Tabell och resultat - Damer division 2

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-24 14:00 IK Standard - Bergs IK U-lag 2 - 5 Stiga Sports Arena A2
2021-10-23 14:00 IBF Norrköping - IBK Åtvidaberg 3 - 14 Borgsmohallen
2021-10-23 12:30 Borensberg IBC - IBF Linköping U-lag 4 - 3 Hällaskolan
2021-10-22 19:30 Katrineholms IBF - Borensberg IBC 11 - 3 Duveholmshallen A
2021-10-17 15:00 IBK Åtvidaberg - Bergs IK U-lag 8 - 10 Åtvidaberg Sporthall
2021-10-16 14:00 IBF Linköping U-lag - IK Standard 3 - 10 Folkungahallen
2021-10-16 13:00 Kolpenäs IBF - Endre IF U-lag D2 7 - 2 Pershagens Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Bergs IK U-lag 2 2 0 (0) 0 15-10 5 6 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 2 0 (0) 0 15-10 5 6
2. IBK Åtvidaberg 2 1 0 (0) 1 22-13 9 3 1 0 0 (0) 1 8-10 -2 0 1 1 0 (0) 0 14-3 11 3
3. Katrineholms IBF 1 1 0 (0) 0 11-3 8 3 1 1 0 (0) 0 11-3 8 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
4. Kolpenäs IBF 1 1 0 (0) 0 7-2 5 3 1 1 0 (0) 0 7-2 5 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
5. IK Standard 2 1 0 (0) 1 12-8 4 3 1 0 0 (0) 1 2-5 -3 0 1 1 0 (0) 0 10-3 7 3
6. Borensberg IBC 2 1 0 (0) 1 7-14 -7 3 1 1 0 (0) 0 4-3 1 3 1 0 0 (0) 1 3-11 -8 0
7. Endre IF U-lag D2 1 0 0 (0) 1 2-7 -5 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 2-7 -5 0
8. IBF Linköping U-lag 2 0 0 (0) 2 6-14 -8 0 1 0 0 (0) 1 3-10 -7 0 1 0 0 (0) 1 3-4 -1 0
9. IBF Norrköping 1 0 0 (0) 1 3-14 -11 0 1 0 0 (0) 1 3-14 -11 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
Linköping IBK Ungdom U-lag Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-22 19:00 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF Duveholmshallen A
2021-10-30 13:30 IBF Norrköping - Endre IF U-lag D2 Borgsmohallen
2021-10-31 15:00 IBK Åtvidaberg - IK Standard Åtvidaberg Sporthall
2021-10-31 15:00 IBF Linköping U-lag - Kolpenäs IBF Folkungahallen
2021-11-05 19:30 Borensberg IBC - IK Standard Hällaskolan
2021-11-07 14:00 IBK Åtvidaberg - Endre IF U-lag D2 Åtvidaberg Sporthall
2021-11-07 16:30 Kolpenäs IBF - Bergs IK U-lag Västergård Arena A
2021-11-07 17:00 Katrineholms IBF - IBF Norrköping Duveholmshallen A
2021-11-13 15:00 IK Standard - Kolpenäs IBF Vilsta Sporthall
2021-11-13 15:15 Endre IF U-lag D2 - Katrineholms IBF Pershagens Sporthall
2021-11-14 13:30 IBK Åtvidaberg - Borensberg IBC Åtvidaberg Sporthall
2021-11-14 18:00 IBF Norrköping - IBF Linköping U-lag Borgsmohallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis