Tabell och resultat - Pantamera FK3 RÖD (09-10) ÖLIBF/VIBF

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-02-18 15:00 IBK Sala 10/11 FK3 Lag 1 - IBK Köping 09/11 FK3 2 - 0 Sporthallen Lärkan
2024-02-17 11:30 Örebro SK Ung 11/12 FK3 - Örebro SK Ung 2010 FK3 8 - 1 Tybblelundsskolan
2024-02-17 09:15 Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 - Ekeby IF 2010 FK3 1 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2024-02-11 18:00 IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1 - IBK Sala 10/11 FK3 Lag 1 4 - 3 Sporthallen Hallstahammar
2024-02-11 12:30 Örebro SK Ung 2010 FK3 - IBK Köping 09/11 FK3 9 - 3 Tybblelundsskolan
2024-02-10 15:00 Ekeby IF 2010 FK3 - Kungsörs IBK 08/10 FK3 1 - 5 Skogstorpskolan
2024-02-10 13:30 Örebro SK Ung 11/12 FK3 - Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 3 - 4 Tybblelundsskolan
2024-01-28 12:30 IBK Sala 10/11 FK3 Lag 1 - Ekeby IF 2010 FK3 3 - 2 Sporthallen Lärkan
2024-01-28 09:45 Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 - Örebro SK Ung 2010 FK3 0 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2024-01-27 18:00 Kungsörs IBK 08/10 FK3 - Örebro SK Ung 11/12 FK3 0 - 2 Sporthallen Kungsör A
2024-01-27 17:00 IBK Köping 09/11 FK3 - IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1 2 - 1 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-01-21 16:30 Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 - Kungsörs IBK 08/10 FK3 3 - 2 Mälarenergi Arena B
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. IBK Sala 10/ 11 FK3 Lag 1 13 9 2 2 42-20 22 29 7 5 2 (0) 0 20-7 13 17 6 4 0 (0) 2 22-13 9 12
2. IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1 12 7 3 2 42-20 22 24 6 4 1 (0) 1 21-12 9 13 6 3 2 (0) 1 21-8 13 11
3. Ekeby IF 2010 FK3 13 7 1 5 34-24 10 22 6 3 1 (0) 2 12-11 1 10 7 4 0 (0) 3 22-13 9 12
4. Örebro SK Ung 11/ 12 FK3 13 6 1 6 50-36 14 19 7 3 0 (0) 4 27-22 5 9 6 3 1 (0) 2 23-14 9 10
5. Kungsörs IBK 08/ 10 FK3 12 6 0 6 26-27 -1 18 6 3 0 (0) 3 10-10 0 9 6 3 0 (0) 3 16-17 -1 9
6. Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 13 5 1 7 26-51 -25 16 7 2 1 (0) 4 11-33 -22 7 6 3 0 (0) 3 15-18 -3 9
7. Örebro SK Ung 2010 FK3 13 4 1 8 35-44 -9 13 6 3 0 (0) 3 20-21 -1 9 7 1 1 (0) 5 15-23 -8 4
8. IBK Köping 09/ 11 FK3 13 2 1 10 24-57 -33 7 6 2 0 (0) 4 14-28 -14 6 7 0 1 (0) 6 10-29 -19 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-03-09 14:30 Örebro SK Ung 2010 FK3 - IBK Sala 10/11 FK3 Lag 1 Tybblelundsskolan
2024-03-09 17:30 Ekeby IF 2010 FK3 - Örebro SK Ung 11/12 FK3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-03-10 13:30 IBK Köping 09/11 FK3 - Kungsörs IBK 08/10 FK3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-03-10 18:00 IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1 - Rönnby Västerås IBK Ung F09-10 FK3 Sporthallen Hallstahammar
2024-03-23 11:00 Kungsörs IBK 08/10 FK3 - IBK Hallsta 2010 FK3 Lag 1 Sporthallen Kungsör A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis