Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Norra Allsvenskan Marita Lieback marita.lieback@aikinnebandy.se 070-749 94 43 Svart, Svart, Svartgul
Barkarö SK H3 svarta, svarta, svarta
Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan Glenn Wiman wimanglenn@gmail.com 0765690427 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 Nils Göthberg Nils.gothberg@hotmail.com 0763408481 Svart, Svart, Svart
Bålsta FBC P05/06/07 Henrik Bjerkered henrik.bjerkered@gmail.com 0702803690 Svart/grå, Svart, Svart
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg2@gmail.com 0702485078 Vit, Svart, Vit
Eskilstuna Nyfors IK A-lag Alexander Fredriksson ShiftF1@live.com 070-3804023
Farsta IBK Svart, Svart, Svart
Gropens IF H3 Kim Palmroth palmroth93@hotmail.com 073-025 57 16 Svart, Svart, Svart
Hagunda IF P06/07 Blå, Svart, Blå
Hofors IBK Herr Magnus Hammarlund Magnus.hammarlund@enerco.se Svart, Svart, Svart
IBF Grillby Svart, Svart, Svart
IBF Hedemora Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora Herr div. 2 Röd, Röd, Röd
IBF Lokomotiv Avesta Vit, Vit, Vit
IBF Lokomotiv Avesta Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Div 3 Herrar Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 072 - 735 62 03 Svart, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Ung H2 Röd, svart, svarta
IBF Örebro Utveckling P08/09 Henrik Axling henrik.axling@innebandy.se 073-409 60 96 Röd, Svart, Svart
IBK Köping H2 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-07 PK2 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-07 PK3 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-08 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ung H3 Jimmy Engström Jimmy.engstrom@hotmail.se 0736646518 Svart, Svart, Svart
IBK Sala (B) Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala H3 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK2 Lätt Ralf Träskman ralf@badanka.nu 0706452438 Svart-Vit-Svart/Svart/Svart
IBK Sala PK4 Svår (08) Anders Jonsson Anders.jonsson@edgetech.se 070-6730405 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IFK Arboga H2 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga IBK D2 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga PK2 Lätt Blå, Blå, Blå
IFK Arboga PK3 Blå, Blå, Blå
IK Råby Västerås H3 David Sjödahl davidsjodahl@hotmail.com 072-561 69 69 Svart/Svart/Svart
IK Sirius FBC H2/JAS Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
Knäppmora AIK H3 RÖD, SVART, SVART
Kopparbergs BK H3 Andreas Rosenborg andreasrosenborg@hotmail.com 0706822664 Vit, svart, Svart
Krylbo AIS P08 Svart, Svart, Svart
Kungsörs IBK H2 Svart, Svart , Svart
Linköping FBC H1 Svart, Svart, Svart
Lokomotiv Grillby IBK Loket A Rosa, Mörk blå, Rosa
Mesta IBK P10 Fredrik Harlén fredrik.harlen@hotmail.com 0707153073 Svart, Svart, Svart
Per-Ols IBF H2 Röd, Svart, Svart
Rönnby IBK Ung PK6 2010 Svart Henrik Jonsson leif.henrik.jonsson@gmail.com 0706803341 orange/svart/svart
Rönnby P05/Dingtuna GIF Johan Fredriksson johanjennie@australiamail.com 070-552 66 53 svart, svart, svart/vita
Sala Silverstaden IBK H2 Hannes Cederfeldt Hannes@rodjevent.se Svart/Svart/Svart
Skiljebo SK P09
Skälby IBK H1 Mika Kaipainen mika.kaipainen@se.abb.com 0730301773 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK P06 Anders Mohlin anders.c.mohlin@bredband.net 070-389 97 44 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 Svart, Svart, Svart
Smedjebackens Innebandyklubb Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF Herrar Div 1 Gul, Svart, Svart
Tillberga IK Roosters Grön, Svart, Svart
Tillberga IK Ung P06/07 Grön, Svart, Svart
Tillberga IK Ung PK1 Patrik Lidgren patrik.lidgren@vasteras.se 070-250 33 94 Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK Tommy Nilsson nilssontommy27@gmail.com 073-6418939 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK HJ Johan Jonsson johan@ceti.se 0709-199046 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Representationslag Tommy Nilsson nilssontommy27@gmail.com 073-6418939 Röd, Svart, Svart
Tyresö Trollbäcken IBK P09(A) Jonas Westergren jonas.westergren@gmail.com 0707909690 svart/svart, svart, svart
Uppland P 16
WSK Lindesberg H2 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS Ung PK3 Camilla Johansson cammijoha@hotmail.com 070-977 16 58 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom H2 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom HJ16 poolspel Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit Patrik Axén patrik.axen@effem.com 070-6241155 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom P06 Patrik Axén patrik.axen@effem.com 070-6241155 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom P06/07 Svart Patrik Enberg patrik.e@vib.se 076-137 33 81 Vit matchtröja/ svarta shorts/ vita strumpor
Västerås IBS Ungdom P09 Vit Vit, Svart, Vit
Västmanland P 16
Örebro P 16
Örebro SK IBK Björn Reinholdsson bjorn@btrindustry.se 072-5388102 Vit, Svart, Vit
Örsundsbro IF U Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-06-04 16:30 211213001 IBK Köping P-08 - IBF Örebro Utveckling P08/09 3 - 5 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-08-08 16:00 211213002 IBF Västerås - AIK IBF Norra Allsvenskan 1 - 7 Mälarenergi Arena A
2021-08-15 16:00 211213003 IBF Västerås - Farsta IBK 2 - 7 Mälarenergi Arena A
2021-08-21 12:00 211213004 IBK Köping H2 - Linköping FBC H1 5 - 5 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-08-21 17:00 211213005 Linköping FBC H1 - Surahammars IBF Herrar Div 1 5 - 5 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-08-22 16:00 211213017 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Lokomotiv Avesta 6 - 4 Sala Idrottshall
2021-08-26 19:30 211213018 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Hedemora 8 - 3 Sala Idrottshall
2021-08-28 12:00 211213022 Barkarö SK H3 - Torshälla IBK 5 - 10 Kristiansborgshallen
2021-08-28 13:00 211213007 Per-Ols IBF H2 - IBF Ludvika Div 3 Herrar 8 - 2 Fagerstahallen
2021-08-28 13:00 211213011 Knäppmora AIK H3 - WSK Lindesberg H2 Inst. Skinnskattebergs Sporthall
2021-08-29 13:00 211213013 Skälby IBK H1 - Björklinge BK H1 8 - 2 Mälarenergi Arena B
2021-09-03 19:00 211213026 IBK Sala PK2 Lätt - Krylbo AIS P08 12 - 1 Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2021-09-04 15:00 211213023 IBK Sala H3 - IBF Grillby 1 - 6 Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2021-09-05 13:00 211213024 IBK Köping H2 - Barkarö SK H3 7 - 6 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-09-07 19:30 211213028 IFK Arboga H2 - Örebro SK IBK 4 - 5 Vasahallen
2021-09-08 20:00 211213032 Kungsörs IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Sporthallen Kungsör A
2021-09-11 13:00 211213015 Skälby IBK H1 - Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan 4 - 11 Mälarenergi Arena A
2021-09-11 13:00 211213027 IK Råby Västerås H3 - Eskilstuna Nyfors IK A-lag 7 - 5 Råbyhallen
2021-09-11 16:00 211213030 Surahammars IBF Herrar Div 1 - IBK Köping H2 4 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2021-09-12 13:00 211213008 Per-Ols IBF H2 - IBF Hedemora Herr div. 2 Fagerstahallen
2021-09-12 13:00 211213033 Tillberga IK Roosters - Barkarö SK H3 10 - 2 Tillberga Sporthall
2021-09-12 14:00 211213010 IFK Arboga H2 - Torshälla IBK Representationslag 5 - 9 Vasahallen
2021-09-12 16:00 211213019 Sala Silverstaden IBK H2 - IK Sirius FBC H2/JAS 7 - 3 Sala Idrottshall
2021-09-12 17:00 211213012 Knäppmora AIK H3 - IBF Lokomotiv Avesta 4 - 9 Skinnskattebergs Sporthall
2021-09-14 19:00 211213034 Sala Silverstaden IBK H2 - Surahammars IBF Herrar Div 1 4 - 5 Sala Idrottshall
2021-09-16 18:30 211213029 IBK Köping H2 - Eskilstuna Nyfors IK A-lag 4 - 7 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-09-17 19:15 211213036 Barkarö SK H3 - Gropens IF H3 14 - 4 Mälarenergi Arena B
2021-09-18 13:15 211213025 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Torshälla IBK HJ 3 - 13 Mälarenergi Arena B
2021-09-19 14:00 211213009 IBK Köping H2 - Lokomotiv Grillby IBK Loket A 6 - 6 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-09-19 15:00 211213021 IFK Arboga IBK D2 - Enköpings IBK D2 Inst. Vasahallen
2021-09-19 15:00 211213031 Knäppmora AIK H3 - Smedjebackens Innebandyklubb Skinnskattebergs Sporthall
2021-09-19 16:00 211213040 Barkarö SK H3 - IK Råby Västerås H3 4 - 7 Kristiansborgshallen
2021-09-23 19:00 211213020 Sala Silverstaden IBK H2 - Lokomotiv Grillby IBK Loket A 7 - 1 Sala Idrottshall
2021-09-24 18:00 211213035 IBK Sala PK4 Svår (08) - IBK Sala PK2 Lätt 0 - 14 Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2021-09-24 19:30 211213039 IBK Sala (B) - Örsundsbro IF U 7 - 5 Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2021-09-25 15:30 211213041 Barkarö SK H3 - Kungsörs IBK H2 Kristiansborgshallen
2021-09-26 12:00 211213038 IBK Sala H3 - Hofors IBK Herr 6 - 8 Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2021-09-26 13:00 211213006 IBK Köping H2 - IBF Örebro Ung H2 9 - 8 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-09-27 19:45 211213043 IK Råby Västerås H3 - Västerås IBS Ungdom H2 6 - 7 Råbyhallen
2021-10-01 19:00 211213037 Knäppmora AIK H3 - Kopparbergs BK H3 Skinnskattebergs Sporthall
2021-10-03 10:30 211213042 IBK Köping P-07 PK2 - IFK Arboga PK3 5 - 2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-10-03 13:00 211213044 Kungsörs IBK H2 - IBK Köping Ung H3 5 - 6 Sporthallen Kungsör A
2021-10-09 11:15 211213045 Skälby IBK P06 - Rönnby P05/Dingtuna GIF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-10-17 15:30 211213016 Västmanland P 16 - Uppland P 16 Mälarenergi Arena A
2021-11-21 14:00 211213046 Västerås IBS Ungdom P06/07 Svart - Skälby IBK P06 6 - 7 Mälarenergi Arena B
2021-12-05 19:00 211213047 Västmanland P 16 - Örebro P 16 Vasahallen
2021-12-28 18:00 211213048 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Västerås IBS Ungdom P06 3 - 3 Mälarenergi Arena A
2021-12-30 17:15 211213049 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Västerås IBS Ungdom HJ16 poolspel 3 - 10 Mälarenergi Arena A
2021-12-30 19:15 211213050 Tillberga IK Ung P06/07 - Västerås IBS Ungdom P06 2 - 11 Tillberga Sporthall
2022-01-05 12:00 211213051 Västerås IBS Ungdom P09 Vit - Tyresö Trollbäcken IBK P09(A) Mälarenergi Arena A
2022-01-05 13:30 211213052 Skiljebo SK P09 - Tyresö Trollbäcken IBK P09(A) Mälarenergi Arena A
2022-01-08 12:30 211213053 Västerås IBS Ungdom P06/07 Svart - IFK Arboga PK2 Lätt Klövernhallen Plan 1
2022-01-08 13:30 211213054 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Rönnby P05/Dingtuna GIF 6 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-01-09 18:30 211213055 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Tillberga IK Ung P06/07 10 - 0 Mälarenergi Arena A
2022-01-30 13:30 211213056 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Bålsta FBC P05/06/07 Mälarenergi Arena B
2022-02-05 10:00 211213058 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Västerås IBS Ungdom P06 4 - 3 Mälarenergi Arena A
2022-02-26 10:30 211213057 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Hagunda IF P06/07 6 - 5 Mälarenergi Arena A
2022-03-06 10:00 211213059 Rönnby IBK Ung PK6 2010 Svart - Mesta IBK P10 2 - 4 Mälarenergi Arena A
2022-03-28 17:50   Uppskj. 211213060 IBK Köping P-08 - Västerås IBS Ung PK3 Uppskj. Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-04-03 18:30 211213061 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Tillberga IK Ung PK1 Mälarenergi Arena B
2022-04-10 16:00 211213062 Kungsörs IBK H2 - Barkarö SK H3 Sporthallen Kungsör A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis