Spelprogram - Pojkar Blå A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Eskilstuna Nyfors IK Sami Vikla sami.vikla@gmail.com 0739173255
IFK Mariefred Peter Nordsten peter.nordsten@hotmail.com 076-1778975 BLÅ/VIT/BLÅ
Mesta IBK Pontus Cajlen cajlen@gmail.com 0735-971070 Svart/svart/svart
Nykvarns IF Svart Madeleine Rigogiannis Granlöf madeleine_e_r@hotmail.com 070-9666341 Svart/Svart/Svart
Nykvarns IF Vit Madeleine Rigogiannis Granlöf madeleine_e_r@hotmail.com 070-9666341 Svart/Svart/Svart
Onyx IBS Orange Daniel Lundgren dlundgren1981@gmail.com 0700822058 Orange/Svart
Onyx IBS Svart Daniel Lundgren dlundgren1981@gmail.com 0700822058 Orange/Svarta
Pershagens SK Mikaela Eriksson mickis_83@hotmail.com grön/grön/grön
Strängnäs IBK Tony Palmkvist palmqvist.tony@gmail.com 0700813925 Röd/Röd/Röd
Telge SIBK Linda Lindqvist linda.lindqvist@telgesibk.se 070-544 78 52 Röd/Röd/vit
Torshälla IBK Mikael Hagström hagstrom.mikael@gmail.com 0731428751 Röd/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 2
2020-10-10 09:30 2 Nykvarns IF Vit - Pershagens SK Peter Sigurbjörnsson, Göran Engfors Björkestahallen
2020-10-10 12:00 2 IFK Mariefred - Torshälla IBK Petter Johansson, Fredrik Licke Hammarens IP 42
2020-10-10 12:30 2 Telge SIBK - Onyx IBS Orange Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2020-10-11 10:30 2 Eskilstuna Nyfors IK - Mesta IBK Michael Amberg, Kevin Bergman Stiga Sports Arena A2
2020-10-11 14:45 2 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart Tindra Sigurbjörnsson, Hailie Jalkebo Karinslundshallen
Omgång 3
2020-10-11 14:00 3 Onyx IBS Orange - Nykvarns IF Svart Camilla Örnebro, Anton Carlsson Ramdalshallen
2020-10-17 11:00 3 Pershagens SK - Onyx IBS Svart Viktor Binett, Alexander Granlöf Pershagens Sporthall
2020-10-17 12:45 3 Nykvarns IF Vit - Eskilstuna Nyfors IK Felix Ögren, Fredrik Licke Björkestahallen
2020-10-18 12:00 3 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Adam Mejenqvist, Kevin Bergman Skjulstahallen A
Omgång 4
2020-10-24 12:00 4 IFK Mariefred - Onyx IBS Svart Hailie Jalkebo, Tindra Sigurbjörnsson Hammarens IP
2020-10-24 12:00 4 Telge SIBK - Nykvarns IF Vit Kjell-olof Ingvar Rolin, Fredrik Licke Västergård Arena A
2020-10-24 17:00 4 Eskilstuna Nyfors IK - Pershagens SK Adam Mejenqvist, Kevin Bergman Skjulstahallen A
2020-10-25 15:30 4 Nykvarns IF Svart - Mesta IBK Mathias Lindvall, Petter Johansson Björkestahallen
2020-10-25 16:00 4 Onyx IBS Orange - Torshälla IBK Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Rosvalla C
Omgång 5
2020-11-07 5 Pershagens SK - IFK Mariefred Pershagens Sporthall
2020-11-07 5 Eskilstuna Nyfors IK - Telge SIBK Vilsta Sporthall
2020-11-07 12:00 5 Mesta IBK - Torshälla IBK Skjulstahallen A
2020-11-08 13:15 5 Onyx IBS Svart - Strängnäs IBK Ramdalshallen
Omgång 6
2020-11-14 10:00 6 Strängnäs IBK - IFK Mariefred Thomas Arena
2020-11-15 6 Telge SIBK - Pershagens SK Västergård Arena A
2020-11-15 6 Nykvarns IF Svart - Eskilstuna Nyfors IK Björkestahallen
2020-11-15 16:15 6 Torshälla IBK - Nykvarns IF Vit Skjulstahallen A
Omgång 7
2020-11-21 09:00 7 Telge SIBK - Nykvarns IF Svart Västergård Arena A
2020-11-21 10:00 7 Pershagens SK - Strängnäs IBK Pershagens Sporthall
2020-11-21 11:00 7 Eskilstuna Nyfors IK - Torshälla IBK Vilsta Sporthall
2020-11-22 10:30 7 IFK Mariefred - Onyx IBS Orange Hammarens IP
2020-11-22 16:00 7 Onyx IBS Svart - Mesta IBK Rosvalla C
Omgång 8
2020-11-28 10:30 8 Mesta IBK - IFK Mariefred Skjulstahallen A
2020-11-28 11:30 8 Nykvarns IF Svart - Pershagens SK Björkestahallen
2020-11-28 11:30 8 Onyx IBS Orange - Strängnäs IBK Rosvalla A
2020-11-28 14:45 8 Torshälla IBK - Telge SIBK Skjulstahallen A
2020-11-29 12:30 8 Nykvarns IF Vit - Onyx IBS Svart Björkestahallen
Omgång 9
2020-12-05 11:00 9 Pershagens SK - Onyx IBS Orange Pershagens Sporthall
2020-12-05 12:00 9 IFK Mariefred - Nykvarns IF Vit Hammarens IP
2020-12-05 14:00 9 Eskilstuna Nyfors IK - Onyx IBS Svart Skjulstahallen A
2020-12-05 14:45 9 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK Björkestahallen
2020-12-06 14:45 9 Strängnäs IBK - Mesta IBK Karinslundshallen
Omgång 10
2020-12-12 14:30 10 Mesta IBK - Onyx IBS Orange Skjulstahallen A
2020-12-13 11:00 10 Eskilstuna Nyfors IK - IFK Mariefred Vilsta Sporthall
2020-12-13 12:30 10 Torshälla IBK - Pershagens SK Skjulstahallen A
2020-12-13 14:15 10 Onyx IBS Svart - Telge SIBK Ramdalshallen
Omgång 12
2021-01-09 12:00 12 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart Hammarens IP
2021-01-09 12:30 12 Eskilstuna Nyfors IK - Onyx IBS Orange Vilsta Sporthall
2021-01-10 09:30 12 Nykvarns IF Vit - Mesta IBK Björkestahallen
2021-01-10 10:30 12 Telge SIBK - Strängnäs IBK Västergård Arena A
Omgång 13
2021-01-16 09:00 13 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK Björkestahallen
2021-01-16 11:00 13 Pershagens SK - Nykvarns IF Vit Pershagens Sporthall
2021-01-16 11:15 13 Onyx IBS Orange - Telge SIBK Rosvalla C
2021-01-16 11:30 13 Mesta IBK - Eskilstuna Nyfors IK Skjulstahallen A
2021-01-17 13:45 13 Torshälla IBK - IFK Mariefred Skjulstahallen A
Omgång 14
2021-01-23 10:45 14 Onyx IBS Svart - Pershagens SK Rosvalla C
2021-01-23 12:30 14 Eskilstuna Nyfors IK - Nykvarns IF Vit Vilsta Sporthall
2021-01-24 10:45 14 Nykvarns IF Svart - Onyx IBS Orange Björkestahallen
2021-01-24 11:30 14 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Thomas Arena
Omgång 15
2021-01-30 10:45 15 Onyx IBS Svart - IFK Mariefred Ramdalshallen
2021-01-30 11:30 15 Mesta IBK - Nykvarns IF Svart Stiga Sports Arena A2
2021-01-31 10:15 15 Nykvarns IF Vit - Telge SIBK Björkestahallen
Omgång 16
2021-02-07 14:00 16 Strängnäs IBK - Onyx IBS Svart Karinslundshallen
2021-02-07 15:30 16 Torshälla IBK - Mesta IBK Skjulstahallen A
2021-02-07 17:30 16 Telge SIBK - Eskilstuna Nyfors IK Västergård Arena A
Omgång 17
2021-02-13 10:00 17 Pershagens SK - Telge SIBK Pershagens Sporthall
2021-02-13 10:45 17 Nykvarns IF Vit - Torshälla IBK Björkestahallen
2021-02-13 12:00 17 IFK Mariefred - Strängnäs IBK Hammarens IP
Omgång 18
2021-02-20 10:30 18 Mesta IBK - Onyx IBS Svart Skjulstahallen A
2021-02-20 10:45 18 Onyx IBS Orange - IFK Mariefred Rosvalla C
2021-02-20 11:15 18 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Björkestahallen
2021-02-21 10:00 18 Torshälla IBK - Eskilstuna Nyfors IK Skjulstahallen A
Omgång 19
2021-03-06 10:30 19 Pershagens SK - Nykvarns IF Svart Pershagens Sporthall
2021-03-06 13:30 19 Onyx IBS Svart - Nykvarns IF Vit Rosvalla A
2021-03-06 15:15 19 Strängnäs IBK - Onyx IBS Orange Thomas Arena
Omgång 20
2021-03-13 15:30 20 Mesta IBK - Strängnäs IBK Skjulstahallen A
2021-03-14 09:30 20 Nykvarns IF Vit - IFK Mariefred Björkestahallen
2021-03-14 12:30 20 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart Skjulstahallen A
2021-03-14 16:00 20 Onyx IBS Orange - Pershagens SK Rosvalla C
2021-03-14 17:15 20 Onyx IBS Svart - Eskilstuna Nyfors IK Rosvalla C
Omgång 21
2021-03-20 09:30 21 Telge SIBK - Onyx IBS Svart Västergård Arena A
2021-03-20 10:15 21 Onyx IBS Orange - Mesta IBK Ramdalshallen
2021-03-20 12:00 21 IFK Mariefred - Eskilstuna Nyfors IK Hammarens IP
2021-03-20 14:00 21 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Vit Thomas Arena
2021-03-21 13:00 21 Pershagens SK - Torshälla IBK Pershagens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis