Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd B

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-25 12:00 Katrineholms IBF - IK Standard 1 - 6 Duveholmshallen A
2020-10-25 09:45 Onyx IBS - Telge SIBK 3 - 2 Ramdalshallen
2020-10-24 13:00 IFK Gnesta - Järna SK 2 - 4 Gnesta Sporthall
2020-10-24 09:30 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 1 - 9 Björkestahallen
2020-10-18 11:15 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 5 - 0 Hedebyhallen
2020-10-17 15:30 IK Standard - Onyx IBS 1 - 6 Stiga Sports Arena A2
2020-10-17 09:30 Telge SIBK - Järna SK 3 - 5 Västergård Arena A
2020-10-11 12:30 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 9 - 2 Björkestahallen
2020-10-10 14:45 Onyx IBS - Nykvarns IF 5 - 4 Rosvalla C
2020-10-10 11:00 IK Standard - Telge SIBK 2 - 5 Skjulstahallen A
2020-10-10 10:45 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 8 - 1 Gnesta Sporthall
2020-10-10 10:00 Järna SK - Trosa Edanö IBK 5 - 0 Hölö Allaktivitetshall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Järna SK 4 4 0 0 21-8 13 12 1 1 0 (0) 0 5-0 5 3 3 3 0 (0) 0 16-8 8 9
2. Onyx IBS 4 4 0 0 19-9 10 12 2 2 0 (0) 0 8-6 2 6 2 2 0 (0) 0 11-3 8 6
3. Trosa Edanö IBK 4 3 0 1 23-6 17 9 1 1 0 (0) 0 5-0 5 3 3 2 0 (0) 1 18-6 12 6
4. Nykvarns IF 4 2 0 2 20-18 2 6 3 2 0 (0) 1 16-13 3 6 1 0 0 (0) 1 4-5 -1 0
5. IFK Gnesta 4 1 0 3 12-15 -3 3 3 1 0 (0) 2 12-10 2 3 1 0 0 (0) 1 0-5 -5 0
6. IK Standard 4 1 0 3 11-18 -7 3 2 0 0 (0) 2 3-11 -8 0 2 1 0 (0) 1 8-7 1 3
7. Telge SIBK 4 1 0 3 10-19 -9 3 2 0 0 (0) 2 3-14 -11 0 2 1 0 (0) 1 7-5 2 3
8. Katrineholms IBF 4 0 0 4 7-30 -23 0 2 0 0 (0) 2 4-13 -9 0 2 0 0 (0) 2 3-17 -14 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-07 Telge SIBK - IFK Gnesta Västergård Arena A
2020-11-07 Järna SK - Nykvarns IF Hölö Allaktivitetshall
2020-11-08 12:00 IK Standard - Trosa Edanö IBK Skjulstahallen A
2020-11-08 14:30 Onyx IBS - Katrineholms IBF Ramdalshallen
2020-11-14 13:30 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Hedebyhallen
2020-11-15 Katrineholms IBF - Telge SIBK Duveholmshallen C
2020-11-15 Nykvarns IF - IFK Gnesta Björkestahallen
2020-11-15 IK Standard - Järna SK Vilsta Sporthall
2020-11-21 11:30 IFK Gnesta - IK Standard Gnesta Sporthall
2020-11-21 12:30 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Duveholmshallen C
2020-11-21 13:00 Onyx IBS - Järna SK Ramdalshallen
2020-11-22 14:00 Telge SIBK - Nykvarns IF Västergård Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis