Poängliga - Pantamera Damjuniorer 2 södra



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Norah Blomqvist Värmdö IF (B) 11 25 7 32 2
2. Olivia Lidberg Värmdö IF (B) 6 16 3 19 0
3. Jasmine Berggren FBC Kungsholmen 11 11 7 18 0
4. Tilde Willbeck IFK Haninge 13 8 10 18 0
5. Agnes Karlström Älvsjö AIK IBF (B) 9 9 7 16 0
6. Amanda Holmqvist FBC Kungsholmen 12 12 3 15 2
7. Emilia Suneson Värmdö IF (B) 9 8 6 14 0
8. Paulina Rustas Älvsjö AIK IBF (B) 10 7 6 13 0
9. Julia Persson Tungelsta IF 15 10 2 12 2
10. Elsa Wendt Älvsjö AIK IBF (B) 11 8 4 12 0
11. Simone Bousset IFK Haninge 12 8 4 12 4
12. Thea Söderlund IFK Haninge 12 9 2 11 8
13. Sofia Norrgård IFK Haninge 11 6 5 11 0
14. Evelina Berthling FBC Kungsholmen 12 3 8 11 2
15. Felicia Silvernäs Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 7 3 10 0
16. Maja Sandelowsky IFK Haninge 10 6 4 10 4
17. Tyra Näslund Värmdö IF (B) 13 4 6 10 2
18. Sigrid Närding Värmdö IF (B) 6 8 1 9 2
19. Siri Nilsson Älvsjö AIK IBF (B) 9 7 2 9 0
20. Norah Koski Wikström Tungelsta IF 8 6 3 9 2
21. Mia Galic Huddinge IBS (B) 3 5 4 9 0
22. Lea Melander Huddinge IBS (B) 6 2 7 9 0
23. Liv Wetterholm Värmdö IF (B) 6 2 7 9 0
24. Signe Nyman Värmdö IF (B) 7 5 3 8 2
25. Maya Ternström IFK Haninge 11 4 4 8 0
26. Elin Forsman Älvsjö AIK IBF (B) 9 4 4 8 6
27. Tyra Ferringmark Värmdö IF (B) 4 3 5 8 4
28. Elvira Wanlayaphol-Sporre Endre IF 8 3 5 8 4
29. Melina Jirebeck Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 7 6 1 7 2
30. Anna Livia Anrell Älvsjö AIK IBF (B) 9 6 1 7 4
31. Emma Torbjörnsdotter Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 4 5 2 7 0
32. Ottilia Sollerman Endre IF 12 5 2 7 0
33. Vendela Lindahl IFK Haninge 12 5 2 7 2
34. Nova Gidlund Älvsjö AIK IBF (B) 12 4 3 7 4
35. Enya Fougelberg Älvsjö AIK IBF (B) 8 3 4 7 0
36. Nelly Rydin IFK Haninge 13 3 4 7 0
37. Nova Säther Tungelsta IF 13 2 5 7 2
38. Emma Bylund Nynäshamns IBK 14 6 0 6 0
39. Felicia Holst Lindén Älvsjö AIK IBF (B) 1 5 1 6 0
40. Saga Zetterström Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 4 5 1 6 0
41. Matilda Westin Rosén Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 11 3 3 6 0
42. Saga Thorsson Huddinge IBS (B) 10 3 3 6 0
43. Eira Nyman Värmdö IF (B) 6 3 3 6 0
44. Mira Nilsson Tungelsta IF 12 3 3 6 4
45. Scilla Ahlström Värmdö IF (B) 4 2 4 6 0
46. Emilie Caldenius Nynäshamns IBK 13 2 4 6 0
47. Elin Aalo Tungelsta IF 13 2 4 6 2
48. Elsa Lindgren Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 9 2 4 6 2
49. Emelie Persson-Lindeborg Värmdö IF (B) 4 0 6 6 0
50. Sara Sönnergren Nynäshamns IBK 9 5 0 5 0
51. Molly Lindell Huddinge IBS (B) 12 5 0 5 0
52. Maja Strömbeck Älvsjö AIK IBF (B) 3 5 0 5 2
53. Isabell Vikström Nynäshamns IBK 13 5 0 5 4
54. Josefine Österblom Huddinge IBS (B) 4 4 1 5 0
55. Alice Ungman Älvsjö AIK IBF (B) 10 4 1 5 0
56. Lily Forsman Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 4 1 5 0
57. Olivia Låstberg IFK Haninge 12 4 1 5 0
58. Smilla Roos Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 8 4 1 5 0
59. Linnea Good Huddinge IBS (B) 4 3 2 5 0
60. Linnea Hallensjö Tungelsta IF 16 3 2 5 0
61. Ester Idar Värmdö IF (B) 8 3 2 5 2
62. Clara Olsson Nynäshamns IBK 14 3 2 5 2
63. Elise Ollert Älvsjö AIK IBF (B) 3 3 2 5 4
64. Moa Lilja Lundqvist Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 2 3 5 0
65. Maja Lindow Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 9 2 3 5 0
66. Selma de Viciola Huddinge IBS (B) 4 2 3 5 0
67. Maja Petersson Nynäshamns IBK 9 2 3 5 2
68. Leia Malmvall Tungelsta IF 14 2 3 5 2
69. Cornelia Laufke Värmdö IF (B) 3 2 3 5 2
70. Ella Bohjort Värmdö IF (B) 4 1 4 5 0
71. Zoe Tellerhag Älvsjö AIK IBF (B) 8 1 4 5 0
72. Nicolina Stupar Nynäshamns IBK 11 1 4 5 2
73. Ruth Mark Huddinge IBS (B) 2 3 1 4 0
74. Elise Wikberger Värmdö IF (B) 4 3 1 4 0
75. Tindra Friberg Älvsjö AIK IBF (B) 7 3 1 4 0
76. Tova Back FBC Kungsholmen 5 3 1 4 0
77. Emmy Nygren Endre IF 11 3 1 4 2
78. Elvira Berzelius Endre IF 12 2 2 4 0
79. Irma Westergren Endre IF 12 2 2 4 0
80. Nova Björkkvist Tungelsta IF 9 2 2 4 0
81. Amina Jerbi Huddinge IBS (B) 10 2 2 4 0
82. Nathalie Ekman Älvsjö AIK IBF (B) 5 2 2 4 0
83. Minou Melin Franklin Endre IF 11 2 2 4 2
84. Tyra Blomdahl Huddinge IBS (B) 3 1 3 4 0
85. Nova Karlsson Nynäshamns IBK 13 1 3 4 0
86. Nike Dahlberg Sandlin Huddinge IBS (B) 8 1 3 4 0
87. Vendela Bergström Älvsjö AIK IBF (B) 8 1 3 4 0
88. Elvira Hammarberg Älvsjö AIK IBF (B) 1 1 3 4 0
89. Felicia Strålind IFK Haninge 4 1 3 4 0
90. Lisa Sundqvist IFK Haninge 7 1 3 4 2
91. Sara Lindquist Värmdö IF (B) 12 1 3 4 2
92. Nora Andersson Tungelsta IF 16 1 3 4 2
93. Maja Hansell Tungelsta IF 7 3 0 3 0
94. Iva Galic Huddinge IBS (B) 3 3 0 3 0
95. Ida Lundberg Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 3 0 3 0
96. Cornelia Ichu Älvsjö AIK IBF (B) 5 3 0 3 0
97. Klara Ribrant Älvsjö AIK IBF (B) 8 2 1 3 0
98. Isabelle Ståhl Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 5 2 1 3 0
99. Asta Lundin IFK Haninge 4 2 1 3 0
100. Matilda Elfgren Huddinge IBS (B) 2 2 1 3 0
101. Alice Kruth Huddinge IBS (B) 3 2 1 3 0
102. Lea Hägglund Nynäshamns IBK 13 2 1 3 0
103. Nova Lindborg Wisselgren Endre IF 11 2 1 3 0
104. Emelie Palo Edlund Huddinge IBS (B) 1 2 1 3 0
105. Maja Sandelin Endre IF 12 2 1 3 0
106. Cornelia Hagström Huddinge IBS (B) 5 2 1 3 2
107. Emma Myrland Nynäshamns IBK 12 1 2 3 0
108. Engla Mirén IFK Haninge 12 1 2 3 0
109. Saga Tornborg IFK Haninge 9 1 2 3 0
110. Frida Porseteg Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 5 1 2 3 0
111. Julia Thorell Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 9 1 2 3 0
112. Matilda Forssman Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 9 1 2 3 0
113. Tyra Håkans Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 7 1 2 3 0
114. Lova Falk Älvsjö AIK IBF (B) 8 1 2 3 0
115. Anna Schmidt Älvsjö AIK IBF (B) 4 1 2 3 0
116. Agnes Carlberg FBC Kungsholmen 2 1 2 3 0
117. Tilda Johansson Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 10 1 2 3 2
118. Maja Neffling Värmdö IF (B) 8 1 2 3 2
119. Ebba Grunewald FBC Kungsholmen 11 1 2 3 4
120. Emma Jädestam Dahlgren Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 8 0 3 3 0
121. Ebba Smitterberg Endre IF 12 0 3 3 0
122. Hedda Uller Värmdö IF (B) 13 0 3 3 0
123. Nathalie Österblom Huddinge IBS (B) 1 0 3 3 0
124. Lorin Sari Huddinge IBS (B) 12 0 3 3 0
125. Ebba Ek Huddinge IBS (B) 8 0 3 3 0
126. Alva Edwards IFK Haninge 13 0 3 3 2
127. Linn Karlsson Huddinge IBS (B) 2 2 0 2 0
128. Embla Mirvall Huddinge IBS (B) 2 2 0 2 0
129. Emmie Olsson Endre IF 5 2 0 2 0
130. Edith Sagnerius Lundevi Värmdö IF (B) 8 2 0 2 0
131. Ebba Öhberg Tungelsta IF 14 2 0 2 2
132. Lina Singstedt Wiking Huddinge IBS (B) 9 2 0 2 14
133. Emelie Ekhammer Huddinge IBS (B) 5 1 1 2 0
134. Amity Lundkvist Huddinge IBS (B) 5 1 1 2 0
135. Siv Sandgren Värmdö IF (B) 1 1 1 2 0
136. Nora Jakobsson Endre IF 11 1 1 2 0
137. Molly Qvarforth Värmdö IF (B) 1 1 1 2 0
138. Elma Kirkis Värmdö IF (B) 2 1 1 2 0
139. Saga Persson-Daun Värmdö IF (B) 4 1 1 2 0
140. Marie Forsberg Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 1 1 2 0
141. Adeline Edvinsson Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 5 1 1 2 0
142. Jasmine Arnimo Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 9 1 1 2 0
143. Amanda Selldén Älvsjö AIK IBF (B) 8 1 1 2 0
144. Vera Meissner Älvsjö AIK IBF (B) 2 1 1 2 0
145. Olivia Gustafsson Älvsjö AIK IBF (B) 1 1 1 2 0
146. Sabina Holgersson Älvsjö AIK IBF (B) 6 1 1 2 0
147. Siri Holmström IFK Haninge 4 1 1 2 2
148. Alexandra Falk IFK Haninge 5 1 1 2 4
149. Emelie Hennies Tungelsta IF 15 1 1 2 4
150. Filippa Jennesäter Värmdö IF (B) 3 0 2 2 0
151. Hannah Bristam Värmdö IF (B) 4 0 2 2 0
152. Leah Blomberg Nynäshamns IBK 11 0 2 2 0
153. Emilia Risberg Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 4 0 2 2 0
154. Maja Lindberg Älvsjö AIK IBF (B) 5 0 2 2 0
155. Lisa Edlund Älvsjö AIK IBF (B) 9 0 2 2 0
156. Alva Vildir Älvsjö AIK IBF (B) 4 0 2 2 0
157. Elin Blomqvist FBC Kungsholmen 4 0 2 2 0
158. Molly Wahlqvist Älvsjö AIK IBF (B) 8 0 2 2 4
159. Smilla Sagestam Nynäshamns IBK 13 1 0 1 0
160. Matilda Andersson FBC Kungsholmen 2 1 0 1 0
161. Ruth Aule FBC Kungsholmen 11 1 0 1 0
162. Chanell Allstrin Huddinge IBS (B) 2 1 0 1 0
163. Hanna Shehu Nynäshamns IBK 4 1 0 1 0
164. Källa Bergdahl Huddinge IBS (B) 3 1 0 1 0
165. Mine Lindell Huddinge IBS (B) 5 1 0 1 0
166. Lovisa Skogfält Huddinge IBS (B) 2 1 0 1 0
167. Alice Engberg Värmdö IF (B) 3 1 0 1 0
168. Olivia Ulfvin Värmdö IF (B) 4 1 0 1 0
169. Ebba Karlsson Endre IF 2 1 0 1 0
170. Lizia Asp Tungelsta IF 10 1 0 1 2
171. Lova Ros Huddinge IBS (B) 6 1 0 1 2
172. Evelina Christiansen Huddinge IBS (B) 1 0 1 1 0
173. Amilia Nordstrand Huddinge IBS (B) 1 0 1 1 0
174. Alma Sundh Nynäshamns IBK 13 0 1 1 0
175. Linnea Jansson Nynäshamns IBK 12 0 1 1 0
176. Amanda Blomqvist Värmdö IF (B) 3 0 1 1 0
177. Edith Järlö Ahlby Endre IF 3 0 1 1 0
178. Mira Müllersdorf Värmdö IF (B) 1 0 1 1 0
179. Selma Sjöshult Älvsjö AIK IBF (B) 1 0 1 1 0
180. Isa Nilsson Gidlöf FBC Kungsholmen 11 0 1 1 0
181. Moa Jägerskog Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 5 0 1 1 0
182. Melina Skaltsa Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 8 0 1 1 0
183. Adessa Hindawi Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 5 0 1 1 2
184. Elsa Gustafsson Älvsjö AIK IBF (B) 8 0 1 1 2
185. Ida Larsson FBC Kungsholmen 12 0 1 1 2
186. Olicia Weaver Tungelsta IF 15 0 1 1 2
187. Matilda Dahlman Tungelsta IF 16 0 1 1 2
188. Olivia Leonardsson Huddinge IBS (B) 5 0 1 1 2
189. Clara Gullberg Huddinge IBS (B) 3 0 1 1 2
190. Ebba Johannesson Tungelsta IF 13 0 1 1 4
191. Isa Unander Tungelsta IF 6 0 0 0 0
192. Enya Carlenstein Tungelsta IF 3 0 0 0 0
193. My Sutton Tungelsta IF 16 0 0 0 0
194. Junis Hultgren Värmdö IF (B) 6 0 0 0 0
195. Alba-Lo Mossfeldt Köhler Värmdö IF (B) 2 0 0 0 0
196. Jennifer Landqvist Ryskåsen Värmdö IF (B) 1 0 0 0 0
197. Elsa Barck Endre IF 2 0 0 0 0
198. Lovisa Girfalk Endre IF 5 0 0 0 0
199. Nelly Nordlinder Värmdö IF (B) 1 0 0 0 0
200. Elsa Vestberg Endre IF 1 0 0 0 0
201. Maja Rudelius Endre IF 1 0 0 0 0
202. Märta Lindell Endre IF 6 0 0 0 0
203. Lova Edwall Endre IF 2 0 0 0 0
204. Kajsa Eklund Endre IF 1 0 0 0 0
205. Bianca Malmqvist Endre IF 6 0 0 0 0
206. Olivia Idensjö Huddinge IBS (B) 2 0 0 0 0
207. Matilda Wirén Huddinge IBS (B) 1 0 0 0 0
208. Filippa Wijnbladh Huddinge IBS (B) 3 0 0 0 0
209. Maya Lundell Huddinge IBS (B) 1 0 0 0 0
210. Amanda Selldén Huddinge IBS (B) 2 0 0 0 0
211. Tove Ivarsson Huddinge IBS (B) 1 0 0 0 0
212. Felicia Orneklint Huddinge IBS (B) 3 0 0 0 0
213. Minna Forssell Huddinge IBS (B) 5 0 0 0 0
214. Wilma Hällbom Endre IF 3 0 0 0 0
215. Tilde Callin Huddinge IBS (B) 1 0 0 0 0
216. Chanel Melin Franklin Endre IF 10 0 0 0 0
217. Frida Thunholm Endre IF 2 0 0 0 0
218. Malin Förde Denstedt Endre IF 3 0 0 0 0
219. Ebba Svedman Nynäshamns IBK 13 0 0 0 0
220. Kerstin Svinhufvud Nynäshamns IBK 14 0 0 0 0
221. Lova Öttenius Nynäshamns IBK 2 0 0 0 0
222. Linnea Burman Thorell Nynäshamns IBK 13 0 0 0 0
223. Ester Stenberg Huddinge IBS (B) 8 0 0 0 0
224. Johanna Melander Huddinge IBS (B) 1 0 0 0 0
225. Meline Ovsepian Huddinge IBS (B) 2 0 0 0 0
226. Linnéa Strandberg Huddinge IBS (B) 1 0 0 0 0
227. Ida Hydling FBC Kungsholmen 1 0 0 0 0
228. Felicia Holm FBC Kungsholmen 2 0 0 0 0
229. Ebba Jarmteg Älvsjö AIK IBF (B) 3 0 0 0 0
230. Stina Askenstål Älvsjö AIK IBF (B) 1 0 0 0 0
231. Alice Lyrberg Älvsjö AIK IBF (B) 11 0 0 0 0
232. Ariana Javadi FBC Kungsholmen 12 0 0 0 0
233. Hanna Hinas Älvsjö AIK IBF (B) 4 0 0 0 0
234. Elina Zibell Älvsjö AIK IBF (B) 3 0 0 0 0
235. Moa André Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 9 0 0 0 0
236. Tia Johnsson Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 0 0 0 0
237. Märta Wigle Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 2 0 0 0 0
238. Elsa Sjöström Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 2 0 0 0 0
239. Astrid Mellqvist Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 3 0 0 0 0
240. Thea Bruselius Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 1 0 0 0 0
241. Tanja Dimitrov Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 3 0 0 0 0
242. Rebecka Dahm Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 4 0 0 0 0
243. Nova Lang Dahlstedt Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 1 0 0 0 0
244. Elina Silverius Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 5 0 0 0 0
245. Tilde Dimitrov Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 1 0 0 0 0
246. Louise Holm Älvsjö AIK IBF (B) 6 0 0 0 0
247. Kayla Engdahl Tuffano IFK Haninge 1 0 0 0 0
248. Smilla Hedin Älvsjö AIK IBF (B) 9 0 0 0 0
249. Anna Sundqvist IFK Haninge 13 0 0 0 0
250. Caroline Ferreira Stradiotto IFK Haninge 2 0 0 0 0
251. Evelina Flodell Johansson IFK Haninge 6 0 0 0 0
252. Joline Sommer IFK Haninge 1 0 0 0 0
253. Ida Warvelin IFK Haninge 10 0 0 0 0
254. Vera Törnqvist Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 1 0 0 0 0
255. Olivia Berg IFK Haninge 8 0 0 0 0
256. Hanna Flygare IFK Haninge 12 0 0 0 2
257. Freja Holmstedt Endre IF 1 0 0 0 2
258. Clara Lindgren Endre IF 11 0 0 0 2
259. Majken Elg Endre IF 1 0 0 0 2
260. Alicia Aalo Tungelsta IF 10 0 0 0 2
261. Nellie Sandberg Nynäshamns IBK 9 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis