Spelprogram - PK7 BLÅ (10-11) ÖLIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK P10/11 Lotta Sjönvall Starkenberg l_starkenberg@hotmail.com svart/svart/svart
Ekeby IF P10 Svart Marcus Dolff marcus.dolff@gmail.com 070-3934545 Svart/Svart/Svart
Ekeby IF P10 Vit Marcus Dolff marcus.dolff@gmail.com 070-3934545 Svart/Svart/Svart
Fellingsbro IBS P10-11 Kristofer Ek kris76ek@gmail.com 070-3226538 Gul/Grön/Gul
IBF Örebro Utveckling P10 Ermias Bsrat ermias.bsrat@orebroinnebandy.se +46704712918 Röd/Svart/Svart
KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Martin Ingberg martin.ingberg@gmail.com 0793048767 blå/blå/vit
Lillån IBK P11 Marcus Vesterholm w_holm@hotmail.com 0739174612 Grön/Vit (dam=svart)/Vit
Nora IBK P09-10 Malin Thegerström malin.tornqvist@hotmail.se 0704374851 Röd/Röd/Svart
Pålsboda IBF P10 Christian Isomäki chrille_1986@hotmail.com 073-317 47 66 Lila/Svart/Svart
Silvergruvans IBF P09/10 Lotta Radziejewski lotta_1972@hotmail.com 070-6604372 Röd/Vit/Röd
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Robert Forsberg robert.forsberg@ogs.se 0708406630 röd/svart/Röd
WSK Lindesberg P09/10 Ronnie Pettersson ronniebalboa@hotmail.se 0706142883 Marinblå/Marinblå/Marinblå
Örebro SK Ungdomsklubb Vit Rikard Blavier rikard-blavier@hotmail.com 070-6049546 Vit/svart/vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-10-17 09:00 1 Ekeby IF P10 Svart - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Lisen Rinne, Cajsa Hermansson Kumlahallen Viahallen (Stora) 20
2020-10-17 12:00 1 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - Pålsboda IBF P10 Matilda Håkansson, Alva Frid Wallskog Tegelbruket
2020-10-17 13:00 1 Ekeby IF P10 Vit - WSK Lindesberg P09/10 Felicia Zegelsson, Matilda Johansson Skogstorpskolan 10
2020-10-17 15:30 1 Lillån IBK P11 - Nora IBK P09-10 , Gustav Westman Lillåns skola 50
2020-10-18 11:15 1 IBF Örebro Utveckling P10 - Silvergruvans IBF P09/10 Tomas Helgesson, Astrid Miller Tybblelundsskolan
2020-10-18 12:00 1 Fellingsbro IBS P10-11 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Fellingsbro Idrottshall
Omgång 2
2020-10-23 18:00 2 Pålsboda IBF P10 - Fellingsbro IBS P10-11 Folkasboskolan
2020-10-24 11:00 2 Silvergruvans IBF P09/10 - Ekeby IF P10 Vit Liam Nyheim, Joel Pettersson Sporthallen, Hällefors
2020-10-24 11:15 2 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Askersunds IBK P10/11 Olle Eriksson, Jonathan Persson Tybblelundsskolan
2020-10-24 13:00 2 Nora IBK P09-10 - IBF Örebro Utveckling P10 Mira Rauseus, Ella Welander Ramström Idrottshuset, Nora
2020-10-24 17:00 2 Lillån IBK P11 - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Hannes Hägglund, Oskar Royal Lillåns skola
2020-10-25 13:00 2 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - Ekeby IF P10 Svart Odenskolans Sporthall
Omgång 3
2020-10-31 11:15 3 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Ej offentliggjord, Måns Marberg Tybblelundsskolan
2020-11-01 09:30 3 IBF Örebro Utveckling P10 - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Hugo Storm, Olle Storm Tybblelundsskolan
2020-11-01 10:30 3 Ekeby IF P10 Svart - Pålsboda IBF P10 Cajsa Hermansson, Tuva-Lie Nordh Kumlahallen Viahallen (Stora) 22
2020-11-01 12:00 3 Ekeby IF P10 Vit - Nora IBK P09-10 Cajsa Hermansson, Lisen Rinne Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-11-01 14:00 3 Fellingsbro IBS P10-11 - Lillån IBK P11 Fellingsbro Idrottshall
2020-11-01 15:30   Uppskj. 3 Askersunds IBK P10/11 - WSK Lindesberg P09/10 Isac Åhman, Isac Appelgren Närlundahallen
Omgång 4
2020-11-07 10:00   Uppskj. 4 Pålsboda IBF P10 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Folkasboskolan
2020-11-07 11:00   Uppskj. 4 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - Ekeby IF P10 Vit Alva Frid Wallskog, Matilda Håkansson Birgittaskolan
2020-11-07 12:30   Uppskj. 4 Lillån IBK P11 - Ekeby IF P10 Svart Lillåns skola
2020-11-07 13:00   Uppskj. 4 Silvergruvans IBF P09/10 - WSK Lindesberg P09/10 Sanna Elmbark, Stella Ståhl Sporthallen, Hällefors
2020-11-08 14:30   Uppskj. 4 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - Askersunds IBK P10/11 Odenskolans Sporthall
2020-11-08 16:30   Uppskj. 4 IBF Örebro Utveckling P10 - Fellingsbro IBS P10-11 Ebba Weden, Cornelia Lindell Tybblelundsskolan
Omgång 5
2020-11-14 16:30   Uppskj. 5 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Lillån IBK P11 Tim Erhard, Viggo Käll Tybblelundsskolan
2020-11-15 12:00   Uppskj. 5 Ekeby IF P10 Vit - Fellingsbro IBS P10-11 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-11-15 13:00   Uppskj. 5 WSK Lindesberg P09/10 - Nora IBK P09-10 Stadsskogsskolan
2020-11-15 13:30   Uppskj. 5 Askersunds IBK P10/11 - Silvergruvans IBF P09/10 , Kim Palmroth Närlundahallen
2020-11-15 13:30   Uppskj. 5 Ekeby IF P10 Svart - IBF Örebro Utveckling P10 Skogstorpskolan
2020-11-15 15:45   Uppskj. 5 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - Pålsboda IBF P10 Odenskolans Sporthall
Omgång 6
2020-11-21 10:00   Uppskj. 6 Pålsboda IBF P10 - Askersunds IBK P10/11 Folkasboskolan
2020-11-21 10:00   Uppskj. 6 Ekeby IF P10 Vit - Ekeby IF P10 Svart Skogstorpskolan
2020-11-21 12:30   Uppskj. 6 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - WSK Lindesberg P09/10 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tegelbruket
2020-11-21 13:00   Uppskj. 6 Nora IBK P09-10 - Silvergruvans IBF P09/10 Idrottshuset, Nora
2020-11-21 14:00   Uppskj. 6 Lillån IBK P11 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Lillåns skola
2020-11-22 09:30   Uppskj. 6 IBF Örebro Utveckling P10 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Olle Vallstedt, Hugo Edström Tybblelundsskolan
Omgång 7
2020-11-28 10:00   Uppskj. 7 Pålsboda IBF P10 - Lillån IBK P11 Folkasboskolan
2020-11-28 11:00   Uppskj. 7 Silvergruvans IBF P09/10 - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Alfred Gustavsson, Jesper Andersson Sporthallen, Hällefors
2020-11-28 13:00   Uppskj. 7 WSK Lindesberg P09/10 - Fellingsbro IBS P10-11 Stadsskogsskolan
2020-11-28 18:00   Uppskj. 7 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Ekeby IF P10 Vit Tim Erhard, Jack Boman Tybblelundsskolan
2020-11-29 13:00   Uppskj. 7 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - IBF Örebro Utveckling P10 Odenskolans Sporthall
2020-11-29 13:30   Uppskj. 7 Askersunds IBK P10/11 - Nora IBK P09-10 Närlundahallen
Omgång 8
2020-12-12 10:30   Uppskj. 8 Ekeby IF P10 Vit - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Skogstorpskolan
2020-12-12 10:45   Uppskj. 8 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - Nora IBK P09-10 Alva Frid Wallskog, Matilda Håkansson Birgittaskolan
2020-12-12 12:00   Uppskj. 8 Ekeby IF P10 Svart - WSK Lindesberg P09/10 Skogstorpskolan
2020-12-12 14:00   Uppskj. 8 Lillån IBK P11 - Askersunds IBK P10/11 Lillåns skola
2020-12-13 09:30   Uppskj. 8 IBF Örebro Utveckling P10 - Pålsboda IBF P10 Tybblelundsskolan
2020-12-13 12:00   Uppskj. 8 Fellingsbro IBS P10-11 - Silvergruvans IBF P09/10 Fellingsbro Idrottshall
Omgång 9
2020-12-19 10:00   Uppskj. 9 Pålsboda IBF P10 - Ekeby IF P10 Vit Folkasboskolan
2020-12-19 11:00   Uppskj. 9 Silvergruvans IBF P09/10 - Ekeby IF P10 Svart Sanna Elmbark, Stella Ståhl Sporthallen, Hällefors
2020-12-19 11:00   Uppskj. 9 WSK Lindesberg P09/10 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Stadsskogsskolan
2020-12-19 13:00   Uppskj. 9 Nora IBK P09-10 - Fellingsbro IBS P10-11 Idrottshuset, Nora
2020-12-19 15:30   Uppskj. 9 Lillån IBK P11 - IBF Örebro Utveckling P10 Lillåns skola
2020-12-20 11:00   Uppskj. 9 Askersunds IBK P10/11 - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Närlundahallen
Omgång 10
2021-01-09 11:15   Uppskj. 10 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Silvergruvans IBF P09/10 Ej offentliggjord, Jack Boman Tybblelundsskolan
2021-01-09 13:00   Uppskj. 10 WSK Lindesberg P09/10 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Stadsskogsskolan
2021-01-10 09:30   Uppskj. 10 IBF Örebro Utveckling P10 - Askersunds IBK P10/11 Tybblelundsskolan
2021-01-10 12:00   Uppskj. 10 Fellingsbro IBS P10-11 - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Fellingsbro Idrottshall
2021-01-10 15:00   Uppskj. 10 Ekeby IF P10 Vit - Lillån IBK P11 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-01-10 16:15   Uppskj. 10 Ekeby IF P10 Svart - Nora IBK P09-10 Kumlahallen Viahallen (Stora)
Omgång 11
2021-01-16 10:00   Uppskj. 11 Pålsboda IBF P10 - WSK Lindesberg P09/10 Folkasboskolan
2021-01-16 11:00   Uppskj. 11 Silvergruvans IBF P09/10 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Albin Gustafsson, Oliver Södergård Sporthallen, Hällefors
2021-01-16 13:00   Uppskj. 11 Nora IBK P09-10 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Idrottshuset, Nora
2021-01-16 13:30   Uppskj. 11 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - Ekeby IF P10 Svart Alva Frid Wallskog, Matilda Håkansson Tegelbruket
2021-01-17 11:00   Uppskj. 11 Askersunds IBK P10/11 - Fellingsbro IBS P10-11 Närlundahallen
2021-01-17 14:45   Uppskj. 11 IBF Örebro Utveckling P10 - Ekeby IF P10 Vit Tybblelundsskolan
Omgång 12
2021-01-23 09:30   Uppskj. 12 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Albin Ljunggren, Jack Boman Tybblelundsskolan
2021-01-23 11:00   Uppskj. 12 Silvergruvans IBF P09/10 - Pålsboda IBF P10 Sanna Elmbark, Stella Ståhl Sporthallen, Hällefors
2021-01-23 13:00   Uppskj. 12 WSK Lindesberg P09/10 - Lillån IBK P11 Stadsskogsskolan
2021-01-24 11:00   Uppskj. 12 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - Nora IBK P09-10 Odenskolans Sporthall
2021-01-24 11:30   Uppskj. 12 Ekeby IF P10 Vit - Askersunds IBK P10/11 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-01-24 13:00   Uppskj. 12 Ekeby IF P10 Svart - Fellingsbro IBS P10-11 Kumlahallen Viahallen (Stora)
Omgång 13
2021-01-30 12:30   Uppskj. 13 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tegelbruket
2021-01-30 12:30   Uppskj. 13 Lillån IBK P11 - Silvergruvans IBF P09/10 Lillåns skola
2021-01-30 13:00   Uppskj. 13 Nora IBK P09-10 - Pålsboda IBF P10 Idrottshuset, Nora
2021-01-31 11:00   Uppskj. 13 Askersunds IBK P10/11 - Ekeby IF P10 Svart Närlundahallen
2021-01-31 12:00   Uppskj. 13 Fellingsbro IBS P10-11 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Fellingsbro Idrottshall
2021-01-31 16:30   Uppskj. 13 IBF Örebro Utveckling P10 - WSK Lindesberg P09/10 Tybblelundsskolan
Omgång 14
2021-02-13 10:00   Uppskj. 14 Pålsboda IBF P10 - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Folkasboskolan
2021-02-13 11:00   Uppskj. 14 Silvergruvans IBF P09/10 - IBF Örebro Utveckling P10 Sanna Elmbark, Stella Ståhl Sporthallen, Hällefors
2021-02-13 12:00   Uppskj. 14 WSK Lindesberg P09/10 - Ekeby IF P10 Vit Stadsskogsskolan
2021-02-13 13:00   Uppskj. 14 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Ekeby IF P10 Svart Ej offentliggjord, Jonathan Persson Tybblelundsskolan
2021-02-13 13:00   Uppskj. 14 Nora IBK P09-10 - Lillån IBK P11 Idrottshuset, Nora
2021-02-14 13:00 14 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - Fellingsbro IBS P10-11 Odenskolans Sporthall
Omgång 15
2021-02-20 11:00   Uppskj. 15 Ekeby IF P10 Svart - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-02-20 12:30   Uppskj. 15 Ekeby IF P10 Vit - Silvergruvans IBF P09/10 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-02-21 09:30   Uppskj. 15 IBF Örebro Utveckling P10 - Nora IBK P09-10 Tybblelundsskolan
2021-02-21 11:00   Uppskj. 15 Askersunds IBK P10/11 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Närlundahallen
2021-02-21 12:00   Uppskj. 15 Fellingsbro IBS P10-11 - Pålsboda IBF P10 Fellingsbro Idrottshall
2021-02-21 12:30   Uppskj. 15 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - Lillån IBK P11 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tegelbruket
Omgång 16
2021-02-27 10:00 16 Pålsboda IBF P10 - Ekeby IF P10 Svart Folkasboskolan
2021-02-27 12:30 16 Lillån IBK P11 - Fellingsbro IBS P10-11 Lillåns skola
2021-02-27 13:00 16 Nora IBK P09-10 - Ekeby IF P10 Vit Idrottshuset, Nora
2021-02-27 14:00 16 KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 - IBF Örebro Utveckling P10 Tegelbruket
2021-02-28 13:00 16 WSK Lindesberg P09/10 - Askersunds IBK P10/11 Stadsskogsskolan
2021-02-28 13:00 16 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Odenskolans Sporthall
Omgång 17
2021-03-20 11:00   Uppskj. 17 WSK Lindesberg P09/10 - Silvergruvans IBF P09/10 Stadsskogsskolan
2021-03-20 14:45   Uppskj. 17 Örebro SK Ungdomsklubb Vit - Pålsboda IBF P10 Tybblelundsskolan
2021-03-21 11:00   Uppskj. 17 Askersunds IBK P10/11 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Närlundahallen
2021-03-21 11:45   Uppskj. 17 Ekeby IF P10 Svart - Lillån IBK P11 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-03-21 13:15   Uppskj. 17 Ekeby IF P10 Vit - KFUM Örebro P 1011 PK7 PK8 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-03-21 14:00   Uppskj. 17 Fellingsbro IBS P10-11 - IBF Örebro Utveckling P10 Fellingsbro Idrottshall
Omgång 18
2021-03-27 10:00   Uppskj. 18 Pålsboda IBF P10 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF PK7 Folkasboskolan
2021-03-27 11:00   Uppskj. 18 Silvergruvans IBF P09/10 - Askersunds IBK P10/11 Sporthallen, Hällefors
2021-03-27 12:30   Uppskj. 18 Lillån IBK P11 - Örebro SK Ungdomsklubb Vit Lillåns skola
2021-03-27 13:00   Uppskj. 18 Nora IBK P09-10 - WSK Lindesberg P09/10 Idrottshuset, Nora
2021-03-28 12:00   Uppskj. 18 Fellingsbro IBS P10-11 - Ekeby IF P10 Vit Fellingsbro Idrottshall
2021-03-28 14:45   Uppskj. 18 IBF Örebro Utveckling P10 - Ekeby IF P10 Svart Tybblelundsskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis