SSL - Svenska Superligan Dam (2001/02)

Gruppspel
Damer Elit norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2001-10-05 00:00 3-5 (1-2, 2-3, 0-0) 010206001 Råsunda IS - Boliden IB 3 - 5 Stefan Norell, Peder Nyström Solnahallen
2001-10-06 00:00 5-2 (1-1, 2-0, 2-1) 010206002 IBF Falun - Iksu 5 - 2 Johnny Rosén, Lars-Göran Linder Lugnet
2001-10-06 00:00 2-3 (1-1, 1-0, 0-2) 010206003 Hammarby IF IBF - Boliden IB 2 - 3 Per Ericsson, Johan Ahlinder Enskedehallen
2001-10-07 00:00 3-4 (0-2, 2-1, 1-1) 010206004 Örnsköldsviks SK - IBK Boden 3 - 4 Pär Norberg, Thomas Jonsson Örnsköldsviks sph
2001-10-13 00:00 1-6 (1-1, 0-4, 0-1) 010206005 IBK Boden - IBF Falun 1 - 6 Pär Wårell, Urban Svanberg Hildursborg
2001-10-13 00:00 1-3 (1-1, 0-1, 0-1) 010206006 Iksu - Rönnby IBK 1 - 3 Johnny Rosén, Lars-Göran Linder Iksu sportcenter
2001-10-14 00:00 3-4 (0-1, 1-3, 2-0) 010206007 Boliden IB - IBF Falun 3 - 4 Sven Hammerin, Glenn Boström Eddahallen
2001-10-14 00:00 1-7 (0-1, 0-3, 1-3) 010206008 IBK Dalen - Rönnby IBK 1 - 7 Lars-Göran Linder, Johnny Rosén Umeå sporthall
2001-10-14 00:00 1-4 (0-3, 1-1, 0-0) 010206009 Råsunda IS - Kristinebergs AIS 1 - 4 Lars Fridell, Per Delvenius Solnahallen
2001-10-19 00:00 4-4 (2-2, 0-2, 2-0, 0-0) SD 010206010 IBK Dalen - Örnsköldsviks SK 4 - 4 e.förl. Peter Kallin, Mikael Körning Umeå sporthall
2001-10-20 00:00 7-5 (3-1, 2-3, 2-1) 010206011 Boliden IB - Kristinebergs AIS 7 - 5 Thomas Jonsson, Pär Norberg Eddahallen
2001-10-20 00:00 6-6 (2-2, 4-2, 0-2, 0-0) SD 010206012 Hammarby IF IBF - IBF Falun 6 - 6 e.förl. Pär Wårell, Urban Svanberg Enskedehallen
2001-10-21 00:00 3-5 (1-1, 1-2, 1-2) 010206013 IBK Boden - Kristinebergs AIS 3 - 5 Robert Nylund, Stefan Kvarnerås Hildursborg
2001-10-21 00:00 3-6 (1-2, 2-1, 0-3) 010206014 Råsunda IS - Rönnby IBK 3 - 6 Stefan Öberg, Peter Palmelius Solnahallen
2001-10-25 00:00 2-4 (0-1, 1-0, 1-3) 010206015 Iksu - IBK Boden 2 - 4 Pär Norberg, Thomas Jonsson Iksu sportcenter
2001-10-27 00:00 7-2 (0-1, 3-0, 4-1) 010206016 Örnsköldsviks SK - Kristinebergs AIS 7 - 2 Pär Norberg, Thomas Jonsson Örnsköldsviks sph
2001-10-31 00:00 4-3 (1-1, 2-1, 1-1) 010206017 Rönnby IBK - Hammarby IF IBF 4 - 3 Lars Fridell, Per Delvenius Västeråshallen
2001-11-03 00:00 1-4 (0-2, 0-2, 1-0) 010206018 Kristinebergs AIS - Iksu 1 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ryssahallen
2001-11-03 00:00 2-3 (1-1, 0-2, 1-0) 010206019 Rönnby IBK - IBF Falun 2 - 3 Jonas Stridsberg, Mårten Hanold Västeråshallen
2001-11-03 00:00 9-1 (3-0, 4-0, 2-1) 010206020 Örnsköldsviks SK - Råsunda IS 9 - 1 Mikael Körning, Peter Kallin Örnsköldsviks sph
2001-11-04 00:00 5-4 (2-0, 2-2, 1-2) 010206021 IBK Boden - IBK Dalen 5 - 4 Thomas Jonsson, Pär Norberg Hildursborg
2001-11-17 00:00 4-3 (0-1, 2-1, 2-1) 010206022 IBK Dalen - Råsunda IS 4 - 3 Heimo Lyly, Kjell Persson Umeå sporthall
2001-11-17 00:00 4-0 (1-0, 2-0, 1-0) 010206023 Iksu - Hammarby IF IBF 4 - 0 Kjell Persson, Heimo Lyly Umeå sporthall
2001-11-17 00:00 4-5 (1-2, 0-1, 3-2) 010206024 Kristinebergs AIS - Örnsköldsviks SK 4 - 5 Jörgen Andersson, Henrik Ouchterlony Ryssahallen
2001-11-18 00:00 5-6 (4-2, 1-3, 0-0, 0-1) SD 010206025 IBK Dalen - Hammarby IF IBF 5 - 6 e.förl. Lars-Göran Linder, Johnny Rosén Iksu sportcenter
2001-11-18 00:00 8-1 (2-0, 3-1, 3-0) 010206026 IBF Falun - Örnsköldsviks SK 8 - 1 Jonas Stridsberg, Mårten Hanold Lugnet
2001-11-18 00:00 8-3 (4-1, 2-1, 2-1) 010206027 Iksu - Råsunda IS 8 - 3 Johnny Rosén, Lars-Göran Linder Iksu sportcenter
2001-11-18 00:00 7-1 (3-1, 1-0, 3-0) 010206028 Rönnby IBK - Boliden IB 7 - 1 Christian Andersson, Fredrik Stolt Västeråshallen
2001-11-24 00:00 3-4 (1-3, 2-1, 0-0) 010206029 Boliden IB - Iksu 3 - 4 Tommy Stenberg, Lars Lundberg Eddahallen
2001-11-24 00:00 6-0 (3-0, 3-0, 0-0) 010206030 IBF Falun - IBK Dalen 6 - 0 Henrik Janson, Tomas Pettersson Lugnet
2001-11-24 00:00 8-5 (3-1, 3-1, 2-3) 010206031 Hammarby IF IBF - Kristinebergs AIS 8 - 5 Kalle Fahlander, Thomas Andersson Enskedehallen
2001-11-25 00:00 11-5 (3-1, 3-1, 5-3) 010206032 Kristinebergs AIS - IBK Dalen 11 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ryssahallen
2001-11-26 00:00 1-7 (1-4, 0-0, 0-3) 010206033 Råsunda IS - Hammarby IF IBF 1 - 7 Roger Nyström, Jan Birkebo Solnahallen
2001-12-01 00:00 8-7 (1-1, 3-3, 3-3, 1-0) SD 010206034 Örnsköldsviks SK - Hammarby IF IBF 8 - 7 e.förl. Robert Wallin, Jonas Emsjö Örnsköldsviks sph
2001-12-01 00:00 4-2 (3-0, 1-1, 0-1) 010206035 Boliden IB - Rönnby IBK 4 - 2 Pär Wårell, Urban Svanberg Eddahallen
2001-12-01 00:00 7-6 (3-0, 2-1, 2-5) 010206036 Kristinebergs AIS - Råsunda IS 7 - 6 Kalle Fahlander, Thomas Andersson Ryssahallen
2001-12-02 00:00 3-5 (0-3, 0-1, 3-1) 010206037 IBK Boden - Rönnby IBK 3 - 5 Urban Svanberg, Pär Wårell Hildursborg
2001-12-02 00:00 12-4 (5-0, 3-3, 4-1) 010206038 IBF Falun - Råsunda IS 12 - 4 Thomas Andersson, Kalle Fahlander Lugnet
2001-12-08 00:00 4-5 (0-1, 2-2, 2-1, 0-1) SD 010206039 Örnsköldsviks SK - Rönnby IBK 4 - 5 e.förl. Lars-Göran Linder, Johnny Rosén Örnsköldsviks sph
2001-12-15 00:00 5-2 (1-1, 1-1, 3-0) 010206040 Boliden IB - IBK Dalen 5 - 2 Thomas Jonsson, Pär Norberg Eddahallen
2001-12-15 00:00 4-4 (1-1, 3-0, 0-3) 010206041 Hammarby IF IBF - IBK Boden 4 - 4 Peder Nyström, Stefan Norell Enskedehallen
2001-12-15 00:00 3-2 (2-0, 1-1, 0-1) 010206042 Iksu - Örnsköldsviks SK 3 - 2 Niklas Lundberg, Tommi Pettersson Iksu sportcenter
2001-12-15 00:00 4-2 (0-2, 3-0, 1-0) 010206043 Rönnby IBK - Kristinebergs AIS 4 - 2 Per-Ove Åman, Per Calmén Västeråshallen
2001-12-16 00:00 0-7 (0-4, 0-1, 0-2) 010206044 Råsunda IS - IBK Boden 0 - 7 Jan Birkebo, Roger Nyström Solnahallen
2001-12-19 00:00 2-3 (0-0, 2-1, 0-2) 010206045 IBK Dalen - Iksu 2 - 3 Pär Norberg, Thomas Jonsson Umeå sporthall
2001-12-20 00:00 1-8 (1-1, 0-5, 0-2) 010206046 IBK Boden - Boliden IB 1 - 8 Urban Svanberg, Pär Wårell Hildursborg
2002-01-05 00:00 13-1 (3-1, 7-0, 3-0) 010206047 Boliden IB - Råsunda IS 13 - 1 Thomas Andersson, Kalle Fahlander Eddahallen
2002-01-05 00:00 2-4 (1-1, 0-1, 1-2) 010206048 Rönnby IBK - Iksu 2 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Västeråshallen
2002-01-12 00:00 5-3 (1-1, 2-0, 2-2) 010206049 IBF Falun - IBK Boden 5 - 3 Lars Fridell, Per Delvenius Lugnet
2002-01-12 00:00 6-5 (0-0, 3-3, 3-2) 010206050 Hammarby IF IBF - Rönnby IBK 6 - 5 Kalle Fahlander, Thomas Andersson Enskedehallen
2002-01-12 00:00 6-3 (3-1, 0-1, 3-1) 010206051 Kristinebergs AIS - Boliden IB 6 - 3 Anders Fredriksson, Ulf Johansson Ryssahallen
2002-01-12 00:00 4-0 (1-0, 1-0, 2-0) 010206052 Örnsköldsviks SK - IBK Dalen 4 - 0 Mike Bengtsson, Martin Polverari Örnsköldsviks sph
2002-01-13 00:00 5-4 (3-1, 1-2, 1-1) 010206053 IBF Falun - Boliden IB 5 - 4 Anders Fredriksson, Ulf Johansson Lugnet
2002-01-13 00:00 5-2 (2-2, 0-0, 3-0) 010206054 Kristinebergs AIS - IBK Boden 5 - 2 Tomas Pettersson, Henrik Janson Ryssahallen
2002-01-19 00:00 1-5 (1-1, 0-3, 0-1) 010206055 Boliden IB - Örnsköldsviks SK 1 - 5 Robert Nylund, Stefan Kvarnerås Eddahallen
2002-01-19 00:00 2-1 (0-0, 1-1, 1-0) 010206056 IBK Dalen - IBK Boden 2 - 1 Urban Svanberg, Pär Wårell Umeå sporthall
2002-01-19 00:00 9-2 (2-1, 5-0, 2-1) 010206057 Iksu - Kristinebergs AIS 9 - 2 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Iksu sportcenter
2002-01-19 00:00 10-4 (5-2, 3-1, 2-1) 010206058 Rönnby IBK - Råsunda IS 10 - 4 Jonas Stridsberg, Mårten Hanold Västeråshallen
2002-01-20 00:00 4-3 (0-2, 2-1, 2-0) 010206059 IBK Dalen - Kristinebergs AIS 4 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Umeå sporthall
2002-01-20 00:00 7-2 (2-0, 1-2, 6-0) 010206060 IBF Falun - Hammarby IF IBF 7 - 2 Ulf Rehnfeldt, Magnus Nordahl Lugnet
2002-01-26 00:00 7-5 (3-1, 3-3, 1-1) 010206061 IBF Falun - Rönnby IBK 7 - 5 Lars-Göran Linder, Johnny Rosén Lugnet
2002-01-26 00:00 6-3 (1-0, 2-1, 3-2) 010206062 Hammarby IF IBF - IBK Dalen 6 - 3 Roger Nyström, Jan Birkebo Enskedehallen
2002-01-26 00:00 2-7 (0-1, 2-4, 0-2) 010206063 Råsunda IS - Iksu 2 - 7 Per Calmén, Per-Ove Åman Råsta Park
2002-01-27 00:00 4-2 (0-0, 2-0, 2-2) 010206064 IBK Boden - Örnsköldsviks SK 4 - 2 Lars Lundberg, Tommy Stenberg Hildursborg
2002-01-27 00:00 1-4 (0-1, 0-1, 1-2) 010206065 Hammarby IF IBF - Iksu 1 - 4 Glenn Boström, Sven Hammerin Enskedehallen
2002-01-27 00:00 2-4 (1-0, 0-2, 1-2) 010206066 Råsunda IS - IBK Dalen 2 - 4 Lars-Göran Linder, Johnny Rosén Solnahallen
2002-01-29 00:00 5-8 (2-1, 1-3, 2-4) 010206067 Kristinebergs AIS - IBF Falun 5 - 8 Lars-Göran Linder, Johnny Rosén Ryssahallen
2002-02-02 00:00 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0) SD 010206068 Iksu - IBF Falun 3 - 2 e.förl. Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Iksu sportcenter
2002-02-02 00:00 5-2 (1-2, 3-0, 1-0) 010206069 Rönnby IBK - IBK Boden 5 - 2 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Västeråshallen
2002-02-02 00:00 4-5 (1-3, 1-0, 2-2) 010206070 Örnsköldsviks SK - Boliden IB 4 - 5 Thomas Jonsson, Pär Norberg Örnsköldsviks sph
2002-02-03 00:00 1-7 (0-1, 0-3, 1-3) 010206071 IBK Dalen - IBF Falun 1 - 7 Göran Karlsson, Kjell Gustavsson Umeå sporthall
2002-02-16 00:00 6-3 (2-1, 2-1, 2-1) 010206072 Kristinebergs AIS - Hammarby IF IBF 6 - 3 Anders Fredriksson, Ulf Johansson Ryssahallen
2002-02-16 00:00 2-2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0) SD 010206073 Iksu - Boliden IB 2 - 2 e.förl. Peter Kallin, Mikael Körning Iksu sportcenter
2002-02-17 00:00 5-2 (1-0, 2-1, 2-1) 010206074 IBK Boden - Råsunda IS 5 - 2 Peter Kallin, Mikael Körning Hildursborg
2002-02-17 00:00 6-6 (3-1, 2-1, 1-4) 010206075 Rönnby IBK - IBK Dalen 6 - 6 Fredrik Stolt, Christian Andersson Västeråshallen
2002-02-17 00:00 5-4 (2-2, 2-0, 1-2) 010206076 Örnsköldsviks SK - IBF Falun 5 - 4 Pär Norberg, Thomas Jonsson Örnsköldsviks sph
2002-02-23 00:00 4-9 (1-2, 0-5, 3-2) 010206077 Hammarby IF IBF - Örnsköldsviks SK 4 - 9 Anders Blomqvist, Marcus Petersson Enskedehallen
2002-02-24 00:00 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1) SD 010206078 IBK Boden - Iksu 0 - 1 e.förl. Stefan Kvarnerås, Robert Nylund Hildursborg
2002-02-24 00:00 4-6 (2-0, 0-2, 2-4) 010206079 IBK Dalen - Boliden IB 4 - 6 Dennis Wall, Urban Henrixon Umeå sporthall
2002-02-24 00:00 4-11 (2-4, 2-2, 0-5) 010206080 Råsunda IS - Örnsköldsviks SK 4 - 11 Peter Särnhav, Johan Zetterlund Solnahallen
2002-03-02 00:00 5-1 (3-0, 1-1, 1-0) 010206081 IBK Boden - Hammarby IF IBF 5 - 1 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Hildursborg
2002-03-02 00:00 1-2 (1-1, 0-0, 0-1) 010206082 Kristinebergs AIS - Rönnby IBK 1 - 2 Henrik Janson, Tomas Pettersson Ryssahallen
2002-03-02 00:00 0-14 (0-5, 0-5, 0-4) 010206083 Råsunda IS - IBF Falun 0 - 14 Lars Fridell, Per Delvenius Solnahallen
2002-03-02 00:00 2-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0) SD 010206084 Örnsköldsviks SK - Iksu 2 - 2 e.förl. Dennis Wall, Urban Henrixon Örnsköldsviks sph
2002-03-03 00:00 1-3 (0-2, 0-1, 1-0) 010206085 Boliden IB - Hammarby IF IBF 1 - 3 Kalle Fahlander, Thomas Andersson Eddahallen
2002-03-05 00:00 3-6 (1-1, 0-1, 2-4) 010206086 Boliden IB - IBK Boden 3 - 6 Pär Norberg, Thomas Jonsson Eddahallen
2002-03-05 00:00 5-2 (2-0, 2-1, 1-1) 010206087 IBF Falun - Kristinebergs AIS 5 - 2 Henrik Ouchterlony, Jörgen Andersson Lugnet
2002-03-05 00:00 13-2 (6-0, 3-1, 4-1) 010206088 Hammarby IF IBF - Råsunda IS 13 - 2 Sven Hammerin, Glenn Boström Enskedehallen
2002-03-05 00:00 4-3 (3-0, 0-2, 1-1) 010206089 Iksu - IBK Dalen 4 - 3 Urban Svanberg, Pär Wårell Iksu sportcenter
2002-03-05 00:00 5-5 (2-2, 2-0, 1-3, 0-0) SD 010206090 Rönnby IBK - Örnsköldsviks SK 5 - 5 e.förl. Johan Ahlinder, Per Ericsson Västeråshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Falun 18 15 2 (0) 1 114-49 65 32
2. Iksu 18 11 4 (2) 3 67-39 28 28
3. Rönnby IBK 18 10 3 (1) 5 85-60 25 24
4. Örnsköldsviks SK 18 8 5 (1) 5 90-67 23 22
5. Boliden IB 18 9 1 (0) 8 77-66 11 19
6. IBK Boden 18 8 2 (0) 8 60-63 -3 18
7. Hammarby IF IBF 18 6 4 (1) 8 82-82 0 17
8. Kristinebergs AIS 18 7 0 (0) 11 76-86 -10 14
9. IBK Dalen 18 4 3 (0) 11 54-89 -35 11
10. Råsunda IS 18 0 0 (0) 18 42-146 -104 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Elit södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2001-10-06 00:00 5-4 (2-0, 2-1, 0-3, 1-0) SD 010207001 Södertälje IBK - Östra SK 5 - 4 e.förl. Sven Hammerin, Glenn Boström Wasa sporthall
2001-10-06 00:00 1-5 (0-0, 1-2, 0-3) 010207002 Karlstad IBF - Hovshaga AIF 1 - 5 Henrik Jungert, Kronoslav Kis Sundsta sporthall
2001-10-06 00:00 5-4 (2-0, 0-2, 3-2) 010207003 Pixbo Wallenstam IBK - Lugi IK 5 - 4 Peter Särnhav, Johan Zetterlund Wallenstamhallen
2001-10-07 00:00 4-6 (2-3, 2-2, 0-1) 010207004 Halmstad IBK - Balrog IK 4 - 6 Leif Plume, Martin Andersson Hallägrahallen
2001-10-07 00:00 2-8 (0-2, 1-1, 1-5) 010207005 Öbo Örebro IBK - IBK Lockerud 2 - 8 Jonas Stridsberg, Mårten Hanold Mellringehallen
2001-10-13 00:00 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1) SD 010207006 Hovshaga AIF - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 3 e.förl. Anders Lundell, Kari Koskenkorva Grimslöv
2001-10-13 00:00 3-1 (0-1, 2-0, 1-0) 010207007 Halmstad IBK - Karlstad IBF 3 - 1 Anders Lindqvist, Dan Runberg Hallägrahallen
2001-10-13 00:00 3-4 (2-1, 1-2, 0-1) 010207008 IBK Lockerud - Södertälje IBK 3 - 4 Glenn Nylén, Pelle Hellberg Vadsbohallen
2001-10-13 00:00 5-7 (2-0, 0-3, 3-4) 010207009 Lugi IK - Öbo Örebro IBK 5 - 7 Conny Andersson, Per-Anders Ericsson Idrottshallen
2001-10-14 00:00 0-7 (0-2, 0-4, 0-1) 010207010 Östra SK - Balrog IK 0 - 7 Anders Lundell, Kari Koskenkorva Idrottshuset
2001-10-20 00:00 12-3 (4-2, 2-0, 6-1) 010207011 Balrog IK - IBK Lockerud 12 - 3 Thomas Andersson, Kalle Fahlander Botkyrkahallen
2001-10-20 00:00 2-4 (2-2, 0-1, 0-1) 010207012 Lugi IK - Hovshaga AIF 2 - 4 Martin Andersson, Leif Plume Idrottshallen
2001-10-20 00:00 8-3 (2-1, 4-2, 2-0) 010207013 Pixbo Wallenstam IBK - Halmstad IBK 8 - 3 Glenn Nylén, Pelle Hellberg Wallenstamhallen
2001-10-20 00:00 5-14 (2-3, 1-4, 2-7) 010207014 Öbo Örebro IBK - Södertälje IBK 5 - 14 Tomas Pettersson, Henrik Janson Mellringehallen
2001-10-20 00:00 2-2 (0-0, 1-2, 1-0, 0-0) SD 010207015 Karlstad IBF - Östra SK 2 - 2 e.förl. Jonas Wassberg, Peter Mörk Sundsta sporthall
2001-11-03 00:00 8-6 (2-0, 3-3, 3-3) 010207016 Balrog IK - Pixbo Wallenstam IBK 8 - 6 Peder Nyström, Stefan Norell Botkyrkahallen
2001-11-03 00:00 11-2 (3-0, 5-2, 3-0) 010207017 IBK Lockerud - Östra SK 11 - 2 Fredrik Stolt, Christian Andersson Vadsbohallen
2001-11-03 00:00 9-2 (1-0, 4-1, 4-1) 010207018 Södertälje IBK - Hovshaga AIF 9 - 2 Thomas Andersson, Kalle Fahlander Wasa sporthall
2001-11-03 00:00 8-5 (6-2, 0-1, 2-2) 010207019 Öbo Örebro IBK - Halmstad IBK 8 - 5 Kronoslav Kis, Henrik Jungert Mellringehallen
2001-11-04 00:00 5-2 (3-1, 1-1, 1-0) 010207020 Karlstad IBF - Lugi IK 5 - 2 Jonas Wassberg, Peter Mörk Sundsta sporthall
2001-11-17 00:00 4-7 (2-3, 1-2, 1-2) 010207021 Halmstad IBK - Södertälje IBK 4 - 7 Bjarne Wesenlund, Tomas Haglund Hallägrahallen
2001-11-17 00:00 3-7 (0-2, 2-1, 1-4) 010207022 Hovshaga AIF - Balrog IK 3 - 7 Kari Koskenkorva, Anders Lundell Teleborgshallen
2001-11-17 00:00 0-10 (0-6, 0-3, 0-1) 010207023 Lugi IK - IBK Lockerud 0 - 10 Per-Anders Ericsson, Conny Andersson Idrottshallen
2001-11-17 00:00 3-2 (1-2, 0-0, 2-0) 010207024 Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 3 - 2 Leif Sundström, Thommy Johansson Wallenstamhallen
2001-11-17 00:00 3-8 (3-4, 0-3, 0-1) 010207025 Östra SK - Öbo Örebro IBK 3 - 8 Marcus Petersson, Anders Blomqvist Idrottshuset
2001-11-24 00:00 12-2 (6-2, 4-0, 2-0) 010207026 Balrog IK - Lugi IK 12 - 2 Mike Bengtsson, Martin Polverari Botkyrkahallen
2001-11-24 00:00 4-7 (2-2, 0-3, 2-2) 010207027 Hovshaga AIF - IBK Lockerud 4 - 7 Dan Runberg, Anders Lindqvist Teleborgshallen
2001-11-24 00:00 3-2 (2-0, 0-1, 1-1) 010207028 Södertälje IBK - Karlstad IBF 3 - 2 Glenn Boström, Sven Hammerin Wasa sporthall
2001-11-25 00:00 7-3 (2-1, 1-2, 4-0) 010207029 Södertälje IBK - Lugi IK 7 - 3 Niklas Lundberg, Tommi Pettersson Wasa sporthall
2001-11-25 00:00 3-5 (2-1, 1-2, 0-2) 010207030 Öbo Örebro IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 5 Henrik Ouchterlony, Jörgen Andersson Mellringehallen
2001-11-25 00:00 4-5 (2-0, 2-1, 1-4) 010207031 Östra SK - Halmstad IBK 4 - 5 Lars Bremmers, Ingvar Bremmers Idrottshuset
2001-12-01 00:00 4-3 (0-1, 2-2, 2-0) 010207032 Halmstad IBK - IBK Lockerud 4 - 3 Jonas Ejdebäck, Rikard Holmgren Hallägrahallen
2001-12-01 00:00 2-9 (1-4, 1-3, 0-2) 010207033 Hovshaga AIF - Öbo Örebro IBK 2 - 9 Kristian Jönsson, Henrik Wetterlundh Teleborgshallen
2001-12-01 00:00 2-5 (1-1, 1-2, 0-2) 010207034 Lugi IK - Östra SK 2 - 5 Conny Andersson, Per-Anders Ericsson Idrottshallen
2001-12-01 00:00 1-7 (0-2, 1-1, 0-4) 010207035 Pixbo Wallenstam IBK - Södertälje IBK 1 - 7 Leif Plume, Martin Andersson Wallenstamhallen
2001-12-02 00:00 4-7 (3-3, 1-1, 0-3) 010207036 Karlstad IBF - Balrog IK 4 - 7 Anders Fredriksson, Ulf Johansson Sundsta sporthall
2001-12-08 00:00 0-5 (0-1, 0-1, 0-3) 010207037 Lugi IK - Halmstad IBK 0 - 5 Anders Lundell, Kari Koskenkorva Idrottshallen
2001-12-15 00:00 8-5 (4-1, 0-2, 4-2) 010207038 Halmstad IBK - Hovshaga AIF 8 - 5 Mike Bengtsson, Martin Polverari Hallägrahallen
2001-12-15 00:00 4-6 (1-3, 1-1, 2-2) 010207039 IBK Lockerud - Karlstad IBF 4 - 6 Staffan Bremmers, Peter Elgqvist Vadsbohallen
2001-12-15 00:00 6-9 (3-3, 1-1, 2-5) 010207040 Öbo Örebro IBK - Balrog IK 6 - 9 Fredrik Stolt, Christian Andersson Mellringehallen
2001-12-15 00:00 4-5 (2-1, 2-2, 0-2) 010207041 Östra SK - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 5 Thommy Johansson, Leif Sundström Idrottshuset
2001-12-20 00:00 8-7 (3-1, 3-2, 1-4, 1-0) SD 010207042 Hovshaga AIF - Östra SK 8 - 7 e.förl. Kari Koskenkorva, Anders Lundell Teleborgshallen
2001-12-22 00:00 4-3 (1-0, 1-1, 2-2) 010207043 Karlstad IBF - Öbo Örebro IBK 4 - 3 Peter Mörk, Jonas Wassberg Sundsta sporthall
2001-12-22 00:00 6-4 (2-1, 1-0, 3-3) 010207044 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Lockerud 6 - 4 Bjarne Wesenlund, Tomas Haglund Wallenstamhallen
2001-12-27 00:00 8-7 (2-2, 5-5, 1-0) 010207045 Balrog IK - Södertälje IBK 8 - 7 Johan Ahlinder, Per Ericsson Botkyrkahallen
2002-01-05 00:00 4-5 (2-2, 0-2, 2-1) 010207046 IBK Lockerud - Öbo Örebro IBK 4 - 5 Tomas Haglund, Bjarne Wesenlund Vadsbohallen
2002-01-05 00:00 2-2 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0) SD 010207047 Hovshaga AIF - Karlstad IBF 2 - 2 e.förl. Conny Andersson, Per-Anders Ericsson Grimslöv
2002-01-06 00:00 1-6 (0-2, 0-3, 1-1) 010207048 Lugi IK - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 6 Ronny Schuldt, Magnus Dandanell Idrottshallen
2002-01-06 00:00 1-6 (0-2, 1-1, 0-3) 010207049 Östra SK - Södertälje IBK 1 - 6 Peter Särnhav, Johan Zetterlund Idrottshuset
2002-01-12 00:00 13-3 (2-0, 3-1, 8-2) 010207050 Balrog IK - Östra SK 13 - 3 Stefan Öberg, Peter Palmelius Botkyrkahallen
2002-01-12 00:00 6-3 (2-0, 2-0, 2-3) 010207051 Karlstad IBF - Halmstad IBK 6 - 3 Måns Löfgren, Kim Nielsen Sundsta sporthall
2002-01-12 00:00 6-3 (2-1, 0-1, 4-1) 010207052 Pixbo Wallenstam IBK - Hovshaga AIF 6 - 3 Bjarne Wesenlund, Tomas Haglund Wallenstamhallen
2002-01-12 00:00 9-2 (3-0, 5-1, 1-1) 010207053 Södertälje IBK - IBK Lockerud 9 - 2 Stefan Gren, Ronny Björk Wasa sporthall
2002-01-12 00:00 2-4 (1-2, 1-2, 0-0) 010207054 Öbo Örebro IBK - Lugi IK 2 - 4 Peter Mörk, Jonas Wassberg Mellringehallen
2002-01-19 00:00 3-2 (2-1, 0-0, 1-1) 010207055 Hovshaga AIF - Lugi IK 3 - 2 Per-Anders Ericsson, Conny Andersson Teleborgshallen
2002-01-19 00:00 2-7 (0-1, 1-4, 1-2) 010207056 IBK Lockerud - Balrog IK 2 - 7 Per Delvenius, Lars Fridell Vadsbohallen
2002-01-19 00:00 5-1 (2-0, 2-0, 1-1) 010207057 Södertälje IBK - Öbo Örebro IBK 5 - 1 Stefan Norell, Peder Nyström Wasa sporthall
2002-01-19 00:00 2-4 (0-2, 2-2, 0-0) 010207058 Östra SK - Karlstad IBF 2 - 4 Kronoslav Kis, Henrik Jungert Idrottshuset
2002-01-20 00:00 3-3 (1-2, 0-1, 2-0) 010207059 Halmstad IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 3 Martin Polverari, Mike Bengtsson Hallägrahallen
2002-01-26 00:00 2-5 (0-1, 2-2, 0-2) 010207060 Hovshaga AIF - Södertälje IBK 2 - 5 Stefan Olsson, Mikael Gräntz Teleborgshallen
2002-01-26 00:00 2-5 (1-1, 0-1, 1-3) 010207061 Lugi IK - Karlstad IBF 2 - 5 Leif Plume, Martin Andersson Idrottshallen
2002-01-26 00:00 3-6 (0-1, 1-1, 2-4) 010207062 Pixbo Wallenstam IBK - Balrog IK 3 - 6 Lars Bremmers, Ingvar Bremmers Wallenstamhallen
2002-01-26 00:00 2-1 (1-1, 1-0, 0-0) 010207063 Östra SK - IBK Lockerud 2 - 1 Anders Lindqvist, Dan Runberg Idrottshuset
2002-01-27 00:00 0-3 (0-0, 0-2, 0-1) 010207064 Halmstad IBK - Öbo Örebro IBK 0 - 3 Tomas Haglund, Bjarne Wesenlund Hallägrahallen
2002-01-27 00:00 4-11 (1-7, 1-2, 2-2) 010207065 Lugi IK - Södertälje IBK 4 - 11 Stefan Olsson, Mikael Gräntz Idrottshallen
2002-02-02 00:00 9-0 (2-0, 3-0, 4-0) 010207066 Balrog IK - Hovshaga AIF 9 - 0 Johnny Rosén, Lars-Göran Linder Botkyrkahallen
2002-02-02 00:00 3-4 (1-3, 0-0, 2-1) 010207067 IBK Lockerud - Lugi IK 3 - 4 Lars Fridell, Per Delvenius Vadsbohallen
2002-02-02 00:00 6-7 (1-0, 3-2, 2-5) 010207068 Södertälje IBK - Halmstad IBK 6 - 7 Stefan Norell, Peder Nyström Wasa sporthall
2002-02-02 00:00 5-4 (1-0, 3-1, 1-2) 010207069 Öbo Örebro IBK - Östra SK 5 - 4 Kronoslav Kis, Henrik Jungert Idrottshuset
2002-02-03 00:00 9-7 (2-2, 3-3, 4-2) 010207070 Balrog IK - Halmstad IBK 9 - 7 Sven Hammerin, Glenn Boström Botkyrkahallen
2002-02-16 00:00 3-1 (1-1, 2-0, 0-0) 010207071 Halmstad IBK - Östra SK 3 - 1 Per-Anders Ericsson, Conny Andersson Hallägrahallen
2002-02-16 00:00 4-5 (3-1, 0-1, 1-3) 010207072 Karlstad IBF - Södertälje IBK 4 - 5 Glenn Nylén, Pelle Hellberg Sundsta sporthall
2002-02-16 00:00 9-3 (3-1, 3-1, 3-1) 010207073 IBK Lockerud - Hovshaga AIF 9 - 3 Lars Bremmers, Ingvar Bremmers Vadsbohallen
2002-02-16 00:00 2-9 (1-3, 1-3, 0-3) 010207074 Lugi IK - Balrog IK 2 - 9 Leif Plume, Martin Andersson Idrottshallen
2002-02-16 00:00 4-2 (4-1, 0-0, 0-1) 010207075 Pixbo Wallenstam IBK - Öbo Örebro IBK 4 - 2 Henrik Jungert, Kronoslav Kis Wallenstamhallen
2002-02-17 00:00 1-2 (0-1, 1-0, 0-1) 010207076 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 2 Pelle Hellberg, Glenn Nylén Sundsta sporthall
2002-02-23 00:00 5-6 (3-1, 2-0, 0-4, 0-1) SD 010207077 Östra SK - Lugi IK 5 - 6 e.förl. Per-Anders Ericsson, Conny Andersson Idrottshuset
2002-02-23 00:00 12-6 (2-2, 5-1, 5-3) 010207078 Balrog IK - Karlstad IBF 12 - 6 Thomas Jonsson, Pär Norberg Botkyrkahallen
2002-02-23 00:00 9-1 (3-1, 5-0, 1-0) 010207079 IBK Lockerud - Halmstad IBK 9 - 1 Henrik Jungert, Bjarne Wesenlund Vadsbohallen
2002-02-23 00:00 6-5 (1-3, 3-0, 2-2) 010207080 Södertälje IBK - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 5 Johan Zetterlund, Peter Särnhav Wasa sporthall
2002-02-23 00:00 8-4 (2-1, 4-0, 2-3) 010207081 Öbo Örebro IBK - Hovshaga AIF 8 - 4 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Mellringehallen
2002-03-02 00:00 14-6 (3-4, 6-1, 5-1) 010207082 Balrog IK - Öbo Örebro IBK 14 - 6 Christian Andersson, Fredrik Stolt Botkyrkahallen
2002-03-02 00:00 5-6 (2-0, 2-1, 1-5) 010207083 Hovshaga AIF - Halmstad IBK 5 - 6 Kari Koskenkorva, Anders Lundell Teleborgshallen
2002-03-02 00:00 5-9 (2-2, 0-4, 3-3) 010207084 Karlstad IBF - IBK Lockerud 5 - 9 Jonas Wassberg, Peter Mörk Sundsta sporthall
2002-03-02 00:00 4-2 (1-0, 1-1, 2-1) 010207085 Pixbo Wallenstam IBK - Östra SK 4 - 2 Anders Lindqvist, Dan Runberg Wallenstamhallen
2002-03-05 00:00 7-8 (1-1, 2-4, 4-2, 0-1) SD 010207086 Östra SK - Hovshaga AIF 7 - 8 e.förl. Tomas Haglund, Bjarne Wesenlund Idrottshuset
2002-03-05 00:00 6-5 (4-1, 1-2, 0-2, 1-0) SD 010207087 IBK Lockerud - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 5 e.förl. Lars Fridell, Per Delvenius Vadsbohallen
2002-03-05 00:00 7-5 (2-2, 3-0, 2-3) 010207088 Halmstad IBK - Lugi IK 7 - 5 Anders Lindqvist, Dan Runberg Hallägrahallen
2002-03-05 00:00 7-8 (3-2, 1-2, 3-4) 010207089 Södertälje IBK - Balrog IK 7 - 8 Jan Birkebo, Roger Nyström Täljehallen
2002-03-05 00:00 5-3 (2-0, 0-2, 3-1) 010207090 Öbo Örebro IBK - Karlstad IBF 5 - 3 Peter Mörk, Jonas Wassberg Mellringehallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Balrog IK 18 18 0 (0) 0 163-71 92 36
2. Södertälje IBK 18 14 1 (1) 3 123-66 57 30
3. Pixbo Wallenstam IBK 18 11 3 (1) 4 80-67 13 26
4. Halmstad IBK 18 9 1 (0) 8 78-89 -11 19
5. Öbo Örebro IBK 18 9 0 (0) 9 88-97 -9 18
6. IBK Lockerud 18 7 1 (1) 10 98-81 17 16
7. Karlstad IBF 18 6 2 (0) 10 63-74 -11 14
8. Hovshaga AIF 18 3 4 (2) 11 65-107 -42 12
9. Östra SK 18 2 5 (0) 11 58-103 -45 9
10. Lugi IK 18 2 1 (1) 15 50-111 -61 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis