Tabell och resultat - Pantamera Flick Mörkröd B Höst

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-11-29 18:45 Ale IBF DJ Blå - IBK Kungälv DJ 2 - 3 Kronan Älvängen
2021-11-27 14:00 Ale IBF DJ Blå - Lindås Rasta IBK F04/05 svart 1 - 1 Kronan Älvängen
2021-11-26 18:30 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - FBC Partille F05/07 Svart 8 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-23 20:00 Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 - Lindås Rasta IBK F04/05 svart 2 - 5 Björlanda Idrottshall
2021-11-21 18:15 FBC Partille F05/07 Svart - Ale IBF DJ Blå 1 - 5 Partillebohallen
2021-11-21 14:45 Lindås Rasta IBK F04/05 svart - IBK Kungälv DJ 8 - 2 Askims Sporthall
2021-11-16 20:00 Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 4 - 3 Björlanda Idrottshall
2021-11-13 17:30 IBK Kungälv DJ - Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 3 - 4 Munkegärdehallen
2021-11-13 16:45 Lindås Rasta IBK F04/05 svart - FBC Partille F05/07 Svart 5 - 3 Askims Sporthall
2021-11-12 18:30 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Ale IBF DJ Blå 1 - 7 Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-11 19:40 IBK Kungälv DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 6 - 6 Munkegärdehallen
2021-10-26 20:00 Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 - FBC Partille F05/07 Svart 8 - 1 Björlanda Idrottshall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Ale IBF DJ Blå 7 5 1 1 37-9 28 16 3 1 1 (0) 1 13-4 9 4 4 4 0 (0) 0 24-5 19 12
2. Lindås Rasta IBK F04/ 05 svart 7 4 1 2 31-21 10 13 3 3 0 (0) 0 19-6 13 9 4 1 1 (0) 2 12-15 -3 4
3. Öckerö IBK F04/ IK Zenith F02-05 7 4 0 3 29-24 5 12 4 2 0 (0) 2 17-15 2 6 3 2 0 (0) 1 12-9 3 6
4. IBK Kungälv DJ 7 3 1 3 26-29 -3 10 4 1 1 (0) 2 14-16 -2 4 3 2 0 (0) 1 12-13 -1 6
5. IBK Alingsås F06/ 07 Göteborg 7 3 1 3 29-37 -8 10 4 2 0 (0) 2 16-25 -9 6 3 1 1 (0) 1 13-12 1 4
6. FBC Partille F05/ 07 Svart 7 0 0 7 15-47 -32 0 3 0 0 (0) 3 6-16 -10 0 4 0 0 (0) 4 9-31 -22 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-12-05 12:30 Ale IBF DJ Blå - Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 Ale Kulturrum
2021-12-05 13:15 Lindås Rasta IBK F04/05 svart - IBK Alingsås F06/07 Göteborg Askims Sporthall
2021-12-05 18:00 IBK Kungälv DJ - FBC Partille F05/07 Svart Munkegärdehallen
2021-12-09 19:10 FBC Partille F05/07 Svart - Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 Vallhamra Sportcenter
2021-12-11 18:30 Lindås Rasta IBK F04/05 svart - Ale IBF DJ Blå Askims Sporthall
2021-12-12 10:00 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - IBK Kungälv DJ Stadsskogshallen, Alingsås
2021-12-14 20:00 Öckerö IBK F04/IK Zenith F02-05 - IBK Kungälv DJ Björlanda Idrottshall
2021-12-18 17:00 FBC Partille F05/07 Svart - Lindås Rasta IBK F04/05 svart Qvisthallen
2021-12-19 11:00 Ale IBF DJ Blå - IBK Alingsås F06/07 Göteborg Ale Kulturrum

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis