Pojkar 93 (2008/09)

Gruppspel
Pojkar 93
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2008-09-26 19:15 0816530002 Telge SIBK 2 Vit - Onyx IBK 8 - 3 Mats Hällgren Västergård Arena
2008-09-27 13:00 0816530003 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 3 - 5 Marie Elisabeth Johansson, Edward Rannamees Hedebyhallen
2008-09-27 13:45 0816530005 Flens IBF - IFK Gnesta Balrog/Sdt 1 - 5 Sigge Maurer, Admir Brkic Malmköpings Sporthall
2008-10-21 19:30 0816530004 Strängnäs IBK Mariefred - Sparreholms SK 15 - 2 Mattias Lönnborg, Leif Snell Karinslundshallen
2008-10-04 11:15 0816530007 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Strängnäs IBK Mariefred 5 - 8 Sarah Eklund, Edward Rannamees Frejahallen
2008-10-04 13:00 0816530006 Nyfors IK - Flens IBF 4 - 5 Michael Amberg, Josef Johancsik Munktellarenan
2008-10-05 13:00 0816530008 Sparreholms SK - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Hälleforsnäs Sporthall
2008-10-05 15:00 0816530009 Nykvarns IF - Telge SIBK 2 Vit 6 - 9 Marie Elisabeth Johansson, Edward Rannamees Björkestahallen
2008-10-10 19:15 0816530013 Telge SIBK 2 Vit - Sparreholms SK 14 - 1 Guy Fromholz, Marcus Fromholz Asplund Västergård Arena
2008-10-11 12:45 0816530014 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta Balrog/Sdt 0 - 5 Mats Jernmo, Edward Rannamees Hedebyhallen
2008-10-11 15:00 0816530015 Flens IBF - Strängnäs IBK Mariefred 1 - 7 Tage Jalmhagen, Martin Dalsgard Malmköpings Sporthall
2008-10-12 11:30 0816530011 Nyfors IK - Onyx IBK 1 - 4 Martin Dalsgard, Jan Berg Vilsta Sporthall
2008-10-25 11:45 0816530018 Strängnäs IBK Mariefred - Onyx IBK 8 - 2 Christer Avasjö Thomas Arena
2008-10-25 13:15 0816530020 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Sparreholms SK 16 - 2 Edward Rannamees, Emma Bräck Frejahallen
2008-10-26 11:00 0816530019 Flens IBF - Nykvarns IF 1 - 3 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Malmköpings Sporthall
2008-10-26 13:00 0816530016 Telge SIBK 2 Vit - Nyfors IK 5 - 3 Henrik Ibjer, Andreas Norén Karlzon Västergård Arena
2008-11-01 10:30 0816530025 Nyfors IK - IFK Gnesta Balrog/Sdt 2 - 19 Edward Rannamees, Aarre Hietanen Vilsta Sporthall
2008-11-01 11:30 0816530022 Sparreholms SK - Flens IBF 4 - 9 Martin Dalsgard, Michael Amberg Hälleforsnäs Sporthall
2008-11-01 12:00 0816530024 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Roger Borgs, Christine Christensen Nyköpings Sporthall
2008-11-01 15:00 0816530023 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Mariefred 0 - 7 Marcus Fromholz Asplund, Guy Fromholz Björkestahallen
2008-11-08 09:30 0816530026 Trosa Edanö IBK - Nyfors IK 4 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2008-11-08 16:15 0816530029 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Onyx IBK 2 - 1 Andreas Norén Karlzon, Mikael Celik Frejahallen
2008-11-09 13:00 0816530030 Sparreholms SK - Nykvarns IF 1 - 8 Hälleforsnäs Sporthall
2008-11-14 19:30 0816530027 Strängnäs IBK Mariefred - Telge SIBK 2 Vit 7 - 5 Mikael Nilsson, Leif Snell Karinslundshallen
2008-11-12 19:30 0816530034 Onyx IBK - Flens IBF 4 - 3 Roger Kristensen, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2008-11-15 17:45 0816530033 Nykvarns IF - IFK Gnesta Balrog/Sdt 3 - 3 Stefan Bohm, Guy Fromholz Björkestahallen
2008-11-16 10:15 0816530032 Telge SIBK 2 Vit - Trosa Edanö IBK 12 - 2 Mats Hällgren Västergård Arena
2008-11-16 11:30 0816530035 Nyfors IK - Sparreholms SK 8 - 6 Mikael Nilsson, Rasmus Wallerström Munktellarenan
2008-11-29 10:45 0816530036 Strängnäs IBK Mariefred - Nyfors IK 9 - 1 Martin Morén, Mikael Nilsson Thomas Arena
2008-11-29 15:00 0816530037 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Tage Jalmhagen, Kim Edoff Malmköpings Sporthall
2008-12-05 18:30 0816530038 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Telge SIBK 2 Vit 4 - 4 Edward Rannamees, Guy Fromholz Wasa Sporthall
2008-12-19 18:45 0816530040 Nykvarns IF - Onyx IBK 3 - 3 Marie Elisabeth Johansson, Petri Liefvergren Björkestahallen
2008-12-06 12:30 0816530044 Onyx IBK - Sparreholms SK 6 - 0 Vesa Petterson, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2008-12-06 12:30 0816530045 Nyfors IK - Nykvarns IF 1 - 7 Tage Jalmhagen Vilsta Sporthall
2008-12-08 19:30 0816530043 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Mariefred 1 - 13 Mattias Lönnborg, Leif Snell Mariefreds Sporthall
2009-02-01 18:00 0816530042 Telge SIBK 2 Vit - Flens IBF 9 - 6 Roger Borgs, Ivan Wahlström Västergård Arena
2008-12-13 11:15 0816530049 Onyx IBK - Telge SIBK 2 Vit 1 - 5 Josef Cakici, Gabriel Cakici Nyköpings Sporthall
2008-12-13 16:30 0816530048 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 7 - 6 Mats Jernmo, Andreas Norén Karlzon Björkestahallen
2008-12-14 15:30 0816530046 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Flens IBF 9 - 3 Mats Hällgren, Andreas Norén Karlzon Frejahallen
2008-12-17 19:30 0816530047 Sparreholms SK - Strängnäs IBK Mariefred 3 - 10 Rasmus Wallerström, Leif Snell Karinslundshallen
2009-01-09 19:15 0816530052 Telge SIBK 2 Vit - Nykvarns IF 9 - 1 Andreas Roos, Christer Avasjö Västergård Arena
2009-01-10 12:30 0816530054 Strängnäs IBK Mariefred - IFK Gnesta Balrog/Sdt 8 - 7 Mats Jernmo, Edward Rannamees Thomas Arena
2009-01-11 12:00 0816530055 Flens IBF - Nyfors IK 3 - 3 Göran Engfors, Mikael Nilsson Malmköpings Sporthall
2009-01-21 18:15 0816530053 Trosa Edanö IBK - Sparreholms SK 10 - 6 Hedebyhallen
2009-01-17 12:00 0816530056 Strängnäs IBK Mariefred - Flens IBF 5 - 6 Guy Fromholz, Szilvia Schmidt Thomas Arena
2009-01-17 13:00 0816530060 Onyx IBK - Nyfors IK 2 - 5 Josef Johancsik, Mats Jernmo Nyköpings Sporthall
2009-01-17 13:30 0816530057 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Trosa Edanö IBK 14 - 1 Daniel Nilsson, Mika Ristanen Frejahallen
2009-01-18 11:30 0816530058 Sparreholms SK - Telge SIBK 2 Vit 4 - 11 Martin Dalsgard, Tage Jalmhagen Hälleforsnäs Sporthall
2009-01-24 11:15 0816530064 Onyx IBK - Strängnäs IBK Mariefred 9 - 2 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Nyköpings Sporthall
2009-01-24 12:00 0816530065 Nyfors IK - Telge SIBK 2 Vit 4 - 7 Mattias Lönnborg, Christoffer Markovski Vilsta Sporthall
2009-01-25 13:00 0816530062 Sparreholms SK - IFK Gnesta Balrog/Sdt 2 - 8 Mattias Lönnborg, Rasmus Wallerström Hälleforsnäs Sporthall
2009-01-25 16:15 0816530063 Nykvarns IF - Flens IBF 1 - 8 Christer Avasjö, Kalle Hedengren Björkestahallen
2009-01-31 09:30 0816530070 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Nyfors IK 10 - 4 Tomas Sirrewius, Kim Edoff Frejahallen
2009-01-31 12:30 0816530067 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK 9 - 6 Andreas Roos, Josef Johancsik Hedebyhallen
2009-01-31 13:45 0816530068 Strängnäs IBK Mariefred - Nykvarns IF 13 - 2 Szilvia Schmidt, Mikael Celik Karinslundshallen
2009-02-08 12:00 0816530069 Flens IBF - Sparreholms SK 10 - 8 Mats Jernmo, Aarre Hietanen Hammarvallen
2009-02-07 09:15 0816530074 Onyx IBK - IFK Gnesta Balrog/Sdt 4 - 1 Gabriel Cakici, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2009-02-07 11:30 0816530075 Nyfors IK - Trosa Edanö IBK 4 - 6 Jan Berg, Fredrik Ellneskog Munktellarenan
2009-02-07 14:00 0816530073 Nykvarns IF - Sparreholms SK 12 - 4 Stefan Bohm, Mika Ristanen Björkestahallen
2009-02-08 14:00 0816530072 Telge SIBK 2 Vit - Strängnäs IBK Mariefred 12 - 3 Marie Elisabeth Johansson, Jouni Kekkonen Västergård Arena
2009-02-28 16:45 0816530079 IFK Gnesta Balrog/Sdt - Nykvarns IF 15 - 1 Dennis Schmidt, Szilvia Schmidt Frejahallen
2009-03-01 13:00 0816530080 Sparreholms SK - Nyfors IK 3 - 5 Jan Berg, Göran Engfors Hälleforsnäs Sporthall
2009-03-01 13:30 0816530078 Flens IBF - Onyx IBK 3 - 8 Vesa Petterson, Josef Cakici Hammarvallen
2009-03-20 19:15 0816530076 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 2 Vit 3 - 7 Szilvia Schmidt, Dennis Schmidt Hedebyhallen
2009-03-07 10:00 0816530083 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 4 - 10 Andreas Roos, Mats Jernmo Hedebyhallen
2009-03-07 12:30 0816530085 Nyfors IK - Strängnäs IBK Mariefred 4 - 13 Martin Dalsgard, Christoffer Markovski Vilsta Sporthall
2009-03-07 13:30 0816530084 Onyx IBK - Nykvarns IF 3 - 4 Björn Landin, Mathias Lindvall Nyköpings Sporthall
2009-03-08 17:30 0816530082 Telge SIBK 2 Vit - IFK Gnesta Balrog/Sdt 7 - 4 Mikael Celik, Dennis Schmidt Västergård Arena
2009-03-14 14:15 0816530086 Strängnäs IBK Mariefred - Trosa Edanö IBK 6 - 2 Vesa Petterson, Gabriel Cakici Hedebyhallen
2009-03-15 12:00 0816530087 Flens IBF - Telge SIBK 2 Vit 4 - 6 Peter Glans, Martin Dalsgard Hammarvallen
2009-03-15 13:00 0816530089 Sparreholms SK - Onyx IBK 2 - 8 Christoffer Markovski, Aarre Hietanen Hälleforsnäs Sporthall
2009-03-15 15:15 0816530090 Nykvarns IF - Nyfors IK 7 - 5 Kalle Hedengren, Mats Jernmo Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 2 Vit 16 14 1 1 130-56 74 43
2. Strängnäs IBK Mariefred 16 13 0 3 134-62 72 39
3. IFK Gnesta Balrog/ Sdt 16 10 2 4 127-51 76 32
4. Nykvarns IF 16 8 2 6 70-91 -21 26
5. Onyx IBK 16 8 1 7 69-57 12 25
6. Flens IBF 16 6 1 9 75-85 -10 19
7. Nyfors IK 16 4 1 11 61-110 -49 13
8. Trosa Edanö IBK 16 4 0 12 61-114 -53 12
9. Sparreholms SK 16 1 0 15 53-154 -101 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis