Spelprogram - Pantamera Pojkar klass 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
KFUM Örebro (PK3) blå, blå, vit
Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) Grön, Vit , Vit
Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) Magnus Gustafsson fetguss@gmail.com 070-5554590 Grön/Vit/Vit
Pålsboda IBF (PK3) Lila, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 Svart, svart, Svart
WSK Lindesberg (PK3) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS Ung (6) (4) Vit, Svart, Vit
Åsbro GOIF (PK3) Gul, Svart, svart
Örebro SK Ung (PK3) Fredrik Sellberg Fredrik.sellberg@erabsweden.se 070-8115309 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-15 15:00 1 WSK Lindesberg (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 3 - 8 Stadsskogsskolan
2016-10-16 13:00 1 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - Västerås IBS Ung (6) (4) 3 - 4 Odenskolans Sporthall
2016-10-16 13:00 1 Åsbro GOIF (PK3) - KFUM Örebro (PK3) 5 - 3 Åsbrohallen
2016-10-16 14:30 1 Örebro SK Ung (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 5 - 5 Adolfsbergsskolan
Omgång 2
2016-10-21 19:15 2 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - WSK Lindesberg (PK3) 3 - 3 Lillåns skola
2016-10-22 11:30 2 KFUM Örebro (PK3) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 2 - 5 Adolfsbergsskolan
2016-10-22 15:30 2 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - Åsbro GOIF (PK3) 3 - 6 Lillåns skola
2016-10-23 14:00 2 Västerås IBS Ung (6) (4) - Pålsboda IBF (PK3) 5 - 7 Klövernhallen Plan 1
Omgång 3
2016-10-28 18:50 3 Örebro SK Ung (PK3) - WSK Lindesberg (PK3) 1 - 6 Mellringehallen - Örebro
2016-10-29 11:45 3 Åsbro GOIF (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 1 - 10 Åsbrohallen
2016-10-30 16:00 3 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 5 - 7 Odenskolans Sporthall
2016-10-30 18:30 3 Pålsboda IBF (PK3) - KFUM Örebro (PK3) 1 - 3 Alléhallen, Hallsberg
Omgång 4
2016-11-11 18:50 4 Örebro SK Ung (PK3) - KFUM Örebro (PK3) 5 - 0 Mellringehallen - Örebro
2016-11-12 13:15 4 Åsbro GOIF (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) 3 - 3 Åsbrohallen
2016-11-12 13:30 4 WSK Lindesberg (PK3) - Västerås IBS Ung (6) (4) 3 - 3 Stadsskogsskolan
2016-11-12 17:30 4 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 8 - 1 Lillåns skola
Omgång 5
2016-11-18 19:15 5 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - Örebro SK Ung (PK3) 2 - 8 Lillåns skola
2016-11-19 11:30 5 KFUM Örebro (PK3) - WSK Lindesberg (PK3) 5 - 6 Adolfsbergsskolan
2016-11-19 16:00 5 Västerås IBS Ung (6) (4) - Åsbro GOIF (PK3) 4 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-11-20 14:30 5 Pålsboda IBF (PK3) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 2 - 7 Alléhallen, Hallsberg 40
Omgång 6
2016-11-25 18:50 6 Örebro SK Ung (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) 4 - 1 Mellringehallen - Örebro
2016-11-25 19:15 6 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - KFUM Örebro (PK3) 11 - 4 Lillåns skola
2016-11-26 14:00 6 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - Västerås IBS Ung (6) (4) 2 - 7 Lillåns skola
2016-11-26 14:30 6 WSK Lindesberg (PK3) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 5 - 3 Stadsskogsskolan
Omgång 7
2016-12-03 11:30 7 KFUM Örebro (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 4 - 4 Adolfsbergsskolan
2016-12-04 13:00 7 Västerås IBS Ung (6) (4) - Örebro SK Ung (PK3) 2 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-12-04 14:30 7 Pålsboda IBF (PK3) - WSK Lindesberg (PK3) 2 - 3 Bollhallen, Hallsberg
2016-12-04 14:30 7 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - Åsbro GOIF (PK3) 3 - 6 Odenskolans Sporthall
Omgång 8
2016-12-10 13:00 8 Örebro SK Ung (PK3) - Åsbro GOIF (PK3) 6 - 3 Birgittaskolan
2016-12-10 14:00 8 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - Pålsboda IBF (PK3) 4 - 7 Lillåns skola
2016-12-10 17:30 8 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 6 - 1 Lillåns skola 38
2017-02-19 13:15 8 KFUM Örebro (PK3) - Västerås IBS Ung (6) (4) 2 - 4 Tegelbruket
Omgång 9
2016-12-17 13:00 9 Västerås IBS Ung (6) (4) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 0 - 11 Klövernhallen Plan 1
2016-12-18 13:00 9 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 0 - 8 Odenskolans Sporthall
2016-12-18 14:30 9 Pålsboda IBF (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 1 - 3 Alléhallen, Hallsberg
2016-12-18 17:45 9 Åsbro GOIF (PK3) - WSK Lindesberg (PK3) 5 - 9 Åsbrohallen
Omgång 10
2017-01-13 19:15 10 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - WSK Lindesberg (PK3) 4 - 3 Lillåns skola
2017-01-14 11:30 10 KFUM Örebro (PK3) - Åsbro GOIF (PK3) 0 - 8 Adolfsbergsskolan
2017-01-14 15:30 10 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - Örebro SK Ung (PK3) 3 - 4 Lillåns skola
2017-01-15 11:00 10 Västerås IBS Ung (6) (4) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 13 - 0 Klövernhallen Plan 1
Omgång 11
2017-01-21 14:00 11 WSK Lindesberg (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 1 - 3 Stadsskogsskolan
2017-01-22 14:30 11 Pålsboda IBF (PK3) - Västerås IBS Ung (6) (4) 1 - 3 Alléhallen, Hallsberg
2017-01-22 14:45 11 Åsbro GOIF (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 5 - 6 Åsbrohallen
2017-01-22 15:30 11 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - KFUM Örebro (PK3) 6 - 4 Odenskolans Sporthall
Omgång 12
2017-01-24 19:00 12 WSK Lindesberg (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 1 - 7 Stadsskogsskolan
2017-01-24 20:15 12 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - Åsbro GOIF (PK3) 1 - 2 Lillåns skola
2017-01-29 15:30 12 KFUM Örebro (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) 1 - 6 Tegelbruket
2017-02-17 18:00 12 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 5 - 4 Lillåns skola
Omgång 13
2017-01-27 19:15 13 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 1 - 9 Lillåns skola
2017-01-29 15:00 13 Västerås IBS Ung (6) (4) - WSK Lindesberg (PK3) 2 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-01-29 18:15 13 Pålsboda IBF (PK3) - Åsbro GOIF (PK3) 5 - 2 Alléhallen, Hallsberg
2017-01-31 18:15 13 KFUM Örebro (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 3 - 6 Adolfsbergsskolan
Omgång 14
2017-02-11 12:00 14 Åsbro GOIF (PK3) - Västerås IBS Ung (6) (4) 4 - 7 Åsbrohallen
2017-02-11 14:00 14 WSK Lindesberg (PK3) - KFUM Örebro (PK3) 10 - 1 Stadsskogsskolan
2017-02-12 12:30 14 Örebro SK Ung (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 4 - 3 Birgittaskolan
2017-02-12 14:30 14 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) 2 - 3 Odenskolans Sporthall
Omgång 15
2017-02-18 11:30 15 KFUM Örebro (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 3 - 3 Adolfsbergsskolan
2017-02-18 11:30 15 Västerås IBS Ung (6) (4) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 5 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-02-19 13:00 15 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - WSK Lindesberg (PK3) 0 - 3 Odenskolans Sporthall
2017-02-19 16:15 15 Pålsboda IBF (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 1 - 4 Alléhallen, Hallsberg
Omgång 16
2017-03-11 12:00 16 Åsbro GOIF (PK3) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 8 - 5 Åsbrohallen
2017-03-11 19:00 16 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - KFUM Örebro (PK3) 5 - 2 Lillåns skola
2017-03-12 14:00 16 Örebro SK Ung (PK3) - Västerås IBS Ung (6) (4) 3 - 3 Birgittaskolan
2017-04-04 19:00 16 WSK Lindesberg (PK3) - Pålsboda IBF (PK3) Stadsskogsskolan
Omgång 17
2017-03-18 12:30 17 Västerås IBS Ung (6) (4) - KFUM Örebro (PK3) 8 - 3 Klövernhallen Plan 1
2017-03-19 13:00 17 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) 1 - 5 Odenskolans Sporthall
2017-03-19 14:45 17 Pålsboda IBF (PK3) - Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) 3 - 2 Alléhallen, Hallsberg
2017-03-19 15:30 17 Åsbro GOIF (PK3) - Örebro SK Ung (PK3) 3 - 8 Åsbrohallen
Omgång 18
2017-03-25 15:30 18 Lillån IBK (PK3 lag 2 P04) - Västerås IBS Ung (6) (4) 3 - 4 Lillåns skola
2017-03-26 12:45 18 WSK Lindesberg (PK3) - Åsbro GOIF (PK3) 3 - 5 Stadsskogsskolan
2017-03-26 13:30 18 Örebro SK Ung (PK3) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (PK3) 10 - 5 Birgittaskolan
2017-03-31 19:15 18 Lillån IBK (PK3 lag 1 P03) - Pålsboda IBF (PK3) 3 - 0 Lillåns skola

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis