Tabell och resultat - Herrjuniorer GUD

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-24 14:00 IBF Falun Utveckling Rosa - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 6 - 5 Guide Arena 2
2021-10-23 16:45 Gävle GIK - Strömsbro IF 6 - 3 Alfahallen - Gavlehov
2021-10-23 14:15 IBK Runsten - Timrå IBC 2 - 15 Novahallen - Gavlehov
2021-10-16 14:00 Timrå IBC - Gävle GIK 7 - 6 Timrå Sporthall
2021-10-15 19:00 IBF Falun Utveckling Rosa - IBF Falun Utveckling Svart 9 - 6 Guide Arena 1
2021-10-09 17:30 Timrå IBC - IBF Falun Utveckling Svart 7 - 12 Timrå Sporthall
2021-10-09 17:00 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling Rosa 6 - 5 Alfahallen - Gavlehov
2021-10-09 14:30 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Strömsbro IF 6 - 5 Haraldsbo Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Timrå IBC 3 2 0 (0) 1 29-20 9 6 2 1 0 (0) 1 14-18 -4 3 1 1 0 (0) 0 15-2 13 3
2. IBF Falun Utveckling Rosa 3 2 0 (0) 1 20-17 3 6 2 2 0 (0) 0 15-11 4 6 1 0 0 (0) 1 5-6 -1 0
3. IBF Falun Utveckling Svart 2 1 0 (0) 1 18-16 2 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 1 0 (0) 1 18-16 2 3
4. Gävle GIK 2 1 0 (0) 1 12-10 2 3 1 1 0 (0) 0 6-3 3 3 1 0 0 (0) 1 6-7 -1 0
5. Hälsinggårdens AIK/ KFUM Falun 2 1 0 (0) 1 11-11 0 3 1 1 0 (0) 0 6-5 1 3 1 0 0 (0) 1 5-6 -1 0
6. IBK Runsten 2 1 0 (0) 1 8-20 -12 3 2 1 0 (0) 1 8-20 -12 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Strömsbro IF 2 0 0 (0) 2 8-12 -4 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 0 0 (0) 2 8-12 -4 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-11-07 12:30 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Timrå IBC Haraldsbo Sporthall
2021-11-07 17:00 IBK Runsten - Gävle GIK Nynäshallen
2021-11-07 17:30 IBF Falun Utveckling Rosa - Strömsbro IF Guide Arena 1
2021-11-12 19:00 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling Svart Nynäshallen
2021-11-14 11:30 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IBK Runsten Haraldsbo Sporthall
2021-11-20 13:30 IBF Falun Utveckling Svart - Gävle GIK Guide Arena 2
2021-11-21 15:00 Timrå IBC - Strömsbro IF Timrå Sporthall
2021-11-28 14:00 IBF Falun Utveckling Svart - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun Guide Arena 1
2021-11-28 17:00 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Rosa Novahallen - Gavlehov
2021-12-04 13:30 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Gävle GIK Haraldsbo Sporthall
2021-12-05 14:15 Strömsbro IF - IBK Runsten Testebo Arena
2021-12-12 18:00 IBF Falun Utveckling Svart - Strömsbro IF Guide Arena 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis