Spelprogram - Herrar träningsmatcher 2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ale IBF Herr Marinblå, Marinblå, Marinblå
Dingle AIK Herrar Div3 Blå, Blå, Blå
Falköpings IBK Herr H4 Svart, Svart, Svart
FBC Lerum Allsv Magnus Johansson herr@fbclerum.se 070-714 89 44 Röd, Röd, Vit
FBC Lerum Integration Elmer Rikner elmer.rikner@gmail.com 076-217 12 00 Röd, Röd, Vit
FBC Lerum Utveckling H2 Röd, Röd, Vita
FBC Partille H1 Kai Lingheimer kai.lingheimer@telia.com 0707-781818 Svart, Svart, Svart
FBC Partille H6 Johannes Angel johannesangel87@gmail.com 0733185187 Svart, Svart, Svart
Floda IBK H1 Ville Ekener ville.ekener@flodaibk.se 0721-680085 Vit, Svart, Svart
Fristads GoIF Herr 2 Fredrik Gustafsson fgustafsson23@gmail.com Grön, Svart, Grön
Frölunda IBK div6 Svart, Svart, Röda
Frölunda IBK H2 Edin Dzamalija 0768116114 Svart, Svart, Röda
Grundsunds IF H6 Anton Svensson antonsvensson1992@gmail.com 0730-527890 Gul, Svart, Gul
Göteborg City IBK / IBF Backadalen H4 Daniel Liepins Liepins@hotmail.com 0702728934 Röd, Röd, svart
Herrestads AIF WH Rockets H2 Peter Nyström peternystrom18@hotmail.com 070-214 21 87 Svart, Svart, Svart
Herrestads AIF WH Rockets H4 Mikael Rahm vismute@yahoo.se 0704902441 Svart, Svart, Svart
Hovås IBK H2 Gustav Oliveståhl gustav.olivestahl@gmail.com Orange, Orange, Orange
Höllvikens IBF SSL Per Andersson 0704447197 Orange, Vit, Vit
IBF Backadalen Herrar Stefan Lovén vfindians_1@hotmail.com 0708366263 Röd, Röd, Röd
IBF Backadalen HJAS Thomas Olofsson thomas-olofsson@live.se 0707291920 Röd, Röd, Röd
IBK Alingsås Herr Div 1 Niklas Bengtsson niklas.bengtsson88@gmail.com 0708141774 Blå, Blå, Blå
IBK Bergum H4 Rosa, Svart, Svart
IBK Göteborg H2 Svart, Svart, Svart
IBK Göteborg H5 Svart, Svart, Svart
IBK Kungälv H1 Anders Nilsson anders.nilsson2@skola.kungalv.se 0706-392045 Vit, Svart, Svart
IBK Kungälv H3 Vit, Svart, Svart
IBK Kungälv H5 Vit, Svart, Svart
IBK Kungälv JAS Anders Nilsson anders.nilsson2@skola.kungalv.se 0706-392045 Vit, Svart, Svart
IBK Lidköping Herr Jonas Fredrik Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Utby H6 Manuel Bäckström Cantero manuel.backstrom@ibkutby.se 0734408037 rosa, svart, rosa
IBK Vänersborg H4 Röd, Röd, Röd
IBK Vänersborg Herr A Frederick Söderblom frederick.soderblom@gmail.com 076-1012404 Röd, Röd, Röd
Jönköping IK Div. 1 Röd, Röd, Röd
Jönköping IK JAS Anders Permeklev anders.permeklev@gmail.com 076 - 76 76 283 Röd, Röd, Röd
Jönköping IK U 16 Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK SSL Fredrik Ekvall fredrik.ekvall@jonkoping.se 072-2530475 Röd, Röd, Röd
KF Kortedalarna H4 Vit, Svart, Vit
Korsvägen BBK H5 Kevin Larsson innebandy@cklarsson.se 070-3207668 Svart, Svart, Svart
Kärra IBK H3 Andreas Berg El.bergo@live.se Svart/Röd, Svart, Vit
Kärra IBK H5 Felix Broström felix.brostroem@hotmail.com 0723212179 Svart/Röd, Svart, Vit
Lindome IBK H2 Annika Ryberg annika.ryberg@live.se 0739-721510 Grön, Vit, Vit
Lindome IBK JAS Annika Ryberg annika.ryberg@live.se 0739-721510 Grön, Vit, Vit
Malmö FBC Herr A Mikael Jeppsson mikael.jeppsson@malmofbc.se 070-364 51 01 Magenta, Svart, Svart
Malmö FBC JAS Herr Anders Jönsson jonssonanders1966@gmail.com 0729-642884 Magenta, Svart, Svart
Melleruds IBK Herrlag Svart/Rosa, Vit, Rosa
Mullsjö AIS SSL Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-381 47 83 Blå, Blå, Blå
Myggenäs IBK Herrar Grön, Svart, Svart
Mölndals IBF H1 Tobias Almroth didrone89@gmail.com 0707277159 Röd, Svart, Svart
Mölndals IBF JAS Martin Dahlgren md@cabcon.se 0735013324 Röd, Svart, Svart
Nödinge IBK Herr Vinröd, Svart, Svart
Onsala IBK Div-2 Glenn Winberg glenn.winberg@gmail.com 0708-302094 Rosa/Svart, Svart, Svarta
Onsala IBK Herr 4 Mikael Hjortenhed mikael.hjortenhed@telia.com 0706618101 Rosa/Svart, Svart, Svarta
Orust IBK H4 Röd, Svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF Div.1 Röd/vit, Röd, Röda
Pixbo Wallenstam IBF HJAS Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Röd/vit, Röd, Röda
Pixbo Wallenstam IBF U16 Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Röd/vit, Röd, Röda
Pixbo Wallenstam IBK SSL Rikard Jonsson rikardejonsson@gmail.com 070-1842424 Rödvit, Röd, Röd
Romelanda UF H2 Tobias Hildesson tobias.hildesson@outlook.com 0703342539 Gul, Svart, Gul
Sandareds IBS Herr A Fredrik Langmead fredrik.langmead@swedac.se Svart, Svart, Svart
Skår IBK Herr Anton Hägerström Hagerstrom.anton@hotmail.com 0733520024 Rosa, Svart, Rosa
Stenungsunds IBK H1 Roine Andersson roine.andersson@akvarellmuseet.org 0706-674495 blå/svart, Svart, Svart
Surte IS IBK H3 Linus Warnholtz linus.warnholtz@teliacompany.com 0706032260 Svart, Svart, Svart
Test 1
Test 2
Tösse IF Herr Niklas Nilsson n.nilssonsbygg@hotmail.com 0735224328 RÖD, BLÅ, BLÅ
Utbynäs SK H5 Gul, Blå, Gul
Utbynäs SK H6 Patrik Ahlgren patrik.ahlgren@cgi.com 0708-514443 Gul, Blå, Gul
Warberg IBF Herr Div2 Blå, Blå, Blå
Warberg IC Herr Kimmo Eskelinen kimmo.eskelinen@warbergic.se 0768-536008 Blå, Blå, Blå
Åmåls IBK U Mikael Schützer mikael.schytzer@telia.com 0703487700 Svart, Svart, Svart
Åsa IF Herr Hans Rabe hans.rabe@telia.com 070-7444975 svart/gul, svart, svart
Överby IBK H4 Röd, Svart, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-08-13 18:00 069002007 Utbynäs SK H6 - Nödinge IBK Herr 8 - 4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-08-14 19:30 069002004 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Mullsjö AIS SSL Wallenstam Arena A
2020-08-15 13:30 069002001 Pixbo Wallenstam IBF U16 - Jönköping IK U 16 Pinntorps Idrottshall
2020-08-15 15:00 069002002 Pixbo Wallenstam IBF HJAS - Jönköping IK JAS 2 - 0 Pinntorps Idrottshall
2020-08-15 17:00 069002003 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - Jönköping IK Div. 1 8 - 2 Pinntorps Idrottshall
2020-08-16 14:30 069002012 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - IBK Lidköping Herr 2 - 8 Wallenstam Arena A
2020-08-19 19:45 069002015 IBK Kungälv JAS - Mölndals IBF JAS 10 - 1 Kastellegårdshallen
2020-08-22 14:00 069002008 FBC Lerum Allsv - Malmö FBC Herr A 11 - 4 Lerum Arena B
2020-08-22 14:00 069002017 Myggenäs IBK Herrar - Herrestads AIF WH Rockets H2 4 - 11 Häggvallsskolan
2020-08-23 14:00 069002013 Melleruds IBK Herrlag - Tösse IF Herr Rådahallen
2020-08-26 21:15 069002020 Pixbo Wallenstam IBF HJAS - Lindome IBK JAS 6 - 2 Wallenstam Arena A
2020-08-28 19:30 069002025 Herrestads AIF WH Rockets H4 - Frölunda IBK div6 6 - 6 Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-08-29 14:30 069002018 IBK Göteborg H2 - Floda IBK H1 3 - 8 Torpahallen
2020-08-30 14:30 069002019 IBK Göteborg H2 - Warberg IBF Herr Div2 7 - 2 Torpahallen
2020-08-30 17:00 069002005 IBK Kungälv JAS - Lindome IBK JAS Kastellegårdshallen
2020-09-05 14:00 069002014 Melleruds IBK Herrlag - Tösse IF Herr Rådahallen
2020-09-05 16:00 069002009 FBC Lerum Allsv - IBK Lidköping Herr 6 - 3 Lerum Arena A
2020-09-06 16:00 069002010 FBC Lerum Allsv - FBC Partille H1 4 - 5 Lerum Arena A
2020-09-06 17:00 069002006 IBK Kungälv JAS - IBF Backadalen HJAS 19 - 3 Kastellegårdshallen
2020-09-08 20:00 069002016 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - IBK Alingsås Herr Div 1 5 - 4 Wallenstam Arena A
2020-09-09 19:00 069002032 Stenungsunds IBK H1 - IBK Vänersborg Herr A Stenungsund Arena
2020-09-09 19:30 069002011 FBC Lerum Allsv - Mölndals IBF H1 2 - 1 Rydsbergshallen
2020-09-09 20:10 069002028 Kärra IBK H3 - IBK Kungälv H5 9 - 5 Kärra Sporthall
2020-09-10 18:40 069002037 Frölunda IBK H2 - Hovås IBK H2 8 - 4 Frölunda Kulturhus
2020-09-11 19:30 069002023 Herrestads AIF WH Rockets H4 - Falköpings IBK Herr H4 5 - 12 Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-09-12 16:30 069002035 Överby IBK H4 - Grundsunds IF H6 8 - 5 Nordby Supermarkethallen
2020-09-13 15:00 069002042 Herrestads AIF WH Rockets H2 - Myggenäs IBK Herrar 6 - 3 Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-09-13 15:45 069002034 Dingle AIK Herrar Div3 - IBK Vänersborg H4 10 - 4 Munkedals I-H
2020-09-13 17:00 069002029 Skår IBK Herr - Åsa IF Herr Skepplanda Idrottshall
2020-09-13 20:00 069002039 IBK Utby H6 - Utbynäs SK H6 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-09-14 19:00 069002038 IBF Backadalen Herrar - Stenungsunds IBK H1 8 - 6 Lundbystrand 1
2020-09-15 17:40 069002045 Frölunda IBK div6 - KF Kortedalarna H4 4 - 8 Frölunda Kulturhus
2020-09-15 19:30 069002033 FBC Lerum Allsv - Pixbo Wallenstam IBK SSL 5 - 10 Lerum Arena C
2020-09-16 19:30 069002031 Grundsunds IF H6 - Orust IBK H4 7 - 7 Bottnahallen
2020-09-16 19:45 069002051 FBC Lerum Utveckling H2 - Fristads GoIF Herr 2 4 - 6 Rydsbergshallen
2020-09-16 20:30 069002040 Göteborg City IBK / IBF Backadalen H4 - Dingle AIK Herrar Div3 Lundbystrand 1
2020-09-16 20:45 069002050 IBK Göteborg H5 - IBK Bergum H4 5 - 5 Torpahallen
2020-09-17 19:00 069002047 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Warberg IC Herr Wallenstam Arena A
2020-09-17 21:00 069002046 Kärra IBK H5 - Frölunda IBK div6 0 - 0 Kärra Sporthall
2020-09-18 19:00 069002021 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - Lindome IBK H2 9 - 5 Wallenstam Arena A
2020-09-18 19:30 069002041 IBF Backadalen Herrar - Ale IBF Herr 12 - 4 Tuve Sporthall
2020-09-19 17:00 069002027 Melleruds IBK Herrlag - Åmåls IBK U Rådahallen
2020-09-20 13:00 069002024 Herrestads AIF WH Rockets H4 - Tösse IF Herr WO (5 - 0) Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-09-20 14:00 069002026 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - IBK Kungälv H1 7 - 9 Wallenstam Arena A
2020-09-20 17:00 069002030 Skår IBK Herr - Onsala IBK Div-2 7 - 6 Skepplanda Idrottshall
2020-09-20 19:15 069002043 Nödinge IBK Herr - IBK Utby H6 5 - 3 Bohushallen
2020-09-20 20:00 069002052 Utbynäs SK H5 - FBC Partille H6 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-09-21 18:40 069002044 Göteborg City IBK / IBF Backadalen H4 - Kärra IBK H5 7 - 3 Lundbystrand 1
2020-09-21 19:30 069002048 Myggenäs IBK Herrar - IBK Kungälv H3 4 - 3 Häggvallsskolan
2020-09-22 18:30 069002036 Surte IS IBK H3 - Romelanda UF H2 5 - 2 Bohushallen
2020-09-23 21:05 069002049 Korsvägen BBK H5 - IBK Bergum H4 7 - 5 Svingelns Sporthall
2020-09-24 19:00 069002053 Frölunda IBK H2 - Sandareds IBS Herr A 11 - 6 Frölunda Kulturhus
2020-09-24 19:00 069002054 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Höllvikens IBF SSL 9 - 5 Wallenstam Arena A
2020-10-01 18:00 069002055 Test 1 - Test 2 Lerjehallen
2020-10-08 18:00 069002056 FBC Lerum Integration - Test 1 2 - 0 Rydsbergshallen
2021-06-16 19:30 069002057 FBC Lerum Allsv - Pixbo Wallenstam IBK SSL 5 - 7 Lerum Arena A
2021-06-19 11:30 069002058 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Jönköpings IK SSL 5 - 6 Mölnlycke Idrottshall A
2021-06-19 16:00 069002059 FBC Lerum Allsv - Jönköpings IK SSL 2 - 2 Lerum Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis