Tabell och resultat - Pantamera Flick Röd C

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-25 17:20 Floda IBK F06/07 - IK Zenith F06/07 2 - 0 Nova Floda Sportcenter
2020-10-25 12:15 IBK Bergum F05-06 - Lindås Rasta IBK F06-07 6 - 2 Bergumsskolan
2020-10-24 12:30 Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK F07 Blå 4 - 3 Ale Kulturrum
2020-10-18 15:40 Floda IBK F06/07 - IBK Bergum F05-06 3 - 2 Nova Floda Sportcenter
2020-10-18 10:00 Landvetter IBK F07 Blå - Lindås Rasta IBK F06-07 11 - 4 Pinntorps Idrottshall
2020-10-16 18:30 IK Zenith F06/07 - Ale IBF F06/07 Blå 1 - 4 Björlanda Idrottshall
2020-10-11 16:00 IK Zenith F06/07 - Landvetter IBK F07 Blå 0 - 13 Björlanda Idrottshall
2020-10-11 10:10 Lindås Rasta IBK F06-07 - Floda IBK F06/07 1 - 7 Salming Arena
2020-10-10 16:40 Ale IBF F06/07 Blå - IBK Bergum F05-06 3 - 1 Ale Kulturrum
2020-10-04 14:35 IBK Bergum F05-06 - IK Zenith F06/07 3 - 1 Bergumsskolan
2020-10-03 16:40 Ale IBF F06/07 Blå - Lindås Rasta IBK F06-07 5 - 5 Ale Kulturrum
2020-10-03 13:00 Landvetter IBK F07 Blå - Floda IBK F06/07 1 - 2 Pinntorps Idrottshall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Floda IBK F06/ 07 4 4 0 0 14-4 10 12 2 2 0 (0) 0 5-2 3 6 2 2 0 (0) 0 9-2 7 6
2. Ale IBF F06/ 07 Blå 4 3 1 0 16-10 6 10 3 2 1 (0) 0 12-9 3 7 1 1 0 (0) 0 4-1 3 3
3. Landvetter IBK F07 Blå 4 2 0 2 28-10 18 6 2 1 0 (0) 1 12-6 6 3 2 1 0 (0) 1 16-4 12 3
4. IBK Bergum F05-06 4 2 0 2 12-9 3 6 2 2 0 (0) 0 9-3 6 6 2 0 0 (0) 2 3-6 -3 0
5. Lindås Rasta IBK F06-07 4 0 1 3 12-29 -17 1 1 0 0 (0) 1 1-7 -6 0 3 0 1 (0) 2 11-22 -11 1
6. IK Zenith F06/ 07 4 0 0 4 2-22 -20 0 2 0 0 (0) 2 1-17 -16 0 2 0 0 (0) 2 1-5 -4 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-19 Floda IBK F06/07 - Landvetter IBK F07 Blå Nova Floda Sportcenter
2020-11-19 IK Zenith F06/07 - IBK Bergum F05-06 Björlanda Idrottshall
2020-11-19 Lindås Rasta IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Blå Salming Arena
2020-11-21 14:20 Landvetter IBK F07 Blå - IBK Bergum F05-06 Pinntorps Idrottshall
2020-11-21 16:40 Ale IBF F06/07 Blå - Floda IBK F06/07 Ale Kulturrum
2020-11-21 17:30 Lindås Rasta IBK F06-07 - IK Zenith F06/07 Askims Sporthall
2020-11-27 20:20 Landvetter IBK F07 Blå - IK Zenith F06/07 Önnerödshallen
2020-11-29 16:35 IBK Bergum F05-06 - Ale IBF F06/07 Blå Bergumsskolan
2020-11-29 17:20 Floda IBK F06/07 - Lindås Rasta IBK F06-07 Nova Floda Sportcenter
2020-12-05 13:10 Ale IBF F06/07 Blå - IK Zenith F06/07 Ale Kulturrum
2020-12-05 18:20 Lindås Rasta IBK F06-07 - Landvetter IBK F07 Blå Askims Sporthall
2020-12-06 17:15 IBK Bergum F05-06 - Floda IBK F06/07 Lerjehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis