Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK H3 Anton Hallan anton.hallan@telia.com 070 - 200 18 92 svart, svart, svart
Askersunds IBK P08/09 Tomas Fagermo tomas.fagermo@gmail.com svart, svart, svart
Askersunds IBK P10/11 Lotta Sjönvall Starkenberg l_starkenberg@hotmail.com 070-3094080 svart, svart, svart
Distriktslag P06 ÖLIBF
Ekeby IF H3 Svart, Svart, Svart
Ekeby IF P08 Magnus Andersson maganderse@gmail.com 070-6538196 Svart, Svart, Svart
Ekeby IF P2010 PK4 Marcus Dolff marcus.dolff@gmail.com 070-3934545 Svart, Svart, Svart
Glanshammars AF Sandra Åsberg sandraasberg77@gmail.com 0702017360 Svart, svart, svart
Gropens IF 10/11 Peter Bergström peterbergstrom1@hotmail.com 070-7681242 Svart, Svart, Svart
Gropens IF H3 Kim Palmroth palmroth93@hotmail.com 073-025 57 16 Svart, Svart, Svart
Gropens IF P08/09 PK4 Svår Svart, Svart, Svart
Gropens IF PK3 Svart, Svart, Svart
Hovsta IF FK 9 (PF 13/14) Patrik Ahlbeck patrik.ahlbeck@adv-asb.se Orange, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Div 1 Janne Ekengren janne@btrs.se 070-6030703 Röd/Svart/svart
IBF Örebro Ung H2 Albin Lager albin.lager@hotmail.com 070-7272809 Röd, svart, svarta
IBF Örebro Utv 08-09 FK2 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utv HJ17 Emil Lund emil.lund@orebroinnebandy.se 0709795852 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF Magnus Andersson maganderse@gmail.com 070-6538196 Svart, Svart, Svart
IBF Örebro Utv PK8 2013 Mikael Albertsson Mikael.albertsson@orebroinnebandy.se Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling HJAS Emil Lund emil.lund@orebroinnebandy.se 0709795852 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P08/09 Henrik Axling henrik.axling@innebandy.se 073-409 60 96 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P12 Philip Jorstig p_jorstig@hotmail.com Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P13 Röd, Svart, Svart
IBK Köping H2 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
Karlstad IBF Allsvenskan Peter Nordström norda19@hotmail.com 0736823219 Blå, Svart, Svart
Karlstad IBF Ungdom Div 1 Herr Fredrik Aronsson fred.aronsson@icloud.com 0709 96 88 26 Blå, svart, svart
KFUM Örebro 13/14 FK6 Vit Christofer Broberg christofer.broberg@gmail.com 070-343 53 28 Blå, Blå, Vit
KFUM Örebro H3 Kristoffer Åhlin kristofferi@hotmail.com Blå, Blå, Vit
KFUM Örebro P 1011 PK7 Poolspel Martin Ingberg martin.ingberg@gmail.com 0793048767 Blå, Blå, Vit
Kumla IBK Magnus Oskarsson magnus.oskarsson@sanda.se 073-0334577 Blå, blå, vit
Kumla IBK 06/07 PK1 Jan Björck jannebj@hotmail.com 0767981678 Blå, blå, vit
Kumla IBK P08 - PK2 Blå, blå, vit
Kumla IBK P08 PK2 Tom Jägestedt tom.jagestedt@gmail.com 073-9646438 Blå, blå, vit
Lillån IBK Allsvenskan Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön/Vit/Vit
Lillån IBK HJ Akademin Henning Christiansson henning.christiansson@gmail.com 0706-570298 Grön, Vit , Vit
Lillån IBK P07/08 Jonny Strömberg jonnystromberg@hotmail.com 070-4135805 Grön, Vit , Vit
Lillån IBK P09 PK4 Karl Hulterström karl.hulterstrom@svensktnaringsliv.se 0706711099 Grön, Vit , Vit
Lillån IBK P10 Sebastian Hultqvist sebastian.hultkvist@hotmail.com 0704882355 Grön, Vit , Vit
Lillån IBK PK8 2013 Mikael Vestergård m_vestergard@hotmail.com 076-1801085 Grön, Vit , Vit
Lillån IBK Ung (H3) Henning Christiansson henning.christiansson@gmail.com 0706-570298 Grön, Vit, Vit
Lillån IBS H3 Filip Lindblom fillelindblom@hotmail.com 0730436512 Grönt, Vitt, Vitt
Skoghalls IBK Björn Haevaker bjorn.haevaker@addoceo.se 070-1806546 BLÅ, BLÅ, BLÅ
Strängnäs IBK AS Johan Blomdahl blomdahl.johan74@gmail.com 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Torshälla IBK JAS träningsmatch Fredrik Lindhé fredde.lindhe@gmail.com 070-1642400 Röd, Svart, Svart
Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) Stefan Midenstrand stefan@rackethallen.se 0708-880832 svart/svart, svart, svart
Örebro Läns IBF P16 Jesper Håkansson jesper.hakansson@yahoo.se 072-9027979
Örebro SK IBK Björn Reinholdsson bjorn@btrindustry.se 072-5388102 Vit, Svart, Vit
Örebro SK Ung Annika B Knochenhauer annikas@knochenhauer.nu 0706204970 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung HJ17 Jesper Håkansson jesper.hakansson@yahoo.se 072-9027979 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung P08 Mats Röckner mats.rockner@gmail.com 076-626 31 60 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung P09 PK4 Annika Lindmark Annika.lindmark@live.se 0708-589936 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung PK3 Gustav Eklund Gustav.de.eklund@gmail.com 0722456909 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung Vit 2012 PK6 David Hedlund david.hedlund@pwc.com 0709291820 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb JAS Emil Lund emil.lund@orebroinnebandy.se 0709795852 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P07/08 Gustav Eklund Gustav.de.eklund@gmail.com 0722456909 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P10 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Kumla IBK P08 - PK2 - IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF Uppskj.
2022-08-06 15:00 1 IBF Örebro Div 1 - Karlstad IBF Ungdom Div 1 Herr 3 - 7 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-08-11 19:45 1 IBF Örebro Div 1 - Örebro SK IBK 8 - 2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-08-13 11:00 1 Örebro SK IBK - IBF Västerås 7 - 4 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-08-13 13:30 1 IBF Örebro Div 1 - Karlstad IBF Allsvenskan 5 - 12 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-08-21 16:30 1 Örebro SK Ungdomsklubb JAS - Torshälla IBK JAS träningsmatch 3 - 6 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-08-24 19:30 1 Kumla IBK 06/07 PK1 - Kumla IBK P08 - PK2 11 - 2 Skogstorpskolan
2022-08-28 13:00 1 Kumla IBK - IBK Köping H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-08-31 18:45 1 IBF Örebro Utv HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 Mellringehallen - Örebro
2022-09-04 12:30 1 IBF Örebro Utv HJ17 - Lillån IBK HJ Akademin 4 - 9 Tybblelundsskolan
2022-09-04 13:00 1 Lillån IBK Allsvenskan - Skoghalls IBK 5 - 9 Norrbyhallen
2022-09-06 17:45 1 Örebro SK Ung - Örebro SK Ungdomsklubb JAS Mellringehallen - Örebro
2022-09-06 20:00 1 Ekeby IF P08 - Gropens IF P08/09 PK4 Svår 3 - 4 Skogstorpskolan
2022-09-10 11:00 1 Lillån IBK Ung (H3) - Lillån IBS H3 11 - 5 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-09-10 14:00 1 IBF Örebro Div 1 - Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) 4 - 7 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-09-10 14:00 1 KFUM Örebro P 1011 PK7 Poolspel - Örebro SK Ung Vit 2012 PK6 Tegelbruket
2022-09-10 15:00 1 Örebro SK Ung Vit 2012 PK6 - KFUM Örebro P 1011 PK7 Poolspel Tegelbruket
2022-09-10 19:00 1 Gropens IF H3 - Ekeby IF H3 27 - 7 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-09-14 20:00 1 Örebro SK IBK - Lillån IBS H3 12 - 2 Mellringehallen - Örebro
2022-09-17 13:30 1 Örebro SK Ung P09 PK4 - Lillån IBK P09 PK4 14 - 6 Hovstaskolan
2022-09-18 16:00 1 Gropens IF PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-09-19 18:20 1 Örebro SK Ung P09 PK4 - IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF 4 - 13 Mellringehallen - Örebro
2022-09-20 20:00 1 Lillån IBK Ung (H3) - Örebro SK IBK 10 - 11 Norrbyhallen
2022-09-21 19:45 1 Lillån IBS H3 - IBF Örebro Ung H2 8 - 6 Norrbyhallen
2022-09-22 19:00 1 Lillån IBK Ung (H3) - Örebro SK IBK Mellringehallen - Örebro
2022-09-22 19:30 1 KFUM Örebro H3 - Ekeby IF H3 Tegelbruket
2022-09-24 12:00 1 Lillån IBS H3 - Ekeby IF H3 Inst. Norrbyhallen
2022-09-25 09:20 1 Lillån IBK P10 - Ekeby IF P2010 PK4 Lillåns skola
2022-09-25 10:30 1 Gropens IF H3 - Askersunds IBK H3 11 - 14 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-09-25 10:30 1 Lillån IBK P10 - Ekeby IF P2010 PK4 Lillåns skola
2022-09-25 12:30 1 Gropens IF 10/11 - Askersunds IBK P10/11 5 - 6 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-09-29 18:45 1 Örebro SK Ung P09 PK4 - IBF Örebro Utveckling P08/09 4 - 6 Tybblelundsskolan
2022-09-30 16:45 1 IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF - Kumla IBK P08 PK2 Skogstorpskolan
2022-10-02 10:30 1 Örebro SK Ungdomsklubb P10 - Lillån IBK P10 Tybblelundsskolan
2022-10-02 11:45 1 Örebro SK Ungdomsklubb P10 - Lillån IBK P10 Tybblelundsskolan
2022-10-04 18:30 1 Askersunds IBK P08/09 - Gropens IF P08/09 PK4 Svår Inst. Närlundahallen
2022-10-06 18:45 1 IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF - Örebro SK Ungdomsklubb P07/08 Tybblelundsskolan
2022-10-10 18:30 1 Örebro SK Ungdomsklubb P07/08 - Lillån IBK P07/08 Tybblelundsskolan
2022-10-20 20:30 1 Örebro Läns IBF P16 - Kumla IBK 6 - 5 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-09 18:45 1 Lillån IBK Allsvenskan - Strängnäs IBK AS 6 - 5 Idrottshuset, Örebro Plan 2 101
2022-11-10 18:30 1 IBF Örebro Utv PK8 2013 - IBF Örebro Utveckling P12 Tybblelundsskolan
2022-11-15 18:30 1 IBF Örebro Utv 08-09 FK2 - Gropens IF PK3 2 - 8 Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall) 53
2022-11-17 18:30 1 IBF Örebro Utv PK8 2013 - IBF Örebro Utveckling P12 Brickebackens Bollhall
2022-11-19 13:20 1 Ekeby IF P08 - Kumla IBK P08 - PK2 8 - 6 Skogstorpskolan
2022-11-20 17:15 1 KFUM Örebro 13/14 FK6 Vit - Hovsta IF FK 9 (PF 13/14) Tegelbruket
2022-12-13 18:00 1 Örebro Läns IBF P16 - Örebro SK Ung Mellringehallen - Örebro
2022-12-13 18:00 1 Distriktslag P06 ÖLIBF - Örebro SK Ung Mellringehallen - Örebro
2022-12-21 18:00 1 Lillån IBK PK8 2013 - Glanshammars AF Lillåns skola

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis