Tabell och resultat - Damer Div. 3

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-16 14:30 Ale IBF D3 - IBK Älvstranden Dam 7 - 5 Ale Kulturrum
2021-10-15 19:45 Floda IBK D3 - IBK Göteborg / IBK Bergum D3 8 - 5 Nova Floda Sportcenter
2021-10-13 20:10 Hindås IBK D3 - IBF Älvstranden D3 2 - 4 Hindås Idrottshall
2021-10-10 18:20 IBK Kungälv Dam U23 - Floda IBK D3 0 - 0 Munkegärdehallen
2021-10-10 12:30 IBF Älvstranden D3 - Landvetter IBK D3 4 - 7 Santoshallen
2021-10-09 16:15 IBK Göteborg / IBK Bergum D3 - Ale IBF D3 2 - 4 Torpahallen
2021-10-09 15:15 IBK Älvstranden Dam - Dingle AIK D3 5 - 0 Lundbystrand 3
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Ale IBF D3 2 2 0 0 11-7 4 6 1 1 0 (0) 0 7-5 2 3 1 1 0 (0) 0 4-2 2 3
2. Floda IBK D3 2 1 1 0 8-5 3 4 1 1 0 (0) 0 8-5 3 3 1 0 1 (0) 0 0-0 0 1
3. IBK Älvstranden Dam 2 1 0 1 10-7 3 3 1 1 0 (0) 0 5-0 5 3 1 0 0 (0) 1 5-7 -2 0
4. Landvetter IBK D3 1 1 0 0 7-4 3 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 1 0 (0) 0 7-4 3 3
5. IBF Älvstranden D3 2 1 0 1 8-9 -1 3 1 0 0 (0) 1 4-7 -3 0 1 1 0 (0) 0 4-2 2 3
6. IBK Kungälv Dam U23 1 0 1 0 0-0 0 1 1 0 1 (0) 0 0-0 0 1 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
7. Hindås IBK D3 1 0 0 1 2-4 -2 0 1 0 0 (0) 1 2-4 -2 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
8. IBK Göteborg / IBK Bergum D3 2 0 0 2 7-12 -5 0 1 0 0 (0) 1 2-4 -2 0 1 0 0 (0) 1 5-8 -3 0
9. Dingle AIK D3 1 0 0 1 0-5 -5 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 0 0 (0) 1 0-5 -5 0
FBC Lerum D3 Utgår 20211007 Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-16 15:00 Landvetter IBK D3 - IBK Kungälv Dam U23 Önnerödshallen
2021-10-23 14:00 IBK Göteborg / IBK Bergum D3 - Landvetter IBK D3 Torpahallen
2021-10-23 15:30 Floda IBK D3 - Ale IBF D3 Nova Floda Sportcenter
2021-10-24 17:30 IBF Älvstranden D3 - Dingle AIK D3 Santoshallen
2021-10-25 20:30 IBK Kungälv Dam U23 - Hindås IBK D3 Mimershus B-hallen
2021-11-12 19:30 Dingle AIK D3 - IBK Kungälv Dam U23 Munkedals Idrottshall
2021-11-12 20:00 Landvetter IBK D3 - Floda IBK D3 Pinntorps Idrottshall
2021-11-13 15:30 Hindås IBK D3 - IBK Göteborg / IBK Bergum D3 Hindås Idrottshall
2021-11-13 17:10 IBK Älvstranden Dam - IBF Älvstranden D3 Lundbystrand 3
2021-11-19 19:45 Floda IBK D3 - Hindås IBK D3 Nova Floda Sportcenter
2021-11-20 14:00 IBK Göteborg / IBK Bergum D3 - Dingle AIK D3 Torpahallen
2021-11-20 18:00 Landvetter IBK D3 - Ale IBF D3 Önnerödshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis