Damutveckling (2008/09)

Gruppspel
Damutveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-10-04 09:30 0823290001 IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK 2 - 6 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Kärnahallen
2008-10-04 11:00 0823290003 IBF Antvarden - IBF Norrköping Dam U 9 - 1 Arne Brattehag, Patric Rydström Överums Sporthall
2008-10-04 12:30 0823290005 IBK Succé - Boets IK 4 - 2 Gustav Persson, Peter Persson Skäggetorpshallen
2008-10-04 13:00 0823290002 Boxholms IBK - Mjölby IBK 3 - 7 Lukas Zofka, Viktor Berg Boxholm Sporthall
2008-10-05 14:00 0823290004 Finspång IBK - Linköping IBK Ungd. 3 - 3 Jesper Augustsson, Lukas Zofka Aluceum
2008-10-11 13:30 0823290006 Solfjäderstaden IBK - IBK Succé 13 - 0 Marcus Mellwing, Patricio Boiardt Motala Sporthall
2008-10-12 13:30 0823290010 Mjölby IBK - IBF Linköping 10 - 2 Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Lagmanshallen
2008-10-12 14:30 0823290007 Boets IK - Finspång IBK 2 - 6 Elvis Ogresevic, Mirza Karisik Lysingsskolan
2008-10-12 15:00 0823290008 Linköping IBK Ungd. - IBF Antvarden 5 - 2 Tomas Edstrand, Viktor Berg Skäggetorpshallen
2008-10-12 16:30 0823290009 IBF Norrköping Dam U - Boxholms IBK 5 - 6 Patric Rydström, Arne Brattehag Borgsmohallen
2008-10-13 19:00 0823290013 Boxholms IBK - Linköping IBK Ungd. 4 - 2 Mats Frejd, Aron Frejd Boxholm Sporthall
2008-10-18 11:30 0823290014 IBF Antvarden - Boets IK 20 - 0 Linus Gunnarsson, Matti Leete Överums Sporthall
2008-10-18 12:30 0823290015 IBK Succé - Finspång IBK 1 - 7 Gustav Persson, Peter Persson Skäggetorpshallen
2008-10-18 14:45 0823290011 Solfjäderstaden IBK - Mjölby IBK 2 - 1 Mats Frejd, Christoffer Jenderborn Motala Sporthall
2008-10-19 13:20 0823290012 IBF Linköping - IBF Norrköping Dam U 8 - 3 Christoffer Jenderborn, Rickard Nilsson Lambohovshallen
2008-10-25 15:00 0823290016 Boxholms IBK - Solfjäderstaden IBK 2 - 9 Elvis Ogresevic, Mirza Karisik Boxholm Sporthall
2008-10-26 14:00 0823290017 IBF Antvarden - IBF Linköping 4 - 1 Jimmy Eliasson, Johan Vennberg Överums Sporthall
2008-10-26 15:00 0823290019 IBK Succé - IBF Norrköping Dam U 1 - 10 Aron Frejd, Christoffer Jenderborn Skäggetorpshallen
2008-10-26 16:00 0823290020 Boets IK - Linköping IBK Ungd. 3 - 13 Christer Kindvall, David Petersson Lysingsskolan
2008-12-07 10:00 0823290018 Finspång IBK - Mjölby IBK 2 - 6 Johan Ståhl, Roger Balogh Aluceum
2008-11-08 12:15 0823290021 IBF Linköping - Boxholms IBK 8 - 1 Lukas Zofka, Viktor Berg Kärnahallen
2008-11-08 18:15 0823290025 Solfjäderstaden IBK - Boets IK 14 - 0 Elvis Ogresevic, Mirza Karisik Team Sportia Hallen
2008-11-09 09:30 0823290022 Linköping IBK Ungd. - IBK Succé 10 - 1 Aron Frejd, Mats Frejd Kärnahallen
2008-11-09 15:30 0823290023 IBF Norrköping Dam U - Finspång IBK 4 - 5 Patrik Jenderborn, Ulf Svensson Borgsmohallen
2009-02-15 12:00 0823290024 Mjölby IBK - IBF Antvarden 2 - 5 Johan Ståhl, Patricio Boiardt Lagmanshallen
2008-11-15 10:50 0823290030 Linköping IBK Ungd. - IBF Norrköping Dam U 7 - 5 Linus Gunnarsson, Matti Leete Kärnahallen
2008-11-15 12:00 0823290026 IBF Antvarden - Solfjäderstaden IBK 4 - 9 Peter Gustavsson, Peter Ström Överums Sporthall
2008-11-15 14:00 0823290028 IBK Succé - IBF Linköping 0 - 20 Tomas Edstrand, Mikael Pettersson Skäggetorpshallen
2008-11-16 13:00 0823290029 Boets IK - Mjölby IBK 0 - 19 Mirza Karisik, Elvis Ogresevic Lysingsskolan
2008-11-16 16:00 0823290027 Finspång IBK - Boxholms IBK 2 - 2 Daniel Hermansson, Jesper Augustsson Aluceum
2008-11-21 19:30 0823290034 Mjölby IBK - IBK Succé 27 - 0 Mats Frejd, Aron Frejd Lagmanshallen
2008-11-22 11:30 0823290032 Boxholms IBK - IBF Antvarden 3 - 4 Lukas Zofka, Rasmus Elb Boxholm Sporthall
2008-11-22 14:30 0823290035 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungd. 2 - 0 Johan Ståhl, Peter Gustavsson Motala Sporthall
2008-11-22 14:45 0823290031 IBF Linköping - Finspång IBK 3 - 2 David Petersson, Daniel Hermansson Kärnahallen
2008-11-23 15:30 0823290033 IBF Norrköping Dam U - Boets IK 11 - 3 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Borgsmohallen
2008-11-29 14:00 0823290037 IBK Succé - IBF Antvarden 0 - 15 Gustav Persson, Peter Persson Skäggetorpshallen
2008-11-30 11:00 0823290039 Linköping IBK Ungd. - IBF Linköping 2 - 6 Viktor Berg, Rickard Nilsson Kärnahallen
2008-11-30 12:30 0823290040 IBF Norrköping Dam U - Mjölby IBK 5 - 6 Christer Kindvall, Mikael Pettersson Borgsmohallen
2008-11-30 15:00 0823290038 Boets IK - Boxholms IBK 5 - 2 Aron Frejd, Mats Frejd Lysingsskolan
2008-11-30 18:00 0823290036 Finspång IBK - Solfjäderstaden IBK 1 - 5 Tomas Edstrand, Andreas A Karlsson Aluceum
2008-12-08 19:00 0823290042 Boxholms IBK - IBK Succé 2 - 1 Mats Frejd, Aron Frejd Boxholm Sporthall
2008-12-13 12:00 0823290043 IBF Antvarden - Finspång IBK 11 - 4 Henric Nilsson, Peter Gustavsson Överums Sporthall
2008-12-14 10:00 0823290041 IBF Linköping - Boets IK 7 - 3 Gustav Persson, Peter Persson Kärnahallen
2008-12-14 14:00 0823290044 Mjölby IBK - Linköping IBK Ungd. 5 - 2 Aron Frejd, Mats Frejd Lagmanshallen
2008-12-17 20:00 0823290045 Solfjäderstaden IBK - IBF Norrköping Dam U 6 - 1 Jonas Roback, Johan Wiggur Motala Sporthall
2008-12-20 15:30 0823290050 Solfjäderstaden IBK - IBF Linköping 1 - 1 Jesper Augustsson, Martin Dahl Motala Sporthall
2008-12-20 17:30 0823290049 Mjölby IBK - Boxholms IBK 4 - 1 Matti Leete, Johan Ståhl Lagmanshallen
2008-12-21 11:30 0823290048 IBF Norrköping Dam U - IBF Antvarden 5 - 8 Mikael Pettersson, Tomas Edstrand Borgsmohallen
2008-12-21 13:00 0823290046 Boets IK - IBK Succé 7 - 4 Mats Frejd, Christer Kindvall Lysingsskolan
2008-12-21 16:00 0823290047 Linköping IBK Ungd. - Finspång IBK 2 - 0 Roger Balogh, Jonas Roback Kärnahallen
2009-01-08 19:30 0823290052 Boxholms IBK - IBF Norrköping Dam U 6 - 4 Mats Frejd, Aron Frejd Boxholm Sporthall
2009-01-10 12:00 0823290053 IBF Antvarden - Linköping IBK Ungd. 8 - 3 Peter Ström, Pierre Bågenklint Överums Sporthall
2009-01-10 14:00 0823290055 IBK Succé - Solfjäderstaden IBK 1 - 14 Mikael Pettersson, Johan Ståhl Skäggetorpshallen
2009-01-10 17:15 0823290051 IBF Linköping - Mjölby IBK 1 - 2 Christoffer Jenderborn, Patrik Jenderborn Kärnahallen
2009-01-11 14:00 0823290054 Finspång IBK - Boets IK 6 - 2 Johan Ståhl, Jonas Roback Aluceum
2009-01-17 15:30 0823290058 Linköping IBK Ungd. - Boxholms IBK 5 - 3 Viktor Berg, Christoffer Jenderborn Kärnahallen
2009-01-18 10:30 0823290059 IBF Norrköping Dam U - IBF Linköping 5 - 6 Mikael Pettersson, Matti Leete Borgsmohallen
2009-01-18 12:00 0823290060 Mjölby IBK - Solfjäderstaden IBK 0 - 10 Aron Frejd, Mats Frejd Lagmanshallen
2009-01-18 14:30 0823290057 Boets IK - IBF Antvarden 3 - 9 Jonas Berg, Jesper Augustsson Lysingsskolan
2009-01-18 18:30 0823290056 Finspång IBK - IBK Succé 11 - 1 Johan Ståhl, Peter Gustavsson Aluceum
2009-01-23 19:30 0823290064 Mjölby IBK - Finspång IBK 8 - 1 Aron Frejd, Mats Frejd Lagmanshallen
2009-01-24 13:30 0823290065 Solfjäderstaden IBK - Boxholms IBK 5 - 0 Conny Strandqvist, Jimmy Eliasson Motala Sporthall
2009-01-25 11:30 0823290061 IBF Linköping - IBF Antvarden 3 - 2 Viktor Berg, Christoffer Jenderborn Kärnahallen
2009-01-25 13:30 0823290062 Linköping IBK Ungd. - Boets IK 5 - 2 Tomas Edstrand, Andreas A Karlsson Lambohovshallen
2009-03-07 12:30 0823290063 IBF Norrköping Dam U - IBK Succé 17 - 1 Tomas Edstrand, Patric Rydström Råsslahallen
2009-01-31 13:00 0823290066 Boxholms IBK - IBF Linköping 2 - 7 Daniel Persson, Martin Dahl Boxholm Sporthall
2009-01-31 13:00 0823290067 IBF Antvarden - Mjölby IBK 4 - 4 Matti Leete, Mirza Karisik Överums Sporthall
2009-01-31 14:00 0823290069 IBK Succé - Linköping IBK Ungd. 2 - 6 Andreas A Karlsson, Mikael Pettersson Skäggetorpshallen
2009-02-01 12:00 0823290068 Finspång IBK - IBF Norrköping Dam U 2 - 2 Mats Frejd, Aron Frejd Aluceum
2009-02-01 15:00 0823290070 Boets IK - Solfjäderstaden IBK 0 - 9 Matti Leete, Linus Gunnarsson Lysingsskolan
2009-02-06 19:30 0823290074 Mjölby IBK - Boets IK 8 - 0 Linus Gunnarsson, Matti Leete Lagmanshallen
2009-02-07 11:30 0823290072 Boxholms IBK - Finspång IBK 5 - 2 Patricio Boiardt, Daniel Johansson Boxholm Sporthall
2009-02-07 13:00 0823290071 IBF Linköping - IBK Succé 14 - 1 David Geiser Mellkvist, Johan Vennberg Kärnahallen
2009-02-07 14:30 0823290075 Solfjäderstaden IBK - IBF Antvarden 5 - 1 Daniel Persson, Martin Dahl Motala Sporthall
2009-02-08 13:15 0823290073 IBF Norrköping Dam U - Linköping IBK Ungd. 4 - 4 Ulf Svensson, Patrik Jenderborn Borgsmohallen
2009-02-26 19:00 0823290079 Boets IK - IBF Norrköping Dam U 2 - 1 Johan Ståhl, Peter Gustavsson Lysingsskolan
2009-02-28 12:00 0823290076 IBF Antvarden - Boxholms IBK 9 - 0 David Geiser Mellkvist, Conny Strandqvist Överums Sporthall
2009-02-28 15:30 0823290078 IBK Succé - Mjölby IBK 2 - 15 Matti Leete, Mikael Pettersson Skäggetorpshallen
2009-03-01 09:30 0823290080 Linköping IBK Ungd. - Solfjäderstaden IBK 1 - 5 Lukas Zofka, Daniel Svensson Kärnahallen
2009-03-01 12:15 0823290077 Finspång IBK - IBF Linköping 2 - 8 Tomas Edstrand, Andreas A Karlsson Bergska Skolan
2009-03-13 19:30 0823290082 Boxholms IBK - Boets IK 4 - 1 Matti Leete, Linus Gunnarsson Boxholm Sporthall
2009-03-14 12:00 0823290083 IBF Antvarden - IBK Succé 22 - 0 Peter Persson, Gustav Persson Överums Sporthall
2009-03-14 15:45 0823290085 Solfjäderstaden IBK - Finspång IBK 3 - 2 Peter Ström, Daniel Hermansson Motala Sporthall
2009-03-14 16:00 0823290084 Mjölby IBK - IBF Norrköping Dam U 14 - 4 Johan Ståhl, Peter Gustavsson Lagmanshallen
2009-03-15 11:30 0823290081 IBF Linköping - Linköping IBK Ungd. 10 - 2 Christoffer Jenderborn, Viktor Berg Kärnahallen
2009-03-21 16:00 0823290087 IBK Succé - Boxholms IBK 2 - 11 Ulf Svensson, Conny Strandqvist Kärnahallen
2009-03-22 12:00 0823290090 IBF Norrköping Dam U - Solfjäderstaden IBK 1 - 4 Andreas A Karlsson, Tomas Edstrand Borgsmohallen
2009-03-22 13:00 0823290088 Boets IK - IBF Linköping 1 - 11 Jonas Roback, Martin Dahl Lysingsskolan
2009-03-22 14:00 0823290086 Finspång IBK - IBF Antvarden 1 - 4 David Petersson, Christer Kindvall Aluceum
2009-03-22 15:15 0823290089 Linköping IBK Ungd. - Mjölby IBK 2 - 7 Viktor Berg, Christoffer Jenderborn Kärnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK 18 17 1 0 122-18 104 52
2. Mjölby IBK 18 14 1 3 145-46 99 43
3. IBF Antvarden 18 13 1 4 141-49 92 40
4. IBF Linköping 18 13 1 4 118-49 69 40
5. Linköping IBK Ungd. 18 8 2 8 74-72 2 26
6. Boxholms IBK 18 7 1 10 57-82 -25 22
7. Finspång IBK 18 5 3 10 59-72 -13 18
8. IBF Norrköping Dam U 18 3 2 13 88-98 -10 11
9. Boets IK 18 3 0 15 36-153 -117 9
10. IBK Succé 18 1 0 17 22-223 -201 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis