Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bergs IK H1 Patrick Liedberg packe6@hotmail.com 0709-233837 Gul, Svart, Svart
Ekeby IF P04/05 Dennis Lundin denman66@gmail.com 0760267972 Svart, Svart, Svart
Ekeby IF P04/06 Svart, Svart, Svart
Ekeby IF P07/09/Kumla IBK Magnus Andersson pmandersson1978@gmail.com 070-6538196 Svart, Svart, Svart
Gropens IF P08/09 Stefan Carlsson stefan-carlsson@live.se 0707958833 Svart/Gul, Svart, Gul
Hagunda IF Allsvenskan Herrar Erik Jällrud erik@hagundaif.se Blå, Svart, Blå
IBF Örebro Allsv Janne Ekengren janne.ekengren@orebroinnebandy.se 070-6030703 röd/svart, svarta, svarta
IBF Örebro Utveckling P06/07 Daniel Ekström daniel.ekstrom1972@gmail.com Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P07/08 Henrik Axling henrik.axling@orebroinnebandy.se 073-409 60 96 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P08/09 Patrik Hammarlund phammarlund093@gmail.com 0727471435 Röd, Svart, Svart
Karlskoga IBF A-Lag Emil Olsson-Höök Cleopatraemil@hotmail.com 0761468378 Blå, Blå, Blå
Karlstad IBF Ungdom JAS Mikael Svensson miksve80@gmail.com 0766186783 Blå, svart, svart
Katrineholms IBF HJ Jani Pyykönen janip98@live.se 072-2345340 Vit, Svart, Svart
KFUM Örebro P04/05 Martin Stensson Murtin_innebandy@hotmail.com 0702-993095 blå, blå, vit
Kumla IBK Magnus Oskarsson magnus.oskarsson@sanda.se 073-0334577 Blå, Blå, Blå
Kumla IBK P05/06 Pär-Johan Wedell wedell16@hotmail.com Blå, blå, Blå
Lillån IBK Allsvenskan Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grönt/vitt/vitt
Lillån IBK HJ Henning Christiansson henning.christiansson@gmail.com 0706-570298 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK HJ Grön Emil Sundström snozaren@gmail.com 076-0103002 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK JAS Herr Oliver Kriström Oliverkristrom1@gmail.com Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK P05 Per Danielsson perdan3@gmail.com 0730-299983 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK P06 Michael Nilsson michael.nilsson69@bredband.net 070-6571425 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK Ung (H3) Filip Lindblom fili01@handelsbanken.se 0730436512 Grön, Vit, Vit
Skoghalls IBK Utveckling HJ17 Martin Olander martin.olander@brandskyddslaget.se 070-6215505 Blå, Blå, Vit
Skälby IBK HJ P05 röd Robert Baresic robert@baresic.se 0730-883028 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK P05 svart Kai Ojala kai.ojala@fryx.se Svart, Svart, Svart
Solfjäderstaden IBK Herr Div 1 Jens Johansson jens.johansson@sandbackens.se 076-000 26 72 Röd, Röd, Svart
Strängnäs IBK JAS Pierre Karlsson pierre721027@gmail.com 0703584703 Röd, Röd, Röd
Täby FC Vit, Vit, Vit
WSK Lindesberg H2 Fredrik Norling norling7@hotmail.com 070-2655345 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Örebro SK IBK Helen Stockhult helen.stockhult@telia.com 070-977 08 19 Vit, Svart, Vit
Örebro SK Ung Johan Örnhammar johan.ornhammar@gustavsvik.se 070-6967601 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung PK2 Annika B Knochenhauer annikas@knochenhauer.nu 0706204970 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P05 Annika B Knochenhauer annikas@knochenhauer.nu 0706204970 Vit/svart/vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-08-15 14:00 1 Lillån IBK JAS Herr - Strängnäs IBK JAS 3 - 6 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-08-16 13:00 1 IBF Örebro Allsv - Täby FC , Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-08-16 16:00 1 Lillån IBK JAS Herr - Karlstad IBF Ungdom JAS 7 - 10 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-08-22 14:00 1 Lillån IBK Allsvenskan - Hagunda IF Allsvenskan Herrar 4 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson Tybblelundsskolan
2020-08-23 14:00 1 Lillån IBK Allsvenskan - Solfjäderstaden IBK Herr Div 1 7 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2020-08-27 19:30 1 IBF Örebro Utveckling P07/08 - Örebro SK Ungdomsklubb P05 1 - 6 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2020-08-29 14:00 1 Kumla IBK - Solfjäderstaden IBK Herr Div 1 Mohamed Abdirisak, Vilhelm Nordström Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-08-30 19:15 1 Lillån IBK HJ - Katrineholms IBF HJ 6 - 4 Tomas Persson, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2020-08-31 18:15 1 KFUM Örebro P04/05 - Örebro SK Ungdomsklubb P05 7 - 7 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Tegelbruket
2020-08-31 19:40 1 IBF Örebro Utveckling P06/07 - Lillån IBK P06 3 - 4 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2020-09-02 19:45 1 Örebro SK Ung - WSK Lindesberg H2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2020-09-03 18:30 1 IBF Örebro Utveckling P08/09 - Gropens IF P08/09 4 - 2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2020-09-03 19:30 1 IBF Örebro Utveckling P07/08 - Ekeby IF P07/09/Kumla IBK 3 - 2 Fredrik Alm, Jonathan Eriksson Tybblelundsskolan
2020-09-12 14:30 1 Lillån IBK HJ Grön - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 10 - 9 Gustav Salmela, Gustav Westman Idrottshuset, Örebro Plan 1
2020-09-17 19:45 1 Örebro SK IBK - Karlskoga IBF A-Lag 6 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro 12
2020-09-18 19:30 1 Lillån IBK P06 - IBF Örebro Utveckling P06/07 5 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lillåns skola
2020-09-19 11:15 1 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - KFUM Örebro P04/05 -1 - -1 Mellringehallen - Örebro
2020-09-19 11:15 1 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - KFUM Örebro P04/05 7 - 4 Fredrik Alm, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2020-09-19 12:30 1 Lillån IBK P05 - Skälby IBK HJ P05 röd 8 - 12 Tomas Helgesson, Gustav Westman Lillåns skola
2020-09-19 13:00 1 Kumla IBK - Bergs IK H1 1 - 9 Johan Nordlander, William Wengelin Kumlahallen Viahallen (Stora) 20
2020-09-19 14:00 1 Örebro SK Ungdomsklubb P05 - Kumla IBK P05/06 10 - 7 Fredrik Alm, Jonathan Ahlqvist Mellringehallen - Örebro
2020-09-19 14:30 1 Lillån IBK P05 - Skälby IBK HJ P05 röd -1 - -1 Tomas Helgesson, Gustav Westman Lillåns skola
2020-09-28 18:15 1 KFUM Örebro P04/05 - Lillån IBK P05 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tegelbruket

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis