Spelprogram - Herrar Division 5 Dalarna

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Borlänge IBK Magnus Timber magnus.timber@ssab.com 070-6630326 Svart/svart/svart
Hosjö IBK Anton Mårtensson anton030404@gmail.com 0709573760 Ljusblå/Vit/Vit
IBF Hedemora 3 Johnny Bingström jkayboy@gmail.com Röd/Röd/Röd
IBF Ludvika 3 Lars Lokgård lars.lokgard@gmail.com 070-201 05 58 Svart/Svart/Svart
IBF Säter Tony Engström tony-e@hotmail.com 070-6973399 Blå med svarta ränder/Svart/Svart
KAIS Mora UIF 2 Robin Bjelkesten robban01@live.se 0722097770 Röd/Svart/Svart
Krylbo AIS Jimmy Hedman jimmyhedman@outlook.com 0735026788 Svart/Svart/Svart
Rättviks IBF Gustav Jax gura_snura@hotmail.com 073 - 022 52 77 mörkblå/mörkblå/vit
Stora Skedvi IK Kalle Söderberg kalle.m.soderberg@gmail.com 073 - 535 55 65 Grön, Vit, Grön
Sundborns GOIF Simon Granström simongranstrom94@gmail.com 0760876267 Röd/Röd/röd
Söderbärke Goif Robin Andersson 0738082426 VIT/BLÅ/VIT
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-09-30 19:00 1 IBF Ludvika 3 - Rättviks IBF 3 - 8 Ludvika Sporthall 64
2022-10-01 12:00 1 KAIS Mora UIF 2 - Krylbo AIS 5 - 21 Idre Fjäll Arena 26
2022-10-01 12:30 1 Hosjö IBK - Söderbärke Goif 14 - 4 Haraldsbo Sporthall
2022-10-02 12:00 1 IBF Hedemora 3 - Sundborns GOIF 4 - 8 Vikmanshyttans sporthall 45
2022-12-17 15:00 1 IBF Säter - Stora Skedvi IK 1 - 5 Skönvikshallen
Omgång 2
2022-10-07 19:00 2 Krylbo AIS - IBF Ludvika 3 15 - 1 Markushallen 43
2022-10-08 11:00 2 Stora Skedvi IK - IBF Hedemora 3 2 - 3 Skäve Arena 30
2022-10-09 10:00 2 Söderbärke Goif - Borlänge IBK 3 - 5 Söderbärke Sporthall 44
2022-10-09 13:00 2 KAIS Mora UIF 2 - IBF Säter 6 - 2 Idre Fjäll Arena 52
2022-11-30 2 Rättviks IBF - Hosjö IBK Rättvik Arena
Omgång 3
2022-10-15 11:00 3 IBF Ludvika 3 - IBF Säter 10 - 1 Bergahallen 50
2022-10-15 14:00 3 IBF Hedemora 3 - KAIS Mora UIF 2 11 - 3 Vikmanshyttans sporthall 35
2022-10-16 10:00 3 Söderbärke Goif - Rättviks IBF 6 - 12 Söderbärke Sporthall 38
2022-10-16 16:30 3 Hosjö IBK - Krylbo AIS 2 - 9 Lugnet D
2022-10-16 17:30 3 Borlänge IBK - Sundborns GOIF 4 - 10 Paradishallen 45
Omgång 4
2022-10-21 19:00 4 Krylbo AIS - Söderbärke Goif 20 - 2 Markushallen 55
2022-10-22 11:00 4 IBF Ludvika 3 - IBF Hedemora 3 3 - 6 Ludvika Sporthall 40
2022-10-22 16:00 4 IBF Säter - Hosjö IBK 0 - 11 Skönvikshallen 68
2022-10-22 17:00 4 Stora Skedvi IK - Sundborns GOIF 3 - 6 Skäve Arena 25
2022-10-23 11:00 4 Rättviks IBF - Borlänge IBK 9 - 7 Rättvik Arena 60
Omgång 5
2022-10-30 10:00 5 Söderbärke Goif - IBF Säter 8 - 4 Söderbärke Sporthall 70
2022-10-30 11:00 5 Borlänge IBK - Stora Skedvi IK 7 - 5 Paradishallen 53
2022-10-30 11:30 5 Hosjö IBK - IBF Hedemora 3 12 - 2 Haraldsbo Sporthall
2022-10-30 14:30 5 Rättviks IBF - Krylbo AIS 12 - 12 Rättvik Arena 50
2022-11-30 00:00 5 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF 2
Omgång 6
2022-11-04 19:00 6 Krylbo AIS - Borlänge IBK 8 - 3 Markushallen 53
2022-11-05 12:30 6 IBF Hedemora 3 - Söderbärke Goif 11 - 6 Vasahallen 55
2022-11-05 13:00 6 IBF Ludvika 3 - Sundborns GOIF 3 - 5 Ludvika Sporthall 38
2022-11-06 14:00 6 KAIS Mora UIF 2 - Stora Skedvi IK 9 - 8 Idre Fjäll Arena
2022-11-06 16:00 6 IBF Säter - Rättviks IBF 2 - 10 Skönvikshallen
Omgång 7
2022-11-11 19:00 7 Krylbo AIS - IBF Säter 17 - 4 Markushallen 57
2022-11-13 10:30 7 Sundborns GOIF - Hosjö IBK 11 - 8 Lugnet C 57
2022-11-13 14:30 7 Rättviks IBF - IBF Hedemora 3 6 - 3 Rättvik Arena 60
2022-11-13 15:00 7 Borlänge IBK - KAIS Mora UIF 2 6 - 10 Paradishallen 58
2023-02-05 17:00 7 Stora Skedvi IK - IBF Ludvika 3 3 - 5 Skäve Arena
Omgång 8
2022-11-19 10:00 8 IBF Hedemora 3 - Krylbo AIS 4 - 14 Vasahallen 75
2022-11-19 15:30 8 IBF Ludvika 3 - KAIS Mora UIF 2 9 - 4 Bergahallen 53
2022-11-19 16:00 8 IBF Säter - Borlänge IBK 4 - 7 Skönvikshallen
2022-11-19 17:00 8 Hosjö IBK - Stora Skedvi IK 14 - 3 Haraldsbo Sporthall
2022-11-20 13:00 8 Söderbärke Goif - Sundborns GOIF 3 - 6 Söderbärke Sporthall 53
Omgång 9
2022-11-26 11:00 9 Borlänge IBK - IBF Ludvika 3 7 - 2 Paradishallen 50
2022-11-27 14:30 9 Rättviks IBF - Sundborns GOIF 5 - 6 Rättvik Arena 40
2022-11-27 15:00 9 Stora Skedvi IK - Söderbärke Goif 7 - 8 Skäve Arena 35
2022-11-27 16:30 9 KAIS Mora UIF 2 - Hosjö IBK 9 - 7 Idre Fjäll Arena 76
2022-11-27 18:00 9 IBF Säter - IBF Hedemora 3 2 - 4 Skönvikshallen
Omgång 10
2022-12-03 11:00 10 Hosjö IBK - IBF Ludvika 3 7 - 8 Haraldsbo Sporthall
2022-12-03 16:00 10 Sundborns GOIF - Krylbo AIS 4 - 8 Lugnet C
2022-12-04 13:00 10 Söderbärke Goif - KAIS Mora UIF 2 8 - 8 Söderbärke Sporthall 95
2022-12-04 13:00 10 Rättviks IBF - Stora Skedvi IK 10 - 12 Rättviks Sporthall 13
2022-12-04 14:00 10 IBF Hedemora 3 - Borlänge IBK 6 - 10 Vikmanshyttans sporthall 25
Omgång 11
2022-12-09 19:00 11 Krylbo AIS - Stora Skedvi IK 13 - 5 Markushallen 29
2022-12-09 19:30 11 KAIS Mora UIF 2 - Rättviks IBF 11 - 10 Idre Fjäll Arena 72
2022-12-10 16:30 11 IBF Ludvika 3 - Söderbärke Goif 8 - 5 Ludvika Sporthall 74
2022-12-11 15:00 11 Borlänge IBK - Hosjö IBK 8 - 7 Paradishallen 76
2022-12-11 16:00 11 IBF Säter - Sundborns GOIF 4 - 5 Skönvikshallen
Omgång 12
2023-01-07 15:00 12 Stora Skedvi IK - IBF Säter 8 - 9 Skäve Arena
2023-01-08 10:00 12 Söderbärke Goif - Hosjö IBK 5 - 12 Söderbärke Sporthall 25
2023-01-08 14:00 12 Sundborns GOIF - IBF Hedemora 3 7 - 2 Haraldsbo Sporthall 42
2023-01-08 14:30 12 Rättviks IBF - IBF Ludvika 3 9 - 9 Rättvik Arena 50
2023-01-27 19:00 12 Krylbo AIS - KAIS Mora UIF 2 18 - 1 Markushallen 23
Omgång 13
2023-01-14 11:00 13 Hosjö IBK - Rättviks IBF 13 - 6 Haraldsbo Sporthall
2023-01-14 16:00 13 IBF Ludvika 3 - Krylbo AIS 6 - 6 Bergahallen 43
2023-01-15 13:00 13 IBF Hedemora 3 - Stora Skedvi IK 8 - 5 Långshyttans Sporthall 57
2023-01-15 14:30 13 Borlänge IBK - Söderbärke Goif 7 - 1 Paradishallen 35
2023-01-15 16:00 13 IBF Säter - KAIS Mora UIF 2 7 - 4 Skönvikshallen
Omgång 14
2023-01-20 19:00 14 Krylbo AIS - Hosjö IBK 13 - 8 Markushallen 45
2023-01-21 11:00 14 KAIS Mora UIF 2 - IBF Hedemora 3 4 - 3 Idre Fjäll Arena
2023-01-21 16:00 14 IBF Säter - IBF Ludvika 3 3 - 5 Skönvikshallen 47
2023-01-22 10:30 14 Sundborns GOIF - Borlänge IBK 7 - 9 Lugnet C
2023-01-22 14:30 14 Rättviks IBF - Söderbärke Goif 15 - 3 Rättvik Arena 50
Omgång 15
2023-01-28 10:30 15 IBF Hedemora 3 - IBF Ludvika 3 2 - 4 Vasahallen 45
2023-01-28 11:00 15 Hosjö IBK - IBF Säter 8 - 7 Haraldsbo Sporthall 50
2023-01-28 17:00 15 Borlänge IBK - Rättviks IBF 5 - 6 Paradishallen 45
2023-01-29 10:00 15 Söderbärke Goif - Krylbo AIS 2 - 17 Söderbärke Sporthall 35
2023-01-29 11:30 15 Sundborns GOIF - Stora Skedvi IK 9 - 4 Haraldsbo Sporthall 22
Omgång 16
2023-02-03 19:00 16 Krylbo AIS - Rättviks IBF 5 - 2 Markushallen 57
2023-02-04 15:00 16 Stora Skedvi IK - Borlänge IBK 4 - 7 Skäve Arena 47
2023-02-04 17:00 16 IBF Hedemora 3 - Hosjö IBK 7 - 7 Vasahallen 52
2023-02-05 16:00 16 IBF Säter - Söderbärke Goif 6 - 9 Skönvikshallen
2023-02-05 16:45 16 KAIS Mora UIF 2 - Sundborns GOIF 4 - 11 Idre Fjäll Arena 47
Omgång 17
2023-02-11 18:00 17 Stora Skedvi IK - KAIS Mora UIF 2 Skäve Arena
2023-02-12 11:00 17 Rättviks IBF - IBF Säter Rättvik Arena
2023-02-12 11:30 17 Sundborns GOIF - IBF Ludvika 3 Lugnet C
2023-02-12 12:30 17 Borlänge IBK - Krylbo AIS Paradishallen
2023-02-12 13:30 17 Söderbärke Goif - IBF Hedemora 3 Söderbärke Sporthall
Omgång 18
2023-02-18 13:30 18 IBF Hedemora 3 - Rättviks IBF Vasahallen
2023-02-18 14:30 18 KAIS Mora UIF 2 - Borlänge IBK Idre Fjäll Arena
2023-02-18 16:00 18 IBF Säter - Krylbo AIS Skönvikshallen
2023-02-18 16:00 18 Hosjö IBK - Sundborns GOIF Haraldsbo Sporthall
2023-02-18 16:30 18 IBF Ludvika 3 - Stora Skedvi IK Ludvika Sporthall
Omgång 19
2023-02-24 19:00 19 Krylbo AIS - IBF Hedemora 3 Markushallen
2023-02-25 12:00 19 KAIS Mora UIF 2 - IBF Ludvika 3 Idre Fjäll Arena
2023-02-25 12:00 19 Sundborns GOIF - Söderbärke Goif Lugnet C
2023-02-25 17:00 19 Borlänge IBK - IBF Säter Paradishallen
2023-02-25 17:30 19 Stora Skedvi IK - Hosjö IBK Skäve Arena
Omgång 20
2023-03-11 11:00 20 IBF Ludvika 3 - Borlänge IBK Ludvika Sporthall
2023-03-11 11:00 20 Sundborns GOIF - Rättviks IBF Lugnet C
2023-03-11 13:00 20 IBF Hedemora 3 - IBF Säter Vasahallen
2023-03-11 13:30 20 Hosjö IBK - KAIS Mora UIF 2 Haraldsbo Sporthall
2023-03-12 13:00 20 Söderbärke Goif - Stora Skedvi IK Söderbärke Sporthall
Omgång 21
2023-03-17 19:00 21 Krylbo AIS - Sundborns GOIF Markushallen
2023-03-18 16:00 21 IBF Ludvika 3 - Hosjö IBK Ludvika Sporthall
2023-03-18 19:30 21 Stora Skedvi IK - Rättviks IBF Skäve Arena
2023-03-19 12:30 21 Borlänge IBK - IBF Hedemora 3 Paradishallen
2023-03-19 13:00 21 KAIS Mora UIF 2 - Söderbärke Goif Idre Fjäll Arena
Omgång 22
2023-03-25 11:00 22 Hosjö IBK - Borlänge IBK Haraldsbo Sporthall
2023-03-25 13:30 22 Sundborns GOIF - IBF Säter Haraldsbo Sporthall
2023-03-25 16:00 22 Stora Skedvi IK - Krylbo AIS Skäve Arena
2023-03-26 10:00 22 Söderbärke Goif - IBF Ludvika 3 Söderbärke Sporthall
2023-03-26 14:30 22 Rättviks IBF - KAIS Mora UIF 2 Rättvik Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis