Tabell och resultat - Pantamera Pojkar Röd D

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-24 14:30 Katrineholms IBF - Onyx IBS 3 - 4 Valla Sporthall
2020-10-18 11:00 Onyx IBS Oxelösund - Trosa Edanö IBK 5 - 8 Rosvalla C
2020-10-17 11:30 Nykvarns IF Svart - IFK Mariefred 2 - 6 Björkestahallen
2020-10-16 19:00 Torshälla IBK - Pershagens SK / Telge SIBK 5 - 6 Skjulstahallen A
2020-10-11 13:30 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 4 - 13 Valla Sporthall
2020-10-11 11:00 Trosa Edanö IBK - Pershagens SK / Telge SIBK 6 - 3 Hedebyhallen
2020-10-10 13:30 IFK Mariefred - Onyx IBS Oxelösund 1 - 3 Hammarens IP
2020-10-10 10:30 Onyx IBS - Nykvarns IF Svart 6 - 3 Rosvalla A
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Trosa Edanö IBK 2 2 0 0 14-8 6 6 1 1 0 (0) 0 6-3 3 3 1 1 0 (0) 0 8-5 3 3
2. Onyx IBS 2 2 0 0 10-6 4 6 1 1 0 (0) 0 6-3 3 3 1 1 0 (0) 0 4-3 1 3
3. Torshälla IBK 2 1 0 1 18-10 8 3 1 0 0 (0) 1 5-6 -1 0 1 1 0 (0) 0 13-4 9 3
4. IFK Mariefred 2 1 0 1 7-5 2 3 1 0 0 (0) 1 1-3 -2 0 1 1 0 (0) 0 6-2 4 3
5. Onyx IBS Oxelösund 2 1 0 1 8-9 -1 3 1 0 0 (0) 1 5-8 -3 0 1 1 0 (0) 0 3-1 2 3
6. Pershagens SK / Telge SIBK 2 1 0 1 9-11 -2 3 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 1 0 (0) 1 9-11 -2 3
7. Nykvarns IF Svart 2 0 0 2 5-12 -7 0 1 0 0 (0) 1 2-6 -4 0 1 0 0 (0) 1 3-6 -3 0
8. Katrineholms IBF 2 0 0 2 7-17 -10 0 2 0 0 (0) 2 7-17 -10 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-07 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Svart Hedebyhallen
2020-11-07 12:00 IFK Mariefred - Katrineholms IBF Hammarens IP
2020-11-08 Pershagens SK / Telge SIBK - Onyx IBS Oxelösund Pershagens Sporthall
2020-11-08 11:45 Onyx IBS - Torshälla IBK Ramdalshallen
2020-11-14 12:00 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Duveholmshallen A
2020-11-14 13:30 Onyx IBS - IFK Mariefred Rosvalla C
2020-11-15 Nykvarns IF Svart - Pershagens SK / Telge SIBK Björkestahallen
2020-11-21 11:30 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF Svart Ramdalshallen
2020-11-21 12:30 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Hedebyhallen
2020-11-21 13:00 Pershagens SK / Telge SIBK - Katrineholms IBF Pershagens Sporthall
2020-11-22 12:00 IFK Mariefred - Torshälla IBK Hammarens IP
2020-11-28 09:00 Onyx IBS - Pershagens SK / Telge SIBK Rosvalla A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis