Senaste resultat | |||
Tid | Match | Resultat | Spelplats |
---|---|---|---|
|
|||
2020-10-25 14:00 | AIK IBF (B) - IBK Bandhagen | 11 - 0 | Råstaparkhallen |
2020-10-17 15:15 | Westermalms IBK - Lokomotiv Stockholm IK | 3 - 4 | Skanstullshallen |
2020-10-17 14:45 | Högdalens AIS - Sköndals IK (B) | 3 - 4 | Högdalshallen |
2020-10-16 19:45 | Nacka Wallenstam IBK (B) - AIK IBF (B) | 5 - 5 | Ormingehallen |
2020-10-11 20:30 | Sköndals IK (B) - IBK Bandhagen | 3 - 5 | Sköndalshallen |
2020-10-11 18:45 | Ängby IF (A) - Westermalms IBK | 6 - 3 | Grimstahallen |
2020-10-11 10:30 | AIK IBF (B) - Duvbo IK | 5 - 6 | Solnahallen |
2020-10-10 17:45 | Värtans IK - Högdalens AIS | 1 - 7 | Hjorthagshallen |
2020-10-10 17:00 | Lokomotiv Stockholm IK - Nacka Wallenstam IBK (B) | 2 - 4 | Skanstullshallen |
2020-10-03 15:30 | IBK Bandhagen - Värtans IK | 7 - 7 | Högdalshallen |
2020-09-27 14:30 | Ängby IF (A) - Sköndals IK (B) | 4 - 4 | Grimstahallen |
2020-09-26 17:00 | Westermalms IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) | 2 - 9 | Skanstullshallen |
Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | Nacka Wallenstam IBK (B) | 4 | 3 | 1 | 0 | 24-12 | 12 | 10 | 2 | 1 | 1 (0) | 0 | 11-8 | 3 | 4 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 13-4 | 9 | 6 | ||
2. | Sköndals IK (B) | 4 | 2 | 1 | 1 | 15-14 | 1 | 7 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 7-7 | 0 | 3 | 2 | 1 | 1 (0) | 0 | 8-7 | 1 | 4 | ||
3. | Högdalens AIS | 3 | 2 | 0 | 1 | 14-7 | 7 | 6 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 7-6 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 7-1 | 6 | 3 | ||
4. | AIK IBF (B) | 4 | 1 | 1 | 2 | 23-15 | 8 | 4 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 16-6 | 10 | 3 | 2 | 0 | 1 (0) | 1 | 7-9 | -2 | 1 | ||
5. | Värtans IK | 3 | 1 | 1 | 1 | 19-19 | 0 | 4 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 12-12 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 (0) | 0 | 7-7 | 0 | 1 | ||
6. | Lokomotiv Stockholm IK | 3 | 1 | 1 | 1 | 11-12 | -1 | 4 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 2-4 | -2 | 0 | 2 | 1 | 1 (0) | 0 | 9-8 | 1 | 4 | ||
7. | Duvbo IK | 3 | 1 | 1 | 1 | 14-16 | -2 | 4 | 1 | 0 | 1 (0) | 0 | 5-5 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 9-11 | -2 | 3 | ||
8. | Ängby IF (A) | 3 | 1 | 1 | 1 | 15-18 | -3 | 4 | 2 | 1 | 1 (0) | 0 | 10-7 | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 5-11 | -6 | 0 | ||
9. | IBK Bandhagen | 3 | 1 | 1 | 1 | 12-21 | -9 | 4 | 1 | 0 | 1 (0) | 0 | 7-7 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 5-14 | -9 | 3 | ||
10. | Westermalms IBK | 4 | 0 | 0 | 4 | 10-23 | -13 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 5-13 | -8 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 5-10 | -5 | 0 | ||
Råsunda IS | Utgått |
Kommande matcher | ||
Tid | Match | Arena |
---|---|---|
|
||
2020-09-19 | Lokomotiv Stockholm IK - Högdalens AIS | Skanstullshallen |
2020-11-20 19:45 | Nacka Wallenstam IBK (B) - IBK Bandhagen | Ormingehallen |
2020-11-27 19:15 | AIK IBF (B) - Sköndals IK (B) | Solnahallen |
2020-11-28 10:00 | Duvbo IK - Högdalens AIS | Brotorpshallen |
2020-11-28 17:30 | Westermalms IBK - Värtans IK | Skanstullshallen |
2020-11-28 19:00 | Lokomotiv Stockholm IK - Ängby IF (A) | Skanstullshallen |
2020-12-05 10:30 | Duvbo IK - Westermalms IBK | Brotorpshallen |
2020-12-05 13:00 | Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (B) | Högdalshallen |
2020-12-05 14:30 | IBK Bandhagen - Lokomotiv Stockholm IK | Högdalshallen |
2020-12-06 20:30 | Sköndals IK (B) - Värtans IK | Sköndalshallen |
2020-12-12 11:15 | Duvbo IK - Nacka Wallenstam IBK (B) | Brotorpshallen |
2020-12-12 12:15 | Högdalens AIS - Lokomotiv Stockholm IK | Högdalshallen |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis