Spelprogram - Träningsmatcher Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Norra Allsvenskan Marita Lieback marita.lieback@aikinnebandy.se 070-749 94 43 Svart, Vit, Svartgul
Balrog B/S IK (Div 1) Rasmus Hebrant rasmus.hebrant@gmail.com 070-149 99 50
Bergs IK Patrick Liedberg packe@bergsik.se 0709-233837 Gul, Svart, Svart
BK Vingen H3 Svart/gul, Svart, Svart
Ekbackskyrkans IBK Svart, Svart, Svart
FBC Nyköping H2 Martin Svensson martin.svensson@fbcnykoping.se 070-4534026 Svart, Svart, Svart
Finspång IBK Röd, Svart, Svart
Hagunda IF Allsvenskan Herrar Therese Bergman tessanbman@gmail.com 0702640364 Blå, Svart, Blå
Hudik/Björkberg IBK Allsv Daniel Holm daniel.holm@gavleborg.rf.se 073-804 44 24 Blå, Blå, Blå
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBK Uppsala Teknologer David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IFK Gnesta A-lag Blå/vit, blå, blå
IK Råby Västerås Vinröd, Svart, Svart
IK Standard H2 Mikael Eriksson 070-2230007 Svart, Svart, Svart
Ingarö IF A Svart, Svart, Svart
Katrineholms IBF Herrar Emma Callhammar callitzz@hotmail.com 0709520757 Vit, Svart, Svart
KFUM Norrköping IBF Fredrik Danebrand Dane@KFUM.me 0733-50 88 28 Vit, Blå, vit
Kungsörs IBK U Svart, Svart, Svart
Köpings IS Svart, Svart, Svart
Ledberg IBF H1 Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@gmail.com 0733-142059 Grön/Vit, Vit, Vit
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Sebastian Wahlgren sebastian.wahlgren@wurth.se 070-6124829 Svart, Svart, Svart
Onyx IBK Tobias Palm tobbe@onyxinnebandy.se 073-6229901 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS H2 Orange, Svart, Svart
Salems IF A-Laget Richard Delsius richard@delsius.se Lila/blå, Vit, Vit
Strängnäs IBK AS Johan Blomdahl blomdahl.johan74@gmail.com 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Södermanland P16
Telge IBS H1 Roland Fränzel roland.franzel@supermarket.ica.se 070-971 75 72 Röd, Röd, Vit
Tillberga IK Robin Enrico Crotto crotto@cebratic.se 0721550016 Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK H1 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK HU Peter Zackrisson peterzackrizon@yahoo.se 0705141615 Röd, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-08-04 13:00 1 Onyx IBS H2 - Balrog B/S IK (Div 1) 6 - 5 Rosvalla A 77
2018-08-04 15:30 1 Onyx IBK - Ledberg IBF H1 5 - 0 Rosvalla A 224
2018-08-04 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Torshälla IBK H1 7 - 7 Thomas Arena
2018-08-18 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Hagunda IF Allsvenskan Herrar Thomas Arena
2018-08-18 16:15 1 FBC Nyköping H2 - KFUM Norrköping IBF Inst. Nyköpings Sporthall
2018-08-19 12:00 1 Telge IBS H1 - IBK Uppsala Teknologer 9 - 5 Västergård Arena A
2018-08-19 16:00 1 Onyx IBK - IBF Västerås 5 - 3 Rosvalla A
2018-08-22 18:30 1 Telge IBS H1 - IFK Gnesta A-lag 8 - 2 Västergård Arena A 110
2018-08-25 16:00 1 Strängnäs IBK AS - AIK IBF Norra Allsvenskan Thomas Arena
2018-08-25 16:30 1 IK Standard H2 - Tillberga IK Skjulstahallen A
2018-08-26 15:30 1 Torshälla IBK HU - Ekbackskyrkans IBK 5 - 4 Skjulstahallen A
2018-08-26 18:30 1 Onyx IBS H2 - Ingarö IF A 4 - 5 Rosvalla A 75
2018-08-29 19:00 1 IK Standard H2 - Köpings IS Skjulstahallen A
2018-09-01 16:00 1 FBC Nyköping H2 - Bergs IK Nyköpings Sporthall
2018-09-03 19:30 1 Strängnäs IBK AS - Salems IF A-Laget Thomas Arena
2018-09-09 10:30 1 Torshälla IBK HU - IK Råby Västerås 3 - 4 Skjulstahallen A
2018-09-13 19:30 1 FBC Nyköping H2 - Finspång IBK Rosvalla B
2018-09-15 16:00 1 FBC Nyköping H2 - Torshälla IBK H1 Nyköpings Sporthall
2018-09-16 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - IFK Gnesta A-lag Inst. Björkestahallen
2018-09-16 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Hudik/Björkberg IBK Allsv Thomas Arena
2018-09-19 18:00 1 Torshälla IBK H1 - Katrineholms IBF Herrar Inst. Stiga Sports Arena A2
2018-09-19 19:15 1 IK Standard H2 - Köpings IS Skjulstahallen A
2018-09-22 16:00 1 FBC Nyköping H2 - BK Vingen H3 Inst. Nyköpings Sporthall
2018-09-23 12:00 1 Torshälla IBK HU - Kungsörs IBK U 10 - 1 Skjulstahallen A 47
2018-09-23 19:30 1 IK Standard H2 - Torshälla IBK HU Skjulstahallen A
2018-12-15 16:00 1 Strängnäs IBK AS - IBF Västerås Thomas Arena
2019-01-06 14:00 1 IFK Gnesta A-lag - Telge IBS H1 0 - 0 Frejahallen
2019-06-18 19:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - IBF Västerås Björkestahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis