Spelprogram - Träningsmatcher 2023/2024

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Almås IBF Thomas Backlund thomas.tba.backlund@gmail.com 0705-173900
Falkenbergs IBK F07-09 Staffan Sjöberg falkenbergsibk@gmail.com 072-766 05 16 Svart, Svart, Svart
Falkenbergs IBK Herr Div 2 Fredrik Ivansson Levin 0705389710 Svart, Svart, Svart
FBC Engelholm DA Div.1 Martin Johansson martin@bararelaget.se 0709-767497 Vit, Svart, Orange
FBC Lerum Anton Olofsson anton.olofsson@fbclerum.se 0735972822 Röd, Röd, Svart
FBC Lerum JAS DJ17 Röd, Röd, Svart
FBC Lerum P09 utveckling Magnus Linder linder_magnus@hotmail.com 0730850639 Röd, Röd, Svart
FBC Partille Hj 18 Josef Aruvald aruvald.josef@gmail.com 0707610102 Svart, Svart, Svart
FC Helsingborg Höganäs IBF JAS Jari Turja jari_turja@hotmail.com 072-9918191 Blå/svart, Svart, Svart
Fristads GoIF Herr Allsvenskan Tobias Ragnarsson tobias.ragnarsson@fristads.com 0768-28 53 29 Grön, Röd, Grön
Fyllinge IBK P10/11 Mikael Eriksson micke_ericson@hotmail.se 0706597833 Rosa, Svart, Svart
Gantofta IBK Damer Daniel Borg daniel@gantoftaibk.se 0732-072667 Rosa, Svart, Svart
Gjelleråsens IF
Halmstads IBK F 08/11 Patrik Karlsson Patrikkarlsson@me.com 0733201195 Röd, Svart, Svart
Halmstads IBK F06/08 Anders Holm andersxholm@gmail.com 070-7701180 Röd, Svart, Svart
Halmstads IBK Herr Jonatan Thoresson Jonatan_pingis@hotmail.com 072-7296010 Röd, Svart, Svart
Halmstads IBK P07 Röd, Svart, Svart
Höganäs IBF Herr Simon Ståål jsstaal@yahoo.com 073-4222250 Röd, Blå, Vit
Höllvikens IBF Dam Susanne Andersson pelle.sussi@gmail.com 0733-019182 Orange, Vit, Vit
IBF Backadalen Christer Dalgren christer.dalgren@gmail.com 0702854993 Röd, Röd, Röd
IBF Backadalen Herrar Johan Hålt johan_holt@hotmail.com Röd, Röd, Röd
IBK Lidköping Dam Jonas Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Lidköping Herr Jonas Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Lund Elit SSL Dam Pontus Kozan pontuskozan@hotmail.com 073-1514063 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Puma Herr Erica Gunnarsson holm_erica@hotmail.com 0704296915 Svart, Svart, Svart
IBK Tygriket 99 Herr-23 Peter Lindgren peter.liindgren@hotmail.com 0760114399 Svart/Blå, Svart, Svart
IK Zenith HJAS Peter Ullnert ullnert@hotmail.com 0761146503 Grön, Vit, Grön
Jönköpings IK Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK A-Dam James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431 Röd, Röd, Röd
Kinna IBK Herr-A Marko Tervonen Marko.Tervonen@KinnaIBK.se 0730-37 70 64 Röd, Svart, Svart
Kustens IF A lag dam Nicklas Andersson drillan@hotmail.com 073-5346126 Svart & Orange, Svart, Svart
Kustens IF A lag herr Nicklas Andersson drillan@hotmail.com 073-5346126 Svart & Orange, Svart, Svart
Kustens IF Dam JAS Fredrik Larvall fredrik.larvall@gmail.com 0707-435534 Svart & Orange, Svart, Svart
Kustens IF F09/11 Fredrik Westerberg webben4@gmail.com 0733353203 Svart & Orange, Svart, Svart
Kustens IF P09/11 Henrik Haraldssson Henrik82@hotmail.se 070-2074482 Svart & Orange, Svart, Svart
Kustens IF U-lag herr Stefan Johansson stjohanzon@gmail.com 070-1902169 Svart & Orange, Svart, Svart
Kärra IBK JAS Daniel Lundin dany_innebandy@hotmail.com 0705217743 Svart/Röd, Svart, Vit
Lindome IBK Allsv Joakim Wahlström joakim_wahlstrom@hotmail.com Grön, Vit, Vit
Lindås IBK DJ JAS Andreas Normén andreas_normen@yahoo.com 0709383848 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Moheda IBK Herrar A Emil Pålbrink emil.palbrink@welandalumi.se Orange, Orange, Orange
Mölndals IBF JAS Röd, Svart, Svart
Onsala IBK Dam 1 Mattias Hermansson mattias.hermansson73@gmail.com 0730-89 29 07 Rosa/Svart, Svart, Svarta
Onsala IBK JAS Dam Rosa/Svart, Svart, Svarta
Partille IBS D1 Svart, Svart, Svarta
Partille IBS P07 Svart, Svart, Svarta
Rydboholms SK Blå, Vit, Blå
Sandareds IBS DAM Per Sandblom per.sandblom@sandaredsinnebandy.se 0702-991456 Svart, Svart, Svart
Stenungsunds IBK D1 Markus Johannisson Johannissonmarkus@gmail.com +46702139005 Blå/Svart, Svart, Svart
Särö IBK Herrjunior Mattias Norrman mnorrman73@gmail.com 070-7801420 ljusblå, svart, svart
Testlag
Träslövsläge IF Herr Jonas Winberg jonas.winberg@vattenfall.com 0703-068225 Blå, Blå, Blå
Tvååkers IBK Dam A Lina Röjgren lina.rojgren@gmail.com 0702444978 Röd, Svart, Svart
Tvååkers IBK Herr A Marcus Gustafsson Mcgf66@gmail.com 0733-626066 Röd, Svart, Svart
Wang Toppidrett
Warberg IBF Dam JAS Niklas Johansson niklas.johansson@warbergic.se 0708-719 391 Blå, Blå, Blå
Warberg IBF F07/08 Carolin Olofsson annacarolinolofsson@gmail.com 070-3090868 Blå, Blå, Blå
Warberg IBF Herr JAS Ludwig Bengtsson bengtsson_ludwig@hotmail.com 0708739243 Blå, Blå, Blå
Warberg IBF P07 Mikael Holmer holmermicke@hotmail.com 0793025151 Blå, Blå, Blå
Warberg IC Herr Johan Astbrant johan.astbrant@warbergic.se Blå, Blå, Blå
Warberg IC SSL Dam Andreas Burman andreas.burman@warbergic.se Blå, Blå, Blå
Varla IBK 2 / HJAS Daniel Hantin danielhantin@hotmail.com 070-545 12 58 Svart/lila, Svart, Svart
Varla IBK A Daniel Bystedt 0738-152633 Svart/lila, Svart, Svart
Varla IBK Dam div 1 / DJAS Martin Caverö martin.cavero@varlaibk.se 076-135 53 96 Svart/lila, Svart, Svart
Varla IBK P09 Nicklas Särnblom nicklas.sarnblom@gmail.com 0735255778 Svart/lila, Svart, Svart
Veddige IBK Herr Johnny Eriksson j.u.j.eriksson@telia.com 0709-77 95 99 GUL, SVART, SVART
Veddige IBK/Viskadalen Dam Marie Werdelin marie.werdelin@gmail.com 0705-66 99 52 GUL, SVART, SVART
Veddige/Viskadalen IBK Dam Marie Werdelin marie.werdelin@gmail.com 0705-66 99 52 GUL, SVART, SVART
Vinbergs IBS Dam Joakim Käki joakim.kaki@softdesign.se 070-935 80 03 Blå, Blå, Blå
Viskadalen IBK A-lag Daniel Ståhl stolleman@hotmail.com 070-950 78 32 Röd, Svart, Svart
Värnamo IK DJ17 Richard Lööf loof.richard@gmail.com VIT, SVART, VIT
Åstorp/Kvidinge IBS JAS Peter Tibemo peter@tibemo.com 0705-517253 Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-05-26 19:00 1 Warberg IBF Dam JAS - Lindås IBK DJ JAS Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-08-01 12:00 1 Gjelleråsens IF - Gjelleråsens IF Vinbergs Idrottshall
2023-08-12 10:00 1 Kustens IF A lag herr - Moheda IBK Herrar A 1 - 8 Örjanshallen
2023-08-13 11:00 1 Varla IBK Dam div 1 / DJAS - Lindome IBK Allsv -1 - -1 Kungsbacka Sporthall A
2023-08-17 20:00 1 Varla IBK Dam div 1 / DJAS - Partille IBS D1 1 - 7 Kungsbacka Sporthall A 44
2023-08-19 10:00 1 Kustens IF A lag dam - FBC Engelholm DA Div.1 Haverdalshallen
2023-08-19 13:00 1 Warberg IC SSL Dam - Jönköpings IK A-Dam 6 - 4 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-08-19 16:00 1 Warberg IC Herr - Fristads GoIF Herr Allsvenskan Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-08-19 18:30 1 Warberg IBF Herr JAS - Kärra IBK JAS 6 - 5 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-08-20 16:00 1 Onsala IBK Dam 1 - Stenungsunds IBK D1 6 - 1 Presse Idrottshall
2023-08-25 18:00 1 Varla IBK P09 - IBF Backadalen 1 - 6 Lindälvshallen
2023-08-26 11:00 1 Veddige/Viskadalen IBK Dam - Gjelleråsens IF Horredshallen
2023-08-26 14:00 1 Träslövsläge IF Herr - Rydboholms SK 2 - 4 Brearedshallen
2023-08-27 12:15 1 Särö IBK Herrjunior - Jönköpings IK 1 - 3 Lindälvshallen
2023-08-30 20:10 1 Träslövsläge IF Herr - Tvååkers IBK Herr A 10 - 5 Ankarhallen
2023-08-31 18:20 1 Varla IBK 2 / HJAS - Wang Toppidrett 1 - 8 Lindälvshallen
2023-08-31 20:00 1 Varla IBK A - IBK Tygriket 99 Herr-23 8 - 0 Kungsbacka Sporthall A 57
2023-09-02 11:00 1 Warberg IBF Herr JAS - FBC Partille Hj 18 4 - 6 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-02 13:00 1 Halmstads IBK F06/08 - Åstorp/Kvidinge IBS JAS Eldsberga Idrottshall
2023-09-02 14:00 1 Warberg IC SSL Dam - IBK Lund Elit SSL Dam 2 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-03 13:00 1 IBK Lund Elit SSL Dam - Jönköpings IK A-Dam 8 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-03 15:00 1 Halmstads IBK Herr - IBF Backadalen Herrar Halmstad Arena B 1
2023-09-03 17:00 1 Träslövsläge IF Herr - Falkenbergs IBK Herr Div 2 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-09 10:00 1 Warberg IBF Herr JAS - FBC Lerum 2 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-09 11:00 1 Vinbergs IBS Dam - IBK Lidköping Dam Vinbergs Idrottshall
2023-09-09 12:30 1 FBC Lerum - Mölndals IBF JAS Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-09 15:00 1 Warberg IBF Herr JAS - Mölndals IBF JAS 5 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-09 15:30 1 Särö IBK Herrjunior - FBC Partille Hj 18 3 - 0 Bukärrshallen
2023-09-09 16:10 1 Halmstads IBK Herr - IBK Lidköping Herr 2 - 6 Halmstad Arena B 1 102
2023-09-10 14:00 1 Kustens IF A lag dam - Gantofta IBK Damer 9 - 6 Haverdalshallen 63
2023-09-12 20:30 1 Onsala IBK JAS Dam - FBC Lerum JAS DJ17 4 - 3 Presse Idrottshall
2023-09-15 18:45 1 Kustens IF Dam JAS - Warberg IBF F07/08 3 - 4 Haverdalshallen 42
2023-09-15 19:30 1 Veddige/Viskadalen IBK Dam - Sandareds IBS DAM Horredshallen
2023-09-17 12:30 1 Warberg IBF Dam JAS - Höllvikens IBF Dam 1 - 9 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-17 13:00 1 Kustens IF Dam JAS - FC Helsingborg Höganäs IBF JAS Haverdalshallen
2023-09-17 15:00 1 Warberg IBF Herr JAS - IK Zenith HJAS 8 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-17 15:00 1 Warberg IBF P07 - Partille IBS P07 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-19 20:00 1 IBK Puma Herr - Höganäs IBF Herr 1 - 12 Våxtorpshallen
2023-09-20 20:00 1 Viskadalen IBK A-lag - Kinna IBK Herr-A 6 - 6 Horredshallen
2023-09-23 13:00 1 Träslövsläge IF Herr - Kustens IF A lag herr Ankarhallen
2023-09-23 15:00 1 Tvååkers IBK Dam A - Veddige/Viskadalen IBK Dam Tvååkers Idrottshall
2023-09-30 15:00 1 Kustens IF U-lag herr - Halmstads IBK P07 Haverdalshallen
2023-10-01 11:00 1 Kustens IF U-lag herr - Halmstads IBK P07 Haverdalshallen
2023-10-03 19:00 1 Kustens IF F09/11 - Halmstads IBK F 08/11 Haverdalshallen
2023-10-04 20:00 1 Veddige IBK Herr - Viskadalen IBK A-lag 5 - 6 Vidhögehallen
2023-12-04 18:30 1 Kustens IF P09/11 - Fyllinge IBK P10/11 4 - 11 Haverdalshallen
2023-12-19 19:45 1 Varla IBK P09 - FBC Lerum P09 utveckling Lindälvshallen
2024-01-07 16:45 1 Falkenbergs IBK F07-09 - Testlag 2 - 0 Kattegatthallen 100
2024-01-15 19:30 1 Varla IBK Dam div 1 / DJAS - Almås IBF 5 - 2 Skårbyhallen
2024-03-03 16:30 1 Halmstads IBK F06/08 - Värnamo IK DJ17 Eldsbergahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis