4 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-01-08 20:00 0914130083 Vimmerby IBK - Lyckeby GoIS 13 - 7 Anders Nyberg, Patrik Trofast Vimmerby Idrottshall
2010-01-10 17:00 0914130084 Hovslätts IK - Örlogsstadens IBK 7 - 4 Jack Falkenström, Johan Magnusson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-01-15 19:30 0914130086 Gnosjö IBK - Vimmerby IBK 2 - 13 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Töllstorpshallen
2010-01-15 19:45 0914130088 Moheda IBK - Lessebo GoIF 6 - 7 Anders Nyberg, Patrik Trofast Alvesta Sporthall
2010-01-15 20:10 0914130087 Husqvarna IK - SS Öjaby Sport 9 - 5 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Huskvarna Sporthall A
2010-01-15 20:15 0914130089 Lyckeby GoIS - Lagan IBK 8 - 7 e.förl. Fredrik Dalén, Magnus Andersson Vedeby Sporthall
2010-01-15 20:30 0914130085 Sandbäckshults IBK - Hovslätts IK 5 - 14 Jack Falkenström, Johan Magnusson Krungårdshallen
2010-01-16 15:00 0914130090 Örlogsstadens IBK - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 5 e.förl. Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2010-01-22 20:00 0914130091 Vimmerby IBK - Sandbäckshults IBK 12 - 3 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vimmerby Idrottshall
2010-01-22 20:00 0914130093 Lessebo GoIF - Husqvarna IK 7 - 9 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Lessebo Sporthall
2010-01-22 20:00 0914130095 Craftstadens IBK O-hamn - Lyckeby GoIS 11 - 7 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-01-22 20:00 0914130096 Lagan IBK - Örlogsstadens IBK 4 - 7 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Sunnerbohallen
2010-01-24 15:30 0914130094 SS Öjaby Sport - Moheda IBK 9 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Hovshaga Sporthall
2010-01-24 17:00 0914130092 Hovslätts IK - Gnosjö IBK 9 - 4 Anders Nyberg, Patrik Trofast Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-01-29 19:30 0914130097 Gnosjö IBK - Lagan IBK 4 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Töllstorpshallen
2010-01-29 20:00 0914130101 Lessebo GoIF - Lyckeby GoIS 8 - 7 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Lessebo Sporthall
2010-01-29 20:00 0914130102 Örlogsstadens IBK - SS Öjaby Sport 5 - 6 Jack Falkenström, Johan Magnusson Vedeby Sporthall
2010-01-29 20:10 0914130098 Husqvarna IK - Vimmerby IBK 3 - 9 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2010-01-30 14:00 0914130099 Sandbäckshults IBK - Craftstadens IBK O-hamn 1 - 11 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Krungårdshallen
2010-02-14 13:00 0914130100 Moheda IBK - Hovslätts IK 4 - 11 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Alvesta Sporthall
2010-02-05 19:30 0914130108 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK O-hamn 6 - 5 e.förl. Fredrik Dalén, Magnus Andersson Vimmerby Idrottshall
2010-02-05 19:45 0914130105 Moheda IBK - Örlogsstadens IBK 4 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Alvesta Sporthall
2010-02-05 19:45 0914130106 Lagan IBK - SS Öjaby Sport 4 - 3 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Sunnerbohallen
2010-02-05 20:10 0914130103 Husqvarna IK - Sandbäckshults IBK 14 - 2 Anders Nyberg, Patrik Trofast Huskvarna Sporthall A
2010-02-05 20:30 0914130104 Lyckeby GoIS - Gnosjö IBK 6 - 5 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2010-02-07 17:00 0914130107 Hovslätts IK - Lessebo GoIF 9 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-02-12 19:30 0914130109 Gnosjö IBK - Moheda IBK 1 - 7 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Töllstorpshallen
2010-02-12 19:30 0914130112 SS Öjaby Sport - Hovslätts IK 1 - 7 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Hovshaga Sporthall
2010-02-12 19:30 0914130113 Craftstadens IBK O-hamn - Lessebo GoIF 5 - 4 e.förl. Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-02-12 20:00 0914130114 Vimmerby IBK - Lagan IBK 8 - 4 Martin Aspegren, Martin Mosskull Vimmerby Idrottshall
2010-02-12 20:30 0914130110 Sandbäckshults IBK - Lyckeby GoIS 5 - 14 Jack Falkenström, Johan Magnusson Krungårdshallen
2010-02-12 20:30 0914130111 Örlogsstadens IBK - Husqvarna IK 5 - 10 Håkan Andersson, Muhidin Bahtanovic Vedeby Sporthall
2010-02-19 19:45 0914130116 Moheda IBK - Sandbäckshults IBK 12 - 2 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Alvesta Sporthall
2010-02-19 20:00 0914130120 Lessebo GoIF - Vimmerby IBK 2 - 3 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Lessebo Sporthall
2010-02-19 20:30 0914130117 Örlogsstadens IBK - Gnosjö IBK 5 - 7 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Vedeby Sporthall
2010-02-20 15:00 0914130118 Craftstadens IBK O-hamn - SS Öjaby Sport 9 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-02-21 14:00 0914130115 Lyckeby GoIS - Husqvarna IK OW (0 - 5) Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2010-02-21 17:00 0914130119 Hovslätts IK - Lagan IBK 8 - 2 Jack Falkenström, Johan Magnusson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-02-26 19:00 0914130123 Lyckeby GoIS - Örlogsstadens IBK 7 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2010-02-26 20:00 0914130124 SS Öjaby Sport - Lessebo GoIF 12 - 5 Anders Nyberg, Patrik Trofast Teleborgshallen
2010-02-26 20:00 0914130125 Lagan IBK - Craftstadens IBK O-hamn 6 - 8 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Sunnerbohallen
2010-02-26 20:00 0914130126 Vimmerby IBK - Hovslätts IK 4 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Vimmerby Idrottshall
2010-02-26 20:10 0914130122 Husqvarna IK - Moheda IBK 10 - 6 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Huskvarna Sporthall A
2010-02-26 20:30 0914130121 Sandbäckshults IBK - Gnosjö IBK 7 - 10 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Krungårdshallen
2010-03-05 20:00 0914130127 Örlogsstadens IBK - Sandbäckshults IBK 10 - 5 Jonas Nilsson, Per Bratt Vedeby Sporthall
2010-03-05 20:00 0914130128 Gnosjö IBK - Husqvarna IK 2 - 8 Anders Nyberg, Patrik Trofast Töllstorpshallen
2010-03-05 20:00 0914130129 Moheda IBK - Lyckeby GoIS 12 - 5 Fredrik Dalén, Magnus Andersson Alvesta Sporthall
2010-03-05 20:00 0914130130 Vimmerby IBK - SS Öjaby Sport 8 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Vimmerby Idrottshall
2010-03-05 20:00 0914130131 Lessebo GoIF - Lagan IBK 4 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Lessebo Sporthall
2010-03-05 20:00 0914130132 Craftstadens IBK O-hamn - Hovslätts IK 3 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK 22 18 2 (1) 2 188-103 85 57
2. Hovslätts IK 22 16 1 (0) 5 159-92 67 49
3. Craftstadens IBK O-hamn 22 14 4 (2) 4 158-98 60 48
4. Husqvarna IK 21 14 2 (0) 5 160-108 52 44
5. Lagan IBK 22 11 1 (0) 10 130-119 11 34
6. Lessebo GoIF 22 10 1 (0) 11 145-139 6 31
7. Lyckeby GoIS 21 8 2 (2) 11 145-159 -14 28
8. Moheda IBK 22 8 3 (0) 11 126-129 -3 27
9. SS Öjaby Sport 22 8 2 (0) 12 130-123 7 26
10. Gnosjö IBK 22 8 0 (0) 14 113-155 -42 24
11. Örlogsstadens IBK 22 6 2 (1) 14 116-161 -45 21
12. Sandbäckshults IBK 22 0 0 (0) 22 73-257 -184 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis