Senaste resultat | |||
Tid | Match | Resultat | Spelplats |
---|---|---|---|
|
|||
2020-03-08 16:15 | Tungelsta IF - Nynäshamns IBK | 5 - 0 | Åbyhallen - Haninge |
2020-03-08 09:30 | Huddinge IK - Täby FC (C) | 0 - 4 | Kvarnbergshallen |
2020-03-07 16:00 | Tumba GOIF - Västerhaninge IBK | 4 - 10 | Storvretens Sporthall |
2020-03-07 15:45 | FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK | 6 - 1 | Tullingehallen |
2020-03-07 14:15 | Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) | 7 - 0 | Skogsängshallen |
2020-03-01 10:30 | Nacka Wallenstam IBK (B) - Tumba GOIF | 1 - 5 | Ormingehallen |
2020-02-16 12:30 | Salems IF - FBI Tullinge (A) | 2 - 11 | Skogsängshallen |
2020-02-16 11:15 | Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK | 1 - 4 | Storvretens Sporthall |
2020-02-16 10:30 | Huddinge IK - Tungelsta IF | 6 - 4 | Kvarnbergshallen |
2020-02-15 12:30 | Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK | 3 - 4 | Kvarnängshallen |
2020-02-14 19:45 | Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK | 1 - 7 | Ormingehallen |
2020-02-09 12:15 | Nacka Wallenstam IBK (B) - Nynäshamns IBK | 2 - 2 | Ormingehallen |
Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | Västerhaninge IBK | 15 | 13 | 1 | 1 | 73-31 | 42 | 40 | 7 | 6 | 1 (0) | 0 | 31-14 | 17 | 19 | 8 | 7 | 0 (0) | 1 | 42-17 | 25 | 21 | ||
2. | FBI Tullinge (A) | 14 | 11 | 0 | 3 | 67-25 | 42 | 33 | 8 | 7 | 0 (0) | 1 | 45-11 | 34 | 21 | 6 | 4 | 0 (0) | 2 | 22-14 | 8 | 12 | ||
3. | Huddinge IK | 16 | 10 | 1 | 5 | 64-41 | 23 | 31 | 7 | 5 | 0 (0) | 2 | 28-16 | 12 | 15 | 9 | 5 | 1 (0) | 3 | 36-25 | 11 | 16 | ||
4. | Täby FC (C) | 14 | 10 | 1 | 3 | 47-35 | 12 | 31 | 6 | 5 | 0 (0) | 1 | 21-16 | 5 | 15 | 8 | 5 | 1 (0) | 2 | 26-19 | 7 | 16 | ||
5. | Tumba GOIF | 16 | 6 | 1 | 9 | 53-65 | -12 | 19 | 9 | 3 | 1 (0) | 5 | 27-38 | -11 | 10 | 7 | 3 | 0 (0) | 4 | 26-27 | -1 | 9 | ||
6. | Tungelsta IF | 15 | 5 | 2 | 8 | 42-47 | -5 | 17 | 7 | 4 | 0 (0) | 3 | 25-23 | 2 | 12 | 8 | 1 | 2 (0) | 5 | 17-24 | -7 | 5 | ||
7. | Salems IF | 15 | 5 | 1 | 9 | 53-75 | -22 | 16 | 8 | 3 | 0 (0) | 5 | 31-40 | -9 | 9 | 7 | 2 | 1 (0) | 4 | 22-35 | -13 | 7 | ||
8. | Tyresö Trollbäcken IBK | 14 | 4 | 3 | 7 | 42-47 | -5 | 15 | 7 | 1 | 1 (0) | 5 | 15-28 | -13 | 4 | 7 | 3 | 2 (0) | 2 | 27-19 | 8 | 11 | ||
9. | Nynäshamns IBK | 16 | 2 | 2 | 12 | 30-60 | -30 | 8 | 8 | 0 | 1 (0) | 7 | 14-24 | -10 | 1 | 8 | 2 | 1 (0) | 5 | 16-36 | -20 | 7 | ||
10. | Nacka Wallenstam IBK (B) | 15 | 1 | 4 | 10 | 17-62 | -45 | 7 | 8 | 0 | 4 (0) | 4 | 11-30 | -19 | 4 | 7 | 1 | 0 (0) | 6 | 6-32 | -26 | 3 | ||
Malmens FS | Utgått | |||||||||||||||||||||||
Vendelsö IK | Utgått |
Kommande matcher | ||
Tid | Match | Arena |
---|---|---|
|
||
2020-03-08 09:30 | Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF | Tyresöhallen |
Täby FC (C) - FBI Tullinge (A) | Hägerneholmshallen | |
Huddinge IK - Nynäshamns IBK | Kvarnbergshallen | |
Tungelsta IF - Tumba GOIF | Tungelsta Sporthall | |
Västerhaninge IBK - Salems IF | ||
Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (A) | Myrsjöskolan | |
Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK | Hägerneholmshallen | |
Nynäshamns IBK - Täby FC (C) | Kvarnängshallen | |
Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) | Strandhallen - Tyresö | |
FBI Tullinge (A) - Västerhaninge IBK | Tullingehallen | |
Salems IF - Tungelsta IF | Skogsängshallen | |
Huddinge IK - Tumba GOIF | Kvarnbergshallen |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis