Senaste resultat | |||
Tid | Match | Resultat | Spelplats |
---|---|---|---|
|
|||
2020-02-29 13:00 | IBF Argentum 91 / K4 IF D1 - Team Kalix IBK D1 | 5 - 8 | Arjeplog Sporthall |
2020-02-29 12:00 | IBK Boden D1 - IBK Luleå D1 | 5 - 6 | Boden Arena |
2020-02-29 12:00 | Haparanda AIK D1 - Pajala IF D1 | 3 - 6 | Idrottshuset Haparanda |
2020-02-23 13:00 | IBF Argentum 91 / K4 IF D1 - IBK Boden D1 | 5 - 5 e.förl. | Arjeplog Sporthall |
2020-02-23 13:00 | Pajala IF D1 - Team Kalix IBK D1 | 0 - 5 | Pajala Sp |
2020-02-22 12:00 | IBF Argentum 91 / K4 IF D1 - Haparanda AIK D1 | 9 - 3 | ND Hallen |
2020-02-21 20:00 | Öjebyns IBF D1 - Pajala IF D1 | 7 - 2 | Norrmalmia Sph |
2020-02-21 19:30 | Team Kalix IBK D1 - IBK Boden D1 | 3 - 8 | Sportcity Kalix |
2020-02-16 13:00 | Pajala IF D1 - IBK Boden D1 | 1 - 2 | Pajala Sp |
2020-02-15 15:45 | IBK Boden D1 - Haparanda AIK D1 | 10 - 1 | Boden Arena |
2020-02-15 13:00 | IBF Argentum 91 / K4 IF D1 - IBK Luleå D1 | 3 - 4 | Arjeplog Sporthall |
2020-02-14 19:30 | Team Kalix IBK D1 - IBK Luleå D1 | 3 - 3 e.förl. | Sportcity Kalix |
Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | IBK Luleå D1 | 12 | 8 | 2 (0) | 2 | 68-41 | 27 | 26 | 6 | 3 | 1 (0) | 2 | 38-23 | 15 | 10 | 6 | 5 | 1 (0) | 0 | 30-18 | 12 | 16 | ||
2. | Öjebyns IBF D1 | 12 | 8 | 1 (1) | 3 | 59-42 | 17 | 26 | 6 | 5 | 0 (0) | 1 | 34-22 | 12 | 15 | 6 | 3 | 1 (1) | 2 | 25-20 | 5 | 11 | ||
3. | IBK Boden D1 | 12 | 7 | 1 (0) | 4 | 73-46 | 27 | 22 | 6 | 3 | 0 (0) | 3 | 35-24 | 11 | 9 | 6 | 4 | 1 (0) | 1 | 38-22 | 16 | 13 | ||
4. | Pajala IF D1 | 12 | 7 | 0 (0) | 5 | 59-43 | 16 | 21 | 6 | 3 | 0 (0) | 3 | 32-16 | 16 | 9 | 6 | 4 | 0 (0) | 2 | 27-27 | 0 | 12 | ||
5. | Team Kalix IBK D1 | 12 | 5 | 1 (0) | 6 | 71-58 | 13 | 16 | 6 | 2 | 1 (0) | 3 | 35-27 | 8 | 7 | 6 | 3 | 0 (0) | 3 | 36-31 | 5 | 9 | ||
6. | IBF Argentum 91 / K4 IF D1 | 12 | 3 | 2 (1) | 7 | 53-76 | -23 | 12 | 6 | 2 | 1 (0) | 3 | 32-29 | 3 | 7 | 6 | 1 | 1 (1) | 4 | 21-47 | -26 | 5 | ||
7. | Haparanda AIK D1 | 12 | 0 | 1 (0) | 11 | 37-114 | -77 | 1 | 6 | 0 | 1 (0) | 5 | 20-53 | -33 | 1 | 6 | 0 | 0 (0) | 6 | 17-61 | -44 | 0 | ||
Sunderby SK D1 | Uteslutet |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis