Poängliga - Damer Div. 1



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Felicia Andersson FBC Partille D1 9 11 6 17 0
2. Pauline Fylke IK Zenith D1 9 10 7 17 0
3. Emma Brydolf FBC Lerum D1 9 10 5 15 0
4. Frida Ahlstrand IK Zenith D1 9 10 4 14 0
5. Emma Blomgren IBF Backadalen D1 9 10 3 13 2
6. Johanna Odbratt IBF Backadalen D1 9 5 8 13 0
7. Amanda Ohldin FBC Partille D1 9 4 9 13 4
8. Isabella Fröberg FBC Partille D1 8 9 3 12 0
9. Annie Dristig FBC Lerum D1 8 8 4 12 0
10. Linn Johansson IBF Backadalen D1 8 5 7 12 4
11. Ellinor Falck FBC Lerum D1 8 4 8 12 4
12. Agnes Sjöberg Tafgajs Guldhedens IK D1 6 8 3 11 0
13. Nellie Lökkeberg Mölndals IBF D1 10 7 4 11 0
14. Carolina Berntsson Mölndals IBF D1 10 6 5 11 2
15. Sandra Hugosson IBF Backadalen D1 9 10 0 10 0
16. Lina Engström FBC Lerum D1 9 7 3 10 0
17. Lisa Tilly IBF Backadalen D1 8 5 5 10 0
18. Sara Thorn IBF Backadalen D1 8 4 6 10 0
19. Ella Andersson Stenungsunds IBK D1 8 9 0 9 2
20. Ann Filipsson Burås IK D1 8 6 3 9 2
21. Lovisa Odh IBF Backadalen D1 9 5 4 9 0
22. Elin Hagström IBF Backadalen D1 9 5 4 9 2
23. Alinde Fredriksson IK Zenith D1 9 4 5 9 2
24. Emma Altbrink FBC Partille D1 9 3 6 9 2
25. Agnes Berglund FBC Partille D1 9 2 7 9 2
26. Ida Johnsson IBK Kungälv D1 7 7 1 8 0
27. Victoria Karlsson Mölndals IBF D1 10 7 1 8 0
28. Nelly Larsson FBC Lerum D1 9 7 1 8 2
29. Hilda Tuneroth IK Zenith D1 8 5 3 8 0
30. Martina Andersson Guldhedens IK D1 9 3 5 8 0
31. Frida Nyberg IBF Backadalen D1 9 3 5 8 4
32. Linn Löberg FBC Lerum D1 8 1 7 8 0
33. Frida Josefin Gren IK Zenith D1 8 6 1 7 0
34. Irmeli Wikström IBK Kungälv D1 8 6 1 7 0
35. Evelina Premberg Burås IK D1 7 5 2 7 0
36. Olivia Adler FBC Partille D1 7 4 3 7 0
37. Malin Damgren FBC Partille D1 6 4 3 7 0
38. Emma Kovacs Mölndals IBF D1 9 4 3 7 6
39. Sandra Ekdahl FBC Vinga D1 9 3 4 7 0
40. Amanda Borg IBK Kungälv D1 8 2 5 7 2
41. Frida Zätterman FBC Lerum D1 9 5 1 6 0
42. Emilia Wentzel IBK Kungälv D1 8 5 1 6 2
43. Camilla Molander IK Zenith D1 8 4 2 6 0
44. Beata Fahlvik Svensson Guldhedens IK D1 5 4 2 6 6
45. Andrea Frick FBC Lerum D1 9 3 3 6 0
46. Emma Sandgren IBF Backadalen D1 9 3 3 6 0
47. Erica Karlsson Kärra IBK D1 9 3 3 6 0
48. Julia Hultén FBC Vinga D1 9 3 3 6 4
49. Jolin Garcia FBC Partille D1 8 2 4 6 2
50. Linn Thorén Stenungsunds IBK D1 6 2 4 6 2
51. Amanda Hallberg Stenungsunds IBK D1 7 2 4 6 2
52. Nathalie Nilsson Stenungsunds IBK D1 8 5 0 5 2
53. Filippa Lindström Mölndals IBF D1 10 4 1 5 0
54. Kajsa Alte Kärra IBK D1 7 4 1 5 0
55. Ida Öjteg FBC Partille D1 8 4 1 5 2
56. Mira Lindbäck FBC Partille D1 9 3 2 5 0
57. Sandra Lidén Burås IK D1 6 3 2 5 0
58. Maria Niemelä Burås IK D1 8 3 2 5 6
59. Benita Bruzelius Mölndals IBF D1 10 3 2 5 6
60. Agnes Lindbom Kärra IBK D1 7 2 3 5 0
61. Saga-Maja Andersson FBC Partille D1 4 2 3 5 0
62. Madelene Andersson FBC Vinga D1 8 2 3 5 0
63. Vendela Berntsson FBC Partille D1 8 2 3 5 0
64. Cornelia Hedeberg IK Zenith D1 8 2 3 5 2
65. Carolina Lopez Kärra IBK D1 7 1 4 5 0
66. Tilde Engquist FBC Lerum D1 9 1 4 5 0
67. Vanilla Persgren FBC Lerum D1 9 1 4 5 2
68. Klara Nixon Österberg Mölndals IBF D1 8 1 4 5 2
69. Amanda Lagergréen Stenungsunds IBK D1 6 0 5 5 0
70. Martina Torndahl Burås IK D1 7 3 1 4 0
71. Josefine Hedelind Burås IK D1 7 2 2 4 0
72. Lina Grönqvist Mölndals IBF D1 4 2 2 4 0
73. Emma Grauss Mölndals IBF D1 8 2 2 4 0
74. Sofie Ryynänen FBC Lerum D1 9 2 2 4 0
75. Rebecca Skogsén Burås IK D1 5 2 2 4 0
76. Amanda Gustafsson IK Zenith D1 7 2 2 4 0
77. Linnie Ahlberg FBC Partille D1 3 2 2 4 0
78. Elsa Norrsell FBC Lerum D1 8 2 2 4 2
79. Linnéa Larsson Burås IK D1 8 1 3 4 0
80. Viktoria Viding Burås IK D1 9 1 3 4 0
81. Amanda Carlson Mölndals IBF D1 9 1 3 4 0
82. Moa Svan FBC Partille D1 8 1 3 4 0
83. Ida Oxelman Kärra IBK D1 8 1 3 4 0
84. Kristina Zimmermann IK Zenith D1 5 1 3 4 2
85. Sanna Brodin Burås IK D1 9 1 3 4 2
86. Kajsa Stadig Burås IK D1 6 0 4 4 0
87. Emma Horseng Amdell IK Zenith D1 8 0 4 4 2
88. Anna Olsén Burås IK D1 8 0 4 4 4
89. Ida Åberg FBC Lerum D1 7 3 0 3 0
90. Alma Engman Kärra IBK D1 3 3 0 3 0
91. Sara Ljunggren FBC Lerum D1 3 2 1 3 0
92. Eleonora Björnum FBC Lerum D1 7 2 1 3 0
93. Maria Kilgast Burås IK D1 4 2 1 3 0
94. Hanna Jonasson Burås IK D1 5 2 1 3 0
95. Irma Antan IK Zenith D1 7 2 1 3 0
96. Emma Oljelund Kärra IBK D1 8 2 1 3 0
97. Moa Starkenberg FBC Partille D1 9 2 1 3 0
98. Stina Planath IBK Kungälv D1 8 2 1 3 0
99. Ebba Olsson IBK Kungälv D1 8 2 1 3 2
100. Julia Olofsson Stenungsunds IBK D1 6 2 1 3 2
101. Fanny Söderling Guldhedens IK D1 8 2 1 3 2
102. Karolina Johansson IBF Backadalen D1 8 2 1 3 2
103. Ida Mortensen Guldhedens IK D1 6 1 2 3 0
104. Elina Pilblad Stenungsunds IBK D1 7 1 2 3 0
105. Linda Karlsson IK Zenith D1 6 1 2 3 2
106. Hanna Hillensjö IBK Kungälv D1 8 0 3 3 0
107. Andrea Carlsson FBC Lerum D1 9 0 3 3 0
108. Madelene Törnkvist Kärra IBK D1 6 2 0 2 0
109. Karin Didriksson Burås IK D1 4 2 0 2 0
110. Nicole Skager Mölndals IBF D1 2 2 0 2 0
111. Sanna Lundh Mölndals IBF D1 10 2 0 2 0
112. Carolina Olsson Guldhedens IK D1 7 2 0 2 0
113. Emmie Bengtsson Mölndals IBF D1 7 2 0 2 0
114. Linnea Gustafsson IBK Kungälv D1 8 2 0 2 0
115. Linn Sellin FBC Vinga D1 8 2 0 2 0
116. Elin Ring FBC Vinga D1 7 2 0 2 0
117. Emma Holmberg FBC Partille D1 3 2 0 2 0
118. Elin Strandhagen FBC Vinga D1 7 2 0 2 0
119. Amanda Nygren FBC Vinga D1 5 2 0 2 2
120. Catrin Kleist FBC Vinga D1 7 1 1 2 0
121. Karin Backlund FBC Partille D1 6 1 1 2 0
122. Anna Briland Kärra IBK D1 8 1 1 2 0
123. Johanna Björkner IK Zenith D1 9 1 1 2 0
124. Hanna Tilson IBK Kungälv D1 8 1 1 2 0
125. Victoria Tobisson Lind Mölndals IBF D1 9 1 1 2 0
126. Matilda Börlin Guldhedens IK D1 6 1 1 2 0
127. Jessica Stenström Guldhedens IK D1 8 1 1 2 0
128. Sara Hedberg Stenungsunds IBK D1 7 1 1 2 0
129. Agnes Hübinette Stenungsunds IBK D1 7 1 1 2 0
130. Frida Lindgren Burås IK D1 4 1 1 2 0
131. Isabelle Potrus Stenungsunds IBK D1 7 1 1 2 0
132. Tindra Ferm FBC Lerum D1 8 1 1 2 0
133. Freja Wikström IBF Backadalen D1 4 1 1 2 0
134. Ella Kroon IBF Backadalen D1 9 0 2 2 0
135. Ellinor Barrdahl Guldhedens IK D1 7 0 2 2 0
136. Selma Johansson FBC Vinga D1 4 0 2 2 0
137. Caroline Chamoun IK Zenith D1 9 0 2 2 0
138. Tina Chamat Kärra IBK D1 5 1 0 1 0
139. Elina Karell IK Zenith D1 7 1 0 1 0
140. Alice Gunnarsson FBC Partille D1 7 1 0 1 0
141. Sara Olsson FBC Partille D1 6 1 0 1 0
142. Natalie Bolgert FBC Vinga D1 8 1 0 1 0
143. Lisa Sandström Guldhedens IK D1 8 1 0 1 0
144. Evelina Lindroth Guldhedens IK D1 5 1 0 1 0
145. Hanna Hedberg Stenungsunds IBK D1 5 1 0 1 0
146. Caroline Karlsson Mölndals IBF D1 5 1 0 1 0
147. Eja Mårtén IBF Backadalen D1 7 1 0 1 0
148. Emma Jarl Burås IK D1 3 1 0 1 0
149. Sofia Aronsson Burås IK D1 2 1 0 1 0
150. Beatrice Axell Burås IK D1 7 1 0 1 0
151. Michelle Buchner Kärra IBK D1 8 1 0 1 0
152. Emelie Jonson Kärra IBK D1 3 1 0 1 0
153. Elsa Johannisson Stenungsunds IBK D1 7 1 0 1 2
154. Ylva Nylund FBC Vinga D1 7 1 0 1 4
155. Sally Ivarsson FBC Vinga D1 7 0 1 1 0
156. Caroline Haagensen FBC Vinga D1 9 0 1 1 0
157. Amanda Thors FBC Partille D1 5 0 1 1 0
158. Julia Järdhage IK Zenith D1 7 0 1 1 0
159. Susanna Bergbrandt FBC Vinga D1 7 0 1 1 0
160. Vega Alfredsson IBK Kungälv D1 6 0 1 1 0
161. Clara Eriksson IBK Kungälv D1 7 0 1 1 0
162. Alice Sandkvist IBK Kungälv D1 4 0 1 1 0
163. Sara Gunnesson IBK Kungälv D1 7 0 1 1 0
164. Josefine Borgersen Stenungsunds IBK D1 7 0 1 1 0
165. Matilda Eriksson Guldhedens IK D1 6 0 1 1 0
166. Lisa Lövgren Guldhedens IK D1 6 0 1 1 0
167. Stina Karlsson Mölndals IBF D1 5 0 1 1 0
168. Linnea Hauska IBF Backadalen D1 2 0 1 1 0
169. Selma Andersson Burås IK D1 2 0 1 1 2
170. Stina Persson FBC Lerum D1 7 0 1 1 2
171. Nelly Johansson FBC Lerum D1 7 0 1 1 2
172. Moa Cedhagen Mölndals IBF D1 1 0 1 1 2
173. Olivia Lasu IBK Kungälv D1 7 0 1 1 2
174. Emma Cederklev IBK Kungälv D1 7 0 1 1 2
175. Emelie Ståhl IBF Backadalen D1 8 0 1 1 4
176. Julia Hultberg Stenungsunds IBK D1 8 0 1 1 7
177. Johanna Hörberg Burås IK D1 4 0 0 0 0
178. Carin Ernby Burås IK D1 8 0 0 0 0
179. Rebecca Damgren Burås IK D1 1 0 0 0 0
180. Evelina Lake Mölndals IBF D1 7 0 0 0 0
181. Amanda Rohdin Mölndals IBF D1 5 0 0 0 0
182. Wilma Eriksson Stenungsunds IBK D1 8 0 0 0 0
183. Amanda Ågren Stenungsunds IBK D1 6 0 0 0 0
184. Hanna Caporicci Mölndals IBF D1 5 0 0 0 0
185. Madeleine Nilsson Mölndals IBF D1 5 0 0 0 0
186. Lisa Brevén Mölndals IBF D1 2 0 0 0 0
187. Julia Forslund Mölndals IBF D1 6 0 0 0 0
188. Nadja Johansson Mölndals IBF D1 9 0 0 0 0
189. Ida Essung Mölndals IBF D1 7 0 0 0 0
190. Jennie Wallengren Guldhedens IK D1 6 0 0 0 0
191. Wilma Einarsson Guldhedens IK D1 9 0 0 0 0
192. Linda Lönnroth Guldhedens IK D1 9 0 0 0 0
193. Ida Hjern IBF Backadalen D1 9 0 0 0 0
194. Lisa Wiklund Burås IK D1 3 0 0 0 0
195. Elin Bowenius Burås IK D1 6 0 0 0 0
196. Julia Sandgren IBF Backadalen D1 7 0 0 0 0
197. Lovisa Köhler IBF Backadalen D1 4 0 0 0 0
198. Moa Westerdahl IBF Backadalen D1 9 0 0 0 0
199. Etta Röstlund IBF Backadalen D1 9 0 0 0 0
200. Linnea Wising IBF Backadalen D1 1 0 0 0 0
201. Sarah Flodmar FBC Lerum D1 9 0 0 0 0
202. Tova Wilhelmsson FBC Lerum D1 6 0 0 0 0
203. Laura Ekman FBC Lerum D1 9 0 0 0 0
204. Anna Gabrielii Kärra IBK D1 4 0 0 0 0
205. Alice Persson Kärra IBK D1 7 0 0 0 0
206. Jennifer Hålberg Kärra IBK D1 1 0 0 0 0
207. Tilda Byström Kärra IBK D1 7 0 0 0 0
208. Thea Vegelius IBK Kungälv D1 4 0 0 0 0
209. Frida Ljungberg IBK Kungälv D1 7 0 0 0 0
210. Molly Larsson IBK Kungälv D1 2 0 0 0 0
211. Mikaela Meyer IBK Kungälv D1 1 0 0 0 0
212. Ida Abrahamsson FBC Vinga D1 7 0 0 0 0
213. Sabina Karlénsson IBK Kungälv D1 8 0 0 0 0
214. Nathalie Ljung IBK Kungälv D1 2 0 0 0 0
215. Alice Westling IBK Kungälv D1 6 0 0 0 0
216. Annie Karlsson IBK Kungälv D1 2 0 0 0 0
217. Kornelia Skoglund IK Zenith D1 6 0 0 0 0
218. Agnes Spengler IK Zenith D1 1 0 0 0 0
219. Hanna Sohlin IK Zenith D1 1 0 0 0 0
220. Anna Ragnerius IK Zenith D1 2 0 0 0 0
221. Nellie Axelsson IK Zenith D1 2 0 0 0 0
222. Desirée Aronsson Kärra IBK D1 4 0 0 0 0
223. Isabella Åberg Kärra IBK D1 3 0 0 0 0
224. Hanna Järdhage IK Zenith D1 6 0 0 0 0
225. Josefin Lundgren IK Zenith D1 3 0 0 0 0
226. Cecilia Gullme IK Zenith D1 8 0 0 0 0
227. Emilia Axelsson FBC Partille D1 1 0 0 0 0
228. Hanna Lagerholm FBC Partille D1 1 0 0 0 0
229. Lisa Standar FBC Partille D1 9 0 0 0 0
230. Sara Karlholm FBC Vinga D1 1 0 0 0 0
231. Sara Ivarsson FBC Vinga D1 8 0 0 0 0
232. Elsa Gepertz FBC Vinga D1 5 0 0 0 0
233. Ida Meunier FBC Vinga D1 6 0 0 0 0
234. Sofie Eriksson FBC Vinga D1 3 0 0 0 2
235. Mathilde Vierö Kärra IBK D1 2 0 0 0 2
236. Agnes Börjesson IBK Kungälv D1 6 0 0 0 2
237. Wilma Öljemark Kärra IBK D1 3 0 0 0 2
238. Karin Klintenberg Kärra IBK D1 6 0 0 0 2
239. Alice Haeggman IBF Backadalen D1 3 0 0 0 2
240. Vera Lomander Guldhedens IK D1 6 0 0 0 2
241. Ina Lennartsson Mölndals IBF D1 6 0 0 0 4
242. Julia Wallin IK Zenith D1 7 0 0 0 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis