Matcher idag - Värmlands IBF

Välj annan dag
Matcher 2021-10-16
Tid Match Plats Resultat
Herrar Division 2
16:30 Dotteviks IF - Skattkärrs IK Arvika Sporthall
Herrar Division 4 Östra
14:00 IFK Heden - Karlstads IBK Väse Sporthall ( 0 - 5 )
14:00 Karlskoga FBC - Storfors IBF Bergslagshallen ( 2 - 3 )
17:00 Edebäck IBF U - IBF Lesjöfors Ekshärads Sporthall
Herrar Division 5 Västra
13:30 Arvika IBF Ungdom - Dotteviks IF Ungdom Arvika Sporthall ( 6 - 3 )
16:00 Tösse IF U - BK Vålberg U Karlbergshallen Åmål
Herrar Division 5 Östra
17:30 GS 86 AIF U - Deje IBF U Grossbolshallen
Damer Division 1 Region
12:30 Skälby IBK - BKI Sunnanå Mälarenergi Arena A 3 - 4
15:00 GS 86 AIF - Lillån IBK Forshaga Sporthall
16:00   Uppskj. Karlstad IBF Ungdom - IBK Sala Colorama Arena
Damer Division 2
15:00 Grums IBK - Degerfors IBK Grums Sporthall
16:00 Filipstad IBK - Dotteviks IF Spångbergshallen
Damer Division 3 Västra
14:15 Sunne IBK - Fagerås BK Sparbankshallen ( 0 - 1 )
Pantamera Pojkar Röd Serie 2
13:00 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF Hammarö Arena 5 - 5
Pantamera Pojkar Röd Serie 3
11:00 GS 86 AIF - BKI Sunnanå Forshaga Sporthall 3 - 7
Pantamera Pojkar Röd Serie 4
17:00 Dotteviks IF - BKI Sunnanå Strandhallen
Pantamera Pojkar Röd Serie 5
11:00 Karlstad IBF Ungdom - Nordmarkens IBF Colorama Arena
13:30 Billingsfors IBK - Kristinehamns IBF Billingsfors Bollhall
Pantamera Pojkar Röd Serie 6 västra
13:45 Åmåls IBK - Skoghalls IBK Utveckling Karlbergshallen Åmål
14:30 Hultsberg IBF 2 - Säffle SK Klubbhuset Arena
15:00 BKI Sunnanå - Sunne IBK Sannerudshallen
15:30 Dotteviks IF - GS 86 AIF Strandhallen
Pantamera Pojkar Röd Serie 6 östra
13:00 Hultsberg IBF 1 - Skattkärrs IK Klubbhuset Arena
Pantamera Flickor Röd Serie 2
16:00 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Karlbergshallen A Karlskoga
Pantamera Flickor Röd Serie 3 östra
11:45 IFK Heden - Degerfors IBK Väse Sporthall
15:30 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IF Uddeholm Hammarö Arena
Pantamera Flickor Röd Serie 4 östra
13:00 Filipstad IBK - Karlskoga IBF Spångbergshallen
Pantamera Pojkar Blå Serie 1 Västra
12:00 Säffle SK - Billingsfors IBK Tegnérhallen
12:15 Åmåls IBK - Skoghalls IBK Utveckling 1 Karlbergshallen Åmål
Pantamera Pojkar Blå Serie 1 Östra
10:00 Hagfors IBS - GS 86 AIF Uddeholm Arena
10:00 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom Öst 2 Karlbergshallen A Karlskoga
11:30 Karlstad IBF Ungdom Central - Hertzöga BK 2 Klubbhuset Arena
Pojkar Blå Serie 2 Västra
10:15 BK Vålberg - Säffle SK Vålbergs Sporthall
Pojkar Blå Serie 2 Central
11:00 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom Väst Sannerudshallen
13:30 Karlstad IBF Ungdom Central - Sunne IBK Stavdal Hyrcity Arena
Pojkar Blå Serie 2 Östra
10:00 Skattkärrs IK - Degerfors IBK Väse Sporthall
15:30 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Filipstad IBK Hammarö Arena B
Pojkar Blå Serie 3 Västra
10:30 Karlstad IBF Bredd Väst - BKI Sunnanå Stavdal Hyrcity Arena
11:00 Dotteviks IF - Skoghalls IBK Utveckling 1 Strandhallen
15:45 Hertzöga BK Grön - Hultsberg IBF 1 Ilandaskolan
Pojkar Blå Serie 3 Östra
09:30 Karlstad IBF Bredd Öst - Hultsberg IBF 2 Colorama Arena
17:00 Skoghalls IBK Utveckling 2 - GS 86 AIF Hammarö Arena
Pantamera Flickor Blå Serie 1 Västra
13:00 BKI Sunnanå - Dotteviks IF Sannerudshallen
16:00 Karlstad IBF Ungdom 2 - Eda IF Klubbhuset Arena
Pantamera Flickor Blå Serie 1 Östra
09:30 GS 86 AIF - Hertzöga BK Forshaga Sporthall
16:15 Hagfors IF Uddeholm - Kristinehamns IBF Uddeholm Arena
Flickor Blå Serie 2
12:00 Hultsberg IBF - Hagfors IF Uddeholm Stavdal Hyrcity Arena
12:00 Karlskoga IBF - Munkfors IBK Karlbergshallen A Karlskoga
12:30 Hertzöga BK - Skattkärrs IK Ilandaskolan
Flickor Blå Serie 3 Västra
09:30 Dotteviks IF - Fagerås BK Strandhallen
10:45 Åmåls IBK - GS 86 AIF Karlbergshallen Åmål
Flickor Blå Serie 3 Östra
14:45 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK Utveckling 1 Uddeholm Arena
DM Flickor 15 Grupp B
10:00 GS 86 AIF - Munkfors IBK Munkfors Arena 4 - 2
10:45 Fagerås BK - Hertzöga BK Munkfors Arena 1 - 6
11:30 BK Vålberg - GS 86 AIF Munkfors Arena 2 - 4
12:30 Munkfors IBK - Fagerås BK Munkfors Arena 8 - 0
13:15 Hertzöga BK - BK Vålberg Munkfors Arena 5 - 0
14:00 GS 86 AIF - Fagerås BK Munkfors Arena ( 8 - 0 )
15:00 Munkfors IBK - Hertzöga BK Munkfors Arena
15:45 Fagerås BK - BK Vålberg Munkfors Arena
16:30 Hertzöga BK - GS 86 AIF Munkfors Arena
17:15 BK Vålberg - Munkfors IBK Munkfors Arena
HJ17 Region
13:00 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK HJ17 Vit Colorama Arena ( 4 - 8 )
Juniorallsvenskan C HJ18
13:15 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF Uddeholm Arena ( 1 - 9 )

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis