Pojkar 92 (2006/07)

Gruppspel
Pojkar 92
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2006-10-07 13:00 0612530002 IBK Kopparberg - WSK Lindesberg 14 - 4 Jörgen Dahlström, Tony Bergström Ljusnarshallen
2006-10-07 14:30 0612530003 Örebro SK IBK Röd - Nora IBK 20 - 1 Navets skola
2006-10-07 17:00 0612530006 Lindesbergs IBK - Brickebackens IF 3 - 19 Jerry Gray, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2006-10-08 10:15 0612530004 Lillån IBK Grön - Lillån IBK Vit 5 - 6 Mikael Lagemyr, Jonas Hammarlund Lillåns skola
2006-10-08 13:30 0612530005 Lekebergs IBF - Kumla IBK 6 - 1 Simon Olsén, Leo Persson Fjugesta Bollhall
2006-10-11 18:15 0612530001 Askersunds IBK - Örebro SK IBK Vit 3 - 7 Närlundahallen
2006-10-14 09:30 0612530009 Lillån IBK Vit - Örebro SK IBK Röd 9 - 8 Lillåns skola
2006-10-14 14:00 0612530007 Brickebackens IF - Lekebergs IBF 19 - 3 Andreas Svensson, Robin Olsén Brickebackens Bollhall
2006-10-14 14:40 0612530008 Kumla IBK - Lillån IBK Grön 6 - 3 Linda Bertilsson, Magdalena Josefsson Skogstorpskolan
2006-10-14 16:30 0612530012 Örebro SK IBK Vit - Lindesbergs IBK 26 - 6 Andreas Svensson, Fredrik Nyström Navets skola
2006-10-14 18:00 0612530010 Nora IBK - IBK Kopparberg 5 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Angelica Lovrencic Idrottshuset, Nora
2006-10-15 15:00 0612530011 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 2 - 8 Stadsskogsskolan
2006-10-21 14:00 0612530018 WSK Lindesberg - Örebro SK IBK Vit 2 - 13 Robin Olsén, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2006-10-21 14:30 0612530015 Örebro SK IBK Röd - Kumla IBK 5 - 4 Fabian Arvidsson, Oskar Gustafsson Navets skola
2006-10-21 18:15 0612530016 Lillån IBK Grön - Brickebackens IF 0 - 5 Christoffer Lette, Robert Stumsner Lillåns skola
2006-10-22 12:00 0612530017 Lekebergs IBF - Lindesbergs IBK 13 - 3 Simon Olsén, Leo Persson Fjugesta Bollhall
2006-10-22 15:30 0612530013 Askersunds IBK - Nora IBK 2 - 3 Josefine Hedelind, Per Gustav Eriksson Närlundahallen
2006-10-23 18:00 0612530014 IBK Kopparberg - Lillån IBK Vit 8 - 8 Markus Jansson, Fredrik Brevik Ljusnarshallen
2006-10-28 10:00 0612530023 Nora IBK - WSK Lindesberg 7 - 3 Robin Olsén, Richard Lundgren Idrottshuset, Nora
2006-10-28 11:15 0612530022 Lillån IBK Vit - Askersunds IBK 5 - 3 Lillåns skola
2006-10-28 13:00 0612530021 Kumla IBK - IBK Kopparberg 9 - 4 Hanna Lindberg, Josefine Hedelind Skogstorpskolan
2006-10-28 14:00 0612530020 Brickebackens IF - Örebro SK IBK Röd 3 - 14 John Olsson, Fredrik Nyström Brickebackens Bollhall
2006-10-28 14:30 0612530024 Örebro SK IBK Vit - Lekebergs IBF 19 - 2 Mikael Lagemyr, Krister Eklund Navets skola
2006-10-29 14:00 0612530019 Lindesbergs IBK - Lillån IBK Grön 4 - 13 Tony Larsson, Fredrik Brevik Stadsskogsskolan
0612530027 Örebro SK IBK Röd - Lindesbergs IBK WO (5 - 0)
2006-11-03 19:15 0612530029 Nora IBK - Örebro SK IBK Vit 3 - 8 Per Andreasson, Christer Wilhelmsson Idrottshuset, Nora
2006-11-04 13:00 0612530026 IBK Kopparberg - Brickebackens IF 3 - 7 Ljusnarshallen
2006-11-04 18:15 0612530028 Lillån IBK Grön - Lekebergs IBF 4 - 3 John Olsson, Fredrik Nyström Lillåns skola
2006-11-05 12:30 0612530025 Askersunds IBK - Kumla IBK 3 - 5 Zandra Beskow, Josefine Hedelind Närlundahallen
2006-11-05 13:00 0612530030 WSK Lindesberg - Lillån IBK Vit 3 - 10 Tomas Persson, Tony Larsson Stadsskogsskolan
2006-11-18 14:00 0612530033 Brickebackens IF - Askersunds IBK 1 - 0 Isak Angerbjörn, Mikael Lagemyr Brickebackens Bollhall
2006-11-18 17:30 0612530036 Örebro SK IBK Vit - Lillån IBK Grön 4 - 4 Adolfsbergsskolan
2006-11-18 18:15 0612530035 Lillån IBK Vit - Nora IBK 10 - 1 Lillåns skola
2006-11-19 12:00 0612530032 Lindesbergs IBK - IBK Kopparberg 5 - 9 Fredrik Bergvall, Christoffer Lette Stadsskogsskolan
2006-11-19 13:00 0612530034 Kumla IBK - WSK Lindesberg 13 - 1 Linda Bertilsson, Magdalena Josefsson Skogstorpskolan
2006-11-19 13:30 0612530031 Lekebergs IBF - Örebro SK IBK Röd 5 - 10 Simon Olsén, Leo Persson Fjugesta Bollhall
2006-11-25 14:00 0612530038 IBK Kopparberg - Örebro SK IBK Vit 7 - 16 Ljusnarshallen
2006-11-25 14:00 0612530041 Nora IBK - Kumla IBK 7 - 6 Per Andreasson, Christer Wilhelmsson Idrottshuset, Nora
2006-11-25 14:30 0612530039 Örebro SK IBK Röd - Lillån IBK Grön 8 - 4 Oskar Gustafsson, Fabian Arvidsson Navets skola
2006-11-26 12:00 0612530037 Askersunds IBK - Lindesbergs IBK 5 - 3 Kim Hedrén, Josefine Hedelind Närlundahallen
2006-11-26 13:00 0612530042 WSK Lindesberg - Brickebackens IF 2 - 15 Robert Forslind Lovrencic, Angelica Lovrencic Stadsskogsskolan
2006-11-27 18:00 0612530040 Lillån IBK Vit - Lekebergs IBF 10 - 6 Lillåns skola
2006-12-07 18:30 0612530044 Lillån IBK Grön - Askersunds IBK 5 - 4 Lillåns skola
2006-12-09 14:00 0612530047 Brickebackens IF - Nora IBK 11 - 3 Tony Wennberg, Robert Forslind Lovrencic Brickebackens Bollhall
2006-12-09 14:00 0612530048 Kumla IBK - Örebro SK IBK Vit 4 - 15 Linda Bertilsson, Magdalena Josefsson Skogstorpskolan
2006-12-09 17:30 0612530043 Örebro SK IBK Röd - WSK Lindesberg 13 - 3 Andreas Svensson, Bengt Österberg Adolfsbergsskolan
2006-12-09 19:00 0612530046 Lindesbergs IBK - Lillån IBK Vit 3 - 6 Jonas Hammarlund, Mikael Lagemyr Stadsskogsskolan
2006-12-10 11:30 0612530045 Lekebergs IBF - IBK Kopparberg 1 - 7 Simon Olsén, Leo Persson Fjugesta Bollhall
2006-12-16 12:00 0612530052 Nora IBK - Lillån IBK Grön 4 - 8 Idrottshuset, Nora
2006-12-16 14:00 0612530049 IBK Kopparberg - Askersunds IBK 7 - 7 Markus Jansson, Fredrik Brevik Ljusnarshallen
2006-12-16 14:00 0612530053 WSK Lindesberg - Lekebergs IBF 6 - 7 Tomas Persson, Marlene Bornegård Stadsskogsskolan
2006-12-16 16:30 0612530054 Örebro SK IBK Vit - Örebro SK IBK Röd 11 - 8 Andreas Svensson, Mikael Åman Navets skola
2006-12-16 18:15 0612530051 Lillån IBK Vit - Brickebackens IF 2 - 4 Eddie Pettersson, Robert Stumsner Lillåns skola
2006-12-17 12:15 0612530050 Kumla IBK - Lindesbergs IBK 21 - 1 Linda Bertilsson, Magdalena Josefsson Skogstorpskolan
2007-01-09 19:30 0612530058 Lindesbergs IBK - Nora IBK 0 - 22 Tomas Persson, Christer Wilhelmsson Stadsskogsskolan
2007-01-12 20:00 0612530057 Lillån IBK Grön - WSK Lindesberg 8 - 5 Eddie Pettersson, Robert Stumsner Lillåns skola
2007-01-13 13:00 0612530056 IBK Kopparberg - Örebro SK IBK Röd 3 - 8 Tony Bergström, Markus Jansson Ljusnarshallen
2007-01-13 14:00 0612530059 Brickebackens IF - Kumla IBK 9 - 4 Mathias Olausson, Fredrik Nyström Brickebackens Bollhall
2007-01-13 18:15 0612530060 Lillån IBK Vit - Örebro SK IBK Vit 8 - 7 Eddie Pettersson, Robert Stumsner Lillåns skola
2007-01-14 15:00 0612530055 Askersunds IBK - Lekebergs IBF 9 - 7 Hanna Lindberg, Josefine Hedelind Närlundahallen
2007-01-20 13:40 0612530064 Kumla IBK - Lillån IBK Vit 5 - 4 Zandra Beskow, Angelica Lovrencic Skogstorpskolan
2007-01-20 14:30 0612530066 Örebro SK IBK Vit - Brickebackens IF 8 - 6 Tony Wennberg, Evelina Persson Navets skola
2007-01-20 15:30 0612530062 IBK Kopparberg - Lillån IBK Grön 2 - 2 Markus Jansson, Tony Bergström Ljusnarshallen
2007-01-21 10:00 0612530063 Lekebergs IBF - Nora IBK OW (0 - 5) Simon Olsén, Leo Persson Fjugesta Bollhall
2007-01-21 13:30 0612530061 Askersunds IBK - Örebro SK IBK Röd 5 - 8 Kim Hedrén, Per Gustav Eriksson Närlundahallen
2007-01-21 19:00 0612530065 WSK Lindesberg - Lindesbergs IBK 5 - 7 Oskar Gustafsson, Fabian Arvidsson Stadsskogsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK IBK Vit 11 9 1 1 134-53 81 28
2. Brickebackens IF 11 9 0 2 99-42 57 27
3. Örebro SK IBK Röd 11 8 1 2 102-48 54 25
4. Lillån IBK Vit 11 8 1 2 78-53 25 25
5. Kumla IBK 11 6 0 5 78-58 20 18
6. Lillån IBK Grön 11 5 2 4 56-51 5 17
7. IBK Kopparberg 11 4 3 4 73-72 1 15
8. Nora IBK 10 4 0 6 56-77 -21 12
9. Askersunds IBK 11 3 1 7 49-53 -4 10
10. Lekebergs IBF 10 3 0 7 53-88 -35 9
11. Lindesbergs IBK 11 1 1 9 35-139 -104 4
12. WSK Lindesberg 11 0 0 11 36-115 -79 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis