Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Barkarö SK H2 Erik Wiig - Berglund erik.berglund@live.se svarta, svarta, svarta
Barkarö SK H4 svarta, svarta, svarta
Ekeby IF H3 Fredrik Åhlberg froody_21@hotmail.com 076-0382390 Svart, Svart, Svart
Ekeby IF H4 Svart, Svart, Svart
Hagunda IF SSL Herr Therese Bergman tessanbman@gmail.com 0702640364 Blå, Svart, Blå
Hammarby IF IBF HJ JAS Lotta Bringnäs lotta.bringnas@hotmail.com 0704-126320 Vit/Grön, Vit, Vit
IBF Hedemora Herr div. 2 Roger Pettersson roggap69@gmail.com 070-2164498 Röd, Röd, Röd
IBF Lokomotiv Avesta Emilia Hast Emilia.hast@gmail.com 0707784826 Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Div 3 Herrar Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 073-0223904 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 2 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 073-0223904 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 4 Lars Lokgård Svart, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Ungdom JAS Emil Lund emil.lundd@gmail.com 0709795852 Röd, Svart, Svart
IBK Hallsta H2 A-lag Vit, Svart, Vit
IBK Köping DM 2008 Andreas Trygg andreas.trygg75@gmail.com 0706931230 Svart, Svart, Svart
IBK Köping DM 2009 Svart, Svart, Svart
IBK Köping F-16 FK10 Kristoffer Johansson Kristoffer83johansson@gmail.com 0702986091 Svart, Svart, Svart
IBK Köping H2 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-08/09 PK2 Andreas Trygg andreas.trygg75@gmail.com 0706931230 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-10 PK4 Mathias Håkansson hakansson.mathias@gmail.com 0704191544 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-11 PK5 Johan Westberg johanwestberg@live.se 0735045889 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-12 PK6 Kristoffer Johansson Kristoffer83johansson@gmail.com 0702986091 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P2015 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ung H3 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK9 (15) Peter Danielsson danielsson.peter@gmail.com 0722303403 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Arboga IBK H4 B-lag David Persson david@winja.nu 0703626097 Blå, Blå, Blå
IK Råby Västerås H4 Jan Envall janniz_e@hotmail.com 073-974 20 16 Vinröd, Vinröd, Vinröd
IS Saga HJ Lottica Fredlund lottica@gmail.com 0709-409986 Vit, Svart, Svart
Islands landslag Herrar B
Knäppmora AIK H3 RÖD, SVART, SVART
Lillån IBK Allsvenskan Emil Sundström snozaren@gmail.com 076-0103002 Grön, Vit , Vit
Mesta IBK P10/11 Daniel Harlén Daniel.Harlen@regionsormland.se 0704058510 Svart, Svart, Svart
Nilsby IK Allsvenskan Janne Svensson janne@bulldozer.se 076-7852706 blå, blå, blå
Per-Ols IBF F08/11 Rebecka Stefansson rebecka_99@hotmail.com 0723378896 Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF H2 Jonny Eritz jonny@eritz.se Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF P2014 PK8 Daniel Hjelm daniel.hjelm@hotmail.com Röd, Svart, Svart
Ransta IK H4 Thomas Åman reskontraspecialisten@gmail.com 0703817473 Röd/vit, Röd, Vit
Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 Christel Nordström christelnordstrom63@gmail.com 0703757111 Blå, Blå, Blå
Rönnby IBK Ung 2010 PK5 Henrik Jonsson leif.henrik.jonsson@gmail.com 0706803341 Orange, Svart, Vit
Rönnby IBK Ung P2010 PK4 Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ung 11/12 PK5 Karin Rörström karin.rorstrom@gmail.com 070-835 23 01 Orange, Svart, Vit
Sala Silverstaden IBK H2 Hannes Cederfeldt Hannes@rodjevent.se Svart, Svart, Svart
Skiljebo SK 11/12 PK5 Peter Sporrstedt peter@sporrstedt.se 0705875050 Svart och gul, Svart, Svart
Skiljebo SK 2011 PK5 Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-569 37 60 Svart och gul, Svart, Svart
Skiljebo SK A-lag Felix Carlsson f_c@live.se Svart och gul, Svart, Svart
Skiljebo SK Svart P2014 PK8 Henrik Lago henrik.lago@hotmail.com 0733-916006 Svart och gul, Svart, Svart
Skiljebos SK 2011 PK4 Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-569 37 60 Svart och gul, Svart, Svart
Skogsgymnastikens IBS Herrar Axel Henriksson axelhenriksson@hotmail.com 070-8401131 Blå, Blå, Blå
Skälby IBK Herr Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Herr lag svart Svart, Svart, Svart
Skälby IBK HJ16 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Junior Anders Mohlin anders.cm@icloud.com 070-389 97 44 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK P05/06 Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF 2010 PK4 Joakim Selahn joasel@live.se 076-948 08 71 Svart, Svart, Gul
Surahammars IBF Herrar Div 1 Richard Schlugi richard.schlugi@hmbcon.com 070-2249034 Svart, Svart, Gul
Söderbärke Goif Flickor 11/10/09 23/24 Erik Johansson erik.johansson@hiak.se 070-5696589 VIT, BLÅ, VIT
Tillberga IK Roosters Daniel Ahlnäs Daniel@tepes.se Grön, Vit, Vit
Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Marcus Björklund Marcusbjorklund26@gmail.com 070-5196310 Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK HJ/JAS träningsmatch Fredrik Lindhé fredde.lindhe@gmail.com 070-1642400 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P08/09 Mikael Hagström hagstrom.mikael@gmail.com 0701660842 Röd, Svart, Svart
Täby FC Herr A Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Vit, Mörkblå, Vit
Vaksala SK IBK David Eriksson david.eriksson@vaksalask.se 0736965215 svartgul, svart, gul
Väsby AIK HJ div 1/JAS Håkan Fröberg hakan.froberg@vasbyaik.se Röd, Röd, Vit+Röd
Västerlöfsta IBF P/F 15/16 Hannes Cederfeldt Hannes@rodjevent.se Svart, Svart, Svart
Västerås IBS Ung 2010 PK4 Patrik Grönvalls info@pallanskonstsmide.com 0705929530 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung H4 Jonathan Eriksson erikssonjonathan@me.com 0707-579480 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom H2 John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom HJ Niklas Johansson niklas.johansson04@gmail.com 070-9454221 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom HJAS Patrik Enberg patrik.e@vib.se 076-137 33 81 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom PK2 Linda Eriksson erikssonlindamarie4@gmail.com 0736630149 Vit, Svart, Vit
Västerås Supersonics
Västerås Supersonics Johan Hedqvist johan.hedqvist@aperam.com 0708281434
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-05-26 20:00 211213001 Islands landslag Herrar B - Västerås IBS Ung H4 Mälarenergi Arena A
2023-05-28 13:00 211213002 Islands landslag Herrar B - Västerås Supersonics Mälarenergi Arena A
2023-06-14 19:45 211213003 IBF Västerås - Lillån IBK Allsvenskan 2 - 7 Mälarenergi Arena A
2023-08-04 19:00 211213010 Skälby IBK Herr lag svart - Skälby IBK Herr Mälarenergi Arena A
2023-08-20 18:30 211213005 Västerås IBS Ungdom HJAS - Torshälla IBK HJ/JAS träningsmatch 7 - 6 Mälarenergi Arena A
2023-08-26 13:00 211213004 IBK Köping H2 - IBF Ludvika Herr Div 2 4 - 1 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-08-26 15:30 211213011 IBK Köping Ung H3 - IBF Ludvika Div 3 Herrar 8 - 2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-08-26 16:00 211213012 Skälby IBK Herr - Täby FC Herr A 10 - 1 Mälarenergi Arena B
2023-08-26 17:00 211213020 IK Råby Västerås H4 - Barkarö SK H4 0 - 0 Råbyhallen
2023-08-29 19:30 211213021 Tillberga IK Roosters - Västerås Supersonics 5 - 4 Tillberga Sporthall
2023-09-01 20:00 211213022 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK Junior 6 - 3 Sala Idrottshall
2023-09-02 13:00 211213013 Skälby IBK Herr lag svart - Hagunda IF SSL Herr 3 - 7 Mälarenergi Arena A
2023-09-02 14:00 211213015 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Per-Ols IBF H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-09-03 15:00 211213024 IK Råby Västerås H4 - IBK Köping Ung H3 Inst. Råbyhallen
2023-09-03 15:30 211213006 Västerås IBS Ungdom HJAS - Väsby AIK HJ div 1/JAS 4 - 2 Mälarenergi Arena A
2023-09-08 19:00 211213023 IBF Västerås - Tillberga IK Roosters Inst. Mälarenergi Arena A
2023-09-09 11:00 211213007 Västerås IBS Ungdom HJAS - IS Saga HJ 3 - 4 Kristiansborgshallen
2023-09-09 12:00 211213014 Skälby IBK Herr lag svart - Nilsby IK Allsvenskan 10 - 3 Mälarenergi Arena B
2023-09-09 14:00 211213018 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 8 Fagerstahallen
2023-09-10 14:00 211213019 IBK Köping Ung H3 - Barkarö SK H4 7 - 6 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-09-13 20:30 211213027 Barkarö SK H2 - IBK Hallsta H2 A-lag 7 - 3 Kristiansborgshallen
2023-09-14 19:45 211213030 Tillberga IK Roosters - Skälby IBK Junior 6 - 3 Tillberga Sporthall
2023-09-15 19:00 211213032 Knäppmora AIK H3 - Barkarö SK H2 4 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-15 20:00 211213031 Sala Silverstaden IBK H2 - Skiljebo SK A-lag 10 - 0 Sala Idrottshall
2023-09-16 14:00 211213025 Skälby IBK Junior - IBF Örebro Ungdom JAS 0 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-17 13:00 211213026 Västerås IBS Ungdom H2 - Surahammars IBF Herrar Div 1 3 - 4 Mälarenergi Arena A
2023-09-17 13:00 211213028 Barkarö SK H2 - Tillberga IK Roosters 8 - 7 Kristiansborgshallen
2023-09-17 16:00 211213009 IBF Västerås - Vaksala SK IBK 9 - 5 Mälarenergi Arena A
2023-09-21 17:15 211213034 Rönnby IBK Ung P2010 PK4 - Västerås IBS Ung 2010 PK4 Önsta Skolan
2023-09-23 14:00 211213033 Skogsgymnastikens IBS Herrar - IBF Lokomotiv Avesta Inst. Frida Hansdotter Arena
2023-09-24 13:30 211213035 Skälby IBK HJ16 - Skälby IBK P05/06 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-30 15:20 211213036 Rönnby IBK Ung P2010 PK4 - Skiljebos SK 2011 PK4 Önsta Skolan
2023-09-30 16:45 211213038 Rönnby IBK Ung 2010 PK5 - Skiljebo SK 2011 PK5 0 - 0 Önsta Skolan
2023-10-01 12:00 211213029 IFK Arboga IBK H4 B-lag - Ekeby IF H3 18 - 5 Fellingsbro Idrottshall
2023-10-01 16:30 211213037 IK Råby Västerås H4 - Ransta IK H4 Råbyhallen
2023-10-29 14:00 211213039 Per-Ols IBF P2014 PK8 - Skiljebo SK Svart P2014 PK8 Fagerstahallen
2023-11-28 20:30 211213040 IBK Köping DM 2008 - IBK Köping DM 2009 Ullvihallen
2023-12-21 19:45 211213041 Västerås IBS Ungdom HJ - Västerås IBS Ungdom PK2 Kristiansborgshallen
2024-01-09 17:15 211213042 IBK Köping P-10 PK4 - IBK Köping P-11 PK5 11 - 0 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-04 12:30 211213043 Västerås IBS Ung 2010 PK4 - Mesta IBK P10/11 7 - 5 Klövernhallen Plan 1
2024-02-07 18:45 211213045 Rönnby Västerås IBK Ung 11/12 PK5 - Skiljebo SK 11/12 PK5 Önsta Skolan
2024-02-17 12:15 211213046 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Sporthallen Lärkan
2024-02-17 14:00 211213047 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Sporthallen Lärkan
2024-02-17 16:00 211213048 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Sporthallen Lärkan
2024-02-17 18:50 211213049 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Sporthallen Lärkan
2024-02-20 19:00 211213044 IBK Köping P-12 PK6 - IBK Köping F-16 FK10 0 - 0 Ullvihallen
2024-03-16 14:30 211213051 Västerås IBS Ungdom HJAS - Hammarby IF IBF HJ JAS 6 - 5 Mälarenergi Arena B
2024-03-19 18:30 211213052 IBF Västerås - Västerås IBS Ungdom HJAS Mälarenergi Arena B
2024-03-23 13:30 211213053 IBK Sala PK9 (15) - Västerlöfsta IBF P/F 15/16 Sporthallen Lärkan
2024-03-23 14:30 211213054 IBK Sala PK9 (15) - Västerlöfsta IBF P/F 15/16 Sporthallen Lärkan
2024-03-23 15:30 211213055 IBK Sala PK9 (15) - Västerlöfsta IBF P/F 15/16 Sporthallen Lärkan
2024-03-23 16:30 211213056 IBK Sala PK9 (15) - Västerlöfsta IBF P/F 15/16 Sporthallen Lärkan
2024-04-03 19:30 211213050 IBK Köping P-08/09 PK2 - Torshälla IBK P08/09 6 - 4 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-04-07 12:00 211213057 Surahammars IBF 2010 PK4 - Mesta IBK P10/11 Mälarenergi Arena Surahammar

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis