Eagle Floorball Cup P 12 (2008/09)

Gruppspel
EFC P12 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-04 08:00 0818951001 Marstrands IBK 1 - Skövde IBF svart 3 - 0 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Mörmohallen
2009-04-04 08:00 0818951002 Skoghalls IBK 1 - Arvika IBF 7 - 2 Petra Bäckman, Jacob Leijon Djupsundshallen
2009-04-04 11:00 0818951003 Ale IBF - Marstrands IBK 1 1 - 0 Frank Eriksson, Pontus Jernberg Mörmohallen
2009-04-04 11:00 0818951004 Skövde IBF svart - Skoghalls IBK 1 1 - 2 Erik Bergström, Patrick Schmidt Djupsundshallen
2009-04-04 14:00 0818951005 Arvika IBF - Ale IBF 9 - 1 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Mörmohallen
2009-04-04 14:00 0818951006 Marstrands IBK 1 - Skoghalls IBK 1 5 - 4 Frank Eriksson, Pontus Jernberg Djupsundshallen
2009-04-04 17:45 0818951007 Ale IBF - Skövde IBF svart 1 - 8 Erik Bergström, Patrick Schmidt Djupsundshallen
2009-04-04 17:45 0818951008 Arvika IBF - Marstrands IBK 1 2 - 4 Christoffer Söderström, Carl Engh Hammarlunden
2009-04-05 08:45 0818951009 Skoghalls IBK 1 - Ale IBF 5 - 7 Patrik Gottfridsson, Christoffer Souidi Djupsundshallen
2009-04-05 08:45 0818951010 Skövde IBF svart - Arvika IBF 3 - 0 Christoffer Söderström, Carl Engh Hammarlunden
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Marstrands IBK 1 4 3 0 1 12-7 5 9
2. Skövde IBF svart 4 2 0 2 12-6 6 6
3. Skoghalls IBK 1 4 2 0 2 18-15 3 6
4. Ale IBF 4 2 0 2 10-22 -12 6
5. Arvika IBF 4 1 0 3 13-15 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
EFC P12 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-04 08:00 0818952001 Skattkärrs IK 1 - IBK Göteborg 0 - 17 Patrik Gottfridsson, Simon Olsson Colorama Arena
2009-04-04 08:00 0818952002 Billingsfors IBK - Telge SIBK 4 - 5 Henrik Jansson, Minal Landin Stavdal Hyrcity Arena
2009-04-04 11:00 0818952003 Hultsberg/Björkås IBF - Skattkärrs IK 1 4 - 2 Marcus Kjellström, Niklas Ivarsson Klubbhuset Arena
2009-04-04 11:45 0818952004 IBK Göteborg - Billingsfors IBK 8 - 2 Frank Eriksson, Pontus Jernberg Mörmohallen
2009-04-04 14:00 0818952005 Telge SIBK - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 3 Marcus Kjellström, Niklas Ivarsson Klubbhuset Arena
2009-04-04 14:00 0818952006 Skattkärrs IK 1 - Billingsfors IBK 2 - 9 Jonas Barsing, Gabriel Hammarsten Hammarlunden
2009-04-04 17:45 0818952007 Hultsberg/Björkås IBF - IBK Göteborg 3 - 3 Marcus Kjellström, Niklas Ivarsson Colorama Arena
2009-04-04 17:45 0818952008 Telge SIBK - Skattkärrs IK 1 8 - 3 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2009-04-05 09:30 0818952009 Billingsfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 4 Gustav Jonsson, Josef Johansson Colorama Arena
2009-04-05 09:30 0818952010 IBK Göteborg - Telge SIBK 4 - 1 Michael Walkert, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Göteborg 4 3 1 0 32-6 26 10
2. Telge SIBK 4 3 0 1 18-14 4 9
3. Hultsberg/ Björkås IBF 4 2 1 1 14-11 3 7
4. Billingsfors IBK 4 1 0 3 17-19 -2 3
5. Skattkärrs IK 1 4 0 0 4 7-38 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
EFC P12 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-04 08:00 0818953001 Duvbo IK - Säffle FF 6 - 1 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Klubbhuset Arena
2009-04-04 08:00 0818953002 Skattkärrs IK 2 - Marstrands IBK 2 0 - 16 Gustav Jonsson, Josef Johansson Hammarlunden
2009-04-04 11:00 0818953004 Marstrands IBK 2 - Duvbo IK 4 - 3 Tim Sandström, Timmy Samuelsson Stavdal Hyrcity Arena
2009-04-04 11:45 0818953003 Säffle FF - Skattkärrs IK 2 3 - 6 Christoffer Söderström, Carl Engh Hammarlunden
2009-04-04 17:00 0818953005 Duvbo IK - Skattkärrs IK 2 4 - 1 Frank Eriksson, Pontus Jernberg Mörmohallen
2009-04-04 17:00 0818953006 Säffle FF - Marstrands IBK 2 0 - 11 Erik Bergström, Patrick Schmidt Djupsundshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Marstrands IBK 2 3 3 0 0 31-3 28 9
2. Duvbo IK 3 2 0 1 13-6 7 6
3. Skattkärrs IK 2 3 1 0 2 7-23 -16 3
4. Säffle FF 3 0 0 3 4-23 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
EFC P12 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-04 08:45 0818954001 Lesjöfors/Filipstad IBK - Skövde IBF röd 3 - 4 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Mörmohallen
2009-04-04 08:45 0818954002 Skoghalls IBK 2 - Lindome IBK 6 - 3 Petra Bäckman, Jacob Leijon Djupsundshallen
2009-04-04 11:00 0818954003 Skövde IBF röd - Skoghalls IBK 2 3 - 6 Christoffer Söderström, Carl Engh Hammarlunden
2009-04-04 11:45 0818954004 Lindome IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK 6 - 5 Erik Bergström, Patrick Schmidt Djupsundshallen
2009-04-04 17:00 0818954005 Lesjöfors/Filipstad IBK - Skoghalls IBK 2 1 - 9 Christoffer Söderström, Carl Engh Hammarlunden
2009-04-04 17:45 0818954006 Skövde IBF röd - Lindome IBK 2 - 4 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Mörmohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK 2 3 3 0 0 21-7 14 9
2. Lindome IBK 3 2 0 1 13-13 0 6
3. Skövde IBF röd 3 1 0 2 9-13 -4 3
4. Lesjöfors/ Filipstad IBK 3 0 0 3 9-19 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
EFC P12 A-Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-05 16:15 Final 0818960001 IBK Göteborg - Marstrands IBK 2 2 - 0 Therese Grundin, Gabriel Persson Colorama Arena
EFC P12 A-Kvartsfinal
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-05 11:45 Final 0818958001 Marstrands IBK 1 - Lindome IBK 0 - 2 Therese Grundin, Gabriel Persson Colorama Arena
2009-04-05 11:45 Final 0818958002 IBK Göteborg - Duvbo IK 3 - 0 Jonas Barsing, Gabriel Hammarsten Stavdal Hyrcity Arena
2009-04-05 11:45 Final 0818958003 Marstrands IBK 2 - Telge SIBK 5 - 3 Linus Larsson, David Granström Klubbhuset Arena
2009-04-05 11:45 Final 0818958004 Skoghalls IBK 2 - Skövde IBF svart 3 - 4 Marcus Kjellström, Niklas Ivarsson Hammarlunden
EFC P12 A-Semifinal
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-05 14:00 Final 0818959001 Lindome IBK - IBK Göteborg 2 - 4 Linus Larsson, David Granström Stavdal Hyrcity Arena
2009-04-05 14:00 Final 0818959002 Marstrands IBK 2 - Skövde IBF svart 3 - 2 Christoffer Söderström, Carl Engh Klubbhuset Arena
EFC P12 B-Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-05 16:15 Final 0818957001 Lesjöfors/Filipstad IBK - Skövde IBF röd 3 - 4 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Mörmohallen
EFC P12 B-Kvartsfinal
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-05 11:00 Final 0818955001 Skoghalls IBK 1 - Lesjöfors/Filipstad IBK 2 - 4 Patrik Gottfridsson, Christoffer Souidi Mörmohallen
2009-04-05 11:00 Final 0818955002 Hultsberg/Björkås IBF - Säffle FF 9 - 2 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Djupsundshallen
2009-04-05 11:45 Final 0818955003 Skattkärrs IK 2 - Billingsfors IBK 2 - 6 Erik Bergström, Patrick Schmidt Mörmohallen
2009-04-05 11:45 Final 0818955004 Skövde IBF röd - Ale IBF 8 - 5 Johanna Karlsson, Johanna Larsson Djupsundshallen
EFC P12 B-Semifinal
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-04-05 14:00 Final 0818956001 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 2 e.förl. Erik Bergström, Patrick Schmidt Mörmohallen
2009-04-05 14:00 Final 0818956002 Billingsfors IBK - Skövde IBF röd 3 - 5 Mattias Westman, Martin Bäcklund Djupsundshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis