Spelprogram - Träningsmatcher Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF JAS DJ17 Andreas Österlund andreas.osterlund@hotmail.com 073-8053048 Svart, Svart, Svart
Bergs IK Dam Div1 Christian Hagberg christian@indusafe.se 0708-792074 Gul, Svart, Svart
FBC Katrineholm A-lag Kent Olsson kentolsson61@hotmail.com 0707-530 485 Svart/Svart/Svart
FBI Tullinge Martin Tonnert martin.ostman@gmail.com 070-5734637 Orange/Svart/Svart
FBI Tullinge DJ 1 Tore Johansson tore.johansson1@bredband.net 073-5730889 Orange, Svart, Svart
FBI Tullinge F05/06 Röd Svår Martin Tonnert martin.ostman@gmail.com 070-5734637 Orange/Svart/Svart
Hammarby IF IBF Allsvenskan Lena Riddervold lena.riddervold@live.se 0723044488 Grön, Vit, Vit
Huddinge IBS Blå-Svår (F08) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
IBK Hallsta FK1 F05 Tobias Pettersson totto.pettersson@gmail.com 070-5716922 Vit, Svart, Vit
IBK Lund Elit DA Daniel Heander daniel.heander@ibklund.se 0707-785210 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Sala D2 Stefan Ekström steff.nr97@gmail.com 070-9806497 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IFK Gnesta Damlag Malin Eriksson malin.eriksson@trosa.se Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta F 05-06 Hanna Engström hannacarin@hotmail.com Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta F 07-08 Linda Strömbäck strmbck@hotmail.com 0733012357 Blå/vit, blå, blå
IK Standard Dam Pernilla Söderström Pernilla_Soderstrom@hotmail.com 070-6126962 Svart, Svart, Svart
IK Standard F 05/06 Magnus Bergman carlmagnus.bergman@outlook.com 070-6886688 svart/svart/svart
Järna SK Flickor 07-08 Röd, Röd, Röd
Katrineholms IBF Damer Ann Öbrink ann@bernt-olofs.se 0733622600 Vit, Svart, Svart
Katrineholms IBF F05/06 Joel Callhammar joey4298@hotmail.com 0707512459 Vit/svart/svart
Lillån IBK A-lag Dam Mats Holgersson mats.holgersson@proact.se 073-7081612 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lillån IBK JAS Dam Alexander Johansson alex.74@live.se 0705686890 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Malmköpings IBF F04-07 Anna Zetterström andreas-anna@telia.com 070-9292632 Röd, (Röd/Svart HJ), Vit, (Svart HJ och Flicklag), Vit, (Svart HJ)
Malmö FBC Dam A Mikael Jeppsson mikael.jeppsson@malmofbc.se 070-364 51 01 Magenta, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK DAM SSL Jonas Löfven jonas.lofven@gmail.com Vit, Svart, Vit
Nykvarns IBF Ungdom /Telge JAS Joakim Höög joakim.hoog@volkswagen.se 0705686522 Svart/Svart/Svart
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Thomas Andersson thomas.andersson@tomp.se 0702838586 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF F05-06 P-O Lundkvist p-o.lundkvist@hotmail.com 073-3940747 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS Dam Björn Göthberg bjorn.gothberg@telia.com 070-2004474 Orange/svart/svart
Onyx IBS F05 Orange, Svart, Svart
Salems IF Dam Ylva Åström ylva_astrom@yahoo.com 073-9462214 Lila/blå, Vit, Vit
Salems IF F-Röd Svår Cecilia Wadell cecilia.wadell2007@gmail.com 0702531422 Lila/blå, Vit, Vit
Strängnäs IBK F05-06 Annika Busch Palm annikabusch@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Sundbybergs IK Grön, Vit, Grön
Surahammars IBF Damer Div 2 Mikael Bagge bagge.65@gmail.com 0707721625 Gul, Svart, Svart
Svärtinge SK dam A Johanna Bertell johannabertell@gmail.com 0738221153 Blå, Blå, Svart
Telge SIBK Allsvenskan Henrik Wemmer henrik.wemmer@telgesibk.se 076-7676300 Röd, Röd, Vita
Telge SIBK D1 Tove Brodin Tove.brodin70@gmail.com 0765486618 Röd, Röd, Vita
Telge SIBK F03/05 Elin Gelin Marsh elin.marsh@telgesibk.se 076-308 65 50 Röd, Röd, Vita
Telge SIBK F08/09 Robert Nägling Robert.nagling@telgesibk.se 0702180492 Röd/Röd/Vita
Trosa Edanö IBK D1 Jenny Jagersten jenny@jagersten.com 070-7534287 SVART, SVART, SVART
Trosa Edanö IBK F 05/06 Robert Grafford robster100@hotmail.com 0733165942 SVART, SVART, SVART
Trosa Edanö IBK JAS Catrin Pihlstål Pihlstal@gmail.com 070-6981434 Svart/svart/vitt
Täby FC Dam D1 Peder Hägg Aftershaw@gmail.com 0735-426606 Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Vit, Vit, Vit
Täby FC JAS Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit, Vit, Vit
Västerås Rönnby IBK Magnus Eriksson magnus.eriksson@ework.se 0733-82 84 80
Åkersberga IBF JAS DJ Andreas Berglind ante71@hotmail.com 0768093085 Orange, Svart, Orange
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-06-29 19:30 1 Telge SIBK Allsvenskan - Täby FC IBK Västergård Arena A
2020-08-12 19:00 1 Trosa Edanö IBK D1 - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 3 - 8 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-08-16 13:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Täby FC Dam D1 9 - 3 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Björkestahallen
2020-08-21 00:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Onyx IBS Dam Inst. Multihallen
2020-08-21 18:30 1 Telge SIBK Allsvenskan - Nacka Wallenstam IBK DAM SSL 0 - 6 Thomas Andersson, Rickard Wissman Västergård Arena A 10
2020-08-21 21:00 1 IBK Lund Elit DA - Västerås Rönnby IBK 2 - 5 Glenn Boström, Rickard Wissman Västergård Arena A
2020-08-22 11:00 1 Telge SIBK Allsvenskan - Malmö FBC Dam A 3 - 6 Rickard Wissman, Thomas Andersson Västergård Arena A 1
2020-08-22 13:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - FBC Katrineholm A-lag 3 - 6 Admir Brkic, Liam Bodingh Multihallen
2020-08-22 13:30 1 Nacka Wallenstam IBK DAM SSL - IBK Lund Elit DA Glenn Boström, Thomas Andersson Västergård Arena A
2020-08-22 16:00 1 Malmö FBC Dam A - Täby FC IBK 3 - 5 Rickard Wissman, Glenn Boström Västergård Arena A 1
2020-08-23 09:00 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - FBI Tullinge F05/06 Röd Svår 0 - 7 Sigge Maurer, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2020-08-23 10:30 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - FBI Tullinge F05/06 Röd Svår 1 - 5 Sigge Maurer, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2020-08-23 11:00 1 Täby FC IBK - IBK Lund Elit DA Glenn Boström, Rickard Wissman Västergård Arena A
2020-08-23 12:00 1 Trosa Edanö IBK D1 - Telge SIBK D1 4 - 2 Sigge Maurer, Robin Hynninen Hedebyhallen
2020-08-23 13:30 1 Nacka Wallenstam IBK DAM SSL - Malmö FBC Dam A 0 - 3 Rickard Wissman, Thomas Andersson Västergård Arena A 1
2020-08-23 14:30 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Salems IF F-Röd Svår 4 - 2 Sigge Maurer, Robin Hynninen Hedebyhallen
2020-08-23 16:00 1 Telge SIBK Allsvenskan - Västerås Rönnby IBK 3 - 9 Thomas Andersson, Glenn Boström Västergård Arena A 1
2020-08-29 13:00 1 FBC Katrineholm A-lag - Bergs IK Dam Div1 7 - 5 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2020-08-29 14:00 1 Telge SIBK Allsvenskan - Nacka Wallenstam IBK DAM SSL 2 - 1 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Västergård Arena A
2020-08-30 11:00 1 Sundbybergs IK - Onyx IBS Dam Rosvalla B
2020-08-30 16:00 1 Trosa Edanö IBK D1 - FBI Tullinge 3 - 3 Viktor Taavitsainen, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2020-09-05 10:00 1 Trosa Edanö IBK JAS - Täby FC JAS 2 - 4 Mats Jernmo, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-05 11:00 1 Onyx IBS Dam - IFK Gnesta Damlag 3 - 3 Ramdalshallen
2020-09-05 12:00 1 Täby FC JAS - Lillån IBK JAS Dam 3 - 3 Sigge Maurer, Mats Jernmo Hedebyhallen
2020-09-05 14:00 1 Trosa Edanö IBK JAS - Lillån IBK JAS Dam 2 - 1 Sigge Maurer, Mats Jernmo Hedebyhallen
2020-09-05 14:00 1 IFK Gnesta Damlag - Lillån IBK A-lag Dam Ramdalshallen
2020-09-05 17:00 1 Onyx IBS Dam - Lillån IBK A-lag Dam 5 - 5 Ramdalshallen
2020-09-06 11:00 1 Onyx IBS Dam - Katrineholms IBF Damer 5 - 0 Admir Brkic, Arne Brattehag Ramdalshallen 1
2020-09-06 12:00 1 Katrineholms IBF F05/06 - IFK Gnesta F 05-06 2 - 7 Daniel Jävergren, Rickard Andersson Valla Sporthall
2020-09-06 15:00 1 Telge SIBK D1 - Trosa Edanö IBK D1 8 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Västergård Arena A
2020-09-06 17:45 1 FBC Katrineholm A-lag - Lillån IBK A-lag Dam 8 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A 32
2020-09-12 10:00 1 Telge SIBK F03/05 - FBI Tullinge F05/06 Röd Svår 2 - 11 Joacim Hansson Västergård Arena A
2020-09-12 13:00 1 Katrineholms IBF F05/06 - Strängnäs IBK F05-06 2 - 7 Julia Rask, Felicia Rask Duveholmshallen C
2020-09-12 15:00 1 FBC Katrineholm A-lag - FBI Tullinge 5 - 4 Viktor Taavitsainen, Christian Johnsson Duveholmshallen A 37
2020-09-13 11:00 1 Katrineholms IBF Damer - Onyx IBS Dam 3 - 8 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Duveholmshallen A
2020-09-13 16:00 1 Trosa Edanö IBK D1 - IFK Gnesta Damlag 9 - 3 Leo Lindh, Emil Onestam Hedebyhallen
2020-09-16 19:30 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Hammarby IF IBF Allsvenskan 4 - 6 Daniel Pettersson, Richard Himberg Björkestahallen 10
2020-09-17 18:30 1 IFK Gnesta Damlag - Salems IF Dam 10 - 1 Sigge Maurer, Stefan Öberg Gnesta Sporthall 49
2020-09-18 19:00 1 Telge SIBK F08/09 - Huddinge IBS Blå-Svår (F08) 0 - 5 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2020-09-19 12:15 1 Katrineholms IBF F05/06 - Trosa Edanö IBK F 05/06 Felicia Rask, Julia Rask Duveholmshallen A
2020-09-19 14:00 1 Nykvarns IBF Ungdom /Telge JAS - Bele Barkarby IF IBF JAS DJ17 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkestahallen
2020-09-19 14:00 1 IK Standard Dam - IBK Sala D2 2 - 13 Anton Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2020-09-19 15:00 1 IFK Gnesta F 05-06 - Telge SIBK F03/05 3 - 2 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Gnesta Sporthall
2020-09-20 11:00 1 Onyx IBS Dam - Svärtinge SK dam A 7 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Rosvalla A 2
2020-09-20 11:00 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Salems IF F-Röd Svår 0 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-20 12:00 1 Nykvarns IBF Ungdom /Telge JAS - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Patrik Andersén, Magnus Berg Björkestahallen
2020-09-20 13:00 1 Trosa Edanö IBK JAS - FBI Tullinge DJ 1 2 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hedebyhallen 50
2020-09-25 18:00 1 Strängnäs IBK F05-06 - Malmköpings IBF F04-07 2 - 0 Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Thomas Arena 20
2020-09-26 13:00 1 Onyx IBS Dam - Telge SIBK D1 4 - 6 Camilla Örnebro, Admir Brkic Rosvalla B 50
2020-09-27 12:00 1 Onyx IBS Dam - IFK Gnesta Damlag Inst. Rosvalla A
2020-09-27 12:00 1 Katrineholms IBF F05/06 - IBK Hallsta FK1 F05 Daniel Jävergren, Rickard Andersson Duveholmshallen A
2020-09-27 12:00 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Onyx IBS F05 7 - 1 Sigge Maurer, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2020-09-27 12:30 1 IFK Gnesta F 07-08 - Järna SK Flickor 07-08 Petter Johansson, Fredrik Licke Gnesta Sporthall
2020-09-27 13:30 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Onyx IBS F05 5 - 0 Sigge Maurer, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2020-09-29 19:15 1 IK Standard F 05/06 - Malmköpings IBF F04-07 Casper Larsson, Adam Mejenqvist Stiga Sports Arena C
2020-09-29 19:30 1 IK Standard Dam - Surahammars IBF Damer Div 2 4 - 6 Stefan Öberg, Peter Palmelius Skjulstahallen A
2020-10-03 10:30 1 Telge SIBK D1 - Onyx IBS Dam 7 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hölö Allaktivitetshall
2020-10-04 10:00 1 Telge SIBK F03/05 - Malmköpings IBF F04-07 6 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Västergård Arena A
2020-10-19 18:15 1 Trosa Edanö IBK F 05/06 - Nykvarns IF F05-06 Sigge Maurer, Viktor Taavitsainen Lånestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis