Poängliga - Herrar Division 3



Plac. Spelare Lag Matcher Mål Pass Totalt Utv.min.
1. Josef Celik Telge SIBK U-lag 4 5 11 16 2
2. Anton Anjou-Hebbel Telge SIBK U-lag 4 11 3 14 0
3. Mikko Toivonen Järna SK 4 11 3 14 6
4. Andreas Almgren IK Standard 4 10 4 14 0
5. Anton Bylger Telge SIBK U-lag 4 8 2 10 2
6. Marcus Söderström-Gardevåg Nykvarns IF U-lag 4 4 6 10 0
7. Melker Johansson Järna SK 3 4 6 10 24
8. Rasmus Elmessaar Trosa Edanö IBK -U 2 4 5 9 0
9. Anton Dahlén IFK Mariefred 4 1 8 9 0
10. Niklas Åberg Eskilstuna Nyfors IK 4 6 2 8 2
11. Tom Nyberg Trosa Edanö IBK -U 4 5 3 8 0
12. Andreas Fredriksson Ekbackskyrkans IBK 4 4 4 8 2
13. Markus Kaski Telge SIBK U-lag 3 0 8 8 0
14. Albin Borg Flens IBF 3 5 2 7 0
15. Mattiece Myllyperkiö-Cortez Järna SK 3 4 3 7 0
16. Martin Kristensson Ekbackskyrkans IBK 3 4 3 7 0
17. Jacob Ingeström IK Standard 4 3 4 7 2
18. Anton Karlsson IK Standard 4 2 5 7 0
19. Ludvig Elg Järna SK 3 2 5 7 2
20. Tobias Olinder IFK Mariefred 4 6 0 6 2
21. Philip Lundius Trosa Edanö IBK -U 4 4 2 6 0
22. Anton Seth Telge SIBK U-lag 3 4 2 6 2
23. William Olsson Trosa Edanö IBK -U 3 4 2 6 6
24. Oliwer Nyström Galagowear FBC Södertälje 4 4 2 6 6
25. Jonny Narva Telge SIBK U-lag 4 3 3 6 0
26. Johan Wallström IK Standard 4 2 4 6 0
27. Mattias Sjökvist Trosa Edanö IBK -U 3 2 4 6 2
28. Linus Axelsson Torshälla IBK U-lag 4 2 4 6 4
29. Chris Kämpe IK Standard 2 1 5 6 0
30. Björn Danielsson Nykvarns IF U-lag 4 1 5 6 0
31. Eric Hult Nykvarns IF U-lag 3 4 1 5 0
32. Marcus Fromholz Asplund Nykvarns IF U-lag 4 4 1 5 2
33. Jesper Dal Ekbackskyrkans IBK 3 4 1 5 8
34. Niklas Helenefors IFK Mariefred 3 3 2 5 0
35. Mattias Johansson Ekbackskyrkans IBK 4 3 2 5 2
36. Hampus Lindgren-Jouppi Ekbackskyrkans IBK 4 2 3 5 0
37. Casper Olsson Trosa Edanö IBK -U 4 2 3 5 0
38. Kalle Höglund Torshälla IBK U-lag 4 2 3 5 0
39. Andreas Ravetti Eskilstuna Nyfors IK 3 2 3 5 2
40. Jani Pyykönen Katrineholms IBF U-lag 4 2 3 5 2
41. Tomas Bida Järna SK 2 1 4 5 0
42. Hampus Andersson Katrineholms IBF U-lag 2 1 4 5 2
43. William Andersson Arvsell Flens IBF 4 0 5 5 2
44. Johan Magnusson Eskilstuna Nyfors IK 4 4 0 4 0
45. Calle Arnold Carlsson Torshälla IBK U-lag 4 4 0 4 4
46. Waldermar Trobeck IFK Mariefred 1 3 1 4 0
47. Oskar Hagström IFK Mariefred 4 3 1 4 0
48. Tomi Järvinen IK Standard 4 3 1 4 0
49. Niklas Radestål IK Standard 4 3 1 4 0
50. Max Ahlberg Nykvarns IF U-lag 3 3 1 4 2
51. Sebastian Ristanen Pawlowski Galagowear FBC Södertälje 4 3 1 4 4
52. Martin Andersson Eskilstuna Nyfors IK 4 3 1 4 20
53. Christian Abrahamsson Galagowear FBC Södertälje 4 2 2 4 2
54. Dennie Rydén IFK Mariefred 4 1 3 4 4
55. Emil Bylund Eskilstuna Nyfors IK 3 0 4 4 0
56. Stefan Zumaeta IK Standard 4 3 0 3 0
57. Niklas Netz Järna SK 3 3 0 3 0
58. Sebastian Andersson Katrineholms IBF U-lag 4 3 0 3 0
59. Hampus Sjöblom Katrineholms IBF U-lag 1 3 0 3 0
60. Robin Åman-Dahlin Trosa Edanö IBK -U 1 3 0 3 0
61. Sebastian Nilsson Flens IBF 4 3 0 3 0
62. Erik Andersson Eskilstuna Nyfors IK 3 3 0 3 4
63. David Hansen Eskilstuna Nyfors IK 4 2 1 3 0
64. Jacob Milde Ekbackskyrkans IBK 3 2 1 3 0
65. André Hjelm IK Standard 3 2 1 3 0
66. Robert Camuset Telge SIBK U-lag 4 2 1 3 0
67. Björn Ahlbom Trosa Edanö IBK -U 2 2 1 3 0
68. Albin Aro Rydén IFK Mariefred 3 2 1 3 0
69. Mikael Andersson Trosa Edanö IBK -U 3 2 1 3 2
70. Adrian Kivijärvi Flens IBF 3 2 1 3 2
71. Linus Hernebjörk Järna SK 2 2 1 3 2
72. Kim Johansson Katrineholms IBF U-lag 4 2 1 3 2
73. Dennis Fagerlund Nykvarns IF U-lag 3 2 1 3 4
74. Jan Henrik Möllergren Nykvarns IF U-lag 3 1 2 3 0
75. Dennis Tärnström Galagowear FBC Södertälje 4 1 2 3 0
76. Christoffer Iwar Trosa Edanö IBK -U 1 1 2 3 0
77. Lucas Grönvall Trosa Edanö IBK -U 4 1 2 3 0
78. Anton Knutsson Torshälla IBK U-lag 3 1 2 3 0
79. Petter Johansson IFK Mariefred 3 1 2 3 2
80. Andreas Hamberg Galagowear FBC Södertälje 4 0 3 3 0
81. Rasmus Åberg Galagowear FBC Södertälje 4 0 3 3 2
82. Jacob Sjölin Galagowear FBC Södertälje 2 2 0 2 0
83. Kalle Hedengren Galagowear FBC Södertälje 1 2 0 2 0
84. Joacim Lindqvist Järna SK 4 2 0 2 0
85. Gustav Löf Järna SK 4 2 0 2 0
86. William Karlsson Trosa Edanö IBK -U 2 2 0 2 0
87. Fredrik Lindberg Flens IBF 2 2 0 2 0
88. Simon Hagman Torshälla IBK U-lag 3 2 0 2 0
89. Oscar Jansson Torshälla IBK U-lag 4 2 0 2 2
90. Albin Elg Järna SK 3 2 0 2 2
91. Philip Johansson Nykvarns IF U-lag 3 2 0 2 2
92. Rasmus Johansson Nykvarns IF U-lag 3 1 1 2 0
93. Niklas Davidsson Katrineholms IBF U-lag 1 1 1 2 0
94. Mikael Centervärn Eskilstuna Nyfors IK 3 1 1 2 0
95. Marcus Gökstorp Eskilstuna Nyfors IK 4 1 1 2 0
96. Hugo Österberg Ekbackskyrkans IBK 2 1 1 2 0
97. Simon Eriksson Järna SK 2 1 1 2 0
98. Henrik Svensson Flens IBF 3 1 1 2 0
99. Viktor Johansson Flens IBF 2 1 1 2 2
100. Gabriel Hjelm Torshälla IBK U-lag 4 1 1 2 2
101. Rasmus Danielsson Telge SIBK U-lag 2 1 1 2 2
102. Stefan Turborn IFK Mariefred 4 1 1 2 2
103. Oskar Nejdstam Ekbackskyrkans IBK 4 1 1 2 2
104. Casper Bergström Ekbackskyrkans IBK 4 1 1 2 2
105. Robert Hurtig Galagowear FBC Södertälje 4 1 1 2 2
106. Markus Riskula Telge SIBK U-lag 4 1 1 2 4
107. Nils Winterros Malmsten Katrineholms IBF U-lag 2 1 1 2 14
108. Johannes Hasselkvist Eskilstuna Nyfors IK 4 0 2 2 0
109. Anton Höglund Torshälla IBK U-lag 4 0 2 2 0
110. Andreas Peterback Järna SK 4 0 2 2 0
111. Andreas Forsberg Trosa Edanö IBK -U 3 0 2 2 0
112. Thomas Asp Galagowear FBC Södertälje 2 0 2 2 2
113. Martin Tolén IK Standard 4 0 2 2 2
114. Oscar Samuelsson Katrineholms IBF U-lag 4 0 2 2 7
115. Filip Fagernäs Järna SK 1 1 0 1 0
116. Daniel Eriksson IK Standard 4 1 0 1 0
117. Carl Rosenkvist Katrineholms IBF U-lag 2 1 0 1 0
118. Daniel Aderfors Nykvarns IF U-lag 2 1 0 1 0
119. Alexander Olofsson Galagowear FBC Södertälje 3 1 0 1 0
120. Robin Teike Galagowear FBC Södertälje 3 1 0 1 0
121. Elias Stålhane Eskilstuna Nyfors IK 2 1 0 1 0
122. Christopher Eriksson Ekbackskyrkans IBK 4 1 0 1 0
123. Hampus Jonsson Galagowear FBC Södertälje 4 1 0 1 0
124. Andreas Öhlin Ekbackskyrkans IBK 3 1 0 1 0
125. Linus Broberg Torshälla IBK U-lag 2 1 0 1 0
126. George Maxe Jekic Trosa Edanö IBK -U 3 1 0 1 0
127. Christoffer Åkerström IFK Mariefred 1 1 0 1 0
128. Rikard Söderström Trosa Edanö IBK -U 1 1 0 1 0
129. Anton Carlsson Flens IBF 1 1 0 1 0
130. Stefan Karlsson Flens IBF 2 1 0 1 0
131. Johnny Jakobsson Telge SIBK U-lag 1 1 0 1 0
132. Zebastian Emanuelsson Nykvarns IF U-lag 2 1 0 1 2
133. Emil Aro IFK Mariefred 4 1 0 1 5
134. William Jackobsson IFK Mariefred 4 0 1 1 0
135. Filip Robertsson Trosa Edanö IBK -U 1 0 1 1 0
136. Mikael Westerberg Trosa Edanö IBK -U 4 0 1 1 0
137. Henrik Brunsärn Telge SIBK U-lag 1 0 1 1 0
138. Gabriel Bilic Torshälla IBK U-lag 1 0 1 1 0
139. Tobias Jonsson Torshälla IBK U-lag 4 0 1 1 0
140. Patrik Alfredsson Flens IBF 1 0 1 1 0
141. David Eklöv Järna SK 3 0 1 1 0
142. Ludwig Hellström Flens IBF 3 0 1 1 0
143. Victor Stening Nykvarns IF U-lag 1 0 1 1 0
144. Joel Callhammar Katrineholms IBF U-lag 2 0 1 1 0
145. Erik Petranyi Järna SK 3 0 1 1 0
146. Victor Prytz Järna SK 4 0 1 1 0
147. Timmy Kronelind Katrineholms IBF U-lag 3 0 1 1 0
148. Simon Ström Ekbackskyrkans IBK 4 0 1 1 0
149. Fredric Lindqvist Ekbackskyrkans IBK 3 0 1 1 0
150. Daniel Gustafsson Ekbackskyrkans IBK 4 0 1 1 0
151. Andreas Hedin Eskilstuna Nyfors IK 2 0 1 1 0
152. Jesper Frisk Björkmyr Galagowear FBC Södertälje 2 0 1 1 0
153. Tomas Ahlbom Galagowear FBC Södertälje 2 0 1 1 0
154. Tobias Eklund Ekbackskyrkans IBK 4 0 1 1 2
155. Dennis Sundgren Nykvarns IF U-lag 3 0 1 1 2
156. Alexander Bullert IK Standard 4 0 1 1 2
157. Linus Karlsson Torshälla IBK U-lag 4 0 1 1 2
158. Emil Lundström Flens IBF 4 0 1 1 4
159. Patrik Lindqvist Trosa Edanö IBK -U 4 0 1 1 8
160. Gabriel Zetterberg Trosa Edanö IBK -U 2 0 0 0 0
161. Oliver Ahlin Trosa Edanö IBK -U 2 0 0 0 0
162. Philip Dromberg Trosa Edanö IBK -U 4 0 0 0 0
163. Erik Roslund IFK Mariefred 4 0 0 0 0
164. Theodor Haglund-Wollert IFK Mariefred 3 0 0 0 0
165. Niklas Eriksson IFK Mariefred 3 0 0 0 0
166. Lukas Ödman IFK Mariefred 3 0 0 0 0
167. Fredrik Jansson Torshälla IBK U-lag 3 0 0 0 0
168. Mattias Eriksson Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
169. Kevin Mattsson Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
170. Marcus Backlund Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
171. Andreas Eriksson Torshälla IBK U-lag 4 0 0 0 0
172. Robin Tannarp Torshälla IBK U-lag 1 0 0 0 0
173. Jesper Höglund Trosa Edanö IBK -U 1 0 0 0 0
174. Linus Johansson Trosa Edanö IBK -U 1 0 0 0 0
175. Edvin Andersson Flens IBF 4 0 0 0 0
176. Marco Hedlund Flens IBF 4 0 0 0 0
177. Tim Andersson Flens IBF 1 0 0 0 0
178. Melker Pettersson Flens IBF 1 0 0 0 0
179. Fredrik Hammarman Flens IBF 1 0 0 0 0
180. Pontus Kummelstam-Thunberg Flens IBF 1 0 0 0 0
181. Alexander Tzoanidis Flens IBF 2 0 0 0 0
182. Fredric Larsson Flens IBF 2 0 0 0 0
183. Benny Andersson Flens IBF 1 0 0 0 0
184. Felix Johansson Flens IBF 3 0 0 0 0
185. Johannes Lindkvist Flens IBF 2 0 0 0 0
186. Edwin Fasth Järna SK 4 0 0 0 0
187. Mathias Johansson Järna SK 2 0 0 0 0
188. Lucas Mejenqvist Torshälla IBK U-lag 4 0 0 0 0
189. Lukas Rosenkvist Torshälla IBK U-lag 1 0 0 0 0
190. Ville Leander Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
191. Albin Edlund Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
192. Ludvig Södergren Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
193. Oskar Westling Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 0
194. Marko Liljegren Telge SIBK U-lag 3 0 0 0 0
195. Mattias Michel Telge SIBK U-lag 1 0 0 0 0
196. Jimmy Nilsson Telge SIBK U-lag 4 0 0 0 0
197. Anton Malmqvist Scott Telge SIBK U-lag 1 0 0 0 0
198. Daniel Rask Telge SIBK U-lag 4 0 0 0 0
199. Anders Sköld Telge SIBK U-lag 3 0 0 0 0
200. Marcus Andersson Telge SIBK U-lag 2 0 0 0 0
201. Robert Eriksson Telge SIBK U-lag 1 0 0 0 0
202. Anton Stahre IK Standard 2 0 0 0 0
203. Christoffer Lindberg IK Standard 4 0 0 0 0
204. Anton Carlsson IK Standard 3 0 0 0 0
205. Kim Tuvgren IK Standard 2 0 0 0 0
206. Olof Pettersson Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 0
207. Marcus Bergman IK Standard 2 0 0 0 0
208. Gustav Boström Nykvarns IF U-lag 2 0 0 0 0
209. Viggo Claesson Nykvarns IF U-lag 1 0 0 0 0
210. Elliot Kumlin Nykvarns IF U-lag 3 0 0 0 0
211. Daniel Sandberg Nykvarns IF U-lag 2 0 0 0 0
212. Dawid Stepniak Nykvarns IF U-lag 2 0 0 0 0
213. Carl-Emil Ågren Katrineholms IBF U-lag 3 0 0 0 0
214. Sebastian Barret Andersson Katrineholms IBF U-lag 2 0 0 0 0
215. Kasper Tellander Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 0
216. Enrique Lundh Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 0
217. Jacob Boström Katrineholms IBF U-lag 2 0 0 0 0
218. Alexander Tzoanidis Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 0
219. Anton Hock Katrineholms IBF U-lag 3 0 0 0 0
220. Kevin Palmér Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 0
221. Robin Larsson Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 0
222. John Larsson Katrineholms IBF U-lag 4 0 0 0 0
223. Patrik Plantin Katrineholms IBF U-lag 2 0 0 0 0
224. Patrik Heckscher Ekbackskyrkans IBK 3 0 0 0 0
225. Michael Ottosson Nykvarns IF U-lag 2 0 0 0 0
226. Dante Kvick Nykvarns IF U-lag 1 0 0 0 0
227. Sebastian Königsson Nykvarns IF U-lag 2 0 0 0 0
228. Hannes Kemi Nykvarns IF U-lag 1 0 0 0 0
229. Anton Larsson Ekbackskyrkans IBK 3 0 0 0 0
230. Mikael Karlsson Ekbackskyrkans IBK 1 0 0 0 0
231. Patrik Alén Galagowear FBC Södertälje 3 0 0 0 0
232. Kalle Törqvist-Vager Galagowear FBC Södertälje 1 0 0 0 0
233. Jonas Tygesén Galagowear FBC Södertälje 1 0 0 0 0
234. Melvin Karlsson Ekbackskyrkans IBK 3 0 0 0 0
235. Mattias Olersbacken Galagowear FBC Södertälje 2 0 0 0 0
236. Sam Knijnenburg Galagowear FBC Södertälje 1 0 0 0 0
237. Joakim Engman Galagowear FBC Södertälje 3 0 0 0 0
238. Karl Hestreus Galagowear FBC Södertälje 3 0 0 0 0
239. Niklas Johnsson Galagowear FBC Södertälje 1 0 0 0 0
240. Linus Björklund Eskilstuna Nyfors IK 3 0 0 0 0
241. Jerker Sidén Eskilstuna Nyfors IK 3 0 0 0 0
242. Marcus Möller Eskilstuna Nyfors IK 4 0 0 0 0
243. Thomas Tenglin Eskilstuna Nyfors IK 2 0 0 0 0
244. Mikael Räisänen Eskilstuna Nyfors IK 4 0 0 0 0
245. Markus Kontio Eskilstuna Nyfors IK 2 0 0 0 0
246. Simon Engelhardt Eskilstuna Nyfors IK 2 0 0 0 0
247. Joakim Kun Eskilstuna Nyfors IK 2 0 0 0 0
248. Philip Todorovski Eskilstuna Nyfors IK 4 0 0 0 0
249. Carl Österlund Nykvarns IF U-lag 1 0 0 0 2
250. Isak Sevefjord Katrineholms IBF U-lag 1 0 0 0 2
251. Johan Söderström Järna SK 3 0 0 0 2
252. William Kerman Katrineholms IBF U-lag 4 0 0 0 2
253. Adam Andersson Katrineholms IBF U-lag 2 0 0 0 2
254. Viktor Lindqvist Nykvarns IF U-lag 2 0 0 0 2
255. Marcus Moberg IK Standard 2 0 0 0 2
256. Mikael Hansson Telge SIBK U-lag 3 0 0 0 2
257. William Johansson Telge SIBK U-lag 1 0 0 0 2
258. William Wetterling Torshälla IBK U-lag 2 0 0 0 2
259. Alexander Edelsvärd Järna SK 4 0 0 0 2
260. Pierre Jacob Telge SIBK U-lag 1 0 0 0 2
261. Fredrik Licke IFK Mariefred 4 0 0 0 2
262. William Ericsson Flens IBF 2 0 0 0 4
263. Adam Åsén Torshälla IBK U-lag 4 0 0 0 4
264. Adam Lindersson Nykvarns IF U-lag 4 0 0 0 4
265. Pasi Haahkala Eskilstuna Nyfors IK 3 0 0 0 7

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis