Poängliga - Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Amanda Hansen Kungsörs IBK D2 11 22 8 30 2
2. Emma Holgersson Bruhn IFK Arboga IBK D2 9 18 12 30 4
3. Emellie Gharaei Skälby IBK D2 9 17 9 26 2
4. Sofia Rönnings Skälby IBK D2 10 12 14 26 0
5. Elina Hirvi IFK Arboga IBK D2 7 17 8 25 6
6. Elsa Backlund Nora IBK D2 7 17 5 22 2
7. Sofie Jaska IFK Arboga IBK D2 8 12 7 19 2
8. Minelle Holmgren Persson Lillån IBK Ung D2 11 11 5 16 2
9. Elsa Gunnarsson Skälby IBK D2 8 8 8 16 4
10. Cornelia Lindell Lillån IBK Ung D2 12 7 9 16 4
11. Sofia Javeblad Kungsörs IBK D2 10 6 9 15 0
12. Ida Lind Nora IBK D2 8 4 11 15 0
13. Svea Bäckström Skälby IBK D2 7 9 5 14 0
14. Clara Strid IFK Arboga IBK D2 10 9 5 14 2
15. Maja Eriksson IFK Arboga IBK D2 9 8 6 14 2
16. Alice Selin Skälby IBK D2 5 8 6 14 2
17. Alexandra Rosendal IFK Arboga IBK D2 10 2 11 13 4
18. Julia Lindblom Skälby IBK D2 10 7 5 12 2
19. Rebecca Ericsson Skälby IBK D2 10 1 11 12 2
20. Mathilda Rundgren IBF Örebro Ung D2 10 9 2 11 0
21. Sofie Åkesson Skiljebo SK D2 7 5 6 11 0
22. Elin Lindblom-Thörnberg IBF Örebro Ung D2 10 7 3 10 0
23. Wilma Persson IBF Örebro Ung D2 10 6 4 10 2
24. Malin Högberg Skiljebo SK D2 8 6 4 10 2
25. Julia Brundell Örebro SK IBK D2 10 6 3 9 0
26. Ebba Erlander Lillån IBK Ung D2 8 3 6 9 0
27. Tuva-Lie Nordh Lillån IBK Ung D2 11 1 8 9 2
28. Angelica Olofsson Skiljebo SK D2 9 7 1 8 2
29. Josefin Persson Kungsörs IBK D2 11 6 2 8 6
30. Sara Johansson Kungsörs IBK D2 9 5 3 8 0
31. Cajsa Hermansson Lillån IBK Ung D2 10 5 3 8 0
32. Lovisa Dahlman-Zackrisson Örebro SK IBK D2 8 5 3 8 2
33. Fanny Johansson IFK Arboga IBK D2 8 5 3 8 4
34. Sandra Öberg Örebro SK IBK D2 7 4 4 8 0
35. Thilda Carlsson IBF Örebro Ung D2 9 4 4 8 2
36. Moa Godesparr Skälby IBK D2 6 1 7 8 2
37. Filippa Karlsson Skälby IBK D2 2 5 2 7 0
38. Natalie Larsson IFK Arboga IBK D2 10 5 2 7 2
39. Denise Owesson Kungsörs IBK D2 11 4 3 7 0
40. Emma Bramming Örebro SK IBK D2 6 4 3 7 0
41. Kaon Nettelman Skälby IBK D2 5 4 3 7 2
42. Ida Sander Nora IBK D2 7 3 4 7 0
43. Rebecka Öhr Lillån IBK Ung D2 4 6 0 6 2
44. Carolin Alderin IBF Örebro Ung D2 7 5 1 6 6
45. Paulina Billberg Örebro SK IBK D2 5 4 2 6 0
46. Cajsa Strid IFK Arboga IBK D2 10 3 3 6 0
47. Julia Persson IFK Arboga IBK D2 9 5 0 5 6
48. Ella Selander Nora IBK D2 8 4 1 5 4
49. Wilma Westberg Örebro SK IBK D2 3 3 2 5 0
50. Annie Svensson Nora IBK D2 7 3 2 5 0
51. Ella Stockhult Lillån IBK Ung D2 3 3 2 5 0
52. Ebba Weden Lillån IBK Ung D2 9 3 2 5 2
53. Soliana Teklebrahn IFK Arboga IBK D2 10 3 2 5 4
54. Frida Engwall Skälby IBK D2 9 2 3 5 0
55. Malin Johansson IBF Örebro Ung D2 7 2 3 5 4
56. Felicia Karlsson Lillån IBK Ung D2 11 2 3 5 4
57. Filippa Berntsson Lillån IBK Ung D2 9 1 4 5 0
58. Noelle Englund Skiljebo SK D2 8 1 4 5 0
59. Carolina Jansson IFK Arboga IBK D2 9 0 5 5 0
60. Tuva Thunell IBF Örebro Ung D2 3 0 5 5 20
61. Sandra Svanbom Arvidsson IK Råby Västerås D2 8 4 0 4 0
62. Elsa Österdahl Lillån IBK Ung D2 2 4 0 4 0
63. Alva Frid Wallskog Lillån IBK Ung D2 11 4 0 4 2
64. Jennie Schagerholm Skiljebo SK D2 7 3 1 4 0
65. Maja Nyman IBF Örebro Ung D2 8 3 1 4 0
66. Matilda Kåks Nora IBK D2 8 3 1 4 0
67. Maja Elmarsdottir Skälby IBK D2 5 3 1 4 4
68. Evelina Laine Stenberg IK Råby Västerås D2 7 3 1 4 6
69. Tuva Silfer Lillån IBK Ung D2 8 2 2 4 0
70. Nicki Wallin Skälby IBK D2 7 2 2 4 0
71. Hanna Garman IFK Arboga IBK D2 5 2 2 4 0
72. Rebecca Granqvist IK Råby Västerås D2 9 2 2 4 0
73. Sandra Bergqvist Örebro SK IBK D2 10 2 2 4 0
74. Hanna Näslund Skiljebo SK D2 6 2 2 4 2
75. Evelina Aczél IBF Örebro Ung D2 7 2 2 4 4
76. Diana Karlsson Kungsörs IBK D2 10 2 2 4 8
77. Sandra Rozén Kungsörs IBK D2 8 1 3 4 0
78. Thea Sjöholm Nora IBK D2 8 1 3 4 0
79. Wilma Pynnönen Kungsörs IBK D2 9 1 3 4 2
80. Linnea Norgren Lillån IBK Ung D2 11 1 3 4 2
81. Matilda Hellquist Kungsörs IBK D2 9 1 3 4 4
82. Karolina Björklund IFK Arboga IBK D2 4 0 4 4 2
83. Vilma Götemo Skiljebo SK D2 8 0 4 4 2
84. Livia Asplund Lillån IBK Ung D2 2 3 0 3 0
85. Ebba Sätre Lillån IBK Ung D2 9 3 0 3 0
86. Julia Forsström Skälby IBK D2 6 3 0 3 0
87. Filippa Nordmark Skälby IBK D2 3 3 0 3 0
88. Nellie Lilja Skälby IBK D2 10 2 1 3 0
89. Suzan Mehanna IBF Örebro Ung D2 8 2 1 3 0
90. Rebecka Andersson Örebro SK IBK D2 10 1 2 3 0
91. Nathalie Blomberg Kungsörs IBK D2 7 1 2 3 0
92. Sofia Kleist IBF Örebro Ung D2 10 1 2 3 2
93. Julia Eriksson Lillån IBK Ung D2 12 1 2 3 6
94. Kajsa Fröberg-Lahti IK Råby Västerås D2 7 0 3 3 0
95. Johanna Westberg Skälby IBK D2 10 0 3 3 0
96. Julia Carlson IFK Arboga IBK D2 5 0 3 3 2
97. Ronja Pettersson Kungsörs IBK D2 9 0 3 3 2
98. Josefin Tammert IBF Örebro Ung D2 2 2 0 2 0
99. Victoria Roos IK Råby Västerås D2 8 2 0 2 2
100. Wilma Ardryd Lillån IBK Ung D2 10 2 0 2 6
101. Moa Karlsson IK Råby Västerås D2 8 1 1 2 0
102. Frida Sävenstrand Lillån IBK Ung D2 1 1 1 2 0
103. Ellen Hasselgren Lillån IBK Ung D2 2 1 1 2 0
104. Sara Sävenstrand Lillån IBK Ung D2 1 1 1 2 0
105. Madeleine Larsson Skiljebo SK D2 5 1 1 2 0
106. Lina Strömgren Fredin Nora IBK D2 2 1 1 2 0
107. Frida Jyrell Örebro SK IBK D2 2 1 1 2 0
108. Ella Norén Kungsörs IBK D2 10 1 1 2 0
109. Josefin Höglund Skälby IBK D2 6 1 1 2 0
110. Lova Sikku Lilja Skälby IBK D2 10 1 1 2 2
111. Johanna Nilsson Kungsörs IBK D2 11 1 1 2 2
112. Evylyn Pettersson Nora IBK D2 8 1 1 2 2
113. Elsa Johansson Lillån IBK Ung D2 8 1 1 2 2
114. Gina Alp Lillån IBK Ung D2 10 1 1 2 4
115. Fanny Boman Skiljebo SK D2 8 1 1 2 6
116. Linda Rajamäki IK Råby Västerås D2 2 0 2 2 0
117. Amanda Eklund Örebro SK IBK D2 7 0 2 2 0
118. Arianna Kovacevic Kungsörs IBK D2 2 0 2 2 0
119. Elsa Skoglund Kungsörs IBK D2 9 0 2 2 0
120. Elin Axberg-Berggren Kungsörs IBK D2 10 0 2 2 2
121. Jovelina Larsson IBF Örebro Ung D2 9 0 2 2 2
122. Emma Bjurenvall Skiljebo SK D2 9 0 2 2 2
123. Ida Leek Skiljebo SK D2 4 1 0 1 0
124. Nadja Yliluoma IK Råby Västerås D2 2 1 0 1 0
125. Tove Fougberg IK Råby Västerås D2 8 1 0 1 0
126. Alma Bjuhr Lillån IBK Ung D2 9 1 0 1 0
127. Anna Bergkvist IBF Örebro Ung D2 4 1 0 1 0
128. Liv Nilsson Nora IBK D2 7 1 0 1 0
129. Elsa Fossan Nora IBK D2 3 1 0 1 0
130. Lovisa Landahl Örebro SK IBK D2 7 1 0 1 0
131. Pernilla Wiström Örebro SK IBK D2 4 1 0 1 2
132. Wilma Andersson-Larsson IBF Örebro Ung D2 7 1 0 1 2
133. Felicia Stenholt Skiljebo SK D2 7 1 0 1 2
134. Rosalie Sjödahl IK Råby Västerås D2 8 1 0 1 4
135. Caroline Blom IK Råby Västerås D2 5 1 0 1 6
136. Linn Rollert IK Råby Västerås D2 4 0 1 1 0
137. Matilda Gerhardsson Lillån IBK Ung D2 3 0 1 1 0
138. Maja Larsson Skiljebo SK D2 5 0 1 1 0
139. Emelie Swatko IBF Örebro Ung D2 2 0 1 1 0
140. Hanna Lord IBF Örebro Ung D2 6 0 1 1 0
141. Annie Karlsson IBF Örebro Ung D2 5 0 1 1 0
142. Filippa Johansson Örebro SK IBK D2 4 0 1 1 0
143. Viktoria Silverliden Örebro SK IBK D2 2 0 1 1 0
144. Maja Carlstedt IFK Arboga IBK D2 7 0 1 1 0
145. Mia Jöransson IFK Arboga IBK D2 2 0 1 1 0
146. Maja Skagerlund Nora IBK D2 7 0 1 1 2
147. Matilda Åkesson Sörén Skiljebo SK D2 9 0 1 1 6
148. Malin Österberg Skiljebo SK D2 2 0 0 0 0
149. Johanna Thunberg Skiljebo SK D2 1 0 0 0 0
150. Maja Hellkvist Skiljebo SK D2 2 0 0 0 0
151. Ida Finn Olsson Skiljebo SK D2 8 0 0 0 0
152. Malin Hedberg Skiljebo SK D2 2 0 0 0 0
153. Amalia Sjöö Skiljebo SK D2 3 0 0 0 0
154. Hanna Juhlin Skiljebo SK D2 2 0 0 0 0
155. Rebecka Blomgren Lillån IBK Ung D2 2 0 0 0 0
156. Anna Linvall Skiljebo SK D2 6 0 0 0 0
157. Amanda Ohlsson Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
158. Majken Cederlöf Lillån IBK Ung D2 3 0 0 0 0
159. Emmy Berggren Lillån IBK Ung D2 3 0 0 0 0
160. Signe Wilhelmsson Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
161. Ida Haag Lillån IBK Ung D2 5 0 0 0 0
162. Nadin Aldeeb Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
163. Felicia Koivukorpi Lillån IBK Ung D2 9 0 0 0 0
164. Svea Andersson Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
165. Emelie Andersson Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
166. Hedda Grafver Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
167. Lovisa Issakainen Lillån IBK Ung D2 3 0 0 0 0
168. Agnes Pettersson Lillån IBK Ung D2 2 0 0 0 0
169. Sara Ramström Lillån IBK Ung D2 6 0 0 0 0
170. Agnes Wester IK Råby Västerås D2 3 0 0 0 0
171. Astrid Andersson IK Råby Västerås D2 8 0 0 0 0
172. Rebecka Lauren IK Råby Västerås D2 7 0 0 0 0
173. Lina Olsson Wendel IK Råby Västerås D2 3 0 0 0 0
174. Elida Larsson IK Råby Västerås D2 2 0 0 0 0
175. Maya Djordjevic Aslaksen Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
176. Elsa Lindblom Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 0
177. Engla Sandberg Nora IBK D2 3 0 0 0 0
178. Ella Welander Ramström Nora IBK D2 2 0 0 0 0
179. Moa Hjalmarsson Nora IBK D2 3 0 0 0 0
180. Elsa Sörman Nora IBK D2 8 0 0 0 0
181. Felica Solin Nora IBK D2 2 0 0 0 0
182. Anna Rosander Kungsörs IBK D2 2 0 0 0 0
183. Wihlma Norén Kungsörs IBK D2 6 0 0 0 0
184. Klara Karlsson IFK Arboga IBK D2 2 0 0 0 0
185. Agnes Englund IFK Arboga IBK D2 2 0 0 0 0
186. Rebecka Nilsson IFK Arboga IBK D2 2 0 0 0 0
187. Makaila van Schalkwyk IFK Arboga IBK D2 1 0 0 0 0
188. Alva Ryman IFK Arboga IBK D2 10 0 0 0 0
189. Bonnie Ahlgren IFK Arboga IBK D2 4 0 0 0 0
190. Alva Karlsson IFK Arboga IBK D2 2 0 0 0 0
191. Sanna Wremert IFK Arboga IBK D2 2 0 0 0 0
192. Camilla Signal IFK Arboga IBK D2 1 0 0 0 0
193. Emilia Bergstedt IFK Arboga IBK D2 5 0 0 0 0
194. Lovisa Söderbäck Skälby IBK D2 2 0 0 0 0
195. Emma Widar Skälby IBK D2 1 0 0 0 0
196. Josefin Gustavsson Skälby IBK D2 1 0 0 0 0
197. Stina Olovsson Örebro SK IBK D2 4 0 0 0 0
198. Jessica Öystilä IK Råby Västerås D2 9 0 0 0 0
199. Natalie Dayan IK Råby Västerås D2 3 0 0 0 0
200. Emelie Dayan IK Råby Västerås D2 1 0 0 0 0
201. Alma Björnberg IK Råby Västerås D2 3 0 0 0 0
202. Natalie Lindqvist IK Råby Västerås D2 3 0 0 0 0
203. Matilda Sjödén IK Råby Västerås D2 2 0 0 0 0
204. Ellen Nolemo IK Råby Västerås D2 1 0 0 0 0
205. Linnea Pettersson Örebro SK IBK D2 7 0 0 0 0
206. Tilda Sidhage Örebro SK IBK D2 7 0 0 0 0
207. Tilde Pettersson Örebro SK IBK D2 9 0 0 0 0
208. Malin Olofsson Örebro SK IBK D2 8 0 0 0 0
209. Kajsa Storm IBF Örebro Ung D2 5 0 0 0 0
210. Isabell Karlsson-Lundborg IBF Örebro Ung D2 3 0 0 0 0
211. Jonna Windås Örebro SK IBK D2 7 0 0 0 0
212. Lisa Karlsson Örebro SK IBK D2 2 0 0 0 0
213. Evelina Villgren IBF Örebro Ung D2 7 0 0 0 0
214. Ella Bergström Nora IBK D2 1 0 0 0 0
215. Mira Rauseus Nora IBK D2 3 0 0 0 0
216. Josefin Jönsson IBF Örebro Ung D2 2 0 0 0 0
217. Nelly Andersson Nora IBK D2 8 0 0 0 0
218. Malin Häggström IBF Örebro Ung D2 4 0 0 0 0
219. Sigrid Bernsten IBF Örebro Ung D2 5 0 0 0 0
220. Astrid Miller IBF Örebro Ung D2 1 0 0 0 0
221. Saga Sandberg Nora IBK D2 8 0 0 0 2
222. Cassandra Larsson IBF Örebro Ung D2 5 0 0 0 2
223. Emma Lindahl Nora IBK D2 8 0 0 0 2
224. Linnea Pettersson IK Råby Västerås D2 6 0 0 0 2
225. Silvija Romaite Örebro SK IBK D2 5 0 0 0 2
226. Ronja Wikström Skälby IBK D2 5 0 0 0 2
227. Vendela Binbach Lillån IBK Ung D2 1 0 0 0 2
228. Matilda Linné IFK Arboga IBK D2 2 0 0 0 4
229. Johanna Sjöstrand Örebro SK IBK D2 7 0 0 0 6
230. Georgia Markou IK Råby Västerås D2 8 0 0 0 6

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis