Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | FBC Partille H6 | 5 | 5 | 0 | 0 | 37-19 | 18 | 15 | 3 | 3 | 0 (0) | 0 | 23-13 | 10 | 9 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 14-6 | 8 | 6 | ||
2. | Utbynäs SK H6 | 5 | 4 | 0 | 1 | 47-24 | 23 | 12 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 28-5 | 23 | 6 | 3 | 2 | 0 (0) | 1 | 19-19 | 0 | 6 | ||
3. | Myggenäs IBK H6 | 4 | 4 | 0 | 0 | 37-19 | 18 | 12 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 18-9 | 9 | 6 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 19-10 | 9 | 6 | ||
4. | Frölunda IBK H6 | 5 | 2 | 1 | 2 | 22-28 | -6 | 7 | 3 | 2 | 0 (0) | 1 | 12-13 | -1 | 6 | 2 | 0 | 1 (0) | 1 | 10-15 | -5 | 1 | ||
5. | IBF Älvstranden H6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 29-23 | 6 | 6 | 3 | 2 | 0 (0) | 1 | 23-14 | 9 | 6 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 6-9 | -3 | 0 | ||
6. | Lindome IBK H6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 36-35 | 1 | 6 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 17-18 | -1 | 3 | 3 | 1 | 0 (0) | 2 | 19-17 | 2 | 3 | ||
7. | IBK Utby H6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 25-29 | -4 | 6 | 3 | 1 | 0 (0) | 2 | 11-19 | -8 | 3 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 14-10 | 4 | 3 | ||
8. | Skatås Göteborg IBK H6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 23-30 | -7 | 6 | 3 | 2 | 0 (0) | 1 | 19-14 | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 4-16 | -12 | 0 | ||
9. | FBC Lerum Utveckling H6 | 5 | 1 | 1 | 3 | 24-36 | -12 | 4 | 2 | 0 | 1 (0) | 1 | 9-15 | -6 | 1 | 3 | 1 | 0 (0) | 2 | 15-21 | -6 | 3 | ||
10. | IBF Backadalen H6 | 5 | 1 | 0 | 4 | 29-29 | 0 | 3 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 18-12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 (0) | 3 | 11-17 | -6 | 0 | ||
11. | Stenungsunds IBK H6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 16-20 | -4 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 3-5 | -2 | 0 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 13-15 | -2 | 3 | ||
12. | Melleruds IBK Div H6 (Spelar EJ) | 3 | 0 | 0 | 3 | 10-43 | -33 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 7-10 | -3 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 3-33 | -30 | 0 |
Kommande matcher | ||
Tid | Match | Arena |
---|---|---|
|
||
2021-02-20 15:30 | Frölunda IBK H6 - Stenungsunds IBK H6 | Frölunda Kulturhus |
2021-02-20 16:00 | FBC Partille H6 - Skatås Göteborg IBK H6 | Qvisthallen |
2021-02-20 20:00 | Myggenäs IBK H6 - FBC Lerum Utveckling H6 | Häggvallsskolan |
2021-02-21 | Melleruds IBK Div H6 (Spelar EJ) - IBF Älvstranden H6 | Rådahallen |
2021-02-21 12:30 | IBF Backadalen H6 - Lindome IBK H6 | Tuve Sporthall |
2021-02-21 13:00 | IBK Utby H6 - Utbynäs SK H6 | Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen |
2021-02-26 20:00 | FBC Lerum Utveckling H6 - IBF Backadalen H6 | Rydsbergshallen |
2021-02-27 16:30 | Stenungsunds IBK H6 - IBK Utby H6 | Stenungsund Arena |
2021-02-28 13:30 | Skatås Göteborg IBK H6 - Melleruds IBK Div H6 (Spelar EJ) | Svingelns Sporthall |
2021-02-28 13:50 | IBF Älvstranden H6 - Frölunda IBK H6 | Santoshallen |
2021-02-28 15:00 | Lindome IBK H6 - FBC Partille H6 | Almåshallen A |
2021-02-28 19:00 | Utbynäs SK H6 - Myggenäs IBK H6 | Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis