Spelprogram - Träningsmatcher Dalarna 23/24

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Borlänge IBK div 1 Anna Hult annakristin@live.se 073-525 05 60 Rosa , Vit , Vit
Digers BK Div 4 Herrar Marcus Ernlund marcus.ernlund@hotmail.com 072 - 560 51 95 Röd, Svart, Svart
Envikens IF Grön, Vit, Grön
Envikens IF Pojkar Grön Div 2 Kenneth Björ kennethbjor@hotmail.com 070 - 740 46 41 Grön, Vit, Grön
Envikens IF Pojkar Röd Div 2 Malin Eriksson erikssonmalin@msn.com 0700751228 Grön, Vit, Grön
Hofors IBK Dam Svart, Svart, Svart
Hofors IBK Herr Adam Rehn rehn_15@hotmail.com 0725722979 Svart, Svart, Svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar Joel Nordström nordstromjoel@hotmail.com 0706483142 Röd, svart, svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 HJ Niklas Karlsson karlsson73.nk@gmail.com 0707986469 Röd, svart, svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 JAS Patrik Sundqvist pliggen.8@gmail.com 070 - 310 36 14 Röd, svart, svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P11 Röd Div 4 Patrick Hellsen patrick.hellsenps5@outlook.com 072-544 32 47 Röd, svart, svart
IBF Borlänge Div1 Stefan Martinsson stefan_martinsson@hotmail.com 070-757 73 97 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge F11/12 Röd Div 4 Jenny Fritz h05jenfr@gmail.com 0704604161 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge F13 Blå Div 2 Stina Malmi stinamalmi@gmail.com 0706548040 Blå, Svart, Svart
IBF Borlänge H1 Lennart Elving kansli@ibfborlange.se 070-7785260 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Svart, Svart, Svart
IBF Falun Parasport Svart, Svart, Svart
IBF Falun SSL Herr Emilia Bodell emilia@ibffalun.com Svart, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom Herr Div 3 Joacim Svensson joacim@ibffalun.com 070-3027779 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Ungdom och Barn F011-12 Dan Hvitman dan.hvitman@ibffalunub.se Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom och Barn F2013 Mattias Orsén mattias.orsen@ibffalunub.se Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Ungdom och Barn F2014 Jenny Thorén thoren.j.e@gmail.com 0736585010 Rosa, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling Allsvenskan Dam Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling Allsvenskan Herr Joacim Svensson joacim@ibffalun.com 070-3027779 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling Dam Div 2 Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling DJ-JAS Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling F16 Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Falun Utveckling H-JAS Joacim Svensson joacim@ibffalun.com 070-3027779 Rosa, Rosa, Svart
IBF Gagnef Div 2 Kennedy Gharabi Ghaken@live.se 0736935006 Orange, Svart, Svart
IBF Hedemora D1 Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora H2 Roger Pettersson roggap69@gmail.com 070-2164498 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora H4 Johnny Bingström jkayboy@gmail.com Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora P 07/08 Anders Carlsson anderscarlsson1977@gmail.com 0707933600 Röd, Röd, Röd
IBF Hedemora P 09 Daniel Erlandsson daniel.erlandsson@elon.se 0706459217 Röd, Röd, Röd
IBF Lokomotiv Avesta Emilia Hast Emilia.hast@gmail.com 0707784826 Vit, Vit, Vit
IBF Ludvika Dam Div 1 Dan Boström-Fors dan.bostrom-fors@hitachienergy.com 070-636 82 42 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika F-10/11 Röd 4 Åsa Karlberger vidarilde@gmail.com 070 221 55 16 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 2 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 073-0223904 Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 4 Lars Lokgård Svart, Svart, Svart
IBF Ludvika P-10/11 Röd 3 Peter Fredriksson peter.fredriksson1973@outlook.com 070-8726463 Svart, Svart, Svart
IBK Hedemora Borg Division 2 Damer Kent Hedin hedin.kent62@gmail.com 070 - 697 25 25 Gul/svart, Svart, Gul
IBK Köping H2 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
IBK Lockerud Mariestad DJ18 Röd, Röd, Röd
IBK Lockerud Mariestad SSL Dam Johan Ivarsson johan.ivbp@gmail.com Röd, Röd, Röd
IK Sätra Dam Helena Laulainen helena.laulainen@gmail.com 070-9783346 Vit, Grön, Vit
KAIS Mora IF H1 Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF Div 1 dam Cecilia Grudd cecilia.grudd@mora.se 070 - 385 74 67 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF Div 3 herr Stefan Glad Gladstefan11@gmail.com 073 - 928 88 94 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF HJ Anette Martinsson anettem73@hotmail.com 070 - 351 31 03 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF JAS-killar Stefan Glad Gladstefan11@gmail.com 073 - 928 88 94 Röd, Svart, Svart
KFUM Falun Damer Helena Lundqvist helena@truehr.se röd, svart, svart
KFUM Falun F07 Jessica Johansen Jessicajohansen79@gmail.com 070-597 60 08 röd, svart, svart
KFUM Falun Herr röd, svart, svart
KFUM Falun Herr A-lag Mattias Rokka mattias.rokka1974@gmail.com 073-6524440 röd, svart, svart
KFUM Falun P14 Jennie Rosensten Jennie_133@hotmail.com 0704890422 röd, svart, svart
Krylbo AIS Flickor 10-12 Peter Nilsson Svart, Svart, Svart
Krylbo AIS Herr Div4 Benny Sundström Kornbenny2002@yahoo.se 072-502 98 00 Svart, Svart, Svart
LI20 F12-13 Mathias Danielsson mathiasdanielsson85@hotmail.com 070 - 443 36 31 Blå, Svart, Svart
LI20 H1 Kjell Gustafsson kjell.a.gustavsson@hitachienergy.com 073-040 40 82 Blå, Svart, Svart
LI20 Herr B Carl Gunnarsson carl.gunnarsson@rattvik.se 073-5443699 Blå, Svart, Svart
LI20 JAS Kjell Gustafsson kjell.a.gustavsson@hitachienergy.com 073-040 40 82 Blå, Svart, Svart
Långshyttans IBK Herrar Div.4 Lars Vikström larsvik68@hotmail.com 070-6553132 Mörkgrå, Mörkgrå, Svart
Långshyttans IBK Pojkar Blå Div.1 Camilla Andersson Ccasparsson@gmail.com 0704879812 Mörkgrå, Mörkgrå, Svart
MIBF Dalarna
MIBF Dalarna
Per-Ols IBF H2 Jonny Eritz jonny@eritz.se Röd, Svart, Svart
Rättviks IBF Damlaget Lottie Knutsson Öljegård lottiek_77@hotmail.com 070-646 75 38 mörkblå, mörkblå, vit
Rättviks IBF Herrlag Jimmy Gunther gunther.jimmy@gmail.com 073-9193803 mörkblå, mörkblå, vit
Rönnby IBK Ung 09-10 FK3 Jonas Andersson sejoand@gmail.com 0730490022 Orange, Svart, Vit
Skogsgymnastikens IBS 11/12 FK4 Kalle Forsberg nerdforre@hotmail.com 0708804636 Blå, Blå, Blå
Skogsgymnastikens IBS Damer Stefan Andersson stefan@nbgh.se 073-2962599 Blå, Blå, Blå
Skogsgymnastikens IBS Herrar Axel Henriksson axelhenriksson@hotmail.com 070-8401131 Blå, Blå, Blå
Skogsgymnastikens IBS P10/11 (PK5) Tomas Karlsson tomas.karlsson_85@hotmail.com 073-8423533 Blå, Blå, Blå
Skälby IBK D1 Mikela Wallin mikela.wallin@riksbyggen.se 073-639 68 99 Svart, Svart, Svart
Stora Skedvi IK Ishockeyförening H5 Kalle Söderberg kalle.m.soderberg@gmail.com 073 - 535 55 65 Grön, Vit, Grön
Storvreta IBK Dam Allsvenskan Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS DJ18 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Herr Peter Furubrand 076-0291351 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK SSL Herr Kent Bäckström kenta.backstrom@gmail.com 0708-385394 Röd, Svart, Röd
Storvreta Ungdom IBK USM F16 Daniel Skantze danne_1999@live.se 0706354779 Röd, Svart, Röd
Sundborns GOIF Div 2 damer Mattias Sandmark mattias.sandmark@mavacon.se 070-6116377 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF Flickor Grön Div 1 Emelie Buvall emelie_buvall@hotmail.com 070-499 15 80 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF H4 Simon Granström simongranstrom94@gmail.com 0760876267 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF HJ Daniel Isacson daniel.isacson73@gmail.com 070 - 632 02 07 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 Magnus Englund magnus.englund1@gmail.com 0703591063 Röd, Röd, röd
Sundborns GOIF Pojkar Röd div 2 Jens Sunnerback jens7650@hotmail.com 0703-401840 Röd, Röd, röd
Surahammars IBF Damer Div 1 Sebastian Axelsson sebban.axelsson@hotmail.com 0707213691 Svart, Svart, Gul
Söderbärke Goif Flickor 11/10/09 23/24 Erik Johansson erik.johansson@hiak.se 070-5696589 VIT, BLÅ, VIT
Söderbärke Goif Herrar div 5 Robin Andersson 0738082426 VIT, BLÅ, VIT
Söderbärke Goif Pojkar 23/24 Patrik Engzell fagerstaplcpatrik@gmail.com VIT, BLÅ, VIT
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-05-07 14:30 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan Herr - IBF Falun Ungdom Herr Div 3 Guide Arena 1
2023-08-12 14:00 1 IBF Falun Utveckling F16 - Storvreta Ungdom IBK USM F16 4 - 4 Lugnet D 49
2023-08-18 19:00 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan Herr - MIBF Dalarna Guide Arena
2023-08-19 16:00 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan Herr - MIBF Dalarna Guide Arena
2023-08-20 13:00 1 IBF Borlänge Div1 - IBF Ludvika Dam Div 1 4 - 4 Maserhallen
2023-08-20 16:00 1 IBF Falun Utveckling F16 - IBF Falun Utveckling F16 Guide Arena 1
2023-08-31 19:00 1 IBF Borlänge H1 - KAIS Mora IF H1 Maserhallen
2023-09-02 13:30 1 Söderbärke Goif Flickor 11/10/09 23/24 - Rönnby IBK Ung 09-10 FK3 3 - 5 Söderbärke Sporthall
2023-09-02 14:00 1 IBF Falun - IBK Lockerud Mariestad SSL Dam 6 - 0 Guide Arena 1
2023-09-02 17:00 1 IBF Falun Utveckling DJ-JAS - IBK Lockerud Mariestad DJ18 7 - 5 Guide Arena 1
2023-09-03 14:00 1 IBF Falun Utveckling Allsvenskan Dam - IK Sätra Dam 7 - 4 Guide Arena
2023-09-03 17:00 1 KAIS Mora IF H1 - IBF Borlänge H1 4 - 7 Idre Fjäll Arena
2023-09-04 19:00 1 Rättviks IBF Herrlag - LI20 Herr B Rättvik Arena
2023-09-07 19:00 1 LI20 H1 - IBF Hedemora H2 3 - 2 Leksandshallen A
2023-09-09 10:00 1 KAIS Mora UIF JAS-killar - LI20 JAS 5 - 2 Idre Fjäll Arena
2023-09-09 12:00   Uppskj. 1 KAIS Mora IF H1 - Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar Uppskj. Idre Fjäll Arena
2023-09-09 14:30 1 LI20 JAS - Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 JAS Idre Fjäll Arena
2023-09-09 15:00 1 IBF Hedemora H2 - IBK Köping H2 Vasahallen
2023-09-09 15:15 1 KFUM Falun Damer - KAIS Mora UIF Div 1 dam 5 - 5 Lugnet C
2023-09-09 15:45 1 KAIS Mora UIF HJ - Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 HJ Idre Fjäll Arena
2023-09-09 18:00 1 Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 JAS - KAIS Mora UIF JAS-killar Idre Fjäll Arena
2023-09-10 11:30 1 KAIS Mora UIF HJ - KAIS Mora UIF HJ Idre Fjäll Arena
2023-09-10 13:45 1 KAIS Mora UIF Div 3 herr - Digers BK Div 4 Herrar Idre Fjäll Arena
2023-09-10 16:00 1 IBF Hedemora D1 - Skälby IBK D1 Vasahallen
2023-09-10 16:00   Uppskj. 1 KAIS Mora IF H1 - IBF Ludvika Herr Div 2 Uppskj. Idre Fjäll Arena
2023-09-13 19:30 1 Borlänge IBK div 1 - IBF Falun Utveckling Dam Div 2 Ornäs Sporthall
2023-09-14 18:15 1 IBF Borlänge H1 - IBF Falun Utveckling Allsvenskan Herr 6 - 6 Maserhallen 67
2023-09-16 10:30 1 IBF Ludvika Dam Div 1 - Surahammars IBF Damer Div 1 1 - 9 Ludvika Sporthall 10
2023-09-16 13:00 1 IBF Ludvika Herr Div 2 - IBK Köping H2 3 - 9 Ludvika Sporthall
2023-09-17 14:00 1 IBF Falun Utveckling F16 - Skogsgymnastikens IBS Damer Inst. Guide Arena 1
2023-09-17 14:30 1 IBF Ludvika Herr Div 2 - Per-Ols IBF H2 5 - 6 Ludvika Sporthall
2023-09-17 15:00 1 IBF Borlänge Div1 - KAIS Mora UIF Div 1 dam 4 - 2 Maserhallen
2023-09-17 15:45 1 LI20 Herr B - KFUM Falun Herr Leksandshallen A
2023-09-18 19:00 1 Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 HJ - Sundborns GOIF HJ Inst. Lugnet B
2023-09-19 18:15 1 IBF Hedemora D1 - IBF Hedemora P 09 Vasahallen
2023-09-21 19:30 1 Envikens IF - Sundborns GOIF H4 Envikens Sporthall
2023-09-23 14:30 1 IBF Gagnef Div 2 - IBF Hedemora H2 Mockfjärds Sporthall
2023-09-24 13:30 1 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Hedemora H4 2 - 10 Markushallen 78
2023-09-24 14:00 1 Rättviks IBF Herrlag - Sundborns GOIF H4 Rättvik Arena
2023-09-27 20:00 1 IBF Falun Utveckling F16 - KFUM Falun F07 Guide Arena 1
2023-09-28 18:15 1 IBF Ludvika P-10/11 Röd 3 - Söderbärke Goif Pojkar 23/24 Bergahallen
2023-09-29 19:00 1 Söderbärke Goif Herrar div 5 - IBF Ludvika Herr Div 4 4 - 8 Söderbärke Sporthall 60
2023-09-29 19:00 1 IBK Hedemora Borg Division 2 Damer - Hofors IBK Dam 5 - 3 Långshyttans Sporthall
2023-09-30 13:00 1 Krylbo AIS Herr Div4 - Skogsgymnastikens IBS Herrar Markushallen
2023-09-30 14:30 1 LI20 Herr B - Sundborns GOIF H4 Leksandshallen A
2023-09-30 16:00 1 Långshyttans IBK Herrar Div.4 - Stora Skedvi IK Ishockeyförening H5 Långshyttans Sporthall
2023-10-02 19:45 1 Sundborns GOIF Div 2 damer - Rättviks IBF Damlaget Envikens Sporthall
2023-10-03 18:00 1 IBF Ludvika F-10/11 Röd 4 - Skogsgymnastikens IBS 11/12 FK4 Ludvika Sporthall
2023-10-04 18:30 1 Söderbärke Goif Pojkar 23/24 - Skogsgymnastikens IBS P10/11 (PK5) 0 - 0 Söderbärke Sporthall
2023-10-04 19:00 1 Hofors IBK Herr - KFUM Falun Herr A-lag 7 - 3 Hoforshallen 90
2023-10-06 18:00 1 Långshyttans IBK Pojkar Blå Div.1 - Hälsinggårdens AIK Innebandy P11 Röd Div 4 Långshyttans Sporthall
2023-10-07 11:40 1 Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 - Envikens IF Pojkar Grön Div 2 Sundbornshallen
2023-10-07 16:00 1 Krylbo AIS Herr Div4 - Långshyttans IBK Herrar Div.4 Markushallen
2023-10-09 19:50 1 Envikens IF Pojkar Röd Div 2 - Sundborns GOIF Pojkar Röd div 2 7 - 8 Envikens Sporthall
2023-11-05 11:30 1 IBF Borlänge F13 Blå Div 2 - LI20 F12-13 Ornäs Sporthall
2023-11-14 19:30 1 MIBF Dalarna - KFUM Falun F07 Lugnet C
2024-01-18 18:15 1 Krylbo AIS Flickor 10-12 - IBF Borlänge F11/12 Röd Div 4 1 - 4 Markushallen
2024-01-18 18:45 1 KFUM Falun P14 - KFUM Falun Damer Lugnet C
2024-02-23 17:15 1 IBF Falun Ungdom och Barn F2013 - IBF Falun Ungdom och Barn F011-12 Lugnet B
2024-03-12 17:00 1 Sundborns GOIF Flickor Grön Div 1 - IBF Falun Ungdom och Barn F2014 Sundbornshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis