Spelprogram - Svenska Cupen Damer Omg 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gävle GIK Hugo Jonsson hugo@magavle.se 076-949 42 45 Blå, Blå, Blå
Hagfors IF Uddeholm Peter Ljunglöf peter.ljunglf@telia.com 0702144681 blå, blå, blå
IBK Alingsås Christian Aronsson ako_mannen@hotmail.com 0705828176 Blå, Blå, Blå
KAIS Mora UIF Michael Holback michael.holback@aspia.se 070 - 311 65 03 Röd, Svart, Svart
Kumla IBK Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå, blå, vit
Munka-Ljungby IBK Linnéa Olsson damelit@mibk.se 070-512 82 86 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Nykvarns IBF Ungdom Magnus Högqvist magnus.hogqvist@gmail.com 0702666755 Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK Paul Mourujärvi mourujarvi_paul@hotmail.com 0735-134193 vit, svart, vit
Pixbo Wallenstam IBF Daniel Svartling innebandydaniel@outlook.com 0705-171135 Rödvit, Röd, Röda
RIG Umeå IBF Peter Hörnsten peter.svensson.hornsten@innebandy.se 070-5762522 Blå, Blå, Blå
Rönnby Västerås IBK Ungdom Ulrika Pettersson Nogelius ulrika.nogelius@gmail.com Orange, Svart, Vit
Storvreta IBK Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Sundsvalls IBF Anders Laajanen anderslaajanen@gmail.com 070-562 20 90 Orange, Svart, orange
Warberg IBF Lisa Johnsson lisa.johnsson@electroluxhome.com 0735082389 Blå/blå/blå
Växjö IBK Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Peter Lundin ludde@pllel.se Blå, Blå, Blå
Öjebyns IBF Christian Edunger christian@msp.nu 070-331 30 51 Blå/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-08-21 19:00 1 Kumla IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Kumlahallen Viahallen (Stora) 65
2022-08-23 18:30 1 Storvreta IBK - Gävle GIK 3 - 2 IFU Arena E 112
2022-08-23 20:00 1 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF OW (0 - 5) Björklunda Sp
2022-08-27 11:30 1 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 3 Mälarenergi Arena A
2022-08-27 14:00 1 Olofströms IBK - Växjö IBK 3 - 4 e.förl. Olofströms Sporthall 150
2022-08-28 16:00 1 Warberg IBF - Munka-Ljungby IBK 2 - 9 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-08-28 17:00 1 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF OW (0 - 5) Stadsskogshallen, Alingsås
2022-08-28 17:00 1 KAIS Mora UIF - Hagfors IF Uddeholm 5 - 2 Idre Fjäll Arena 80

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis