Tabell och resultat - H3 grupp 1

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-16 19:00 Tobo/Örbyhus FF - Hagunda IBF 7 - 9 Örbyhus Sporthall
2020-10-16 19:00 Rasbo IK U - Alunda IBF U 4 - 5 Hall 2000
2020-10-15 20:00 Väddö IF - Loke IBK 7 - 14 Vikingahallen
2020-10-15 20:00 Uppsala Life IF - Gottsunda IBF 7 - 3 Uppsala Life Arena
2020-10-12 20:00 Skutskärs IBK - Bälinge IF 6 - 12 Rotskärsskolans Sporthall
2020-10-11 13:00 Gottsunda IBF - Midas IBK 9 - 9 IFU Arena A
2020-10-11 09:00 IS Saga - Loke IBK 7 - 13 IFU Arena A
2020-10-09 20:00 Skutskärs IBK - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 9 Rotskärsskolans Sporthall
2020-10-09 19:00 Tobo/Örbyhus FF - Rasbo IK U 12 - 1 Örbyhus Sporthall
2020-10-04 15:00 Rasbo IK U - Gottsunda IBF 2 - 12 Hall 2000
2020-10-03 15:00 Midas IBK - IS Saga 8 - 5 Hallstaviks Sporthall
2020-10-03 12:00 Loke IBK - Skutskärs IBK 16 - 2 IFU Arena – DHinox
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Loke IBK 4 3 1 0 52-25 27 10 1 1 0 (0) 0 16-2 14 3 3 2 1 (0) 0 36-23 13 7
2. IBK Uppsala Teknologer U 3 3 0 0 23-12 11 9 1 1 0 (0) 0 5-4 1 3 2 2 0 (0) 0 18-8 10 6
3. Midas IBK 3 2 1 0 24-18 6 7 1 1 0 (0) 0 8-5 3 3 2 1 1 (0) 0 16-13 3 4
4. Tobo/ Örbyhus FF 4 1 1 2 32-24 8 4 3 1 1 (0) 1 28-19 9 4 1 0 0 (0) 1 4-5 -1 0
5. Gottsunda IBF 4 1 1 2 27-27 0 4 2 0 1 (0) 1 12-18 -6 1 2 1 0 (0) 1 15-9 6 3
6. IS Saga 3 1 0 2 19-24 -5 3 2 1 0 (0) 1 14-16 -2 3 1 0 0 (0) 1 5-8 -3 0
7. Rasbo IK U 4 0 0 4 10-36 -26 0 2 0 0 (0) 2 6-17 -11 0 2 0 0 (0) 2 4-19 -15 0
8. Skutskärs IBK 4 0 0 4 17-44 -27 0 3 0 0 (0) 3 15-28 -13 0 1 0 0 (0) 1 2-16 -14 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-20 IBK Uppsala Teknologer U - Enköpings IBK IFU Arena A
2020-10-20 Storvreta IBK U - IS Saga IFU Arena A
2020-10-24 Tobo/Örbyhus FF - Alunda IBF U Örbyhus Sporthall
2020-10-24 Storvreta IBK U - Midas IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-10-24 Väddö IF - IS Saga Vikingahallen
2020-10-25 Skutskärs IBK - Enköpings IBK Rotskärsskolans Sporthall
2020-10-25 IBK Uppsala Teknologer U - Hagunda IBF IFU Arena – DHinox
2020-10-25 Rasbo IK U - Bälinge IF Hall 2000
2020-10-25 Uppsala Life IF - Loke IBK Uppsala Life Arena
2020-11-06 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF Hallstaviks Sporthall
2020-11-06 IBK Uppsala Teknologer U - IS Saga IFU Arena A
2020-11-14 Midas IBK - Loke IBK Hallstaviks Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis