Tabell och resultat - Pantamera Flickor Röd A

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-25 13:30 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 1 - 0 Duveholmshallen A
2020-10-25 12:15 Strängnäs IBK - Telge SIBK 2 - 1 Thomas Arena
2020-10-25 11:00 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 0 - 5 Ramdalshallen
2020-10-24 12:30 IK Standard - Malmköpings IBF 2 - 2 Skjulstahallen A
2020-10-18 14:30 Nykvarns IF/ IBF-U - Onyx IBS 6 - 0 Björkestahallen
2020-10-17 11:00 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 0 - 6 Västergård Arena A
2020-10-11 17:15 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 5 - 0 Karinslundshallen
2020-10-10 15:30 Telge SIBK - Nykvarns IF/ IBF-U 0 - 8 Västergård Arena A
2020-10-10 13:00 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 3 - 4 Hedebyhallen
2020-10-10 09:15 Onyx IBS - Malmköpings IBF 5 - 0 Rosvalla A
2020-10-03 11:00 IFK Gnesta - IK Standard 1 - 3 Gnesta Sporthall
2020-09-27 10:00 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 0 - 5 Gnesta Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Strängnäs IBK 3 3 0 0 12-1 11 9 2 2 0 (0) 0 7-1 6 6 1 1 0 (0) 0 5-0 5 3
2. Nykvarns IF/ IBF-U 2 2 0 0 14-0 14 6 1 1 0 (0) 0 6-0 6 3 1 1 0 (0) 0 8-0 8 3
3. Trosa Edanö IBK 3 2 0 1 14-4 10 6 1 0 0 (0) 1 3-4 -1 0 2 2 0 (0) 0 11-0 11 6
4. IK Standard 2 1 1 0 5-3 2 4 1 0 1 (0) 0 2-2 0 1 1 1 0 (0) 0 3-1 2 3
5. Katrineholms IBF 2 1 0 1 1-5 -4 3 1 1 0 (0) 0 1-0 1 3 1 0 0 (0) 1 0-5 -5 0
6. Onyx IBS 3 1 0 2 5-11 -6 3 2 1 0 (0) 1 5-5 0 3 1 0 0 (0) 1 0-6 -6 0
7. IFK Gnesta 4 1 0 3 5-12 -7 3 2 0 0 (0) 2 1-8 -7 0 2 1 0 (0) 1 4-4 0 3
8. Malmköpings IBF 2 0 1 1 2-7 -5 1 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 0 1 (0) 1 2-7 -5 1
9. Telge SIBK 3 0 0 3 1-16 -15 0 2 0 0 (0) 2 0-14 -14 0 1 0 0 (0) 1 1-2 -1 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-07 00:00 Nykvarns IF/ IBF-U - Malmköpings IBF Björkestahallen
2020-11-07 Telge SIBK - Katrineholms IBF Västergård Arena A
2020-11-07 12:15 Onyx IBS - Strängnäs IBK Ramdalshallen
2020-11-14 IFK Gnesta - Telge SIBK Gnesta Sporthall
2020-11-14 10:30 Katrineholms IBF - Onyx IBS Duveholmshallen A
2020-11-14 15:00 Malmköpings IBF - Trosa Edanö IBK Malmköpings Sporthall
2020-11-15 IK Standard - Nykvarns IF/ IBF-U Vilsta Sporthall
2020-11-21 11:45 Telge SIBK - IK Standard Västergård Arena A
2020-11-21 12:45 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF Thomas Arena
2020-11-22 11:00 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF/ IBF-U Hedebyhallen
2020-11-22 18:30 Onyx IBS - IFK Gnesta Rosvalla C
2020-11-28 10:30 Katrineholms IBF - IK Standard Duveholmshallen A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis