Spelprogram - Pantamera Pojkar klass 4

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brickebackens IF (PK4) Vit, Vit, Vit
Hovsta IF (PK4) Mikael Wiberg mikael.wiberg@se.atlascopco.com 0732706275 Orange, Svart, Svart
KFUM Örebro (PK4) blå, blå, vit
Kopparbergs BK (PK4) Vit, svart, Svart
Kumla IBK (PK4) Blå, blå, vit
Lillån IBK (PK4) Grön, Vit , Vit
Nora IBK (PK4) Röd, Svart, Svart
Silvergruvans IBF (PK4) Röd, Vit, Röd
Örebro SK Ung (PK4) Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-08 11:00 1 Brickebackens IF (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 2 - 8 Brickebackens Bollhall
2016-10-08 16:00 1 Silvergruvans IBF (PK4) - Lillån IBK (PK4) 3 - 9 Sporthallen, Hällefors
2017-03-26 11:30 1 Kumla IBK (PK4) - Nora IBK (PK4) OW (0 - 5) Kumlahallen Viahallen (Stora)
Omgång 2
2016-10-15 11:45 2 Örebro SK Ung (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 11 - 3 Adolfsbergsskolan
2016-10-15 12:30 2 Lillån IBK (PK4) - Kumla IBK (PK4) 15 - 2 Lillåns skola
2016-10-15 12:30 2 Nora IBK (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 5 - 5 Idrottshuset, Nora
Omgång 3
2016-10-21 19:20 3 Hovsta IF (PK4) - Nora IBK (PK4) 5 - 5 Hovstaskolan
2016-10-23 13:15 3 KFUM Örebro (PK4) - Lillån IBK (PK4) 7 - 0 Tegelbruket
2017-02-26 13:30 3 Kopparbergs BK (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 4 - 8 Ljusnarshallen
Omgång 4
2016-10-29 12:30 4 Lillån IBK (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 5 - 4 Lillåns skola
2016-10-29 14:15 4 Nora IBK (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 4 - 8 Idrottshuset, Nora
2016-10-30 14:00 4 Örebro SK Ung (PK4) - Hovsta IF (PK4) 14 - 1 Birgittaskolan
Omgång 5
2016-11-12 11:00 5 Kumla IBK (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 1 - 13 Skogstorpskolan
2016-11-12 11:00 5 Brickebackens IF (PK4) - Lillån IBK (PK4) 2 - 10 Brickebackens Bollhall
2016-11-12 11:30 5 KFUM Örebro (PK4) - Nora IBK (PK4) 1 - 4 Adolfsbergsskolan
Omgång 6
2016-11-19 11:00 6 Brickebackens IF (PK4) - Nora IBK (PK4) 6 - 6 Brickebackens Bollhall
2016-11-20 12:30 6 Örebro SK Ung (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 10 - 6 Birgittaskolan
2016-11-29 20:15 6 Lillån IBK (PK4) - Hovsta IF (PK4) 4 - 2 Lillåns skola
Omgång 7
2016-11-26 14:15 7 Nora IBK (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 2 - 17 Idrottshuset, Nora
2016-11-26 16:00 7 Hovsta IF (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 3 - 5 Hovstaskolan
2016-11-27 12:00 7 Kumla IBK (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 6 - 5 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-11-27 14:00 7 Kopparbergs BK (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 4 - 5 Ljusnarshallen
Omgång 8
2016-12-03 11:00 8 Brickebackens IF (PK4) - Hovsta IF (PK4) 3 - 4 Brickebackens Bollhall
2016-12-03 16:00 8 Silvergruvans IBF (PK4) - Kumla IBK (PK4) 11 - 2 Sporthallen, Hällefors
2016-12-03 17:30 8 Nora IBK (PK4) - Lillån IBK (PK4) 5 - 9 Idrottshuset, Nora
2016-12-04 16:00 8 KFUM Örebro (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 0 - 5 Tegelbruket
Omgång 9
2016-12-08 17:30 9 KFUM Örebro (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 8 - 2 Adolfsbergsskolan
2016-12-09 19:20 9 Hovsta IF (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 3 - 6 Hovstaskolan
2016-12-10 16:00 9 Kumla IBK (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 3 - 7 Skogstorpskolan
Omgång 10
2016-12-12 00:00 10 Kumla IBK (PK4) - Hovsta IF (PK4) 0 - 5 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-12-13 18:45 10 Silvergruvans IBF (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 5 - 1 Sporthallen, Hällefors
2016-12-18 14:00 10 Kopparbergs BK (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 2 - 7 Ljusnarshallen
Omgång 11
2016-12-16 18:50 11 Örebro SK Ung (PK4) - Lillån IBK (PK4) 4 - 4 Mellringehallen - Örebro
2016-12-17 11:00 11 Brickebackens IF (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 2 - 8 Brickebackens Bollhall
2016-12-17 11:30 11 KFUM Örebro (PK4) - Kumla IBK (PK4) 5 - 0 Adolfsbergsskolan
2016-12-17 16:00 11 Hovsta IF (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 4 - 3 Hovstaskolan
Omgång 12
2017-01-14 12:30 12 Nora IBK (PK4) - Kumla IBK (PK4) 4 - 8 Idrottshuset, Nora
2017-01-14 14:00 12 Lillån IBK (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 2 - 5 Lillåns skola
2017-01-15 14:00 12 Örebro SK Ung (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 13 - 1 Birgittaskolan
Omgång 13
2017-01-21 11:30 13 KFUM Örebro (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 2 - 6 Adolfsbergsskolan
2017-01-21 15:00 13 Kumla IBK (PK4) - Lillån IBK (PK4) 4 - 2 Skogstorpskolan
2017-01-21 15:30 13 Kopparbergs BK (PK4) - Nora IBK (PK4) 2 - 2 Ljusnarshallen
Omgång 14
2017-01-28 12:30 14 Nora IBK (PK4) - Hovsta IF (PK4) 8 - 6 Idrottshuset, Nora 53
2017-01-28 12:30 14 Lillån IBK (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 8 - 3 Lillåns skola
2017-01-29 15:30 14 Örebro SK Ung (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 10 - 3 Birgittaskolan
Omgång 15
2017-02-07 18:45 15 Silvergruvans IBF (PK4) - Nora IBK (PK4) 5 - 3 Sporthallen, Hällefors
2017-02-07 19:20 15 Hovsta IF (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 1 - 13 Hovstaskolan
2017-02-12 14:00 15 Kopparbergs BK (PK4) - Lillån IBK (PK4) 5 - 8 Ljusnarshallen
Omgång 16
2017-02-11 10:20 16 Nora IBK (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 4 - 5 Idrottshuset, Nora
2017-02-11 17:30 16 Lillån IBK (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 5 - 5 Lillåns skola
2017-02-11 18:30 16 Örebro SK Ung (PK4) - Kumla IBK (PK4) 7 - 1 Birgittaskolan
Omgång 17
2017-02-14 18:45 17 Silvergruvans IBF (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 5 - 7 Sporthallen, Hällefors
2017-02-18 16:00 17 Hovsta IF (PK4) - Lillån IBK (PK4) 6 - 8 Hovstaskolan
2017-02-19 11:30 17 Nora IBK (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 9 - 1 Idrottshuset, Nora
Omgång 18
2017-03-04 11:00 18 Brickebackens IF (PK4) - Kumla IBK (PK4) 4 - 2 Brickebackens Bollhall
2017-03-04 11:30 18 KFUM Örebro (PK4) - Hovsta IF (PK4) 7 - 8 Adolfsbergsskolan
2017-03-04 16:00 18 Silvergruvans IBF (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 7 - 6 Sporthallen, Hällefors
2017-03-05 14:00 18 Örebro SK Ung (PK4) - Nora IBK (PK4) 13 - 0 Birgittaskolan
Omgång 19
2017-03-10 19:20 19 Hovsta IF (PK4) - Brickebackens IF (PK4) Hovstaskolan
2017-03-11 14:00 19 Kumla IBK (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 3 - 9 Skogstorpskolan
2017-03-11 17:30 19 Lillån IBK (PK4) - Nora IBK (PK4) 6 - 1 Lillåns skola
2017-03-26 13:00 19 Kopparbergs BK (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 6 - 3 Ljusnarshallen
Omgång 20
2017-03-18 16:00 20 Silvergruvans IBF (PK4) - Hovsta IF (PK4) 11 - 3 Sporthallen, Hällefors
2017-03-19 14:00 20 Kopparbergs BK (PK4) - Kumla IBK (PK4) 5 - 4 Ljusnarshallen
2017-03-21 19:00 20 Brickebackens IF (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 0 - 5 Adolfsbergsskolan
Omgång 21
2017-03-25 11:00 21 Brickebackens IF (PK4) - Kopparbergs BK (PK4) 5 - 12 Brickebackens Bollhall
2017-03-25 11:30 21 KFUM Örebro (PK4) - Silvergruvans IBF (PK4) 9 - 5 Adolfsbergsskolan
2017-03-25 16:00 21 Hovsta IF (PK4) - Kumla IBK (PK4) 4 - 8 Hovstaskolan
Omgång 22
2017-04-01 12:30 22 Lillån IBK (PK4) - Örebro SK Ung (PK4) 1 - 7 Lillåns skola
2017-04-01 13:00 22 Kumla IBK (PK4) - KFUM Örebro (PK4) 1 - 5 Skogstorpskolan
2017-04-01 16:00 22 Silvergruvans IBF (PK4) - Brickebackens IF (PK4) 14 - 3 Sporthallen, Hällefors
2017-04-02 14:00 22 Kopparbergs BK (PK4) - Hovsta IF (PK4) 13 - 3 Ljusnarshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis