Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | Vara IBK | 3 | 3 | 0 | 0 | 25-2 | 23 | 9 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 10-2 | 8 | 6 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 15-0 | 15 | 3 | ||
2. | Wårgårda IBK | 2 | 2 | 0 | 0 | 20-11 | 9 | 6 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 11-4 | 7 | 3 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 9-7 | 2 | 3 | ||
3. | Skövde IBF | 2 | 2 | 0 | 0 | 13-8 | 5 | 6 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 8-4 | 4 | 3 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 5-4 | 1 | 3 | ||
4. | Mullsjö AIS Utveckling | 2 | 1 | 0 | 1 | 13-9 | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 4-5 | -1 | 0 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 9-4 | 5 | 3 | ||
5. | Fröjereds IF | 3 | 1 | 0 | 2 | 25-22 | 3 | 3 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 14-17 | -3 | 0 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 11-5 | 6 | 3 | ||
6. | Falköpings IBK | 2 | 1 | 0 | 1 | 9-10 | -1 | 3 | 0 | 0 | 0 (0) | 0 | 0-0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 9-10 | -1 | 3 | ||
7. | IBK Lidköping 1 (14) | 3 | 1 | 0 | 2 | 13-17 | -4 | 3 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 8-2 | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 5-15 | -10 | 0 | ||
8. | IBK Lockerud Ungdom | 2 | 1 | 0 | 1 | 15-22 | -7 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 0-15 | -15 | 0 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 15-7 | 8 | 3 | ||
9. | BK Halna | 2 | 0 | 0 | 2 | 9-22 | -13 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 5-11 | -6 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 4-11 | -7 | 0 | ||
10. | IBK Elfhög | 3 | 0 | 0 | 3 | 13-32 | -19 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 11-24 | -13 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 2-8 | -6 | 0 | ||
Stöpen IBK | Utgått |
Kommande matcher | ||
Tid | Match | Arena |
---|---|---|
|
||
2020-10-30 19:30 | IBK Lockerud Ungdom - Fröjereds IF | UW-Elasthallen, Mariestad |
2020-10-31 12:00 | Falköpings IBK - Wårgårda IBK | Frejahallen, Falköping |
2020-10-31 15:00 | Mullsjö AIS Utveckling - Vara IBK | Nyhemshallen - Mullsjö |
2020-11-01 15:30 | Skövde IBF - IBK Elfhög | Kavelbrohallen, Skövde |
2020-11-07 10:30 | Wårgårda IBK - IBK Lockerud Ungdom | Sporthallen, Vårgårda |
2020-11-07 15:00 | Vara IBK - Skövde IBF | Alléhallen, Vara |
2020-11-07 15:00 | Fröjereds IF - IBK Lidköping 1 (14) | Forshallen - Tidaholm |
2020-11-08 12:00 | BK Halna - Falköpings IBK | Idrottshallen, Töreboda |
2020-11-10 18:30 | BK Halna - IBK Lidköping 1 (14) | Idrottshallen, Töreboda |
2020-11-12 18:30 | IBK Elfhög - Vara IBK | Entréhallen, Trollhättan |
2020-11-12 19:15 | IBK Lidköping 1 (14) - Wårgårda IBK | Idrottens hus T2, Lidköping |
2020-11-12 19:50 | IBK Lockerud Ungdom - BK Halna | UW-Elasthallen, Mariestad |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis