Tabell och resultat - Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-10-25 13:30 Värmdö IF - Ingarö IF 4 - 0 Värmdö sporthall
2020-10-24 13:30 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK 0 - 7 Farstahallen 3
2020-10-17 11:30 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 11 Farstahallen 3
2020-10-11 10:15 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK 5 - 1 Tyresöhallen
2020-10-10 17:00 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF 8 - 4 Tomtbergahallen
2020-10-10 12:45 Ingarö IF - Farsta IBK (A) 4 - 0 Ingarö Sporthall
2020-10-04 13:30 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Värmdö sporthall
2020-10-04 10:00 Vendelsö IK - Ekerö IK 7 - 5 Lyckeby Sporthall
2020-10-03 11:30 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 7 - 4 Tyresöhallen
2020-09-26 16:30 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK (A) 7 - 3 Ormingehallen
2020-09-26 13:30 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 9 Ingarö Sporthall
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Tyresö Trollbäcken IBK 3 3 0 0 21-5 16 9 2 2 0 (0) 0 12-5 7 6 1 1 0 (0) 0 9-0 9 3
2. Huddinge IBS (A) 2 2 0 0 19-5 14 6 1 1 0 (0) 0 8-4 4 3 1 1 0 (0) 0 11-1 10 3
3. Vendelsö IK 3 2 0 1 18-12 6 6 1 1 0 (0) 0 7-5 2 3 2 1 0 (0) 1 11-7 4 3
4. Nacka Wallenstam IBK 2 2 0 0 10-5 5 6 1 1 0 (0) 0 7-3 4 3 1 1 0 (0) 0 3-2 1 3
5. Värmdö IF 3 1 0 2 10-11 -1 3 2 1 0 (0) 1 6-3 3 3 1 0 0 (0) 1 4-8 -4 0
6. Ingarö IF 3 1 0 2 4-13 -9 3 2 1 0 (0) 1 4-9 -5 3 1 0 0 (0) 1 0-4 -4 0
7. Töjnan IBK (B) 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
8. Ekerö IK 2 0 0 2 6-12 -6 0 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0 2 0 0 (0) 2 6-12 -6 0
9. Farsta IBK (A) 4 0 0 4 4-29 -25 0 2 0 0 (0) 2 1-18 -17 0 2 0 0 (0) 2 3-11 -8 0
FBI Tullinge Utgått
Salems IF Utgått
Täby FC (B) Utgått
Västerhaninge IBK Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2020-11-21 14:00 Töjnan IBK (B) - Värmdö IF Silverdalshallen
2020-11-21 17:15 Ekerö IK - Huddinge IBS (A) Mälaröhallen
2020-11-22 12:45 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK Värmdö sporthall
2020-11-22 15:15 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF Ormingehallen
2020-11-26 18:45 Töjnan IBK (B) - Vendelsö IK Töjnahallen
2020-11-28 12:45 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK Åbyhallen - Haninge
2020-11-28 14:15 Ingarö IF - Huddinge IBS (A) Ingarö Sporthall
2020-11-29 10:30 Farsta IBK (A) - Ekerö IK Farstahallen 3
2020-12-05 11:15 Ekerö IK - Ingarö IF Tappströms Bollhall
2020-12-05 13:00 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK Tomtbergahallen
2020-12-05 15:15 Farsta IBK (A) - Töjnan IBK (B) Silverdalshallen
2020-12-06 14:00 Värmdö IF - Farsta IBK (A) Värmdö sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis