Tabell och resultat - Herrar Div. 3

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-23 15:30 Kärra IBK H3 - Myggenäs IBK H3 8 - 10 Kärra Sporthall
2021-10-22 20:00 Eken IBK H3 - Öckerö IBK H3 6 - 4 Ekenhallen 1
2021-10-22 19:30 Dingle AIK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 8 Munkedals Idrottshall
2021-10-17 15:50 Floda IBK H3 - Dingle AIK H3 9 - 2 Nova Floda Sportcenter
2021-10-17 15:00 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Eken IBK H3 15 - 5 Wallenstam Arena A
2021-10-16 15:30 Lindome IBK H3 - Ale IBF H3 7 - 5 Almåshallen A
2021-10-16 15:00 Myggenäs IBK H3 - Torslanda IBF H3 6 - 8 Häggvallsskolan
2021-10-16 13:00 Surte IS IBK H3 - IBK Kungälv H3 14 - 5 Bohushallen
2021-10-15 19:30 Öckerö IBK H3 - Burås IK H3 5 - 5 Hedenskolans Idrottshall
2021-10-10 17:30 IBK Kungälv H3 - Dingle AIK H3 6 - 6 Kastellegårdshallen
2021-10-10 17:00 Torslanda IBF H3 - Öckerö IBK H3 12 - 7 Björlanda Idrottshall
2021-10-10 12:00 Burås IK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 6 Lundenhallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Pixbo Wallenstam IBF H3 4 4 0 0 39-19 20 12 2 2 0 (0) 0 25-9 16 6 2 2 0 (0) 0 14-10 4 6
2. Floda IBK H3 3 3 0 0 22-11 11 9 2 2 0 (0) 0 15-5 10 6 1 1 0 (0) 0 7-6 1 3
3. Surte IS IBK H3 3 2 1 0 28-13 15 7 2 1 1 (0) 0 20-11 9 4 1 1 0 (0) 0 8-2 6 3
4. Myggenäs IBK H3 3 2 0 1 24-19 5 6 2 1 0 (0) 1 14-11 3 3 1 1 0 (0) 0 10-8 2 3
5. Lindome IBK H3 2 2 0 0 13-10 3 6 1 1 0 (0) 0 7-5 2 3 1 1 0 (0) 0 6-5 1 3
6. Torslanda IBF H3 3 2 0 1 24-23 1 6 1 1 0 (0) 0 12-7 5 3 2 1 0 (0) 1 12-16 -4 3
7. IBK Kungälv H3 3 1 1 1 19-26 -7 4 2 1 1 (0) 0 14-12 2 4 1 0 0 (0) 1 5-14 -9 0
8. Dingle AIK H3 4 1 1 2 19-28 -9 4 2 1 0 (0) 1 11-13 -2 3 2 0 1 (0) 1 8-15 -7 1
9. Eken IBK H3 4 1 0 3 23-34 -11 3 2 1 0 (0) 1 12-11 1 3 2 0 0 (0) 2 11-23 -12 0
10. Kärra IBK H3 3 0 1 2 19-22 -3 1 2 0 0 (0) 2 13-16 -3 0 1 0 1 (0) 0 6-6 0 1
11. Burås IK H3 3 0 1 2 13-17 -4 1 1 0 0 (0) 1 5-6 -1 0 2 0 1 (0) 1 8-11 -3 1
12. Öckerö IBK H3 4 0 1 3 19-31 -12 1 1 0 1 (0) 0 5-5 0 1 3 0 0 (0) 3 14-26 -12 0
13. Ale IBF H3 3 0 0 3 12-21 -9 0 1 0 0 (0) 1 2-8 -6 0 2 0 0 (0) 2 10-13 -3 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-10-24 12:00 Burås IK H3 - Torslanda IBF H3 Lundenhallen
2021-10-24 15:50 Floda IBK H3 - Surte IS IBK H3 Nova Floda Sportcenter
2021-10-24 16:10 IBK Kungälv H3 - Lindome IBK H3 Kastellegårdshallen
2021-10-29 19:30 Öckerö IBK H3 - Dingle AIK H3 Hedenskolans Idrottshall
2021-10-30 14:00 Torslanda IBF H3 - Eken IBK H3 Björlanda Idrottshall
2021-10-30 15:30 Kärra IBK H3 - Ale IBF H3 Kärra Sporthall
2021-10-30 17:00 Lindome IBK H3 - Floda IBK H3 Almåshallen A
2021-10-31 14:00 Myggenäs IBK H3 - Burås IK H3 Häggvallsskolan
2021-10-31 16:50 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Surte IS IBK H3 Wallenstam Arena A
2021-11-05 19:30 Dingle AIK H3 - Torslanda IBF H3 Munkedals Idrottshall
2021-11-06 11:30 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Lindome IBK H3 Wallenstam Arena A
2021-11-06 13:00 Surte IS IBK H3 - Öckerö IBK H3 Bohushallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis