Spelprogram - Träningsmatcher Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alvesta IBK (H4) Per Samuelsson pellesam71@gmail.com 070-55 47 456 Röd/svart/svart
Aneby SK (H4) Henning Lööv henning.loov@gmail.com 070-2813864 Blå/blå/blå
Bankeryds SoMK/Fagerhult Habo IBK Ungd. Nicklas Pehrsson nicklas.pehrsson@gmail.com 0763198072 blå-röd/röd/blå
Bodafors IBS (H4) Magnus Qvarnström Magnusq2@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Bohemians Prag
Bromölla IBK (H4) Oscar Lindberg oscar.pan.lindberg@icloud.com 0760-161170 Blå, Blå, Vit
Carlshamns IBK (H3) Johan Olsson jo_johan_han@hotmail.com 0708-808368 Röd-Svart/Svart/Svart
Carlshamns IBK (HJ18) Mattias Kheller kheller@live.se 0706555414 Vit, Svart, Vit
Carlshamns IBK P03-04 Fredrik Lager f_lager@yahoo.com 070-4152185 Vit, Svart, Vit
CL98IC (H1) Mattias Borén mattias.boren@yahoo.com 0708-499445 Blå, Blå, Blå
CL98IC (JAS) Patrik Nordén patrik.norden@yahoo.se 0766-432243 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn (H1) Stefan Johansson stefan.b.johansson@oskarshamn.se 0702541511 Röd, Röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn B (H4) Johan Magnusson magnusson_innebandy@hotmail.com 0705-452519 Röd, Röd, Vit
Fagerhult Habo IBK (H3) Röd, Svart, Röd
Fagerhult Habo IBK (SSLH) Jan-Erik Cederquist jec@interal.se 0708-124894 Röd, Svart, Röd
FBC Kalmarsund (SSLH) Alexander Brinkmann alexander.brinkmann@fbckalmarsund.se 0707989212 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom (H1) Charlie Karlsson karlsson_charlie@hotmail.com 076-1108043 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona (H2) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 Orange, Svart, Svart
FBC Karlskrona (JAS) Orange, Svart, Svart
FBC Karlskrona B (H3) Per Karlsson limpan68@me.com 0768-843443 Orange, Svart, Svart
FBC Lerum (HA) Anton Olofsson anton.olofsson@fbclerum.se 0704244229 Röd, Röd, Vit
Finspång IBK (H2) Håkan Rydin hakan.rydin@risingegarden.se 070-2700210 Röd, Svart, Svart
Fliseryds IBK B (H4) Fredrik Lindh Fr.Lindh213@hotmail.com 0735411491 Blå, Svart, Blå
Forserums IF (H2) Ulrik Thyrén Ulrik.thyren@fkm.se 070/2154463 Grön, Vit, Vit
Forserums IF (HJ) Johan Holmberg johanholmberg80@telia.com 0704104309 Grön, Vit, Vit
Forserums IF B (H4) Johan Holmberg johanholmberg80@telia.com 0704104309 Grön/vit/vit
Fröjereds IF (H3) Hugo Klahr hugo.klahr@hotmail.com 0768041209 Blå/vit, Blå, Blå
Gantesbo IBK (H4) Henrik Karlsson henrik.karlsson.70@gmail.com 070-5137724 Vit Svart Svart
Gantesbo IBK (HJ18) Niklas Karlsson niklas.karlsson.03@gmail.com 072-7025869 Vit, Svart, Svart
Gransholms IF (H3) Daniel Karlsson 0767919471 Vit/Vit/Vit
Gränna AIS (H2) Albin Källberg Albin.kallberg89@gmail.com 073-5417835 Vit, Röd, Röd
Gränna AIS B (H3) Lucas Kaindl kaindllucas@gmail.com 0730-754797 Vit, Röd, Röd
Halmstads IBK (H1) Röd, Svart, Svart
Hjulsbro IK (H3) Johan Lundgren johan.skonberga@gmail.com 0734182358 Blå, Vit, Vit
Hjältevad Mariannelund IS B (H4) Johan Adolfsson johanguztavzzon@hotmail.com Blå, Blå, Blå
Hovmantorps GOIF (H2) Anders Kaltenback anders.kaltenback@gmail.com 0733027585 Blå/Blå/Blå
Hovmantorps GOIF B (H4) Anders Kaltenback anders.kaltenback@gmail.com 0733027585 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (H1) Christoffer Tiderman Björksund stoffe_tiderman@hotmail.com 0730-506778 Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (HJ) Torbjörn Axelsson torbjorn.axelsson@trafikverket.se 070-3149516 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (H1) Emanuel Ambré emanuel.ambre@outlook.com 0761-862545 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (JAS) Stephan Knuthas stephan.knuthas@gmail.com 0709-44 83 09 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK HJ Oscar Modigh oggemodigh@hotmail.com 070-380 31 07 Svart, Svart, Svart
Höllvikens IBF (SSLH) Michael Bergström micke@hibf.se 0706-901016 Orange, Vit, Vit
IBF Tranås (H3) Johan Hanell hanell18@gmail.com 0702535083 SVART, SVART, SVART
IBF Tranås B (H4) Oskar Lööke Looke0012@gmail.com 076-1170012 Svart/Svart/Röd
IBK Husar (H3) Simon Bergbom 070-827 27 02 blå/svart/blå
IBK Lidköping (H1) Jonas Fredrik Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd, Röd, Vita
IBK Lund (H2) Joakim Jönsson Joakim.jonsson@live.com 0768 - 58 22 16 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Lund Elit (H1) Christer Sölve christer@solve.se 070-6783196 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Osby (H4) Jens Svensson nenne.nenne.nenne@gmail.com 0723 622 766 Svart, Svart, Svart
IBK Svala (H4) Roger Hultgren hulkfoto@gmail.com 070 206 17 09 gul, blå, Gul
IF Ariel (H4) Erik Adolfsson fam.adolfsson@hotmail.com 070 241 25 72 Vit/Blå/Vit
Ingelstad IBK (H2) Torbjörn Vestman torbjorn.vestman@icloud.com 0733-514874 Röd/Svart/Röd
Ingelstad IBK B (H4) Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 Röd, Svart, Röd
Jämjö IBK (H3) Mikael Nilsson mikaelnilsson1699@yahoo.se 0733-182077 Svart/inslag rött/vitt, Röd, Röda
Jönköping IK Ungdom J Anders Permeklev anders.permeklev@gmail.com 076 - 76 76 283 Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK (SSL) Jakob Olofsson Adelin jakob.o.adelin@gmail.com 0702-474974 Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK Ungdom (H2) Johan Adin johan.adin@gmail.com 0706029302 Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK Ungdom P04 Anders Permeklev anders.permeklev@gmail.com 076 - 76 76 283 Röd, Röd, Röd
KaRo IBF (H4) Pär Synnerbjörk par.synnebjork@hotmail.com 0708-576444 svart,svart,svart
KF Ljungby (H4) Roland Holmgren rolandb_holmgren@hotmail.com 0705-580612 Vit, vita, vita
KFUM Jönköping (H2) Peter Lannes 0702387424 Blått/Blått/Blått
Lagan IBK (HA) Christian Guntsch christianguntsch@gmail.com 0702824345 Svart, Svart, Svart
Lagan IBK B (H4) Patrik Salomonsson lillis.salomonsson@gmail.com 072-536 33 30 Svart, Svart, Svart
Lessebo GoIF (H4) Christian Gunnarsson Gunte_1982@hotmail.com 0708-868637 Gul, Blå, Gul
Lindås Rasta IBK (HA) Fredrik Oredsson fredrik.oredsson@gmail.com 0707-811981 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Linköping FBC (H1) Svart, Svart, Svart
Linköping IBK (SSLH) Johan Fredriksson johan.fredriksson@linkopinginnebandy.se 070-6989321 Svart, Svart, Svart
Linköpings IBS U (H3) Johan Lindskog johan.lindskog@linkopinginnebandy.se 0769424432 Svart, Svart, Svart
Ljungby IB (H4) Daniel Berglund herrsenior@ljungbyinnebandy.se 076-792 22 30 Vinröd, Svart, Vinröda
Ljungby IB P06-07 Patrik Estberg p0607@ljungbyinnebandy.se 0706618391 Vinröd, Svart, Vinröda
Ljungbyholms GOIF (H4) Christer Jonsson christer.h.jonsson@yaskawa.eu.com 0733-440637 Gul, Röd, Röd
Lönsboda IBK (H1) Patric Johansson Patric.johansson@atteviks.se 0733-100071 Röd, Svart, Svart
Malmbäcks IF (H4) Jesper Löf jesper.lof@elco.se 076-5346048 Gul/Svart/Svart
Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) Ulf Gren uffe.gren@telia.com 0703444545 Mörkblå, Vit, Vit
Mjölby IBK (H3) Anders Eriksson anders.eriksson@servistik.se 070-940 66 70 Gul, Svart, Svart
Mullsjö AIS (HJ) Blå, Blå, Blå
Mullsjö AIS (SSLH) Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-381 47 83 Blå, Blå, Blå
Nybro IBK (HJ18) Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 Röd (Herr Svart), Svart, Röd (Herr Svart)
Nässjö IBF (H3) Jimmie Ohlsson Jimmieohlsson@hotmail.com 073-5037319 Svart, Svart, Svart
Nässjö IBF (HJ) Stefan Holgersson s.holgersson@live.se Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (H1) Jani Pakkala jani.pakkala@oktv.se 0705894131 vit, svart, vit
Rimforsa IF (H2) Sebastian Claesson sebastianclaesson89@gmail.com 0708428407 vit/svart, svart, svart
Rottne IF (H3) Carl Jaktlund carljaktlund98@gmail.com 0768466866 Blå, Blå, Blå
Rottne IF U Carl Jaktlund carljaktlund98@gmail.com 0768466866 Blå, Blå, Blå
Ryds SK (H4) Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 gul/svart-randig, svart, svart
Ryds SK (HU) Michael Johansson info@pemitryck.com 070-2803885 gul/svart-randig, svart, svart
Röke IBK (H2) Fredrik Rönningdal fredrik.ronningdal@outlook.com 0703-641137 Vinrött, Svart, Svart
Sandareds IBS (H1) Fredrik Langmead fredrik.langmead@swedac.se Svart, Svart, Svart
Sillhövda AIK (H4) Svart/röd, Svart/röd, Svart
Skövde IBF (H2) Simon Hultman Simon_hultman@hotmail.com 073-200 70 05 Röd, Svart, Svart
Slätafly/SK IBK (H2) Andreas Swedenstam andreas.swedestam@electra.se 0706019798 BLÅ/BLÅ/SVART
Solfjäderstaden IBK U (H3) Pontus Norlin Pontusnorlin@gmail.com Röd, Röd, Svart
Storvreta IBK (SSLH) Kent Bäckström kenta.backstrom@gmail.com 0708-385394 Röd, Svart, Röd
Sävsjö IBK (H2) Anders Sjölander anderssjolander@spray.se 070-728 40 17 Röd, Svart, Vit
Sävsjö IBK B (H3) Anders Eklöf brentel.eklof@gmail.com 0733661115 Röd, Svart, Vit
Södra Wätterns IF (H3) Rasmus Boberg Rasmusboberg5@hotmail.com 0730405668 Orange, Svart, Orange
Tenhults IF B (H4) Jonas Tegvall jonas@lingmerths.se 070-539 30 55 Svart, Svart, Svart
Warberg IC (HA) Jonas Gustafsson jonas.gustafsson@warbergic.se 0768-077511 Blå, Blå, Blå
Westbo IBK (H3) Martin Krums-Vabins m.krums93@gmail.com 0766100829 Gul, Svart, Svart / Gul
Westerviks IBK (H2) Christopher Malmberg christopher.malmberg@hotmail.se 073-328 68 18 svart svart svart
Westerviks IBK B (H4) Rolf Rosander Rolf.rossander49@hotmail.com 076-631 31 33 Svart, Svart, Svart
Vetlanda IBF (H2) Patrik Lööf patrik.loof@icloud.com 0705-783540 Blå/blå/blå
Vimmerby IBK (H1) Michael Elmér fladervagen7@outlook.com 072-7340519 Vit, Svart, Vit
Vimmerby IBK B (H4) Joakim Trawtschenko travve@spray.se 0702082211 Vit, Svart, Vit
Visby IBK (HA) Joakim Bandholtz joakim.bandholtz@visbyibk.com 0733569017 Gul, Gul, Gul
Väckelsångs IK (H3) Kenth Axelsson kentha.axelsson@icloud.com 0731-539379 Grönsvart/svart/grön
Värnamo IK (HJ) Mats Königsson blixtenmcqueen@telia.com 0702616594 Vit/svart/vit
Växjö IBK (SSLH) Anders Tränk anders.trank@gmail.com 070-9197056 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utveckling (H1) Edvard Wiberg edvard.wiberg@vaxjovipers.se 0738135146 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utveckling (HJ18) Martin Carlsson mtcarlsson@gmail.com 073-8105788 Blå/Blå/Blå
Växjö IBK Utveckling B (H3) Markus Löppönen M.lopponen@hotmail.com 0702241787 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Åby IBK (HA) Tommy Karlsson tommykarlsson1985@hotmail.com 0737086967 svart, svart, svart
Älmhults IBK (H3) Dennis Olsson dennis-olsson91@live.se 0723229606 Svart/svart/svart med vit reklam
Älmhults IBK B (H4) Per-Ola Eliasson eliasson720628@gmail.com 0703-899046 Svart med vit reklam, Svart med vit reklam, Svart
Öjaby Sport IBK (H4) Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit/svart/svart
Öjaby Sport IBK (HJ) Andreas Ulvagården andreas@ulvagarden.st 0700897772 Vit, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-08-08 14:00 1 Vimmerby IBK (H1) - Sandareds IBS (H1) 0 - 0 Vimmerby Idrottshall
2020-08-08 14:00 1 Carlshamns IBK (H3) - FBC Karlskrona B (H3) 2 - 4 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2020-08-10 19:30 1 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Lerum (HA) 10 - 4 Håkan Söderman, Patrik Trofast Nyhemshallen - Mullsjö
2020-08-13 19:30 1 Ljungbyholms GOIF (H4) - FBC Karlskrona B (H3) 0 - 0 Per Elofsson, Daniel Gyllander Ljungbyholms Sporthall
2020-08-14 19:00 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 0 Henrik Gilliusson, Dragan Zaharijev Fortnox Arena Nivika hallen
2020-08-14 19:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (H1) - Skövde IBF (H2) 0 - 0 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-08-15 14:00 1 Vimmerby IBK (H1) - Slätafly/SK IBK (H2) 0 - 0 Vimmerby Idrottshall
2020-08-15 15:00 1 Lagan IBK (HA) - Hovslätts IK (H1) 2 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Innebandyhallen
2020-08-15 15:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (H1) - Skövde IBF (H2) Inst. Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-08-15 15:00 1 Ljungbyholms GOIF (H4) - Öjaby Sport IBK (H4) 0 - 0 Alexia Rasmussen, Rolf Vatvedt Ljungbyholms Sporthall
2020-08-16 15:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Fagerhult Habo IBK (H3) 8 - 12 Suvad Kaltak, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2020-08-19 19:00 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Växjö IBK (SSLH) 8 - 8 Håkan Söderman, Joacim Olofsson KIFAB Arena 1
2020-08-20 19:30 1 Lagan IBK (HA) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Innebandyhallen
2020-08-21 18:00 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Storvreta IBK (SSLH) 4 - 8 Håkan Söderman, Johan Magnusson KIFAB Arena 50
2020-08-21 19:30 1 Vimmerby IBK (H1) - Vetlanda IBF (H2) 4 - 4 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Vimmerby Idrottshall
2020-08-21 20:30 1 Linköping IBK (SSLH) - Bohemians Prag 0 - 0 Håkan Söderman, Johan Magnusson KIFAB Arena
2020-08-22 11:00 1 CL98IC (H1) - FBC Karlskrona (H2) 3 - 6 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2020-08-22 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Lönsboda IBK (H1) 8 - 7 Rolf Vatvedt, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2020-08-22 13:00 1 CL98IC (JAS) - FBC Karlskrona (JAS) 6 - 2 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2020-08-22 14:00 1 Älmhults IBK (H3) - Alvesta IBK (H4) 8 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Haganäshallen 4
2020-08-22 15:00 1 Fagerhult Habo IBK (SSLH) - Lagan IBK (HA) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Habo Sporthall A-hall
2020-08-22 16:00 1 Storvreta IBK (SSLH) - Bohemians Prag 0 - 0 Rickard Olsen, Tomas Edstrand KIFAB Arena
2020-08-23 13:00 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Linköping IBK (SSLH) 7 - 7 Rickard Olsen, Tomas Edstrand KIFAB Arena 50
2020-08-23 15:00 1 Vetlanda IBF (H2) - Vimmerby IBK (H1) 5 - 4 Edo Sabanovic, Dawan Mofak Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 7
2020-08-23 15:00 1 Westerviks IBK (H2) - Linköping FBC (H1) 0 - 0 Torbjörn Klasson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2020-08-23 16:00 1 Mullsjö AIS (SSLH) - Växjö IBK (SSLH) 8 - 5 Andreas Lybacken, Håkan Söderman Nyhemshallen - Mullsjö
2020-08-26 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - KaRo IBF (H4) 5 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen 1
2020-08-28 19:30 1 Lagan IBK (HA) - Halmstads IBK (H1) Inst. Innebandyhallen
2020-08-28 19:30 1 Mullsjö AIS (HJ) - Fagerhult Habo IBK (SSLH) 0 - 0 Andreas Holm, Patrik Trofast Nyhemshallen - Mullsjö
2020-08-28 19:30 1 Vimmerby IBK (H1) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H1) 7 - 4 Gabriel Adolfsson, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2020-08-28 19:30 1 Olofströms IBK (H1) - FBC Karlskrona (H2) 2 - 5 , Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2020-08-29 11:00 1 Jönköpings IK Ungdom (H2) - Hovslätts IK (H1) 3 - 9 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-29 13:00 1 Värnamo IK (HJ) - Mullsjö AIS (HJ) Inst. Värnamo Sporthall
2020-08-29 13:00 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - Röke IBK (H2) 12 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2020-08-29 13:30 1 Hovshaga AIF (H1) - IBK Lund Elit (H1) 4 - 10 Henrik Gilliusson, Dragan Zaharijev Hovshaga Sporthall 2
2020-08-29 14:00 1 Jönköpings IK (SSL) - Växjö IBK (SSLH) 0 - 0 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-08-29 14:00 1 Vetlanda IBF (H2) - FBC Karlskrona (H2) 9 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 43
2020-08-29 14:00 1 Gränna AIS (H2) - Vimmerby IBK (H1) Inst. Ribbahallen A-hall
2020-08-30 14:00 1 Hovslätts IK (H1) - Åby IBK (HA) 6 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-08-30 14:30 1 Lagan IBK (HA) - IBK Lund Elit (H1) 0 - 0 Linus Sandberg, Senad Hamula Innebandyhallen
2020-09-02 19:00 1 Hovmantorps GOIF (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) Inst. Allhallen, Hovmantorp
2020-09-05 11:00 1 Vetlanda IBF (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 2 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 50
2020-09-05 14:00 1 Värnamo IK (HJ) - Forserums IF (HJ) 11 - 4 Jonny Nilsson, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2020-09-05 14:30 1 Växjö IBK (SSLH) - Visby IBK (HA) 0 - 0 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-06 12:45 1 Nässjö IBF (H3) - Bromölla IBK (H4) Inst. Nässjö Sporthall
2020-09-06 13:00 1 Södra Wätterns IF (H3) - Fagerhult Habo IBK (H3) 7 - 7 Johnny Edh, Oskar Lööke Barnarps Sporthall
2020-09-06 14:00 1 Sävsjö IBK (H2) - Slätafly/SK IBK (H2) 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2020-09-06 14:00 1 FBC Kalmarsund (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (SSLH) 0 - 0 Håkan Söderman, Patrik Trofast KIFAB Arena
2020-09-06 15:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Alvesta IBK (H4) 5 - 3 Kjell Persson, Alexia Rasmussen Pär Lagerkvistskolan
2020-09-08 19:00 1 Gränna AIS (H2) - Hovslätts IK (H1) 5 - 5 Adam Nikolausson, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2020-09-08 19:30 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - Lönsboda IBK (H1) 7 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-09 19:30 1 Lagan IBK (HA) - Hovshaga AIF (H1) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2020-09-10 19:25 1 Väckelsångs IK (H3) - Alvesta IBK (H4) 10 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Väckelsångs Idrottshall 10
2020-09-10 19:30 1 Sävsjö IBK (H2) - Nässjö IBF (H3) 10 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall 50
2020-09-11 18:30 1 Växjö IBK (SSLH) - Höllvikens IBF (SSLH) 3 - 2 Håkan Söderman, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-11 19:00 1 Westerviks IBK B (H4) - Craftstadens IBK Oskarshamn B (H4) 3 - 9 Frans Bladh, Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall 5
2020-09-11 19:30 1 Vimmerby IBK (H1) - Forserums IF (H2) 3 - 2 Gabriel Adolfsson, Anders Stenberg Vimmerby Idrottshall
2020-09-11 19:30 1 Hovmantorps GOIF (H2) - Älmhults IBK (H3) 12 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Allhallen, Hovmantorp
2020-09-11 20:15 1 KFUM Jönköping (H2) - Fröjereds IF (H3) 15 - 2 Jonny Nilsson, Magnus Widlund KFUM Sporthall, Jönköping
2020-09-12 12:00 1 Jönköpings IK (SSL) - Warberg IC (HA) 0 - 0 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-09-12 13:00 1 Hovshaga AIF (H1) - Vetlanda IBF (H2) 4 - 4 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Gemla Sporthall 24
2020-09-12 13:00 1 Hovslätts IK (H1) - IBK Lidköping (H1) 10 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-12 16:30 1 Höllvikens IBF (SSLH) - Fagerhult Habo IBK (SSLH) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-12 17:00 1 IBK Husar (H3) - Nässjö IBF (H3) 1 - 5 Thomas Atting, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2020-09-12 17:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H1) 6 - 5 Bengt Andersson, Anders Stenberg Färjehallen
2020-09-13 14:00 1 Fagerhult Habo IBK (SSLH) - Växjö IBK (SSLH) 2 - 7 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-13 15:00 1 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 6 - 4 Håkan Söderman, Tomas Edstrand Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 50
2020-09-13 16:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Slätafly/SK IBK (H2) Inst. Pär Lagerkvistskolan
2020-09-16 19:00 1 Slätafly/SK IBK (H2) - FBC Kalmarsund Ungdom (H1) 1 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2020-09-16 19:00 1 Bodafors IBS (H4) - Nässjö IBF (H3) 5 - 10 Oskar Lööke, Lars Östh Bodafors Sporthall
2020-09-16 19:00 1 Hovmantorps GOIF (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 7 - 9 Edo Sabanovic, Andreas Nilsson Allhallen, Hovmantorp 2
2020-09-16 20:00 1 Gransholms IF (H3) - Alvesta IBK (H4) 9 - 4 Kevin Andersson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2020-09-17 19:30 1 Fliseryds IBK B (H4) - Craftstadens IBK Oskarshamn B (H4) 2 - 8 Frans Bladh, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2020-09-18 19:25 1 Väckelsångs IK (H3) - Hovmantorps GOIF (H2) 1 - 9 Ulf Åberg, Per Elofsson Väckelsångs Idrottshall 21
2020-09-18 20:00 1 Vimmerby IBK (H1) - Gränna AIS (H2) 8 - 4 Dawan Mofak, Edo Sabanovic Vimmerby Idrottshall
2020-09-18 20:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Växjö IBK Utveckling B (H3) 8 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2020-09-19 10:00 1 Växjö IBK Utveckling (HJ18) - Ljungby IB (H4) 4 - 8 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-19 10:30 1 Hovslätts IK (JAS) - Nässjö IBF (H3) 4 - 7 Anders A Nilsson, Daniel Persson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-19 12:00 1 Westerviks IBK (H2) - Finspång IBK (H2) 0 - 0 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2020-09-19 12:30 1 Växjö IBK Utveckling (H1) - Jönköpings IK Ungdom (H2) 2 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
2020-09-19 13:00 1 Jönköpings IK (SSL) - Lindås Rasta IBK (HA) 5 - 4 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Arenan - Jönköpings Idrottshus 49
2020-09-19 13:00 1 Vetlanda IBF (H2) - Rimforsa IF (H2) 0 - 0 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2020-09-19 13:00 1 Nybro IBK (HJ18) - Gantesbo IBK (HJ18) 4 - 4 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson OG-Hallen
2020-09-19 13:00 1 IBK Husar (H3) - Rottne IF (H3) 9 - 4 Johan Ferm, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2020-09-19 14:00 1 Hjältevad Mariannelund IS B (H4) - IF Ariel (H4) 3 - 11 Alexia Rasmussen, Frans Bladh Furulundshallen
2020-09-19 16:00 1 Hovslätts IK (H1) - Lagan IBK (HA) 8 - 2 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-19 16:00 1 Fagerhult Habo IBK (SSLH) - Växjö IBK (SSLH) 5 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF 50
2020-09-20 11:30 1 Bankeryds SoMK/Fagerhult Habo IBK Ungd. - Husqvarna IK HJ 0 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Habo Sporthall A-hall
2020-09-20 12:00 1 IBF Tranås B (H4) - Nässjö IBF (HJ) 6 - 8 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2020-09-20 12:00 1 Gransholms IF (H3) - Westbo IBK (H3) 0 - 0 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2020-09-20 14:00 1 Vimmerby IBK (H1) - Sandareds IBS (H1) 5 - 3 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2020-09-20 14:00 1 Rottne IF (H3) - Alvesta IBK (H4) 6 - 7 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Rottne Sporthall 35
2020-09-20 14:00 1 Älmhults IBK B (H4) - Ryds SK (H4) 3 - 5 Alexia Rasmussen, Kjell Persson Haganäshallen 28
2020-09-20 15:00 1 IBF Tranås (H3) - Solfjäderstaden IBK U (H3) 11 - 4 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall 50
2020-09-20 17:00 1 KaRo IBF (H4) - Jämjö IBK (H3) 10 - 4 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall 43
2020-09-20 17:00 1 Älmhults IBK (H3) - IBK Osby (H4) 6 - 5 Kjell Persson, Alexia Rasmussen Haganäshallen 44
2020-09-22 17:30 1 Jönköping IK Ungdom J - Jönköpings IK Ungdom P04 3 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-09-22 19:00 1 Växjö IBK (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 4 - 4 Jesper Rygert, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-22 19:15 1 Gränna AIS (H2) - Mjölby IBK (H3) 0 - 0 Anders Everstrand, Thomas Atting Ribbahallen A-hall
2020-09-22 20:00 1 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) - KF Ljungby (H4) 0 - 0 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Markaryds Sporthall
2020-09-23 19:00 1 KaRo IBF (H4) - Carlshamns IBK (H3) 6 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Kallinge Sporthall
2020-09-23 19:15 1 Malmbäcks IF (H4) - Nässjö IBF (H3) 0 - 0 Daniel Pettersson, Adam Rydholm Malmbäcks Sporthall
2020-09-23 19:30 1 Carlshamns IBK (H3) - Jämjö IBK (H3) Inst. Väggahallen
2020-09-23 20:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF B (H4) 7 - 1 Jonas Lennartsson, Therese Spjut Pär Lagerkvistskolan
2020-09-24 19:00 1 IBF Tranås (H3) - Hjulsbro IK (H3) 7 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall 50
2020-09-24 19:30 1 Forserums IF B (H4) - Aneby SK (H4) 15 - 8 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Forserums Sporthall
2020-09-25 19:00 1 Gantesbo IBK (H4) - KaRo IBF (H4) 5 - 8 Johan Palm, Mathias Linde Emmaboda Sporthall 18
2020-09-25 19:00 1 Ljungby IB (H4) - Lagan IBK B (H4) 6 - 3 Kjell Persson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2020-09-25 19:00 1 Ljungbyholms GOIF (H4) - Lessebo GoIF (H4) 13 - 4 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2020-09-25 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Älmhults IBK (H3) 4 - 8 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2020-09-25 19:30 1 Växjö IBK Utveckling B (H3) - Sillhövda AIK (H4) 10 - 4 Alexia Rasmussen, Robert Risberg Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-25 20:00 1 KFUM Jönköping (H2) - Finspång IBK (H2) 5 - 5 Kim Bjurek, Simon Fennsjö KFUM Sporthall, Jönköping
2020-09-26 14:00 1 Ingelstad IBK (H2) - Gransholms IF (H3) Inst. Ingelstads Sporthall
2020-09-26 14:00 1 Gränna AIS B (H3) - Linköpings IBS U (H3) 0 - 0 Johnny Edh, Kim Bjurek Ribbahallen A-hall
2020-09-26 16:00 1 Forserums IF B (H4) - Nässjö IBF (H3) 0 - 7 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2020-09-27 12:00 1 Växjö IBK Utveckling (HJ18) - Värnamo IK (HJ) Inst. Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-27 15:30 1 Sävsjö IBK B (H3) - Södra Wätterns IF (H3) 2 - 4 Johan Ferm, Josef Albertsson Sävsjö Sporthall 49
2020-09-27 17:00 1 Alvesta IBK (H4) - Ingelstad IBK B (H4) 14 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall 50
2020-09-28 20:00 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Väckelsångs IK (H3) 4 - 5 Percy Lundkvist, Therese Spjut Pär Lagerkvistskolan
2020-09-29 18:15 1 Ryds SK (H4) - Carlshamns IBK (HJ18) 6 - 6 Håkan Abrahamsson, Jonas Nilsson Ryds Sporthall 3
2020-09-29 20:00 1 Jämjö IBK (H3) - Sillhövda AIK (H4) 6 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Jämjö Sporthall
2020-09-30 19:45 1 Vimmerby IBK B (H4) - Hjältevad Mariannelund IS B (H4) 7 - 5 Oskar Lööke, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall 50
2020-10-01 20:30 1 Aneby SK (H4) - IBF Tranås B (H4) 9 - 6 , Magnus Andersson FB-hallen
2020-10-02 19:30 1 Öjaby Sport IBK (H4) - Lagan IBK B (H4) 7 - 4 Therese Spjut, Jamiro Liebe Pär Lagerkvistskolan
2020-10-02 19:30 1 IF Ariel (H4) - IBK Svala (H4) 26 - 2 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kristdala Sporthall
2020-10-02 19:30 1 Aneby SK (H4) - Tenhults IF B (H4) 0 - 0 Sakib Batic, Josef Albertsson FB-hallen
2020-10-03 12:00 1 Älmhults IBK B (H4) - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK (H4) 2 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Markaryds Sporthall
2020-10-04 13:00 1 Ingelstad IBK B (H4) - Rottne IF U Inst. Ingelstads Sporthall
2020-10-04 18:00 1 Carlshamns IBK P03-04 - Ryds SK (HU) 4 - 5 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2020-10-07 18:00 1 Öjaby Sport IBK (HJ) - Hovshaga AIF (HJ) 8 - 0 Therese Spjut, Hugo Bacher Pär Lagerkvistskolan
2020-10-21 17:00 1 Ljungby IB (H4) - Ljungby IB P06-07 0 - 0 Innebandyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis