Spelprogram - Newbody Pojk Serie B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ale IBF P09 Blå Cathrine Johansson cathrine.johansson74@gmail.com 070-485 24 42 Marinblå/Marinblå/Vit
Ale IBF P09 Grön Cathrine Johansson cathrine.johansson74@gmail.com 070-485 24 42 Marinblå/Marinblå/Vit
FBC Lerum P09 Röd Magnus Linder linder_magnus@hotmail.com 0730850639 Röd, Röd, Vit
FBC Lerum P09 Svart Magnus Linder linder_magnus@hotmail.com 0730850639 Röd/Röd/Vit
Floda IBK P09 Vit Jani Silvén janisilven@hotmail.com 0704204950 Vit, Vit, Vit
Frölunda IBK P09 Röd Torbjörn Jacobsson tjacob22@volvocars.com 0733330875 Grön, Röd, Röda
IBF Backadalen P09 Jenny Sörensen jennysorensen@hotmail.com 0707608729 Röd, Röd, Röd
IBF Älvstranden P09 Stefan Carlsson steca.71@gmail.com 0733869525 Vit/Svart/Svart
IBK Bergum P08/09 Daniel Wetterberg dawe73@gmail.com 0723716093 Rosa/Svart/Svart
IBK Kungälv P09 K Jens Dedobé jens.dedobe@ibkkungalv.se 0704855293 Vit/Svart/Svart
IK Zenith P09 Grön Daniel Frid Daniel@brosa.se Grön/Vit/Grön
Landvetter IBK P09 Vit Tobias Gustavsson tobias.gustavsson@flexlink.com 0705-873381 Ljusblå/vit-randig/Svart/Vit
Lindome IBK P09 Lila Peter Gunnarsson peter.k.g@telia.com 0705-881191 Grön/Vit/Vit
Lindås Rasta IBK P09 Grön Claes-Johan Dahlin claesjohan.dahlin@icloud.com 0700928730 Turkos
Lindås Rasta IBK P09 svart Claes-Johan Dahlin claesjohan.dahlin@icloud.com 0700928730 Turkos
Mölndals IBF P09 Daniel Åkfors 0761452858 Röd/Svart/Svart
Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd Peter Almare peter.almare@hotmail.com 0721437972 Rödvit, Röd, Röd
Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Peter Almare peter.almare@hotmail.com 0721437972 Rödvit, Röd, Röd
Stenungsunds IBK P09 Blå Anders Lundgren anderslundgren71@gmail.com 0730515766 blå/svart, Svart, Svart
Överby IBK P09/10 Martin Widblom martinwidblom@gmail.com Röd/Svart/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-10-03 11:20 1 Ale IBF P09 Grön - Lindås Rasta IBK P09 svart Alice Sundelid, Wilma Nielsen Ale Kulturrum
2020-10-03 13:30 1 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Stenungsunds IBK P09 Blå Anton Pålsson, Elliot Södergren Askims Sporthall
2020-10-03 15:30 1 Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd - Lindome IBK P09 Lila Joel Kuusk, Arvid Wikström Mölnlycke Idrottshall
2020-10-04 09:00 1 IBF Älvstranden P09 - IBK Bergum P08/09 Nelly Cerina, Emmy Birgersson Santoshallen
2020-10-04 12:00 1 FBC Lerum P09 Röd - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Andrea Carlsson, Gustav Biveby Rydsbergshallen
2020-10-04 12:00 1 IBF Backadalen P09 - Mölndals IBF P09 Ludvig Granath, Sebastian Henriksen Tuve Sporthall
2020-10-04 12:20 1 Ale IBF P09 Blå - FBC Lerum P09 Svart Tilda Ranebjörk, Alice Sundelid Kronan Älvängen
2020-10-04 12:30 1 Frölunda IBK P09 Röd - Floda IBK P09 Vit Mohsen Karimi, Erfan Ghorbani Flatåsskolan
2020-10-04 13:00 1 IBK Kungälv P09 K - IK Zenith P09 Grön , Molly Larsson Kastellegårdshallen
2020-10-25 13:30 1 Överby IBK P09/10 - Landvetter IBK P09 Vit Malte Hansson, Petter Oxenholt Nordby Supermarkethallen
Omgång 2
2020-10-10 09:00 2 Mölndals IBF P09 - Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd Tim Berger, Simon Hulten Aktiviteten A-Hall
2020-10-10 10:00 2 Landvetter IBK P09 Vit - IBF Backadalen P09 Clara Bergström, Ida Körle Pinntorps Idrottshall
2020-10-10 16:50 2 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - FBC Lerum P09 Svart Nils Bohlin, Hugo Häggström Mölnlycke Idrottshall
2020-10-11 08:30 2 Floda IBK P09 Vit - Lindås Rasta IBK P09 Grön , Elin Johansson Nova Floda Sportcenter
2020-10-11 10:00 2 IK Zenith P09 Grön - IBF Älvstranden P09 Erik Hultén, Axel Höglund Björlanda Idrottshall
2020-10-11 11:15 2 Lindome IBK P09 Lila - FBC Lerum P09 Röd Hugo Jäderholm, Linus Berthou Almåshallen A
2020-10-11 13:00 2 IBK Kungälv P09 K - Överby IBK P09/10 Oscar Enbom, Isak Högstedt Kastellegårdshallen
2020-10-11 13:15 2 IBK Bergum P08/09 - Frölunda IBK P09 Röd Johannes Lunde, Samuel Lindholm Bergumsskolan
Omgång 3
2020-10-17 11:00 3 IBF Backadalen P09 - IBK Kungälv P09 K Albin Sundberg, Leon Kimfors Tuve Sporthall
2020-10-17 18:10 3 Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd - Landvetter IBK P09 Vit Wilma Rask, Elvira Bäckström Mölnlycke Idrottshall
2020-10-18 10:20 3 Ale IBF P09 Blå - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Tilda Ranebjörk, Alice Sundelid Ale Kulturrum
2020-10-18 11:20 3 Ale IBF P09 Grön - Floda IBK P09 Vit Tilda Ranebjörk, Alice Sundelid Ale Kulturrum
2020-10-18 11:20 3 IBF Älvstranden P09 - Överby IBK P09/10 , Fredrik Ohlsson Santoshallen
2020-10-18 11:30 3 Frölunda IBK P09 Röd - IK Zenith P09 Grön Enayat Hasani, Mohsen Karimi Flatåsskolan
2020-10-18 12:15 3 Lindås Rasta IBK P09 Grön - IBK Bergum P08/09 Bianca Fall, Lotte Engblom Askims Sporthall
2020-10-18 13:15 3 Lindås Rasta IBK P09 svart - Stenungsunds IBK P09 Blå David Salomonsson, Bianca Fall Askims Sporthall
2020-10-18 14:40 3 FBC Lerum P09 Svart - Lindome IBK P09 Lila Karl Dahlsjö, Johanna Biveby Lerum Arena C
2020-10-18 15:40 3 FBC Lerum P09 Röd - Mölndals IBF P09 Karl Dahlsjö, Johanna Biveby Lerum Arena C
Omgång 4
2020-11-08 4 Stenungsunds IBK P09 Blå - Ale IBF P09 Blå Spekerödsskolan
2020-11-08 4 Lindome IBK P09 Lila - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Almåshallen A
2020-11-08 4 Floda IBK P09 Vit - Lindås Rasta IBK P09 svart Nova Floda Sportcenter
2020-11-08 4 Mölndals IBF P09 - FBC Lerum P09 Svart Aktiviteten A-Hall
2020-11-08 4 IBK Bergum P08/09 - Ale IBF P09 Grön Bergumsskolan
2020-11-08 4 Landvetter IBK P09 Vit - FBC Lerum P09 Röd Pinntorps Idrottshall
2020-11-08 4 IK Zenith P09 Grön - Lindås Rasta IBK P09 Grön Björlanda Idrottshall
2020-11-08 4 IBK Kungälv P09 K - Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd Kastellegårdshallen
2020-11-08 4 Överby IBK P09/10 - Frölunda IBK P09 Röd Nordby Supermarkethallen
2020-11-08 4 IBF Älvstranden P09 - IBF Backadalen P09 Santoshallen
Omgång 5
2020-11-20 00:00 5 Ale IBF P09 Blå - Lindome IBK P09 Lila Ale Kulturrum
2020-11-21 12:00 5 Ale IBF P09 Grön - IK Zenith P09 Grön Ale Kulturrum
2020-11-21 12:10 5 Lindås Rasta IBK P09 svart - IBK Bergum P08/09 Askims Sporthall
2020-11-21 13:10 5 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Överby IBK P09/10 Askims Sporthall
2020-11-21 17:15 5 Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd - IBF Älvstranden P09 Mölnlycke Idrottshall
2020-11-21 19:15 5 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - Mölndals IBF P09 Mölnlycke Idrottshall
2020-11-22 08:30 5 FBC Lerum P09 Svart - Landvetter IBK P09 Vit Rydsbergshallen
2020-11-22 10:00 5 Frölunda IBK P09 Röd - IBF Backadalen P09 Flatåsskolan
2020-11-22 14:15 5 FBC Lerum P09 Röd - IBK Kungälv P09 K Rydsbergshallen
2020-11-22 17:00 5 Stenungsunds IBK P09 Blå - Floda IBK P09 Vit Spekerödsskolan
Omgång 6
2020-11-28 09:00 6 Mölndals IBF P09 - Lindome IBK P09 Lila Aktiviteten A-Hall
2020-11-28 12:00 6 Landvetter IBK P09 Vit - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Pinntorps Idrottshall
2020-11-28 12:00 6 Överby IBK P09/10 - Ale IBF P09 Grön Nordby Supermarkethallen
2020-11-29 09:00 6 IK Zenith P09 Grön - Lindås Rasta IBK P09 svart Björlanda Idrottshall
2020-11-29 10:30 6 Frölunda IBK P09 Röd - Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd Flatåsskolan
2020-11-29 12:00 6 Floda IBK P09 Vit - Ale IBF P09 Blå Nova Floda Sportcenter
2020-11-29 12:00 6 IBF Älvstranden P09 - FBC Lerum P09 Röd Santoshallen
2020-11-29 12:00 6 IBF Backadalen P09 - Lindås Rasta IBK P09 Grön Tuve Sporthall
2020-11-29 14:00 6 IBK Kungälv P09 K - FBC Lerum P09 Svart Kastellegårdshallen
2020-11-29 14:15 6 IBK Bergum P08/09 - Stenungsunds IBK P09 Blå Bergumsskolan
Omgång 7
2020-12-04 18:40 7 Ale IBF P09 Blå - Mölndals IBF P09 Ale Kulturrum
2020-12-04 18:45 7 Lindås Rasta IBK P09 Grön - Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd Salming Arena
2020-12-05 11:00 7 Ale IBF P09 Grön - IBF Backadalen P09 Ale Kulturrum
2020-12-05 12:10 7 Lindome IBK P09 Lila - Landvetter IBK P09 Vit Almåshallen A
2020-12-05 12:10 7 Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit - IBK Kungälv P09 K Wallenstamhallen
2020-12-05 17:00 7 Lindås Rasta IBK P09 svart - Överby IBK P09/10 Salming Arena
2020-12-06 14:00 7 FBC Lerum P09 Röd - Frölunda IBK P09 Röd Rydsbergshallen
2020-12-06 15:00 7 FBC Lerum P09 Svart - IBF Älvstranden P09 Rydsbergshallen
2020-12-06 15:20 7 Floda IBK P09 Vit - IBK Bergum P08/09 Nova Floda Sportcenter
2020-12-06 17:00 7 Stenungsunds IBK P09 Blå - IK Zenith P09 Grön Spekerödsskolan
Omgång 8
2020-12-19 15:10 8 Lindås Rasta IBK P09 Grön - FBC Lerum P09 Röd Salming Arena
2020-12-19 15:50 8 Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd - Ale IBF P09 Grön Mölnlycke Idrottshall
2020-12-20 08:00 8 Landvetter IBK P09 Vit - Mölndals IBF P09 Pinntorps Idrottshall
2020-12-20 09:00 8 IBF Älvstranden P09 - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit Santoshallen
2020-12-20 10:00 8 IK Zenith P09 Grön - Floda IBK P09 Vit Björlanda Idrottshall
2020-12-20 10:00 8 FBC Lerum P09 Svart - Frölunda IBK P09 Röd Rydsbergshallen
2020-12-20 11:00 8 Överby IBK P09/10 - Stenungsunds IBK P09 Blå Nordby Supermarkethallen
2020-12-20 12:15 8 IBK Bergum P08/09 - Ale IBF P09 Blå Bergumsskolan
2020-12-20 13:00 8 IBK Kungälv P09 K - Lindome IBK P09 Lila Kastellegårdshallen
2020-12-20 13:40 8 IBF Backadalen P09 - Lindås Rasta IBK P09 svart Tuve Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis