Tabell och resultat - Herrjuniorer GUD (02-03)

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-14 13:00 Sundsvall City IBC Ungdom - Timrå IBC 3 - 9 Höglunda
2020-11-11 20:00 Timrå IBC - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 12 Timrå Sporthall
2020-11-08 16:00 Gävle GIK - Sandvikens AIK 4 - 5 Nynäshallen
2020-11-08 14:30 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Runsten 15 - 4 Skönsbergshallen
2020-10-31 13:15 Gävle GIK - Timrå IBC 7 - 9 Träffen Arena
2020-10-30 20:00 IBF Falun Utveckling 04 - Håsta IBK 3 - 6 Guide Arena 1
2020-10-30 19:00 IBF Falun Utveckling 03 - Sandvikens AIK 11 - 8 Guide Arena 2
2020-10-25 16:00 Gävle GIK - Sundsvall City IBC Ungdom 6 - 7 Novahallen - Gavlehov
2020-10-25 14:00 Timrå IBC - Sandvikens AIK 7 - 8 Timrå Sporthall
2020-10-24 15:30 Sundsvall FBC Ungdom - Gävle GIK 14 - 1 Skönsbergshallen
2020-10-23 19:30 IBF Falun Utveckling 04 - IBK Runsten 4 - 5 Guide Arena 1
2020-10-18 17:20 Storvreta IBK - Hagunda IF/Stenhagens KK 7 - 13 IFU Arena – DHinox
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P S V O (SDV) F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Sundsvall FBC Ungdom 4 4 0 (0) 0 55-14 41 12 3 3 0 (0) 0 43-10 33 9 1 1 0 (0) 0 12-4 8 3
2. Hagunda IF/ Stenhagens KK 3 2 0 (0) 1 31-25 6 6 1 1 0 (0) 0 13-4 9 3 2 1 0 (0) 1 18-21 -3 3
3. Håsta IBK 3 2 0 (0) 1 16-14 2 6 1 0 0 (0) 1 5-8 -3 0 2 2 0 (0) 0 11-6 5 6
4. Timrå IBC 4 2 0 (0) 2 29-30 -1 6 2 0 0 (0) 2 11-20 -9 0 2 2 0 (0) 0 18-10 8 6
5. Sundsvall City IBC Ungdom 3 2 0 (0) 1 18-20 -2 6 1 0 0 (0) 1 3-9 -6 0 2 2 0 (0) 0 15-11 4 6
6. Sandvikens AIK 4 2 0 (0) 2 24-27 -3 6 1 0 0 (0) 1 3-5 -2 0 3 2 0 (0) 1 21-22 -1 6
7. IK Sirius FBC 1 1 0 (0) 0 10-7 3 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 1 1 0 (0) 0 10-7 3 3
8. IBF Falun Utveckling 03 2 1 0 (0) 1 16-15 1 3 2 1 0 (0) 1 16-15 1 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
9. IBF Falun Utveckling 04 4 1 0 (0) 3 19-24 -5 3 3 0 0 (0) 3 12-19 -7 0 1 1 0 (0) 0 7-5 2 3
10. LI20 IBF/ IBF Gagnef 2 1 0 (0) 1 12-18 -6 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 1 0 (0) 1 12-18 -6 3
11. IBK Runsten 3 1 0 (0) 2 16-29 -13 3 1 0 0 (0) 1 7-10 -3 0 2 1 0 (0) 1 9-19 -10 3
12. Storvreta IBK 1 0 0 (0) 1 7-13 -6 0 1 0 0 (0) 1 7-13 -6 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
13. Gävle GIK 4 0 0 (0) 4 18-35 -17 0 3 0 0 (0) 3 17-21 -4 0 1 0 0 (0) 1 1-14 -13 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2021-01-30 16:00 LI20 IBF/IBF Gagnef - Sundsvall City IBC Ungdom Leksandshallen
2021-01-31 13:00 Gävle GIK - Hagunda IF/Stenhagens KK Novahallen - Gavlehov
2021-01-31 13:00 IBK Runsten - Sandvikens AIK Nynäshallen
2021-01-31 16:00 IBF Falun Utveckling 03 - Sundsvall City IBC Ungdom Guide Arena 1
2021-01-31 16:00 IBF Falun Utveckling 04 - Storvreta IBK Guide Arena 2
2021-01-31 17:00 Håsta IBK - Timrå IBC Håstaholmen
2021-02-05 19:00 IBF Falun Utveckling 04 - IBF Falun Utveckling 03 Guide Arena 1
2021-02-05 19:30 Storvreta IBK - IK Sirius FBC Storvreta IBK Sporthall
2021-02-06 16:45 Hagunda IF/Stenhagens KK - Gävle GIK Stenhagen BoKC
2021-02-07 14:00 Sandvikens AIK - IBK Runsten Arena Jernvallen
2021-02-07 15:00 Timrå IBC - Håsta IBK Timrå Sporthall
2021-02-07 17:30 Sundsvall FBC Ungdom - Sundsvall City IBC Ungdom Skönsbergshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis