Spelprogram - Herrar Utveckling

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brunflo FK A-lag Jörgen Eriksson jorgen.eriksson@jpsakeri.com 070-5892880 Gul, Svart, Svart
FBC Lo Utv Anja Dahlberg anja.peterson@yahoo.se 0705505623 Röd, Svart, Svart
FBC Nordic/Sundsvall City Peter Palander peter.palander@innebandy.se 0702-20 18 34 Blå
IBK Härnösand Hj18 Linda Åsberg hjortronstigen@live.se 0702216228 mörkblå, mörkblå, mörkblå
IFK Nyland HU Sara Asplund sara.asplund@kramfors.se 070-6755231 Vit/Blå/Blå
Moälvens IBK HJ Robert Svensson robca09@gmail.com 070-327 64 42 Orange/Svart/Svart
Sundsvall FBC Ungdom J18 David Viden david.v@live.se 0707559738 Svart, svart, svart
Sundsvall GBK Utv Fredrik Jernhagen fredrik.jernhagen@gmail.com 0703214373 Vitt, Vitt, Vitt
Timrå IBC HJ18 Joakim Gustavsson j75@live.se 0706467781 Röd, rött, rött
Vattjoms IK Herr B-lag Sebastian Widmark 0703647170 Svart/Svart/Svart
Örnsköldsvik IBK Herrjunior Jenny Nordlund jennyno@telia.com 0706655905 Röd/Svart/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-10-16 12:30 1 Timrå IBC HJ18 - FBC Nordic/Sundsvall City 11 - 4 Timrå Sporthall 86
2022-10-16 13:00 1 Vattjoms IK Herr B-lag - Brunflo FK A-lag 4 - 3 Matfors Sporthall
2022-10-16 13:00 1 IFK Nyland HU - Sundsvall FBC Ungdom J18 14 - 9 Bollstahallen 85
2022-10-16 16:30 1 FBC Lo Utv - Örnsköldsvik IBK Herrjunior 2 - 21 Bollstahallen 65
2022-10-16 17:30 1 IBK Härnösand Hj18 - Sundsvall GBK Utv 10 - 5 Öbacka SC
Omgång 2
2022-10-21 19:00 2 Sundsvall GBK Utv - FBC Lo Utv 10 - 5 Höglunda 50
2022-10-21 19:30 2 Moälvens IBK HJ - IFK Nyland HU 10 - 1 Örnsköldsviks Sporthall 167
2022-10-22 12:00 2 Sundsvall FBC Ungdom J18 - IBK Härnösand Hj18 3 - 4 Hagahallen
2022-10-22 12:30 2 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - Vattjoms IK Herr B-lag 12 - 8 Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-22 16:00 2 Brunflo FK A-lag - Timrå IBC HJ18 2 - 6 Kastalskolans sporthall
Omgång 3
2022-10-23 11:00 3 IBK Härnösand Hj18 - IFK Nyland HU 5 - 7 Öbacka SC
2022-10-23 12:30 3 Timrå IBC HJ18 - Örnsköldsvik IBK Herrjunior 9 - 4 Timrå Sporthall 75
2022-10-23 13:00 3 Vattjoms IK Herr B-lag - Sundsvall GBK Utv 11 - 3 Matfors Sporthall
2022-10-23 13:00 3 FBC Lo Utv - Sundsvall FBC Ungdom J18 2 - 5 Bollstahallen
2022-10-23 15:00 3 FBC Nordic/Sundsvall City - Moälvens IBK HJ 11 - 12 Hagahallen 53
Omgång 4
2022-10-29 16:00 4 IFK Nyland HU - FBC Lo Utv 12 - 4 Bollstahallen 73
2022-10-29 16:00 4 Sundsvall FBC Ungdom J18 - Vattjoms IK Herr B-lag 11 - 8 Hagahallen
2022-10-30 13:00 4 Brunflo FK A-lag - FBC Nordic/Sundsvall City 4 - 9 Kastalskolans sporthall
2022-10-30 16:00 4 Sundsvall GBK Utv - Timrå IBC HJ18 3 - 19 Höglunda 50
2022-12-03 10:10 4 Moälvens IBK HJ - IBK Härnösand Hj18 9 - 4 Örnsköldsviks Sporthall 108
Omgång 5
2022-11-13 12:30 5 Timrå IBC HJ18 - Sundsvall FBC Ungdom J18 5 - 4 Timrå Sporthall 79
2022-11-13 13:00 5 Vattjoms IK Herr B-lag - IFK Nyland HU 11 - 10 Matfors Sporthall
2022-11-13 15:00 5 FBC Nordic/Sundsvall City - Örnsköldsvik IBK Herrjunior 8 - 16 Hagahallen
2022-11-13 16:00 5 FBC Lo Utv - IBK Härnösand Hj18 6 - 15 Bollstahallen
2022-11-13 16:00 5 Brunflo FK A-lag - Moälvens IBK HJ 5 - 10 Revsundshallen
Omgång 6
2022-11-16 20:00 6 Sundsvall GBK Utv - FBC Nordic/Sundsvall City 5 - 11 Hagahallen
2022-11-19 13:00 6 IFK Nyland HU - Timrå IBC HJ18 6 - 13 Bollstahallen 64
2022-11-20 11:00 6 IBK Härnösand Hj18 - Vattjoms IK Herr B-lag 10 - 3 Öbacka SC 85
2022-11-20 11:00 6 Moälvens IBK HJ - FBC Lo Utv 21 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2022-11-20 12:30 6 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - Brunflo FK A-lag 10 - 4 Skyttis Arena
Omgång 7
2022-11-23 20:00 7 FBC Nordic/Sundsvall City - Sundsvall FBC Ungdom J18 6 - 7 Hagahallen
2022-11-26 11:00 7 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - Moälvens IBK HJ 4 - 11 Skyttis Arena 143
2022-11-26 13:00 7 Brunflo FK A-lag - Sundsvall GBK Utv 8 - 4 Revsundshallen
2022-11-27 10:00 7 Timrå IBC HJ18 - IBK Härnösand Hj18 4 - 4 Timrå Sporthall 51
2022-11-27 13:00 7 Vattjoms IK Herr B-lag - FBC Lo Utv 10 - 1 Matfors Sporthall
Omgång 8
2022-12-02 18:30 8 Sundsvall GBK Utv - Örnsköldsvik IBK Herrjunior 3 - 14 Höglunda
2022-12-02 19:30 8 IFK Nyland HU - FBC Nordic/Sundsvall City 17 - 8 Bollstahallen 72
2022-12-03 16:30 8 FBC Lo Utv - Timrå IBC HJ18 2 - 16 Bollstahallen
2022-12-04 13:30 8 Moälvens IBK HJ - Vattjoms IK Herr B-lag 7 - 0 Skyttis Arena 91
2022-12-04 15:30 8 Sundsvall FBC Ungdom J18 - Brunflo FK A-lag 6 - 6 Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 9
2022-12-07 20:00 9 FBC Nordic/Sundsvall City - IBK Härnösand Hj18 14 - 10 Hagahallen
2022-12-11 15:00 9 Timrå IBC HJ18 - Vattjoms IK Herr B-lag 9 - 5 Timrå Sporthall 60
2022-12-22 19:00 9 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - Sundsvall FBC Ungdom J18 10 - 2 Skyttis Arena
2023-02-25 16:00 9 Brunflo FK A-lag - IFK Nyland HU Kastalskolans sporthall
2023-03-31 19:00 9 Sundsvall GBK Utv - Moälvens IBK HJ Höglunda
Omgång 10
2022-12-14 20:00 10 Sundsvall FBC Ungdom J18 - Sundsvall GBK Utv 21 - 4 Hagahallen
2022-12-17 12:30 10 Moälvens IBK HJ - Timrå IBC HJ18 5 - 3 Örnsköldsviks Sporthall 78
2022-12-17 13:00 10 FBC Lo Utv - FBC Nordic/Sundsvall City 4 - 16 Bollstahallen 43
2022-12-18 15:30 10 IBK Härnösand Hj18 - Brunflo FK A-lag 3 - 2 Öbacka SC
2023-03-04 17:00 10 IFK Nyland HU - Örnsköldsvik IBK Herrjunior Bollstahallen
Omgång 11
2023-01-11 20:00 11 FBC Nordic/Sundsvall City - Vattjoms IK Herr B-lag 6 - 5 Hagahallen 43
2023-01-14 11:00 11 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - IBK Härnösand Hj18 10 - 2 Skyttis Arena
2023-01-14 12:00 11 Brunflo FK A-lag - FBC Lo Utv 12 - 7 Kastalskolans sporthall
2023-01-14 12:30 11 Sundsvall FBC Ungdom J18 - Moälvens IBK HJ 1 - 5 Skönsbergshallen 78
2023-01-14 13:00 11 Sundsvall GBK Utv - IFK Nyland HU 6 - 11 Höglunda
Omgång 12
2023-01-15 12:30 12 Sundsvall FBC Ungdom J18 - IFK Nyland HU 4 - 3 Hagahallen
2023-01-15 13:00 12 Sundsvall GBK Utv - IBK Härnösand Hj18 5 - 16 Höglunda
2023-01-15 13:00   Uppskj. 12 Brunflo FK A-lag - Vattjoms IK Herr B-lag Uppskj. Kastalskolans sporthall
2023-01-15 15:15 12 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - FBC Lo Utv WO (5 - 0) Skyttis Arena
2023-01-18 20:00 12 FBC Nordic/Sundsvall City - Timrå IBC HJ18 8 - 12 Hagahallen
Omgång 13
2023-01-20 19:30 13 IFK Nyland HU - Moälvens IBK HJ 10 - 13 Bollstahallen 74
2023-01-22 11:30 13 Timrå IBC HJ18 - Brunflo FK A-lag 4 - 4 Timrå Sporthall 36
2023-01-22 12:00 13 IBK Härnösand Hj18 - Sundsvall FBC Ungdom J18 11 - 3 Öbacka SC
2023-01-22 14:00 13 Vattjoms IK Herr B-lag - Örnsköldsvik IBK Herrjunior 7 - 7 Matfors Sporthall
2023-01-22 16:00 13 FBC Lo Utv - Sundsvall GBK Utv 11 - 8 Bollstahallen 75
Omgång 14
2023-01-27 19:30 14 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - Timrå IBC HJ18 5 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2023-01-29 11:30 14 Sundsvall FBC Ungdom J18 - FBC Lo Utv Skönsbergshallen
2023-01-29 13:00 14 IFK Nyland HU - IBK Härnösand Hj18 Bollstahallen
2023-01-29 15:00 14 Moälvens IBK HJ - FBC Nordic/Sundsvall City Skyttis Arena
2023-01-29 16:00 14 Sundsvall GBK Utv - Vattjoms IK Herr B-lag Höglunda
Omgång 15
2023-02-03 18:30 15 Timrå IBC HJ18 - Sundsvall GBK Utv Timrå Sporthall
2023-02-03 19:00 15 FBC Lo Utv - IFK Nyland HU Ådalshallen
2023-02-05 11:00 15 IBK Härnösand Hj18 - Moälvens IBK HJ Öbacka SC
2023-02-05 13:00 15 Vattjoms IK Herr B-lag - Sundsvall FBC Ungdom J18 Matfors Sporthall
2023-02-05 15:00 15 FBC Nordic/Sundsvall City - Brunflo FK A-lag Hagahallen
Omgång 16
2023-02-11 17:00 16 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - FBC Nordic/Sundsvall City Skyttis Arena
2023-02-12 10:00 16 IBK Härnösand Hj18 - FBC Lo Utv Öbacka SC
2023-02-12 12:00 16 Sundsvall FBC Ungdom J18 - Timrå IBC HJ18 Hagahallen
2023-02-12 13:00 16 IFK Nyland HU - Vattjoms IK Herr B-lag Bollstahallen
2023-02-12 17:00 16 Moälvens IBK HJ - Brunflo FK A-lag Skyttis Arena
Omgång 17
2023-02-18 15:00 17 Brunflo FK A-lag - Örnsköldsvik IBK Herrjunior Kastalskolans sporthall
2023-02-18 15:30 17 Timrå IBC HJ18 - IFK Nyland HU Timrå Sporthall
2023-02-18 16:00 17 Vattjoms IK Herr B-lag - IBK Härnösand Hj18 Matfors Sporthall
2023-02-18 16:00 17 FBC Lo Utv - Moälvens IBK HJ Bollstahallen
2023-02-20 20:00 17 FBC Nordic/Sundsvall City - Sundsvall GBK Utv Hagahallen
Omgång 18
2023-02-15 20:00 18 Sundsvall FBC Ungdom J18 - FBC Nordic/Sundsvall City Hagahallen
2023-02-17 18:45 18 Moälvens IBK HJ - Örnsköldsvik IBK Herrjunior Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-19 13:00 18 Sundsvall GBK Utv - Brunflo FK A-lag Höglunda
2023-02-19 18:30 18 FBC Lo Utv - Vattjoms IK Herr B-lag Bollstahallen
2023-02-19 18:30 18 IBK Härnösand Hj18 - Timrå IBC HJ18 Öbacka SC
Omgång 19
2023-02-22 20:00 19 FBC Nordic/Sundsvall City - IFK Nyland HU Hagahallen (Plan A)
2023-02-26 13:00 19 Vattjoms IK Herr B-lag - Moälvens IBK HJ Matfors Sporthall
2023-02-26 15:00 19 Timrå IBC HJ18 - FBC Lo Utv Timrå Sporthall
2023-02-26 17:30 19 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - Sundsvall GBK Utv Skyttis Arena
2023-03-19 10:00 19 Brunflo FK A-lag - Sundsvall FBC Ungdom J18 Kastalskolans sporthall
Omgång 20
2023-03-05 20 Moälvens IBK HJ - Sundsvall GBK Utv Skyttis Arena
2023-03-05 11:00 20 IBK Härnösand Hj18 - FBC Nordic/Sundsvall City Öbacka SC
2023-03-05 12:30 20 Sundsvall FBC Ungdom J18 - Örnsköldsvik IBK Herrjunior Skönsbergshallen
2023-03-05 13:00 20 IFK Nyland HU - Brunflo FK A-lag Bollstahallen
2023-03-05 14:00 20 Vattjoms IK Herr B-lag - Timrå IBC HJ18 Matfors Sporthall
Omgång 21
2023-03-15 20:00 21 Sundsvall GBK Utv - Sundsvall FBC Ungdom J18 Höglunda
2023-03-17 19:00 21 Örnsköldsvik IBK Herrjunior - IFK Nyland HU Skyttis Arena
2023-03-18 15:30 21 Timrå IBC HJ18 - Moälvens IBK HJ Timrå Sporthall
2023-03-19 15:00 21 FBC Nordic/Sundsvall City - FBC Lo Utv Hagahallen
2023-03-19 16:00 21 Brunflo FK A-lag - IBK Härnösand Hj18 Kastalskolans sporthall
Omgång 22
2023-03-25 13:00 22 FBC Lo Utv - Brunflo FK A-lag Bollstahallen
2023-03-25 13:00 22 IBK Härnösand Hj18 - Örnsköldsvik IBK Herrjunior Öbacka SC
2023-03-26 22 Moälvens IBK HJ - Sundsvall FBC Ungdom J18 Skyttis Arena
2023-03-26 13:00 22 Vattjoms IK Herr B-lag - FBC Nordic/Sundsvall City Matfors Sporthall
2023-03-26 19:30 22 IFK Nyland HU - Sundsvall GBK Utv Bollstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis