Spelprogram - Träningsmatcher Damer

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bergs IK (D1) Christian Hagberg christian@indusafe.se 0708-792074 Gul, Svart, Svart
Bergs IK B (D2) Kim Sundin kim_sundin@hotmail.com Gul, Svart, Svart
Carlshamns IBK (D2) Fredrik Lager f_lager@yahoo.com 070-4152185 Vit, Svart, Vit
CL98IC (D2) Alma Eriksson 0730809975 Blå, Blå, Blå
CL98IC (DJ17) Tomas Jagodzinski tomasjagodzinski76@gmail.com 070-509 35 74 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) Mattias Johansson astonvilla737808@gmail.com 0722464340 Röd, Röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) Mattias Johansson astonvilla737808@gmail.com 0722464340 Röd, Röd, Vit
Endre IF (SSLD) Philip Tiding philip.tiding@endreif.se 0735087690 Gul, Svart , Gul
Fagerhult Habo IBK (DA) Ulf Björnell uffe_bj@hotmail.com 070- 42 85 720 Röd, Svart, Röd
FBC Kalmarsund (DA) Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund (DJAS) Elna Hägglund elnahagglund@yahoo.se 073-6796218 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona (D1) Jens Norrman jens.norrman@asperofriskolor.se 0709-548948 Orange, Svart, Svart
FBC Karlskrona (DJ20) Ulf Petersson subvalid@gmail.com 0708707845 Orange, svart,svart
Fröjereds IF (DA) Peter Åhling peter.ahling@mariestad.se 0705398337 Blå/vit, Blå, Blå
Färjestadens IBS (D2) Stefan Andersson bucha@telia.com 070-8498267 Svart, Svart, Svart
Gnosjö IBK (D2) Fredrik Andersson fredrik7704@icloud.com 070-6779870 Svart/Svart/Svart
Gransholms IF (D2) Fredrik Sager fredrik.sager@stoby.se 076-7618170 Grön, Vit, Grön
Guldhedens IK (D1) Peter Andersson hpandersson@comhem.se 0734-326442 Röd, Svart, Vit
Hovmantorps GOIF (D2) Fredrik Oskarsson oskarsson.f@gmail.com 0709367904 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (D2) Linda Einarsson citadellv@gmail.com 073-9231568 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (DJ20) Linda Einarsson citadellv@gmail.com 073-9231568 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (F04-05) Christina Karlsson tinahildelise.tk@gmail.com 0706-71 79 78 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IBK (D1) Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd/Vit/Vit
Hovslätts IK (DA) Henrik Jonsson henkejohn@gmail.com 073-982 00 28 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK JAS Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK P10 Vit Christoffer Andersson christofferandersson81@gmail.com 0705-19 00 41 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK (D1) Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
Husqvarna IK B (D2) Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
IBF Linköping (D2) Annica Forsberg annica.forsberg@me.com 0734019059 Vit, Blå, Vit
IBF Linköping (DA) Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Vit, Blå, Vit
IBF Tranås (D2) Tonie Andersson toniedif@gmail.com 070-8506509 SVART, SVART, SVART
IBK Lidköping (D1) Jonas Fredrik Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Lund Elit (SSLD) Daniel Heander daniel.heander@ibklund.se 0707-785210 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Vänersborg (D2) Peter Fridolf fridolf75@gmail.com 0700-872427 Röd, Röd, Röd
Ingelstad IBK (D2) Magnus Gustavsson magnus7301@hotmail.com 0735-169867 Röd/svart/röd
Jönköpings IK (SSLD) James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431 Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK Ungdom (JAS) Nelly Pettersson nelly1997@hotmail.se 0703299323 Röd, Röd, Röd
Kävlinge AIK (D2) Anton Holmqvist anton@kavlingeaik.se 073-9821794 Svart, Svart, Svart
Linköping IBK (DA) Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart, Svart, Svart
Linköping IBK Ungdom (D1) Michael Salovaara michael@salovaara.com 0706763507 Svart, Svart, Svart
Linköpings Universitets AIF IBK (D1) Amanda Sarfve sportchefinnebandy.liuaif@gmail.com 0701421521 Blå, Svart, Blå
Lönsboda IBK (D2) Stefan Svanberg stefan.svanberg@fareindustricenter.com 0705-721513 Röd, Svart, Svart
Mullsjö AIS (D1) Magnus Lagerstrand magnus.lagerstrand@gmail.com 0730743627 Blå, Blå, Blå
Munka-Ljungby IBK (DA) Linnéa Olsson damelit@mibk.se 070-512 82 86 Mörkblå, Mörkblå, Blå
Nässjö IBF (D2) Josephine Petersson Josephinepetersson@live.se 0763988358 Svart, Svart, Svart
Partille IBS DJAS Svart, Svart, Svarta
Ryds SK (D1) Michael Johansson info@pemitryck.com 070-2803885 Gul/svart-randig tröja/Svarta byxor/Svarta strumpor
Röke IBK (D1) Benny Sand sand.benny@gmail.com 0707-822015 Vinrött, Svart, Svart
Skillingaryds IK (D2) Elias Heijel heijel10@gmail.com 0730394747 Röd/svart, Svart, Svart
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) Niklas Olsson nicke.olsson@live.se 0708482475 Röd, Blå, Röd
Storvreta IBK (DA) Ebba Olaisson ebba.olaisson@gmail.com Röd, Svart, Röd
Sävsjö IBK (D1) Jim Du Rietz jim.durietz@gmail.com 0703276046 Röd, Svart, Vit
Sävsjö IBK B (D2) Jim Lönnborg jim_lonnborg@hotmail.se 0733836414 Röd, Svart, Vit
Warberg IC (SSLD) Kent Göransson kent.goransson@warbergic.se 0701-42 83 50 Blå, Blå, Blå
Westbo IBK (D2) Andreas Carlsson callcon@hotmail.com Gul, Svart, Svart / Gul
Westerviks IBK (D2) Emil Lindqvist emillindqvist83@gmail.com Svart/Svart/Svart
Vimmerby IBK (D1) Tony Fridh tonyfridh@telia.com 070 572 61 80 Vit, Svart, Vit
Värnamo IK (D1) Peter Grimstedt grimmevmo@gmail.com 070-5301291 VIT, SVART, VIT
Värnamo IK (DJ20) Marcus Johansson cusjohansson@gmail.com 070-667 92 45 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (DA) Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utveckling (D2) Simon Åkesson simon.akesson@outlook.com Marinblå/Marinblå/Marinblå
Växjö IBK Utveckling (DJ20) Simon Åkesson simon.akesson@outlook.com Marinblå/Marinblå/Marinblå
Växjö IBK Utveckling (JAS) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-06-28 12:00 1 Hovslätts IK (DA) - IBF Linköping (DA) Inst. KFUM Sporthall, Jönköping
2020-08-09 16:30 1 Gransholms IF (D2) - Växjö IBK Utveckling (D2) 5 - 8 Therese Spjut, Kjell Persson Gemla Sporthall
2020-08-12 19:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Växjö IBK (DA) 11 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena 1
2020-08-15 11:30 1 Jönköpings IK Ungdom (JAS) - Fagerhult Habo IBK (DA) 0 - 0 Suvad Kaltak, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-15 13:00 1 FBC Karlskrona (D1) - Röke IBK (D1) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2020-08-15 14:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - IBK Lund Elit (SSLD) 4 - 3 Adam Nikolausson, Patrik Trofast Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-15 14:00 1 Hovslätts IBK (D1) - Mullsjö AIS (D1) 5 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-16 13:45 1 Jönköpings IK Ungdom (JAS) - Vimmerby IBK (D1) 0 - 0 Ricky Karlquist, Kim Bjurek Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-16 17:00 1 Hovslätts IBK (D1) - Växjö IBK Utveckling (JAS) 1 - 8 Daniel Persson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-21 19:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Storvreta IBK (DA) 5 - 7 Henrik Carlsson, Jonas Hellberg Färjehallen
2020-08-22 12:00 1 Växjö IBK (DA) - FBC Karlskrona (D1) 5 - 1 Dawan Mofak, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2020-08-22 13:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Storvreta IBK (DA) 2 - 3 Rickard Olsen, Tomas Edstrand KIFAB Arena
2020-08-22 14:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - Linköping IBK (DA) 9 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-25 19:45 1 Hovslätts IK (DA) - Jönköpings IK (SSLD) 0 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-29 13:00 1 Westerviks IBK (D2) - Linköping IBK Ungdom (D1) Inst. Bökensved Sporthall
2020-08-29 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - IBF Linköping (DA) 0 - 0 Jonas Hellberg, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-08-30 13:00 1 Husqvarna IK B (D2) - IBK Vänersborg (D2) 0 - 0 Emil Lindén, Josef Bard Huskvarna Sporthall A
2020-09-04 19:15 1 FBC Kalmarsund (DJAS) - Färjestadens IBS (D2) 3 - 8 Robert Risberg, Daniel Gyllander Färjehallen
2020-09-04 20:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - Sävsjö IBK (D1) 0 - 0 Dawan Mofak, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-09-05 12:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - Warberg IC (SSLD) 4 - 3 Johnny Edh, Gustav Jarnegren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-09-06 12:30 1 FBC Karlskrona (DJ20) - Kävlinge AIK (D2) 4 - 9 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A 1
2020-09-06 12:45 1 Husqvarna IK (D1) - Bergs IK (D1) 0 - 0 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2020-09-06 13:00 1 Växjö IBK (DA) - Hovslätts IK (DA) 5 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-06 15:00 1 Husqvarna IK B (D2) - Bergs IK B (D2) 0 - 0 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2020-09-11 19:00 1 FBC Kalmarsund (DJAS) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 3 - 5 Malou Hallström, Pelle Hallström KIFAB Arena
2020-09-11 19:00 1 Färjestadens IBS (D2) - CL98IC (DJ17) 5 - 3 Daniel Gyllander, Oskar Kedmalm Färjehallen
2020-09-13 12:00 1 Hovslätts IK (DA) - Fröjereds IF (DA) 0 - 0 Oscar Tjärnström, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-13 13:00 1 Westerviks IBK (D2) - Linköpings Universitets AIF IBK (D1) 0 - 0 Frans Bladh, Gabriel Adolfsson Bökensved Sporthall
2020-09-13 17:00 1 Växjö IBK Utveckling (DJ20) - Hovshaga AIF (F04-05) 7 - 7 Filip Karlsson, Peter Rosholm Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-13 18:00 1 Hovslätts IK JAS - Partille IBS DJAS 4 - 0 Johan Ferm, Jonny Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-14 19:50 1 Värnamo IK (D1) - Växjö IBK (DA) Inst. Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Värnamo Sporthall
2020-09-16 19:30 1 Westerviks IBK (D2) - IBF Linköping (D2) 3 - 8 Gabriel Adolfsson, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2020-09-17 18:30 1 Ryds SK (D1) - Ingelstad IBK (D2) 3 - 4 Alexia Rasmussen, Therese Spjut Ryds Sporthall 1
2020-09-17 19:00 1 Hovmantorps GOIF (D2) - Hovshaga AIF (D2) 2 - 10 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Hovmantorp
2020-09-17 19:45 1 FBC Kalmarsund (DA) - FBC Karlskrona (D1) 10 - 1 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson KIFAB Arena
2020-09-17 20:00 1 CL98IC (D2) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 1 - 3 Oskar Kedmalm, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall A-hall
2020-09-18 20:00 1 Hovslätts IK (DA) - Värnamo IK (D1) 3 - 3 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-19 13:00 1 Hovslätts IBK (D1) - IBK Lidköping (D1) 11 - 4 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-19 13:00 1 Växjö IBK (DA) - Munka-Ljungby IBK (DA) 2 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-19 13:00 1 FBC Karlskrona (DJ20) - CL98IC (DJ17) 3 - 6 Andreas Nilsson, Pelle Hallström Vedeby Sporthall A 1
2020-09-19 15:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - Endre IF (SSLD) 0 - 0 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2020-09-20 12:12 1 Jönköpings IK Ungdom (JAS) - Skillingaryds IK (D2) Inst. Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-20 14:00 1 Fagerhult Habo IBK (DA) - Värnamo IK (D1) 4 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Habo Sporthall A-hall 50
2020-09-20 14:30 1 Husqvarna IK (D1) - Guldhedens IK (D1) 0 - 0 Daniel Pettersson, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2020-09-20 16:00 1 Gnosjö IBK (D2) - Westbo IBK (D2) 7 - 2 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2020-09-20 18:00 1 IBF Tranås (D2) - Gransholms IF (D2) Inst. Tranås Idrottshall
2020-09-26 12:00 1 Växjö IBK Utveckling (D2) - Hovshaga AIF (D2) 8 - 4 Jamiro Liebe, Pascal Saalmuller Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-26 12:30 1 CL98IC (DJ17) - CL98IC (D2) 5 - 6 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Allaktivitetshuset, Rockneby
2020-09-26 13:00 1 Westerviks IBK (D2) - Nässjö IBF (D2) 10 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2020-09-27 11:30 1 Ingelstad IBK (D2) - Hovshaga AIF (D2) 3 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2020-09-27 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - Sävsjö IBK B (D2) 0 - 0 Johan Palm, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-09-28 19:00 1 Carlshamns IBK (D2) - Lönsboda IBK (D2) 0 - 0 Sparbanken Arena
2020-09-28 19:00 1 Westbo IBK (D2) - Värnamo IK (DJ20) 5 - 6 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Smålandsstenars Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis