Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt (L) Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK IBF (B) Stefan Larsson slarsson@kth.se blå/vit/vit
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK (B) Petri Kuusisto varmpost07@hotmail.com 0735080880 Gul/Svart/Gul
Järfälla IBK Pekka Mäenpää pekka@akalla.st 070-5642321 Röd/Röd/Svart
Rotebro IS IBK (C) Anna Östergren annaskanderson@gmail.com 070-462 04 44 MörkBlå/MörkBlå/Vit
Rotebro IS IBK (D) Åsa Thunqvist asa.thunqvist@gmail.com 073-551 52 90 MörkBlå, MörkBlå, Mörkblå
Sigtuna IF IBK (B) Robin Lindén putterrobban@gmail.com 0705884253 Blå/Blå/Blå
Silverdals IF (A) Karin Tjärnlund Karin.tjarnlund@hotmail.com 070-5836084 Vit/Vit/Vit
Täby FC (B) Malin Classon malin.classon@gmail.com 0703941134 Vit/Vit/Vit
Täby FC (D) Michele Costa michele.cl.costa@gmail.com Vit/Vit/Vit
Åkersberga IBF (A) Lucas Odell lucas@odellweb.net Orange/Svart/Orange
Åkersberga IBF (C) Per Tillman per.tillman7@gmail.com 0709578164 Orange/Svart/Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-10-01 10:00 1 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (D) Anders Peterson, Per Sundvall Hässelbyhallen
2022-10-01 11:30 1 Rotebro IS IBK (C) - IK Frej Täby IBK (B) Ludwig Idevall, Filip Saverstam Rotebrohallen (Nya)
2022-10-02 09:00 1 Järfälla IBK - Silverdals IF (A) Ricky Bagge, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2022-10-02 10:15 1 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) Hugo Joråd, Jonathan Ström Österåkers Multiarena 1
2022-10-02 11:45 1 Sigtuna IF IBK (B) - Danderyds SK IBF (B) Fredrik Nensén, Fredrik Åhlund Prästängshallen
Omgång 2
2022-10-08 12:00 2 Silverdals IF (A) - Sigtuna IF IBK (B) Kajsa Remaeus, Anders Peterson Silverdalshallen
2022-10-08 15:45 2 IK Frej Täby IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Anna Mandelstam, Jakob Iskander Vikingavallen
2022-10-09 09:30 2 Täby FC (D) - Järfälla IBK Julia Tegnér, Isak Wallenius Grindtorpshallen
2022-10-09 11:30 2 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Ville Kallas, Melker Vallen Grindtorpshallen
2022-10-09 17:15 2 Danderyds SK IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Iselle Halldn, Per Sundvall Danderyds Gymnasium
Omgång 3
2022-10-15 11:00 3 Rotebro IS IBK (C) - Danderyds SK IBF (B) Oscar Björkman, Rebecca Johansson Rotebrohallen (Nya)
2022-10-15 15:15 3 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (B) Lukas Edenström, Otto Alberius Vikingavallen
2022-10-16 09:00 3 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (B) Anton Ponnert, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2022-10-16 11:30 3 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (D) Fredrik Nensén, Fredrik Åhlund Prästängshallen
2022-11-20 12:00   Uppskj. 3 Åkersberga IBF (A) - Silverdals IF (A) Österåkers Multiarena 2
Omgång 4
2022-10-22 13:00 4 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) Hugo Zetterberg, Leo Haochen Li Hässelbyhallen
2022-10-22 13:15 4 Silverdals IF (A) - Rotebro IS IBK (C) Casper Dahlberg, Andreas Theorén Silverdalshallen
2022-10-23 12:00 4 Täby FC (B) - Järfälla IBK Edvin Svensson, Jonathan Ström Grindtorpshallen
2022-10-23 14:00 4 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) Anton Greberg, Hugo Zetterberg Grindtorpshallen
2022-10-23 15:15 4 Danderyds SK IBF (B) - Åkersberga IBF (C) William Edgren, Edvin Svensson Mörbyhallen
Omgång 5
2022-10-29 10:15 5 Rotebro IS IBK (C) - Täby FC (D) Fredrik Åhlund, Charlie Idevall Rotebrohallen (Nya)
2022-10-29 13:00 5 Åkersberga IBF (C) - Silverdals IF (A) Edvin Svensson, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena 1
2022-10-29 13:15 5 IK Frej Täby IBK (B) - Danderyds SK IBF (B) Sebastian Ericson Vikingavallen
2022-10-29 14:00 5 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) Lars Reuterhagen, Edvin Svensson Österåkers Multiarena 1
2022-10-30 11:30 5 Sigtuna IF IBK (B) - Järfälla IBK Niklas Forsman, Elias Forsman Prästängshallen
Omgång 6
2022-11-12 10:00 6 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) Niklas Forsman, Albin Forsman Hässelbyhallen
2022-11-12 13:15 6 Silverdals IF (A) - IK Frej Täby IBK (B) Filip Geber, Axel Mickelsson Silverdalshallen
2022-11-13 11:00 6 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (A) Amanda Brehme, Sofia Brehme Viksjö Sporthall
2022-11-13 12:00 6 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK (B) Julia Tegnér, Petra Dynesius Grindtorpshallen
2022-11-13 13:00 6 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C) Julia Tegnér, Petra Dynesius Grindtorpshallen
Omgång 7
2022-11-19 09:15 7 Rotebro IS IBK (C) - Järfälla IBK Alfred Kardevall, Gustav Olsen Rotebrohallen (Nya)
2022-11-19 11:15 7 Danderyds SK IBF (B) - Täby FC (B) Carl Theorén, Gabriella Kallner Mörbyhallen
2022-11-19 13:00 7 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK (B) Lukas Edenström, Otto Alberius Åkersberga Sporthall A
2022-11-19 14:15 7 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (D) Hugo Zetterberg, Melker Vallen Vikingavallen
2022-11-20 11:00 7 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) Theo Briston, Maurits Jolsen Österåkers Multiarena 1
Omgång 8
2022-11-26 11:15 8 Silverdals IF (A) - Danderyds SK IBF (B) Jonas Vedin, Carl Theorén Silverdalshallen
2022-11-26 15:15 8 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Leo Ahlberg, Albin Bergström Grindtorpshallen
2022-11-27 11:15 8 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (C) Sadjad Nima, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2022-11-27 11:30 8 Sigtuna IF IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) Mohamed Abdirisak, Mattias Patrik Robert Thorsén Prästängshallen
2022-11-27 13:30 8 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) Mohamed Abdirisak, Lars Reuterhagen Hässelbyhallen
Omgång 9
2022-12-03 10:15 9 Rotebro IS IBK (C) - Åkersberga IBF (A) Fredrik Alzén, Anton Greberg Rotebrohallen (Nya)
2022-12-03 12:15 9 IK Frej Täby IBK (B) - Järfälla IBK Nora Wagner Nottberg, Isak Eriksson Vikingavallen
2022-12-03 13:15 9 Silverdals IF (A) - Täby FC (B) Anton Greberg, Mario Mallengren Silverdalshallen
2022-12-04 10:00 9 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF IBK (B) Jakob Iskander, Isak Wallenius Österåkers Multiarena 1
2022-12-04 17:15 9 Danderyds SK IBF (B) - Täby FC (D) William Tegnér, Linus Strandwitz Mörbyhallen
Omgång 10
2022-12-10 12:15 10 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF (B) Hässelbyhallen
2022-12-11 10:00 10 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (C) Grindtorpshallen
2022-12-11 12:00 10 Täby FC (D) - Silverdals IF (A) Grindtorpshallen
2022-12-11 12:45 10 Sigtuna IF IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) Prästängshallen
Omgång 11
2022-12-17 11:00 11 IK Frej Täby IBK (B) - Åkersberga IBF (A) Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Vikingavallen
2022-12-17 12:15 11 Silverdals IF (A) - Hässelby SK IBK (B) Oliver Andersson-Lind, Anton Ponnert Silverdalshallen
2022-12-17 13:15 11 Täby FC (D) - Täby FC (B) Melker Vallen, Ville Kallas Grindtorpshallen
2022-12-18 10:00 11 Åkersberga IBF (C) - Rotebro IS IBK (C) Emmie Helleday, Linus Strandwitz Österåkers Multiarena 1
2022-12-18 14:00 11 Danderyds SK IBF (B) - Järfälla IBK Lars Sundlöf, Kajsa Remaeus Mörbyhallen
Omgång 12
2023-01-07 13:15 12 Silverdals IF (A) - Järfälla IBK Jan Lingemark, Sadjad Nima Silverdalshallen
2023-01-07 14:00 12 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) Martin Mårtensson, Lars Sundlöf Vikingavallen
2023-01-07 15:15 12 Rotebro IS IBK (D) - Åkersberga IBF (A) Jan Erik Kristofersson, Jonas Vedin Töjnahallen
2023-01-08 12:00 12 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) William Tegnér, Linus Strandwitz Grindtorpshallen
2023-01-08 13:00 12 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (B) William Tegnér, Linus Strandwitz Grindtorpshallen
2023-04-01 11:15 12 Danderyds SK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) Mörbyhallen
Omgång 13
2023-01-14 11:00 13 Rotebro IS IBK (C) - Rotebro IS IBK (D) Anton Greberg, Emil Glenngård Rotebrohallen (Nya)
2023-01-14 16:00 13 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Marcus Lundelin, Isak Eriksson Hässelbyhallen
2023-01-15 10:45 13 Järfälla IBK - Täby FC (D) Jonas Jatko, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2023-01-15 11:15 13 Åkersberga IBF (C) - IK Frej Täby IBK (B) Jakob Iskander, Björn Söderström Österåkers Multiarena 1
2023-01-15 11:30 13 Sigtuna IF IBK (B) - Silverdals IF (A) Sadjad Nima, Isak Eriksson Prästängshallen
2023-01-15 12:15 13 Åkersberga IBF (A) - Danderyds SK IBF (B) Jakob Iskander, Björn Söderström Österåkers Multiarena 1
Omgång 14
2023-01-21 12:00 14 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF (A) Anton Dalerå, Anton Greberg Silverdalshallen
2023-01-21 13:45 14 Täby FC (D) - Sigtuna IF IBK (B) Hugo Zetterberg, Max Åstrand Grindtorpshallen
2023-01-21 14:45 14 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK (B) William Tegnér, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2023-01-21 18:00 14 Danderyds SK IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) Nora Wagner Nottberg, Isabelle Lassfolk Danderyds Gymnasium
2023-01-22 11:15 14 Rotebro IS IBK (D) - Åkersberga IBF (C) Filip Lövenklint, Carl Theorén Rotebrohallen (Nya)
2023-01-22 12:45 14 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK Alvin Aronsson, Filip Saverstam Hässelbyhallen
Omgång 15
2023-01-28 11:15 15 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (D) Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Österåkers Multiarena 1
2023-01-28 12:15 15 Åkersberga IBF (C) - Danderyds SK IBF (B) William Tegnér, Linus Strandwitz Österåkers Multiarena 1
2023-01-28 13:15 15 Rotebro IS IBK (C) - Silverdals IF (A) Hanna Löfgren, William Edgren Rotebrohallen (Nya)
2023-01-28 15:30 15 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (D) Martin Mårtensson, Lars Samuelsson Vikingavallen
2023-01-29 13:00 15 Järfälla IBK - Täby FC (B) Edvin Linder, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2023-01-29 13:30 15 Sigtuna IF IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Isak Eriksson, Marcus Lundelin Prästängshallen
Omgång 16
2023-02-04 10:30 16 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (A) Theo Briston, Olle Forsberg Riddersvik
2023-02-04 14:30 16 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF (C) Andreas Theorén, Oscar Björkman Silverdalshallen
2023-02-05 12:30 16 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK (B) Oliver Hallgren, Agaton Östlund Viksjö Sporthall
2023-02-05 13:00 16 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (C) Astrid Isaksson, Melker Vallen Grindtorpshallen
2023-02-05 15:15 16 Danderyds SK IBF (B) - IK Frej Täby IBK (B) Viggo Modigh, Sadjad Nima Mörbyhallen
2023-02-05 17:00 16 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (D) Emmie Helleday, Astrid Isaksson Grindtorpshallen
Omgång 17
2023-02-11 11:45 17 Rotebro IS IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
2023-02-11 11:45 17 IK Frej Täby IBK (B) - Silverdals IF (A) Vikingavallen
2023-02-12 09:00 17 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK Österåkers Multiarena 1
2023-02-12 10:00 17 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (D) Österåkers Multiarena 1
2023-02-12 10:15 17 Rotebro IS IBK (D) - Danderyds SK IBF (B) Rotebrohallen (Nya)
2023-02-12 13:45 17 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (B) Prästängshallen
Omgång 18
2023-02-18 13:45 18 Silverdals IF (A) - Rotebro IS IBK (D) Silverdalshallen
2023-02-19 09:30 18 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Hässelbyhallen
2023-02-19 11:00 18 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK (C) Viksjö Sporthall
2023-02-19 12:30 18 Sigtuna IF IBK (B) - Åkersberga IBF (A) Prästängshallen
2023-02-19 14:15 18 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF (B) Grindtorpshallen
2023-02-19 15:15 18 Täby FC (D) - IK Frej Täby IBK (B) Grindtorpshallen
Omgång 19
2023-03-11 09:30 19 Rotebro IS IBK (D) - Täby FC (D) Rotebrohallen (Nya)
2023-03-11 10:00 19 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Österåkers Multiarena 1
2023-03-11 11:30 19 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
2023-03-11 13:15 19 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Vikingavallen
2023-03-12 13:30 19 Åkersberga IBF (C) - Järfälla IBK Österåkers Multiarena 1
2023-03-12 16:15 19 Danderyds SK IBF (B) - Silverdals IF (A) Mörbyhallen
Omgång 20
2023-03-18 12:15 20 Täby FC (B) - Silverdals IF (A) Grindtorpshallen
2023-03-18 13:15 20 Täby FC (D) - Danderyds SK IBF (B) Grindtorpshallen
2023-03-18 13:45 20 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (C) Österåkers Multiarena 1
2023-03-19 13:15 20 Sigtuna IF IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Prästängshallen
2023-03-19 15:00 20 Järfälla IBK - IK Frej Täby IBK (B) Viksjö Sporthall
2023-03-19 17:45 20 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (D) Hässelbyhallen
Omgång 21
2023-03-25 10:30 21 IK Frej Täby IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) Vikingavallen
2023-03-25 12:00 21 Silverdals IF (A) - Täby FC (D) Silverdalshallen
2023-03-25 12:30 21 Rotebro IS IBK (D) - Järfälla IBK Rotebrohallen (Nya)
2023-03-25 15:30 21 Rotebro IS IBK (C) - Täby FC (B) Rotebrohallen (Nya)
2023-03-26 14:00 21 Danderyds SK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Mörbyhallen
Omgång 22
2023-02-25 16:00 22 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby IBK (B) Österåkers Multiarena 1
2023-04-01 14:00 22 Rotebro IS IBK (C) - Åkersberga IBF (C) Rotebrohallen (Nya)
2023-04-01 14:15 22 Täby FC (B) - Täby FC (D) Grindtorpshallen
2023-04-02 11:30 22 Hässelby SK IBK (B) - Silverdals IF (A) Hässelbyhallen
2023-04-02 12:00 22 Järfälla IBK - Danderyds SK IBF (B) Viksjö Sporthall
2023-04-02 13:00 22 Sigtuna IF IBK (B) - Rotebro IS IBK (D) Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis